Skocz do zawartości
Fidel

Psp

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, dopiero przed wczoraj widziałem PSP w akcji. Ekran rewelka, grafa rebelka (jak na rozmiary konsoli), muzyka, cóż basów nie należy się spodziewać, dźwięk jak z dobrej komórki, ale przy tych rozmiarach to git. Tylko jak zgodnie uzgodniłem z trzema nieznajomymi gośćmi, ta konsolka jest 3x naj: najnowsza, najlepsza i najdroższa, jedyny mankament (jak zawsze zresztą) i musze cofnąć swoją niepewność co do szczegułowości wyświetlacza. Ze słuchawkami może KAŻDY film oglądać. jednym słowem powtarzam innych. Może wkurzać ładowanie softu, chwilę trwa (10-20sek.).

To jest najpiękniejsze, że były w MM trzy handlery obok siebie (N-Gage i DS).

N-Gage co jak co jest najmniejszy, najstarszy i ma najgorszy wyświetlacz, lecz i tak prezentuje się bdb, zwłaszcza że jest zarazem komórką i tak jak PSP może odpalić filmy (choć w tym przypadku nie poleciłbym filmów opartych na efektach wizualnych), a także mp3.

na DS-a zaś wlepili Mario DS i powiem jedno, ekran dotykowy wymiata. Choćby taka głupota jak menu, już jest o wiele przyjemniejsze gdy można go "dotknąć". To ni jest bajer lecz podstawa, bardzo mi tego brakowało w pozostałych handlerach tam wystawionych. Wyświetlacze niby mniejsze niż w PSP, lecz dwa i to równie dobre. Niestety tylko że nie każda gra wykożystuje ekran dotykowy, takie bajery jak poruszanie kamerą i wybór w menu za pomocą dotyku powinny być w każdym tytule na tą konsolkę. Ponadto N.DS jak się nie myle jest najtańszy ze wszystkich trzech wymienionych. Lecz (jak się mylę to mnie oświećcie) brak odtwarzania mp3 i filmów to za duży minus, bardzo za duży jak dla mnie (niebędę włączał gry gdy za 2-3 minuty autobus podjeżdża, albo przy bieganiu).

Ogółem mówiąc niewiem którą konsolkę uznać za najlepszą, najlepiej mi się grało w demko N-Gage i Mario DS, lecz to PSP oferuje najwyzszą jakość i możliwości, a najlepsze tytuły dopiero się pojawią (nie mówie że na innych będzie inaczej, ale wiecie o co chodzi). Osobiście gdybym miał na tyle kasy, to bym kupił jakąś dobrą komórkę z mp3 i mpg (divx, mp4, avi itp też wchodzą w grę :P) i Nintendo DS. Lecz nieobiecuję że z czasem nie zmienię zdania (tym bardziej że moja oferta jest droższa od PSP i przeciętnej komórki razem).

Się rozpisałem, ale mam nadzieję że było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panow i panie (jesli jakies sa).

potrzebuje jasnych i rzeczowych odpowiedzi.mam mozliwosc kupienia psp amerykanca nowke za male pieniadze.pytanie brzmi czy gry ktore ewentualnie kupie w Polsce beda na tym dzialac?przeszedlem przez cale forum ale ne znalazlem jednoznacznej odp.bo filmy to raczej nie pojda...

POMOCY!!!! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GENERALNIE JUZ PO SPRAWIE.KUPILEM I CIESZE SIE Z TEGO POWODU NIEZMIERNIE!KONSOLA JEST SUPER.MAM DO TEGO MIDNIGHT RACERA3.MOGE TYLKO POWIEDZIEC Z ETRUDNO SIE ODERWAC.MANKAMENT TO TO ZE TROCHE PRZYDLUGO SIE WGRYWA.ALE JAKOS IDZIE TO PRZEZYC.GENERALNIE POLECAM WSZYSTKIM!WARTO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tzw new na forum ale widzac ze pytacie o PSP nie odmowilem sobie przyjemnosci o napisaniu paru slow o nowej kieszonsolce Sony. Handhelda kupilem 17.09.2005 wraz z Burnout Legends. Powiem tyle ze jest to warty spzet nie tylko do grania ale do sluchania muzyki i ogladania filmikow a co do Burnout to juz ...... brak slow - TOTALNA REWELACJA, co prawda grafa troche ziarnista ale ten speed miazdzy wszystko i wszystkich. Konsola z Burnout powoduje szczekopad u kazdego kto zobaczy ja w akcji ( w pracy musialem odganiac szefa od konsolki by moc troszke pograc ). Teraz troszke minusow - grafa jest jak wspominalem ziarnista i gdy pomykamy naprawde szybkimi pojazdami, klasa SUPER, to wtedy jedziemy troszke na oslep, zreszta mnie tam rybcia i tak znam wszzytskie trasy na pamiec.

