Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa propozycja zmiany chłodzenia na chipsecie:

 

http://www.dfi-street.com/forum/showpost.p...&postcount=1241

 

i nie przeszkadza w zamontowaniu SILENCER'a.

Wie ktoś może gdzie to można w polsce kupić ? :?

 

Dla tych co mają problemy z biosem:

 

http://www.lejabeach.com/DFI/dfinf3s939/dfnf3bios.html

 

mam na myśli szczególnie wersje BETA biosów ze wskazaniem na 6/29. Może ktoś się zdecyduje :wink:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tam chyba wygrałęm ten los na loterii. Poza drobnymi problemami z napieciem i pamięciami, wszystko "gra i bycy" i oby tak dalej, HT działa na kazdym mnozniku, ale do 980 Mhz, powyzej zwis - to mały pikus. HTT max 340 MHz, wiecej nie sprawdzałem, bo mi sie nie chciało. Problemów z 1T nie zauwazyłem. Jedyne co mnie wnerwia to to, ze napiecia są zwalone :mur: i ze PCMark sie wiesza na testach pamieci. Pwnie chodzi tu o timingi, jeszce moze cos z tym zrobie. Co do chłodzenia to mam Zalmana ZM-NB32 (tego mniejszego), a na R9800Pro Zalmana VF700AlCu i wszysko sie miesci, dokładnie 2 mm zostaje. Chipset ma takie same temp co wczesniej.

 

PS. No oczywiscie nie moge Venice puscic na 2800, ale to juz nie płyty wina.

PS2. Puki co jestem szczesliwy z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tam chyba wygrałęm ten los na loterii.

1584133[/snapback]

Gratuluję , bo płyta jest naprawdę wydajna. Te nieliczne testy , które zrobiłem przy np. 2,5GHz wyszły extra.Nie mniej jednak wystarczy poczytać dfi-street i widać jak na dłoni , że ludzi którym to wszystko dobrze działa jest niewielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki Epox 9nda3+ ma wsio czego potrzeba jednynie słabo działa z OCZ bosterem i Hynixami. To pierwsze mozna załatwić robiąc prostego moda :)

A to drugie niestety też wystarczy zmienić pamięci na naprzykład Kingmax'y i wsio działa ok. A z tym DFI jak narazie jeszcze zadużo problemów :|

1583831[/snapback]

Hmmm... Dziwne, z tego co czytałem o boosterze (u producenta), to nie działa on z Epoxem, a na bordach pisano nawet o tym, że może spalić płytę?!?

Jeśli jednak jest na to jakiś wiarygodny patent, to byłbym wdzięczny za info (linka?). No i ile to daje voltów na maxa?

 

W zasadzie to jestem nieskromnym fanem Epoxa ;) Od początków AMD XP przerobiłem 2 ich płytki i zawsze byłem zadowolony (aktulanie mam 8RDA3+).

Teraz czas na przesiadkę na AMD 64 i gdyby nie fakt posiadania świerzej grafy na AGP (6800GT), to z pewnością zinwestowałbym w Epoxa na nForce4 :(

Długo myślałem o 8NDA3+ (nForce3) i właściwie tylko kwestia lelawych możliwości podnoszenia napięcia (zwłaszcza na DDR) mnie nieco powstrzymywała :(

 

Jak zobaczyłem pierwsze newsy o DFI na nForce3 to byłem skłonny zrezygnować z "fan klubu" Epoxa ;)

...ale teraz, to już sam nie wiem :(((

 

Do loterii nie mam zbytnio szczęścia ;)

 

Gdyby dało się boosterem podnieść voltaż na pamiątkach :)

 

Póki co jadę na Kingstonach 2x256 DDR433 (Hyperx KHX3500) i idą na 8RDA3+ (socket A) spokojnie na 225MHz 2-2-2-5@2.9V

Nie wiem na ile można na nich poszaleć (może ktoś wie?)... ale raczej nastawiam się na zmianę na 2x512 i myślałem o Geilach UltraX...

 

W sumie może warto poczekać na Geil One (na TCCD), które chodzą spoko na 600MHz CL2.5 i styka im 2.6-2.8V. Do tego Epox 8NDA3+ i wio!

...tyle że wersja na Winbondach przy konkretnym woltażu idzie spoko 500MHz 2-2-2-5 "oficjalnie" (i sporo więcej nieoficjalnie!)...

 

 

Epox or DFI that is the question...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joshua:

Przykro mi stary nie udało ci się z płytą DFI.

Śledze wszystko co jest na temat tej moba na df-street i kompletnie się z tobą niezgadzam. Uważam że jest masa ludzi zadowolonych z tej płyty, nawet jeśli musieli się troche napracowac żeby chodziła jak należy.

Niestety najgłośniej i najwięcej krzyczą ci którym płyta nie działa jak by tego chcieli. Więc prosiłbym żebyś nie generalizował tematu i nie spuszczał tej MoBo że tak powiem z wodą w sedesie. :wink:

 

Swoją drogą kilku gości którzy mieli poważne problemy z nią skusiło się na RMA (serwis) i wysłali ją prosto do dfi i po powrocie byli bardzo zadowoleni mimo że płyta przychodziła ta sama. Niektórzy twierdzą że wyminiona zostałą kość biosu.

Jest nawet taka mała teoria że w pierwszej partii były wadliwe kości biosu ale to tylko przypuszczenia gości z dfi-street.

Pozatym goście troche pisali do inżynierów z dfi i oni faktycznie przyznają że są jeszcze pewne niedociągnięcia w biosie ale konsrukcyjnie płyta jest jak najbardziej dopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja zmiany chłodzenia na chipsecie:

 

http://www.dfi-street.com/forum/showpost.p...&postcount=1241

 

i nie przeszkadza w zamontowaniu SILENCER'a.

