Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Chamskie, ale 100 zł mesięcznie nie wydasz kartą (dowolną)?

 

Jestem staroświecki i uwielbiam (jeśli to możliwe) posługiwać się żywą gotówką w portfelu :). Niestety taki system sukcesywnie przechodzi do historii...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% poparcia dla Cejrowskiego w tej kwestii. A możliwość wydania Pani ekspedientce co do jednego grosika - bezcenne :) Mimo to jednocześnie bardzo cenię sobie mBank za możliwość opłacenia wszystkich swoich rachunków bez dodatkowych opłat.

 

Będą patrzeć na każdy Twój grosz, a to mnie wkurza jak ktoś sprawdza dokładnie co, gdzie i kiedy kupuję, komu płacę i ile, ja nie potrzebuję żeby Państwo, aż tak dokładnie zaglądało w mój życiorys, co to jest Wielki Brat?

Polać mu.

 

Nie, nie jestem czarnorynkowym handlarzem marchewki ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Sporo w tym prawdy. Z jednej strony wygoda i względnie większe bezpieczeństwo. Z drugiej strony maksymalna kontrola naszych wydatków. Całkowicie gotówki z pewnością nie zlikwidują. Są i były sklepy/usługi za które płacimy gotówką. Za jednego wafelka w cenie 99 groszy miałbym płacić kartą ? Może wprowadza opcję z karta zbliżeniową. I tu właśnie wracamy do kwestii bezpieczeństwa. Dla mnie nierealne to co chcą zrobić w Szwecji. Tak już całkiem dla żartu. Dilerom za punkta trawki też będą płacić kartą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Karty zbliżeniowe są, w mBanku np. Master Card do 50 zł. Akurat to mi sie nie podoba. Dla mnie nie problem wpisać PIN, a nie lubie nosić drobnych, tak samo jak ich dostawać przy płaceniu banknotaml. Gdzie tylko można płacę kartą, ogólnie nie lubie gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście się wypowiedzieć na temat dostępu do konta przez internet w bankach, w których posiadacie konto? Ja mam od niedawna ING i jestem nieco zawiedziony... Ich system wybiórczo wybiera sobie jaki przelew wymaga autoryzacji sms, a jaki nie. Z tego co zauważyłem, nie wymaga przy kwotach poniżej 500 zł. Dla mnie takie zabezpieczenie (a raczej jego brak) to kpina. Miałem wcześniej konto w Millennium i tam każdy przelew czy każda zmiana danych wymagała potwierdzenia smsem.

Już nie mówiąc, że nie da się przez internet zmienić pinu do karty albo zmienić limitu głównego (a przynajmniej nie wiem gdzie).

Potrzebne mi konto, które będzie bezpłatne w prowadzeniu, zero opłat za utrzymanie i przelewy, opłata za kartę symboliczna którą można znieść płacąc w miesiącu za min. 100 zł i co najważniejsze dla mnie bezpłatne wszystkie bankomaty. Dlatego skusiłem się na ING, ale zaczynam żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w Alior Banku. Każdy przelew jest autoryzowany przez sms, mogę zmienić pin do karty przez internet. Niestety nie widzę zmiany limitu kwoty jaką mogę wypłacić jednorazowo z bankomatu. Przelewy bezpłatne i bezpłatne bankomaty - zdaje się, że wszystkie w naszym kraju. Na razie wszystko jest ok, chociaż jest kilka rzeczy, do których można się przyczepić - interfejs, według mnie jest do poprawy. Jak dla mnie jest zaprojektowany w głupi sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich system wybiórczo wybiera sobie jaki przelew wymaga autoryzacji sms, a jaki nie. Z tego co zauważyłem, nie wymaga przy kwotach poniżej 500 zł.

 

W inteligo każda transakcja autoryzowana SMS.

 

Już nie mówiąc, że nie da się przez internet zmienić pinu do karty albo zmienić limitu głównego (a przynajmniej nie wiem gdzie).

 

Inteligo - zero problemu.

 

Potrzebne mi konto, które będzie bezpłatne w prowadzeniu, zero opłat za utrzymanie i przelewy, opłata za kartę symboliczna którą można znieść płacąc w miesiącu za min. 100 zł i co najważniejsze dla mnie bezpłatne wszystkie bankomaty. Dlatego skusiłem się na ING, ale zaczynam żałować.

