Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Oplotki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

Też dostałem. Pełne pięć metrów. Słabo to się rozciąga... rzeczywiście ATX'a w to się nie wsadzi... ale i tak jest gicior :wink: Pozostaje podskoczyć po termokurczkę do OBI :) I rozpocząć pracę :wink:

 

EDIT: zapomniałem dodać, Dragon, masz piękne pismo :D

Edytowane przez .:SpIrIt:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dostałem paczke :D :razz: wielki pozytyw dla BlackDragona. Mam tylko takie małe ale do tych oplotow:(, jakieś dziwne one, włożeyłem palucha do nich i rozlazły sie tak jak nie wiem :(, mam nadzieje że na kablach które są troche ciensze niż paluch będzie to lepiej wyglądało. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oploty dotarły i do mnie :D .BlackDragonDDR dziękuję. Okazało się że są dokładnie takie same z jakimi miałem do czynienia jakiś czas temu. Jeśli można pozwolę sobie na małą poradę dotyczącą pracy z tego rodzaju oplotem.Proponuję zaopatrzyć się w około 25 cm odcinek rurki o średnicy około 7-8 mm,( ja zastosowałem odcinek radiowej anteny teleskopowej) bardzo ułatwi przeciąganie kabli , zgrzanie końcówek oplotu co zapobiegnie jego rozplątywaniu się.TU znajduje się kilka poglądowych zdięć dotyczących całej operacji , może się komuś przydadzą :) . Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugiel dziekuje za to co napisales... bardzo fajnie to wyglada ja jednak bede normalnie zakanczal ale z ta rurka pomysl super... musze znalesc sobie jakas taaka rure :P

 

 

 

edit:

 

gdzie tanio w necie kupie te opaski termokurczliwe i ile mi tego potrzeba na 1 zasilke? w jakich wymiarach ?

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugiel dziekuje za to co napisales... bardzo fajnie to wyglada ja jednak bede normalnie zakanczal ale z ta rurka pomysl super... musze znalesc sobie jakas taaka rure :P

edit:

 

gdzie tanio w necie kupie te opaski termokurczliwe i ile mi tego potrzeba na 1 zasilke? w jakich wymiarach ?

wiecej ci za przesyłke wyjdzie myśle że od 30cm do 1m powinno starczyć zależy od zasilacza i wprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej ci za przesyłke wyjdzie myśle że od 30cm do 1m powinno starczyć zależy od zasilacza i wprawy

 

 

a w jakich wymiarach ma byc ta opaska? jaka srednica? polecicie cos z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Jak zacząłem robic, okazało się, że Fortron ma dziwne kable, wychodzą tylko dwa z molexami, każdy z nich ma dwie wtyczki. Miałem rozgałęźniki molex'ów, więc oplotłem je, a pod te których nie da się opleść bez rozbierania zasilacza (gwarancja) podłączyłem cdromy, zasilanie od karty (też oplecione) Okno mam takie, że widać tylko płytę głowną, a ATX'a ładnie schwałem. Jak znajdę czas to może też go oplotę. Tak to wyglada:

 

http://images2.fotosik.pl/30/jp57v3zexe141h7u.jpg

http://images2.fotosik.pl/30/3tnidhdpion70rwi.jpg

Edytowane przez .:SpIrIt:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie chodzi mi o srednice....

 

ja używam 8mm i pasuje dobrze

 

czy ktoś wie jak wyjąc kabelki z wtyczki 4 pinowej co się dołącza bodajże do płyt w płytach pod intela ?? bynajmniej nie chodzi mi o molexa. NIe umiem wyciągnąc kabelków z tej wtyczki a tak tylko ona mi została i oplotłem wszystko :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam 8mm i pasuje dobrze

 

czy ktoś wie jak wyjąc kabelki z wtyczki 4 pinowej co się dołącza bodajże do płyt w płytach pod intela ?? bynajmniej nie chodzi mi o molexa. NIe umiem wyciągnąc kabelków z tej wtyczki a tak tylko ona mi została i oplotłem wszystko :D:D

ja w starym zasilaczu fortron zdjemowałem igłą i zeszło mi sie jakąś godzine :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zbyt duży problem. Ja to np. robiłem śrubokrętem. 20 sekund na jedną wtyczkę... Wogóle szybko mi to poszło... I zużyłem tylko 2m oplotu :wink:

Ogólnie jestem zadowolony z efektu... :wink: pokazujcie jak Wam powychodziło :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko po co te opaski zaciskowe. Mi wystarczyła sama termokurczka. A tak pozatym to ładnie. W niektórych tylko miejscach za dużo wystaje kabli... :wink:

akurat tak mi pasowało z tymi opaskami chciałem raz a dobrze

efekt troszke psują białe wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fajnie ja tez to bede robil na Taganie 380w :P czy z opaskami to sie jeszcze zastanowie :P

 

p.s jakich termokurczek uzywales ile zuzyles?

 

i jak mozesz zrob mi foto jak zrobiles poczatek przy zasilaczu czy wlozyles to do srodka czy jak?

 

 

pozdrawia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...