Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Co do slotów dla pamięci to większość myśle używa pomarańczowych ale warto sprawdzić też zółte mogą dać większą stabilność i/lub większe OC.

Różnic wydajności raczej nie bedzie (przy takich samych ustawieniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno ja dostaniesz na WGK :)

 

A co ze slotami to ktoś wie?? Robi to jakąć różnice?? :blink:

 

 

EDIT: Sor niezauważyłem następnej stronki i zapytałem o to samo. NA tym forum powinno być takie powiadamianie jak na wgk że jak się chce napisać posta a jest jeszcze kilka stron to powinno o tym przypominac.

 

 

A teraz do użytkowników zrobił ktoś test w żółtych i pomarańczowych slotach?? :blink:

 

 

EDIT2:

I może ktos wie jak zrobić moda dzieki któremu na pamięci będzie mozna dac więcej jak 3.2V?? :blink: Naprzykład 3.5-3.6??

Jak by wyszedł taki mod to mam 200zł w kieszeni bo niekupuje pamięci na TCCD tylko na winbondach :)

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do Nancy Lee odnosnie nowej rev plyty i to co dostalem:

So far, we don't have rev. B on NF3 Ultra-D. I don't know what in details are talking in DFI street, but it seems it is single case under some kind of

configuration, not for all case. The available M/B in the market is our latest

version after modification.

Czyli zmienili conieco w samej budowie plyty ale nie na tyle aby wydawac jako rew.B <_< Obecny bios ma juz prawie miesiac, wiec wydaje sie (chyba dla inz, z DFI ) ze jest poprawny <_< bo gdyby tak nie bylo to wydaliby juz nowa wersje.

 

Teraz tylko zaczekac az ktos kupi najnowsza wersje po poprawkach.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wincento101 czytaj uwaznie, przeciez napisalem i sama Nancy napisala ze niebedzie narazie nower rev plyty. Troche w niej zmienili, "ulepszyli" ale nadal jest sprzedawana jako Rev A, i podobno jest juz w sklepach ( ulepszona wersja ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu--> A wiesz kiedy taka wyjdzie?? Czy za miesiąc czy za dwa?? :blink:

Oby miała pamięci zasilane z lini 5V i można było dac max 4V. :rolleyes:

Kto zna dokładną date kiedy pojawi się rev.B?? :blink:

1576940[/snapback]

wincento... ja Cię kolejny raz PROSZĘ abyś po pierwsze nie zadawał WCIĄŻ tych samych pytań! :mur: Po drugie, raz piszesz że coś jest złe, a potem że to coś jest dobre. Śledze ten wątek od początku i naprawdę mam juz powoli dość Twoich wypowiedzi, bo momentami są po prostu głupie.. Sorry, nie chcę Cię w żaden sposób obrazić, ale z tego wątku zrobił się jeden wielki bajzel przez takie coś. Kup wreszcie tą płytę, przetestuj ją sobie sam i wtedy udzielaj innym rad, jedz po płycie ile wlezie, jak Ci nie będzie coś działać, albo ją wychwalaj pod niebiosa jak wszystko będzie ok. Ale puki co, to wstrzymaj się z wypowiedziami.

Sorry za ten OT, ale kolejny raz się zdenerwowałem Tym co napisałeś. Po prostu czytaj ZE ZROZUMIENIEM.

 

Na stronie DFI pojawiły się zalecane dla tej płyty pamięci do OC. http://www.dfi.com.tw/Product/xx_product_m...PRODUCT_ID=3160 Na razie wszystkie oparte na kościach TCCD.

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie DFI pojawiły się zalecane dla tej płyty pamięci do OC. 1576968[/snapback]

Narazie ta tableka jest nadwyraz skapa, ale i tak dobrze ze jest :wink: widac ze ida w dobra strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięć dla pamięci to gdzieś mi przemkneła wypowiedź na jednym z portali zagranicznych, konkretnie na jego forum, niestety nie pamiętam dokładnie który to był teraz. Ale mniejsza o to gość tam cytował wypowiedź tic tac'a (chyba nie musze przypominać w czym gość jest dobry :wink: ) który wypowiadał się temat tej płyty właśnie i powiedział że z poziomu biosu nie da się wycisnąć więcej niż 3.2V

Więc pewnie zostaje metoda na lutownice czyli jakiś modzik że tak powiem hardware'owy :D o ile będzie możliwy.