 

Inteligo - przelewy gratis, opłata za kartę tylko jeśli mniej niż 100zł/miesiąc płacone kartą, za wszystkie baknomaty trzeba co prawda zapłacić jakieś grosze w stylu 5zł, ale samych bakomatów PKO BP, WBK i eService jest tyle, że jak dla mnie wypłaty ze wszystkich bankomatów są zbędne. Co krok się jakiś PKO BP znajdzie. Ogólnie jak dla mnie Inteligo jest bezkonkurencyjne, używam od 7 czy 8 lat i nie mam zamiaru zmieniać ;) W sumie ja tylko płacę 5zł miesięcznie za SMSy przy każdym, nawet 1-groszowym obciążeniu/uznaniu (ale to można wyłączyć). A do tego całkiem ludzkie oprocentowanie lokat ;) Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary wybacz, ale Twój post brzmi jak słaba reklama przeciętnego konta :lol:

Nie to, żebyś nie miał racji, ale trochę przekolorowujesz.

 

Czy ta ciągła autoryzacja to taka super sprawa? Nie wiem, wysyłam często jednej osobie pieniądze w różnych kwotach, także powyżej 500zł i nie ma prośby o autoryzację. Na pewno system bierze pod uwagę inne czynniki takie jak powtarzalność operacji czy może IP z którego się logujemy, nie mniej mi to ułatwia, aniżeli utrudnia.

 

Padła jeszcze jedna wątpliwość, limit płacenia kartą oczywiście MOŻNA zmienic w ING poprzez serwis internetowy.

 

za wszystkie baknomaty trzeba co prawda zapłacić jakieś grosze w stylu 5zł

 

Grosze? 5zł to nie grosz, ile razy zdarzyło mi się, że wchodzę do marketu a bankomat PKO awaria, trzeba wybrać z innego, leci 5zł, bardzo mi się spieszy po drodze na uczelnie, przy bankomacie PKO kolejna, przy jakimś innym obok żadnego ludzia, mam tracić kolejne 5zł? Takich sytuacji jest mnóstwo, kto raz zakosztował darmowej wypłaty z wszystkich bankomatów, nie wróci nigdy do tego co było kiedyś ;)

 

Osobiście mam konto w ING około 2 lat, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, za nic nie płacę, konto oszczędnościowe oprocentowane na 3,5% (lepsze to niż zwykły ror), a mogę między nim a kontem głównym przelewać kasę dowoli. Do tego poleciłbym Alior, ale opłata odpowiednio 5zł i 4zł (lub tylko jedna po spełnieniu wymogów) to coś, nad czym warto chwilę pogłówkować. Getin Online ma również bardzo korzystną ofertę (np. konto skarbonkowe).

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście się wypowiedzieć na temat dostępu do konta przez internet w bankach, w których posiadacie konto? Ja mam od niedawna ING i jestem nieco zawiedziony... Ich system wybiórczo wybiera sobie jaki przelew wymaga autoryzacji sms, a jaki nie. Z tego co zauważyłem, nie wymaga przy kwotach poniżej 500 zł. Dla mnie takie zabezpieczenie (a raczej jego brak) to kpina. Miałem wcześniej konto w Millennium i tam każdy przelew czy każda zmiana danych wymagała potwierdzenia smsem.

Już nie mówiąc, że nie da się przez internet zmienić pinu do karty albo zmienić limitu głównego (a przynajmniej nie wiem gdzie).

Potrzebne mi konto, które będzie bezpłatne w prowadzeniu, zero opłat za utrzymanie i przelewy, opłata za kartę symboliczna którą można znieść płacąc w miesiącu za min. 100 zł i co najważniejsze dla mnie bezpłatne wszystkie bankomaty. Dlatego skusiłem się na ING, ale zaczynam żałować.

 

Ja mam właśnie dobre konto w Millennium.

Jedyna opłata jaką płacę przy normalnym użytkowaniu to 2zł ubezpieczenia za kartę (które jest opcjonalne i można zrezygnować).

Przelewy przez internet i wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce są za darmo.