Reasumujac jezeli macie kupic PSP to polecam ja z Burnoutem a jezeli chcecie miec cos innego to zakupcie Wipeouta ewentualnie NFSa ( ma najladniejsza grafe chos skiepiszczone sterowanie) odradzam Ridga gdyz tak kiepskiego sterowania nie miala jeszcze zadna czesc serii nawet na PS2.

 

Dla wszystkich wahajacych sie nad tym czy kupic albo i nie - KUPIC NATYCHMIAST I POKAZYWAC TO WSZYSTKIM ZNAJOMYM !!

moze wtedy spopularysujemy rynek konsol w Polsce

 

A na koniec tak jak kiedys Hiv z PsxExtreme powiadal

 

MARSZ DO SKLEPU PO PSP !!! BEZ NIEJ NIE WRACAC BO BEDZIE LANIE !!!

 

POLECAM SERIO TO WCIAGA ZE HEJ

 

 

Nie wiem czy posiadacze PSP maja swiadomosc ze dzisaij jest premiera Burnout : LEGENDS

 

P.S. Jak ktso bedzie juz ja mial dajcie jakas mala recke + foto [; (najlepiej krotki filmik jak gracie :D )

1652333[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat: PSP vs DS wciąż nie daje mi spokoju...

1665385[/snapback]

Ale nad czym sie tu zastanawaic, oczywisice ze PSP - mp3, filmy, nawet internet (zalezy gdzie miszkasz <: ) a co najwazniejsze wypasione giery np: Burnout Legends, MGS AC!D etc.

 

Konsola Nintendo jest bardzo orginala lecz, nie beda na nia chyba wychodzic takie HITY jak na PSP, no chyba ze dali by nowa Zelde *_*, a tak to nic ciekawego nie ma w sobie.

 

Podsumowijac jezlei sie decydujesz na zakup ktorejs z konsol to ZDECYDOWANIE RADZE PlayStation Portable

 

peace ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym sie tu zastanawaic, oczywisice ze PSP - mp3, filmy, nawet internet (zalezy gdzie miszkasz <: ) a co najwazniejsze wypasione giery np: Burnout Legends, MGS AC!D etc.

 

Konsola Nintendo jest bardzo orginala lecz, nie beda na nia chyba wychodzic takie HITY jak na PSP, no chyba ze dali by nowa Zelde *_*, a tak to nic ciekawego nie ma w sobie.

 

Podsumowijac jezlei sie decydujesz na zakup ktorejs z konsol to ZDECYDOWANIE RADZE PlayStation Portable

 

peace ^^

Stary, od mp3 i innych formatow muzycznych to mam iRivera ifp-899 1GB. Filmow to ja na tym ogladac nie bede (jakoś srednio mi sie widzi ogladanie filmu w tramwaju - bez sensu). Przenośnego plejka kupuje tylko i wyłącznie do gier. Mowisz, ze na DS nie bedzie hitow? Co rozumiesz przez określenie "hit"?? Hit = popularna gierka? Akurat tak sie składa, ze gry na konsole Nintendo są zazwyczaj mega-grywalne (miałem wszystkie gameboy'e, to wiem). Nawet w 'glupie' Denki-blocks (sie klocki uklada) na GBA zagrywałem sie godzinami. Poza tym DS jest 2 razy tańszy i ma drugi, dotykowy ekran. Dodatkowo jest składany, wiec nie trzeba martwic sie o rysy. Właściwie bardziej sklaniam sie ku DS'owi, jednak PSP wciaz kusi mnie konwersjami z PS2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument że DS jest składany i nie rysuje się ekranik jest raczej słaby, bo wymyślono coś takiego co się nazywa "futerał".

 

Ja osobiście polecam PSP (dla mnie grafika bardzo wporządku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, od mp3 i innych formatow muzycznych to mam iRivera ifp-899 1GB. Filmow to ja na tym ogladac nie bede (jakoś srednio mi sie widzi ogladanie filmu w tramwaju - bez sensu). Przenośnego plejka kupuje tylko i wyłącznie do gier. Mowisz, ze na DS nie bedzie hitow? Co rozumiesz przez określenie "hit"?? Hit = popularna gierka? Akurat tak sie składa, ze gry na konsole Nintendo są zazwyczaj mega-grywalne (miałem wszystkie gameboy'e, to wiem). Nawet w 'glupie' Denki-blocks (sie klocki uklada) na GBA zagrywałem sie godzinami. Poza tym DS jest 2 razy tańszy i ma drugi, dotykowy ekran. Dodatkowo jest składany, wiec nie trzeba martwic sie o rysy. Właściwie bardziej sklaniam sie ku DS'owi, jednak PSP wciaz kusi mnie konwersjami z PS2...