Swoją drogą fajnie jak by się pojawiły jakieś modowane biosiki to by potestował. A może już są orientuje się ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to płyta ma zasilanie RAM z 3.3V a co za tym idzie nie wyciśnie się więcej, co innego mod zasilacza:) 3,3V i tak chyba nie jest do niczego innego potrzebne (AGP ciągnie chyba z 5V, ale niech ktoś to potwierdzi).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na tym mobo z lini 3.3V są zasilane tylko pamięci, a wszystko inne z innych lini to poświęciłbym swojego zasilacza dla dobra pamięci :) winbonda.

A procek jest zasilany z jakiej?? :| z 5V :|

Najwyżej trzeba będzie kupić inne pamięci :| A może jest gdzieś zworka którą można przełączyc zasilanie z lini 5V :)

Czy nowy bios ten który teraz wyszedł do tej mobo 711 ma obsługę Venice e6?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie kupilem te plytke i mam maly problemik z napieciami na pamiatkach a mianowicie za malo papu na moje ultraX na BH-5, ,czy wiadomo cos moze czy ta plyta wspolpracuje z ocz booster? bo chetnie bym sobie w cos takiego kaske zainwestowal.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje wam że procek leci z lini 12V i to akurat jest bardzo łatwe do stwierdzenia gdyż dodatkowa wyczka 4 pinowa podłączana do MoBo posiada podwójną linie 12V. Te dwie linie plus jedna z tej "wiekszej" zasila szumnie zwany :wink: 3 fazowy stabilizator który podaje napięcie dla proca.

Ale po co ja to pisze to już standard od czasów nF2 a może i wczesniej.

Jak już chcecie podrasowac linie 3.3V to martwił bym się bardziej przyziemnymi urządzeniami na pł. np. kość BIOS'u chociaż one chyba leca z 5V.

To był tylko przykład ale może się okazać ze jakieś element z płyty z tego napięcia korzysta i taki modzik może źle na niego wpłynąć.

Co tu dużo gadać do odważnych (czyt. szalonych) świat należy. :rolleyes:

 

ps: oczwywiście że płyta współpracuje z booster'em tylko w większości przypadków jak nie w wszystkich bedziesz zmuszony do załadowania go w zółty slot ze wzgledu na chłodzenie proca. Tak przynajmniej podają ci co go używają. Ale takie ograniczenie może zmniejszyć możliwości OC jednak nie uprzedzajmy faktów wyjdzie w praniu.

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox ma dobrze bo ma pociągnięte vmem z 5V. I mogą sobie robić moda na napięcie :?

Ale z drugiej stronki Epox ma wymagania co do pamięci w dualu i gryzie się z Hynixami :? :D Oraz ma słabo ustawionego Frezera :)

Coś za coś. Ale i tak DFI rządzi. Najwyżej trzeba zakupić Ocz bostera. do winbondów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wincento101 przychylam sie do porsby michala_anioła skoncz juz, od 4 stron caly czas chcesz dac na ramy 4V, to juz sie robi nudne.

 

PS: niezdziwilbym sie gdybys po mozdie @5V zjaral cala plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wincento101

wez wsadz chlopie leb pod zimna wode bo sie caly od tego topicu i od tego co ty se nie kupisz jarzysz jak wegielek , winbondy 2x512 1a4t wsadz se w trampki a nie w ta plyte , szkoda je kupowac bo sa marne , lepiej dozbierac do TCCD , a DFI z AGP ne bedzie miec zworki na Vmem z lini 5V , lepiej bys zrobil jakbys kupil to co ja mam w sigu ... i skoncz piepszyc 3 po 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie poprzednika. Jak masz 6600GT to nie powinno ci być szkoda przesiadać się na PCI-E. Ja chwilowo jestem zmuszony używać AGP, bo mam 6800GT, ale jak tylko przestanie mi być potrzebna (koniec roku) to sam wybiorę nF4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak cytalem topik to spokojnie moglem pomijac wypowiedzi wincento101, bo sa tak monotonne, ze tylko draznia i nic wiecej;

odnosze tez wrazenie, ze jednoczesnie zadajesz pytania i starasz sie uswiadomic ludziom swoja racje, wiec powiedz mi jak to jest??? doradzasz czy zadajesz pytania z niewiedzy??? zdecyduj sie prosze, bo temat bylby bardziej czytelny gdyby nie ta nudna monotonia z Twojej strony;

bez urazy, ale nie sraj zarem;