Autoryzacja operacji internetowych przez sms (wszystkich, tak więc i przelewy i inne np. zmiana limitu na karcie). Można sobie też dodać konta zaufane, na które przelewy będą mogły być wykonywane bez tej autoryzacji.

Nawet niezła aplikacja mobilna na androida (chociaż nie mam porównania do tego co oferują inne banki).

A co najbardziej mi się podoba - zwrot 3% wydatków kartą na stacjach benzynowych i w sklepach spożywczych. Fajna sprawa przy sporych wydatkach na paliwo. Tylko polecam dokładnie przeczytać warunki (żeby zwrot nastąpił, w danym miesiącu musi być co najmniej 1000zł wpływu z konta zewnętrznego - spoza banku Millennium).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grosze? 5zł to nie grosz, ile razy zdarzyło mi się, że wchodzę do marketu a bankomat PKO awaria, trzeba wybrać z innego, leci 5zł, bardzo mi się spieszy po drodze na uczelnie, przy bankomacie PKO kolejna, przy jakimś innym obok żadnego ludzia, mam tracić kolejne 5zł? Takich sytuacji jest mnóstwo, kto raz zakosztował darmowej wypłaty z wszystkich bankomatów, nie wróci nigdy do tego co było kiedyś ;)

 

Nie wiem na jakim świecie żyjesz, ale mi przez kilka lat używania bankomatów POK BP się góra kilka razy zdarzyło, rzadziej niż raz na rok by wychodziło nawet ;] Poza tym zapłacenie 5zł raz w miesiącu żeby wszędzie wypłacać bez prowizji to nie jest jakiś majątek, nie przesadzajmy.

 

A do dodatkowych zalet inteligo nalezy to, że można internetowe płatności kartą robić normalnie (za bilety lotnicze, za hotele za granicą etc.). Prawie żaden inny bank tego na zwykłych debetówkach nie oferuje, trzeba mieć kredytową. No i nie musiałem biegać po placówkach żeby mi numery skradzionych dokumentów wpisali do bazy dokumentów zastrzeżonych, zrobili mi to telefonicznie, o 3 w nocy.

 

Nie mówię że konto jest idealne, bo zawsze można by znieść niektóre opłaty, ale ma więcej zalet niż wad, zwłaszcza w porównaniu do wielu innych popularnych kont o których rozmawiałem z ludźmi. Jadno co to mogliby rachunki walutowe otworzyć, tego mi trochę brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w Alior Banku. Każdy przelew jest autoryzowany przez sms, mogę zmienić pin do karty przez internet. Niestety nie widzę zmiany limitu kwoty jaką mogę wypłacić jednorazowo z bankomatu. Przelewy bezpłatne i bezpłatne bankomaty - zdaje się, że wszystkie w naszym kraju. Na razie wszystko jest ok, chociaż jest kilka rzeczy, do których można się przyczepić - interfejs, według mnie jest do poprawy. Jak dla mnie jest zaprojektowany w głupi sposób.

 

Interfejs w ING też jest wg mnie średnio udany :)

 

W inteligo każda transakcja autoryzowana SMS.

Inteligo - zero problemu.

Inteligo - przelewy gratis, opłata za kartę tylko jeśli mniej niż 100zł/miesiąc płacone kartą, za wszystkie baknomaty trzeba co prawda zapłacić jakieś grosze w stylu 5zł, ale samych bakomatów PKO BP, WBK i eService jest tyle, że jak dla mnie wypłaty ze wszystkich bankomatów są zbędne. Co krok się jakiś PKO BP znajdzie. Ogólnie jak dla mnie Inteligo jest bezkonkurencyjne, używam od 7 czy 8 lat i nie mam zamiaru zmieniać ;) W sumie ja tylko płacę 5zł miesięcznie za SMSy przy każdym, nawet 1-groszowym obciążeniu/uznaniu (ale to można wyłączyć). A do tego całkiem ludzkie oprocentowanie lokat ;)

 

Niby racja z tą ilością bankomatów. Nawet mam na osiedlu bankomat PKO, więc wezmę go pod uwagę.