1665957[/snapback]

Wiem ze Nintendo ma zawsze super grywalne giery bo sam mam GC ;) ale idzmy w przyszlosc PSP jest moim zdanie bardziej zaawansowanym sprzetem technicznie i beda na nia wychodzic coraz lepsze gry no i glownie konwersje z PS2 a moze tez i z PS3 kto wie !?!? ale idzmy dalej jak to poweidzial vgt jest cos takeigo jak futeral <: a 2 sceeny mnie jakos nie pociagaja, z cena sie zgodze. Jka by malo bylo tego, jezeli DS ma miec znowu w swojej bibliotece gier "jakiegos psa" i nastepne konwersje Maria :| to stanowczo NIEEEEE !!!

 

Argument że DS jest składany i nie rysuje się ekranik jest raczej słaby, bo wymyślono coś takiego co się nazywa "futerał".

 

Ja osobiście polecam PSP (dla mnie grafika bardzo wporządku).

1666051[/snapback]

 

true true [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jka by malo bylo tego, jezeli DS ma miec znowu w swojej bibliotece gier "jakiegos psa" i nastepne konwersje Maria :| to stanowczo NIEEEEE !!!

1666115[/snapback]

Jeszcze w pieski nie gralem (Nintendogs sie to zwie), ale z tego co mozna znalezc w internecie to prawie kazdy kto w to zagral byl zachwycony ta gra.

A na DS'a jest zapowiedzianych wiele gier nie zwjazanych z Mariem np.:

-Black and White

-Age of Empires (ma byc to turowka - co z tego wyjdzie nie mam pojecia)

-Zoo Tycoon

-Lost in Blue

-Animal Crossing

-Burnout Legends DS (pewnie bedzie slabszy od wersji PSP, ale jest)

-Europa Universalis II

-Viewtiful Joe

i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w pieski nie gralem (Nintendogs sie to zwie), ale z tego co mozna znalezc w internecie to prawie kazdy kto w to zagral byl zachwycony ta gra.

A na DS'a jest zapowiedzianych wiele gier nie zwjazanych z Mariem np.:

-Black and White

-Age of Empires (ma byc to turowka - co z tego wyjdzie nie mam pojecia)

-Burnout Legends DS (pewnie bedzie slabszy od wersji PSP, ale jest)

1666193[/snapback]

 

o tych nie wieidzialem ale nie ma co w teamcie PSP porowynywac DS , jak cos zakladac nowy temat [;

 

P.S. PSP v2.0 prawie shax0wana <: i daje to mozliwosc instalacji innych porogramow [; z DS'em nie robia tak (chociaz nie slyszlem nic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a powiedzcie mi jak to jest z pir...ekh-ehk-ekhem (eh ten kaszel) grami?? Bo np. na DS'a gry juz na torrencie sa:>

1666538[/snapback]

Zależy jaki masz soft na PSP.

 

 

P.S.

Zobaczcie TO !!!

Edytowane przez vtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie

 

Nie rozumiem tych co sie maja problemy pomiedzy DS a PSP. Ludzie idzcie i sprawdzcie w realu jak sie gra na obydwu platformach a wtedy zdecydujecie czy chcecie PSP czy DSa. Osobiscie twierdze ze PSP jest dojrzalym produktem skierowanym do grupy wiekowej 15+ natomiast DS to zabawwka dla fanatykow Niny. Majac na uwadze popularnosc PS2 oraz wiele gierek bedacych hitami mozna zalozyc ze support PSP bedzie duzo lepszy niz DSa. Nie bede podawal przykladow bo kazdy wie co wyszlo w pierwszym rzucie gierek na PSP w Eur. CHcialbym zaznaczyc ze sa to tytuly bedace pierwsza generacja, ktora nie wykorzystuje konsolki w 100% ( juz sie boje co bedzie za rok albo za pol :). Patrzac realnie na mozliwosci, PSP nie ma aktualnie dla siebie zadnej konkurencji pod wzgledem softu i multimediow a scena undergroundowa pracuje ciezko by zlamac nieszczesny firmware 2.0 ( podobno juz komus sie udalo ale nie ma potwierdzonych informacji ).