 

--------------

 

odnosnie samego tematu to w koncu sie doczekałem na DFI i dziekuje wszyskim za spostrzezenia;

niebawem sam bede posiadaczem tej plyty to podiele sie koniecznie swoimi informacjami co i jak ustawic przy jakim sprzecie aby dobre to fruwalo, stabilnie no i oczywiscie z przesadzona nutka OC, hehe;

 

ps. prosba do posiadaczy MSI Neo2 plt, ktorzy przesiedli sie na DFI, jesli jest ktos taki to moze mala opinia porownawcza w tym temacie - chcialbym to wiedziec tylko z ciekawosci; z gory thx i pozdro;

sorry tez za maly off topic;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis dostałem nowa zasilke i zaczołem krecic Venice. Narazie 2600 MHz w pełni stabilne, ale na napięciu az 1.5 V. <_< Nie grzeje sie strasznie bo 47'C to max po katowaniu Prime. Próbowałem ustawic 2700 MHz i dopiero na 1.55 V wstaje. Ale i tak wysypuje sie z Prime po jakims czasie. Mogę zwiększac napiecie ale, nie wiem czy to bezpieczne. HT zmieniłem na 3x. Pamieci na 133. Timingi z 200.

 

PS. próbowałem zdjąć brzęczka z chipsetu, ale ani drgnie. :mur: Boje sie mocniej pociągnąc albo czyms podsadzic. Jak wam schodziło ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. próbowałem zdjąć brzęczka z chipsetu, ale ani drgnie. :mur: Boje sie mocniej pociągnąc albo czyms podsadzic. Jak wam schodziło ?

1578236[/snapback]

Wcześniej w tym wątku pisałem o tym. Spróbuj tak, jakbyś miał go "ukręcić". Wtedy siły działają bardziej poziomo i jest mniejsza szansa na oderwanie chipsetu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieco z innej beczki...

Ile jest złączek 3pin dla wentów?

Czytałem, że niby 3 ale jak patrzę na fotkę z płytą to widzę 4?!?

Do jednej jest opdłączony went z chipsetu, druga jest koło bateryjki i kolejne 2 koło socketa (jedna tuż przy mosfetach)...

No chyba, że się mylę...

 

Ile ich jest i ile mierzy obroty w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są trzy gniazda na wentyle, z czego 2 sa juz na starcie zajete przez cpu i chipset, co do biosu to nie pomoge

 

 

Hardy -> w instrukcji sa wyszczegolnione tylko 3 :blink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcecie podrasowac linie 3.3V to martwił bym się bardziej przyziemnymi urządzeniami na pł. np. kość BIOS'u chociaż one chyba leca z 5V.

1577366[/snapback]

Mnie to martwi fakt, że laicy rozmawiają na temat o którym pojęcia nie mają :)

Heh, napięcie będą podnosić przez zasilacz, tak jakby to nie była kwestia stabilizatorów napięcia na niej samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Shake oświeć nas chętnie poczytamy co masz do powiedzenia na temat modowania napięć dla pamięci. :-P

Musisz jednak wiedzieć że nie dokońca jest to kwestia tylko stabilizatorów bo bez podniesienia napięcia zasialającego te stabilizatory nie podniesiesz Vdimm.

Można to zrobić poprzez właśnie podniesienie lini 3.3V albo jak to robią prawdziwi "hardcorowcy" przepięcie ich na linie 5V. Byli tacy co robili taki zabieg np. na pł. Abit'a NF7 v2.0

 

ps. na dfi-street jest gość który zasila tą płyte podciągniętą linią 3.3V@3.6V i mu działa, nie wiem czy ma z tego jakieś kożyści ale ważne że narazie nie zaszkodziło. :wink:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ja się nie orientuję ile "powinienem mieć", a Wy z pewnością znacie odpowiedź, więc pytam ;)

 

Procesor A64 3200+ pracujący na około 2750 Mhz (275 x 10) - pamięci na dzielniku 166 - przy takim ustawieniu mają 300 MHz na timingach CL2,5 8 4 4 i teraz jest kwestia czy mam T1 czy może T2

 

6561

2799

43

 

Chodzi oczywiście o wyniki everesta.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...