 

Czy ta ciągła autoryzacja to taka super sprawa? Nie wiem, wysyłam często jednej osobie pieniądze w różnych kwotach, także powyżej 500zł i nie ma prośby o autoryzację. Na pewno system bierze pod uwagę inne czynniki takie jak powtarzalność operacji czy może IP z którego się logujemy, nie mniej mi to ułatwia, aniżeli utrudnia.

 

Dla mnie to gwarancja bezpieczeństwa. Numeru telefonu nikt mi nie zmieni przez internet w razie włamu, więc też nie wykona przelewu. A w razie gdyby moje hasło dostało się w niepowołane ręce (np jakiś sprytny trojan) to nie bank odpowiada za straconą kasę, tylko klient. Staram się dbać o bezpieczeństwo kompa (aktualizacje systemu, antywirus itd), ale bank również powinien zapewnić to minimum bezpieczeństwa w postaci wymogu autoryzacji każdej operacji na koncie.

Adres IP nie jest brany pod uwagę przy wykonywaniu przelewu - robiłem z innego IP i nie wymagał autoryzacji. Na forum ING już w 2009 r zostały zgłaszane prośby żeby wprowadzono autoryzacje do każdego przelewu, ale olewają klienta. Tłumaczą się tym, że ich sprytny algorytm to połączenie bezpieczeństwa z wygodą i sam decyduje kiedy użytkownik powinien wpisać kod sms, a kiedy nie.

 

Padła jeszcze jedna wątpliwość, limit płacenia kartą oczywiście MOŻNA zmienic w ING poprzez serwis internetowy.

 

Karty jeszcze nie mam, więc nieaktywne mam opcje dotyczące jej. Miałem na myśli dzienny limit główny dla konta - to chyba powinna być osobna opcja?

 

Ja mam właśnie dobre konto w Millennium.

Jedyna opłata jaką płacę przy normalnym użytkowaniu to 2zł ubezpieczenia za kartę (które jest opcjonalne i można zrezygnować).

Przelewy przez internet i wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce są za darmo.

Autoryzacja operacji internetowych przez sms (wszystkich, tak więc i przelewy i inne np. zmiana limitu na karcie). Można sobie też dodać konta zaufane, na które przelewy będą mogły być wykonywane bez tej autoryzacji.

Nawet niezła aplikacja mobilna na androida (chociaż nie mam porównania do tego co oferują inne banki).

A co najbardziej mi się podoba - zwrot 3% wydatków kartą na stacjach benzynowych i w sklepach spożywczych. Fajna sprawa przy sporych wydatkach na paliwo. Tylko polecam dokładnie przeczytać warunki (żeby zwrot nastąpił, w danym miesiącu musi być co najmniej 1000zł wpływu z konta zewnętrznego - spoza banku Millennium).

 

Mówisz o rachunku "dobre konto" na którym trzeba mieć minimalne miesięcznie wpływy w wysokości 1000 zł, a ja tymczasowo jestem bez pracy, więc nie spełniam podstawowego warunku. Gdyby nie to, to pewnie zostałbym w Millennium. To jedyne konto w Millennium z darmowymi bankomatami. Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do dodatkowych zalet inteligo nalezy to, że można internetowe płatności kartą robić normalnie (za bilety lotnicze, za hotele za granicą etc.). Prawie żaden inny bank tego na zwykłych debetówkach nie oferuje, trzeba mieć kredytową.

 

mBank, ING - dają taką samą możliwość, znam te dwa, bo tylko te posiadam, ale znajdzie się i więcej.

 

No i nie musiałem biegać po placówkach żeby mi numery skradzionych dokumentów wpisali do bazy dokumentów zastrzeżonych, zrobili mi to telefonicznie, o 3 w nocy.

 

Chyba wszystkie banki pracują 24h na dobę, więc wątpie, aby gdzie indziej zrobili inaczej ;)

 

Karty jeszcze nie mam, więc nieaktywne mam opcje dotyczące jej. Miałem na myśli dzienny limit główny dla konta - to chyba powinna być osobna opcja?

 

Mi chodziło o kartę, o limicie konta głównego nic nie wiem, chodzi o maksymalną kwotę przelewu? Nie przelewałem nigdy jakichś kosmicznych kwot, może dlatego nie było mi to potrzebne.