 

Pozdro i czekam na emu na firmware 2.0 :D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r - ty na jakiejś wsi mieszkasz?? :) Warsaw ...

 

lol:

Cena PSP - 989

Cena NDS - 599 albo 699

 

no to nie wiem jak za 990zł kupisz dwa nintendo ale dobra

 

tak jak powiedzieli poprzednicy,

PSP ma moc, potencjał i fanów :D

DS ma ..... hmm fanów? :)

 

i tak jak ktoś napisał, PSP dla 15+ a nintendo to dla dzieciaków jest

 

i bez obrazy...

ale DS to jak dla mnie shit...

 

jak chcesz mario kup sobie Gameboya :D

a jak chcesz pograć w prawdziwe gry to zapraszam po PSP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie... przesadzacie juz!

1. DSa mozna kupic juz za 550 zl a na poczatku pazdziernika bedzie obnizona cena o 20 euro i powinna wyniesc okolo 550 w najdrozszych miejscach wiec bedzie mozna ja dostac spokojnie za 500zl.

 

2. PSP ma moc, potencjał i fanów

DS ma ..... hmm fanów?"

Z pierwszym zdaniem sie zgodze. Co do drugiego to ciekawe bo jak narazie DS'ow sprzedalo sie ponad 7 mln a PSP ponad 5 mln... DS ma nie tylko fanow ale tez innowacje - ekran dotykowy, mikrofon, dwa ekrany - tego nie masz w zadnej innej konsoli.

 

Co do tego ze DS jest dla dzieciakow - z ankiety kiedys przeprowadzonej ponad 50% posiadaczy tej konsoli ma ponad 20 lat i mniej wiecej tyle osob o ktorych wiem ze ma DS'a ma ponad 18 lat.

 

"jak chcesz mario kup sobie Gameboya"

-jak narazie jest jedna gra na DSa ktora ma w sobie postac Maria a gier jest kilka dziesiat... A zapowiedzianych z Mariem jest jedna platwormowka i Mario Cart..

 

Myslac tak jak wy moge powiedziec ze PSP jest dla dzieciakow dla ktorych nie liczy sie nic poza grafika, ale wiadomo ze tak nie jest jak rowniez wiadomo ze DS nie jest tylko dla dzieciakow.

 

Podoba wam sie jakas konsola - swietnie, ale dlaczego piszecie, ze druga to shit?!?

 

Nie chce sie tu klocic ktora konsola jest lepsza bo obydwie uwazam za rownie dobre. Na kazda wychodza i wyjda swietne gry. A dzieki temu ze sa one inne mozemy wybrac to co nam bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahaha, DS dla dzieciakow - dobre :lol: .

Tak ja wiem, jesteście taaaacy dorośli i Mario to nie dla Was gierka - Wy lubicie 'poważniejsze gry', gdzie mozna do zombiakow postrzelac albo sie poscigac stuningowaną furą. No i jeszcze ta grafa! Paaaanie - żyć nie umierać :lol: . Tyle tylko, ze ja nie traktuje przenośnego plejka jako szpan-maszynki z grafą niczym z 3dmark 2005. (Chciałbym w tym miejscu pogratulować kazdemu, kto bedzie grał na PSP z środkach komunikacji miejskiej :lol: .) Dla mnie w grach liczy sie przede wszystkim grywalnośc oraz miodność. Te dwie cechy ma np. Mario, ktore przechodziłem na GBA po kilka razy i guzik mnie obchodzi, ze nie ma super-grafy ani rozbudowanego swiata, czy co tam jeszcze traktujecie jako wyznacznik 'gier dla dorosłych' (o tym, ze na DS'a beda wychodzić wszelkie możliwe gatunki gier nawet nie wspomne). Poza tym drugi, dotykowy ekran to coś, czego jeszcze zadna konsola nie zaoferowala i jestem ciekaw, jak to rozwiązanie sprawdza sie na dłuższą metę. Nad PSP zastanawiam sie, bo interesują mnie niektore konwersje z PS2, np. seria MGS. Prawdopodobnie skończy sie na tym, ze kupie dwie konsolki...

 

Co do ceny, to moge dorwac DS'a za <500 zł na Allegro, czyli dwa razy taniej niż PSP. Poza tym należy zauwazyc, ze Sony debiutuje na rynku w branży handhealdów, podczas gdy Nintendo ma już renome i jeszcze sie nie zawiodlem na ich konsolach.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...