 

Powiem tak, na dzień dzisiejszy większość banków oferuje konta o zbliżonych, ba, takich samych parametrach, kwestia gustu i przekonania do danej instytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o kartę, o limicie konta głównego nic nie wiem, chodzi o maksymalną kwotę przelewu? Nie przelewałem nigdy jakichś kosmicznych kwot, może dlatego nie było mi to potrzebne.

 

Nie wiem czy tak jest we wszystkich bankach, ale w Millennium mogłem ustalić limit dla wypłat z bankomatów (czyli transakcji gotówkowych) oraz limit główny (dla wszystkich dziennych transakcji: gotówkowych + bezgotówkowych).

 

Powiem tak, na dzień dzisiejszy większość banków oferuje konta o zbliżonych, ba, takich samych parametrach, kwestia gustu i przekonania do danej instytucji.

 

Wiem o tym :) Takie rzeczy można znaleźć na stronie banku, ale mi bardziej chodziło o sam dostęp do konta przez internet, o to czy jest wg Was wystarczająco funkcjonalny i bezpieczny.

Ja już napisałem o ING - brak autoryzacji każdego przelewu to dla mnie poważna wada. O czymś takim nie dowiem się przy zakładaniu konta, nikt mnie o tym nie uprzedził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank, ING - dają taką samą możliwość, znam te dwa, bo tylko te posiadam, ale znajdzie się i więcej.

 

W ING możesz? Jaką masz kartę? Kumpel w ostatnie wakacje chciał zarezerwować hotel w hiszpanii i mu nie pozwoliło, pomimo że miał na karcie kod CVV.

 

Chyba wszystkie banki pracują 24h na dobę, więc wątpie, aby gdzie indziej zrobili inaczej ;)

 

Tak, pracują, ale nie wszystkie robią takie operacje telefonicznie, tylko czasem każą Ci się pofatygowac do placówki i złożyć podpis na jakimś śmiesznym druczku druczku, który trzeba wcześniej wypełnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jest we wszystkich bankach, ale w Millennium mogłem ustalić limit dla wypłat z bankomatów (czyli transakcji gotówkowych) oraz limit główny (dla wszystkich dziennych transakcji: gotówkowych + bezgotówkowych).

 

To po co Ci limit transakcji gotówkowych, skoro osobno ustalasz limit główny?

Trochę to bez sensu ;)

W ING masz osobno dla gotówkowych (bankomaty) i bezgotówkowych (płatność kartą) i nawet osobno dla transakcji na odległość (czyli internetowych). Prościej się nie da ;)

 

W ING możesz? Jaką masz kartę? Kumpel w ostatnie wakacje chciał zarezerwować hotel w hiszpanii i mu nie pozwoliło, pomimo że miał na karcie kod CVV.

 

Zwykłą debetówkę

 

Czy moją kartą płatniczą do rachunku mogę płacić w Internecie?

Tak, kartami VISA, ViSA zbliżeniową, Debit Mastercard zbliżeniową oraz Maestro do rachunku w złotych, a także kartą Maestro do rachunku w euro możliwe jest dokonywanie płatności w Internecie oraz drogą pocztową i telefoniczną, o ile użytkownik karty będący równocześnie użytkownikiem ING BankOnLine, ustali wartość limitu dla transakcji na odległość.

Zmiana wartości limitu dla transakcji na odległość możliwa jest poprzez system bankowości internetowej ING BankOnLine. Wykonanie transakcji na odległość w walucie innej niż zł, nie wymaga zmiany wartości limitu na transakcje zagraniczne.

Do realizowania tego typu transakcji polecamy również inne karty płatnicze z naszej oferty, np. k@rtę wirtualną ING VISA - pierwsza w Polsce wirtualna karta przedpłacona bez fizycznego plastiku. Kartą możesz płacić za zakupy w sklepach internetowych, a także za zamówienia składane drogą telefoniczną lub pocztową. Oferujemy także szeroką gamę kart kredytowych.

 

Albo kolega nie ustalił limitu, bo domyslnie jest 0.00zł, albo mówimy o czymś innym i w tym wypadku Ty masz rację.

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobno dla transakcji na odległość (czyli internetowych). Prościej się nie da ;)

 

W którym miejscu to można zmienić? Bo jakoś nie potrafię znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem ostatnio konto w deutsche bank (db24) i jak na razie polecam - wypłaty w wszystkich bankomatach za free, karta za darmo o ile wykonamy choćby jedną operację w miesiącu - np wypłatę z bankomatu, przelewy internetowe za free, potwierdzane sms jak w mbanku, w pakiecie dostajemy konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek - w przeciągu niecałych 2 msc narosło mi prawie 100 zeta z 14 tyś (nie warto więcej wpłacać bo powyżej 15 tyś lichy procent się robi), teraz jak wpłacisz poniżej 10 tyś masz jeszcze lepsze oprocentowanie, do tego dostałem w pakiecie modem usb gsm + 1gb limit play za założenie konta ;).

 

Z minusów bank nie jest jeszcze wspierany w wszystkich szybkich płatnościach, gdyby nie to już bym dawno zrezygnował z mbanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu to można zmienić? Bo jakoś nie potrafię znaleźć.

 

Klikasz w KARTY, następnie najeżdżasz na pole i klikasz Zmiana limitów transakcyjnych.

Wspomniałeś, że nie masz jeszcze karty i masz to nieaktywne. Ale póki karty nie masz, limity Ci są niepotrzebne :) jak przyjdzie to znajdziesz wszystko tu gdzie opisałem.

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mbanku już przesadzają. W tamtym roku jakoś przed tym jak miała wejść opłata miesięczna 2zł jeśli nie wykonamy transakcji bezgotówkowych na 100zł, zamówiłem usługę "Wypłata ze wszystkich bankomatów" za 5zł/mc w której to powyższy problem nie istniał oraz można było mieć dwie karty bez żadnych opłat. Więc dodatkowo zamówiłem kartę z PP, jak się później okazało przy wypłacie poprzez nią w bankomacie pobrali mi 5zł prowizji!, gdzie to wypłaty miały być za darmo( na pierwszej karcie nadal bez prowizji). Teraz patrze w historie i w tym miesiącu naliczyli sobie 2zł za jej korzystanie. Obecnie co chwile zmieniają cenniki, prowizje, regulaminy itp. chyba czas uciekać stąd!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mbanku już przesadzają. W tamtym roku jakoś przed tym jak miała wejść opłata miesięczna 2zł jeśli nie wykonamy transakcji bezgotówkowych na 100zł, zamówiłem usługę "Wypłata ze wszystkich bankomatów" za 5zł/mc w której to powyższy problem nie istniał oraz można było mieć dwie karty bez żadnych opłat. Więc dodatkowo zamówiłem kartę z PP, jak się później okazało przy wypłacie poprzez nią w bankomacie pobrali mi 5zł prowizji!, gdzie to wypłaty miały być za darmo( na pierwszej karcie nadal bez prowizji). Teraz patrze w historie i w tym miesiącu naliczyli sobie 2zł za jej korzystanie. Obecnie co chwile zmieniają cenniki, prowizje, regulaminy itp. chyba czas uciekać stąd!.

 

No bez przesady, moim zdaniem mBank i tak najwygodniejszy. 2zł to nie majątek. W innych bankach każą sobie płacić za prowadzenie konta i wychodzi drożej. Posiadam konto w BZWBK tam to jest porażka dopiero. Za każdy przelew trzeba płacić i SMSy potwierdzające transakcję (powyżej 5 sztuk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, moim zdaniem mBank i tak najwygodniejszy. 2zł to nie majątek. W innych bankach każą sobie płacić za prowadzenie konta i wychodzi drożej. Posiadam konto w BZWBK tam to jest porażka dopiero. Za każdy przelew trzeba płacić i SMSy potwierdzające transakcję (powyżej 5 sztuk).

 

Getinonline jest lepszy od mBanku, wszystko jest za free, nawet karta z paypass, gdy leży w domu nie używana nic nie kosztuje.

Brak płatności szybkich typu mTransfer to nie problem, bo można płacić kartą i wychodzi na jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nah, to nie to samo niestety. Inaczej już dawno bym zrezygnował z mBanku.

Przechodzę do DB, rezygnuje z kart w mBanku ale konto zostawiam do płatności internetowych - dopóki DB nie wprowadzi ich u siebie albo zacznie pobierać opłaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...