Wie ktoś może gdzie to można w polsce kupić ?  :?

Coz, nie ma w Polsce dystrybutora Vantec. Mam nadzieje ze sciagne to sobie przez znajomego w USA...Paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikos---> Poczytaj temat o Epox to zobaczysz prostego moda. Potrzeba potencjometr 50k i umiejętnośc przylutowania kabla do jednej nóżki. I możesz regulować max na 5V czyli jeszcze lepiej jak na DFi NF4 :) Ale racze niedawać więcej jak 3.6 na kościach windond bh-5 a na TCCD albo jakieś zwykłe Kingstony ddr400 to i 2.8V styka.

Zrobisz jak zechcesz. Ale na Epox'a niewłazi Frezer 64 trzeba go zmodowac albo kupić coś innego :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikos---> Poczytaj temat o Epox to zobaczysz prostego moda. Potrzeba potencjometr 50k i umiejętnośc przylutowania kabla do jednej nóżki. I możesz regulować max na 5V czyli jeszcze lepiej jak na DFi NF4 :) Ale racze niedawać więcej jak 3.6 na kościach windond bh-5 a na TCCD albo jakieś zwykłe Kingstony ddr400 to i 2.8V styka.

Zrobisz jak zechcesz. Ale na Epox'a niewłazi Frezer 64 trzeba go zmodowac albo kupić coś innego :|

1585315[/snapback]

Taaa, wiem o modzie - czytałem :)

Nietesty u mnie brak lutownicy... no i pojęcia o tym ;)

Bałby się takiemu "głąbowi" powierzyć przerabianie płyty B)

 

Co do moich Kingstonów to chyba jednak to BH5, bo to starszy model KHX3500 (nominalnie DDR433 CL a nie CL2.5 jak jego następca). Zresztą tak chyba czytałem na forum o BH5 itd. Podobno te nowszeHyperXy mają problemy z niskimi timingami - nie lubią "2" i idą np.: DDR400 2-3-3-7 ale już nie 2-2-2-5. Moje śmigają 2-2-2-5 przy FSB400@2.6V i FSB225@2.9V - więcej i tak na płycie nie uciągnę (socket A 8RDA3+) :(

 

A co do Frezera, to mnie to nie przeszkadza ;) nie mam i nie planuję. Myślę raczej o Thermarighr XP-120 (blokuje 1 slot pamięci :( ) lub jak tylko się pokaże (a wiem od producenta że niedługo) SI-120. Ten drugi to coś ja XP-120 tylko bez jego wad :) (taka większa wersja SI-97), no i chodzi na wszelkich gniazdach AMD z Socket A włącznie :lol:

Na razie tylko w Japoni na niektórych serwisach pojawiły się wzmianki ale już widzialem fotki i wogóle więc czekam i ostrze sobie zęby :lol:

Czytałem też testy SI-97 (i 97A co jest również dla A64) i było ciekawie - a tu zamiast 90mm wiatraka będzie 120 i więcej heatpipów (w sumie tak samo jak w XP-120). Myślę, że wraz z moim 120mm Papstem to będzie hicior :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na Epox'a niewłazi Frezer 64 trzeba go zmodowac albo kupić coś innego :|

1585315[/snapback]

Najpierw kup, a potem się opowiadaj, bo teraz to głupoty gadasz. Mam 9nda3j i mam AC Freezer64. Ot, w moim przypadku założony odwrotnie - wiatrak u góry a nie na dole.

O jakich więc modyfikacjach piszesz, bo założenie coolera odwrotnie to chyba nie modyfikacja :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu o pomoc pytam:D

Panowie i Panie pisze w tym temacie bo włąsnie mam takiego proca i mam z nim cholerne problemy.

moj sprzęt:

Płyta Dfi Lan Party NF3 Ultra-D

Proc A64 Venice 3000+ (WC na Nukleonie v2)

Ram PDP Patriot 2*512 XBLK

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59152229

Zasiłka Neotec 420

 

Z tego co wiem i pamieci i proc sie dobrze krecą a ja mam straszne z tym problemy.

Rzecz pierwsza nie wiem czy to jest normalne na tych płytach ale standardowo mam właczone 2T dla pamieci ale to pytanie to poza kolejnościa.

A teraz przejszmy do rzeczy:

1. - Czy normalne jest zeby po wrzuceniu zmian w biosie (fsb 240 pamiatki cl 2.5-3-3-7 i podciagnieciu napiecia delikatnie) robiło mi sie cos takiego ze płyta sie włacza pojawia sie pierwszy ekran stardujacy i stop nic wiecej widze tylko jaki jest proc i tyle nie pojawia sie wykrywanie dyskow poczym tak jakby sie resetuje i znowu to samo az za ktoryms razem pyknie i przejdzie dalej ale winda sie nie odpala nawet na niższych taktowaniach przy napieciu na proc okolo 1.5

2. - Pomożcie mi poustawiac Bios na tej płycie bo jest tu tyle dziwnych funkcji o ktorych nawet nie słyszałem i nie wiem czy sa dobrze poustawiane a możliwe ze to przez nie mam takie problemy

3. - Czy upgrate biosu pomogłby w czyms, i czy normalne jest to ze pamieci da sie ustawic tylko na 100 133 166 i auto??(i dlaczego standardowo nie chce mi sie odpalic na asynchro gry ustawiam 166)

4. - Kolejny problem chciałem ustawic proca asynchronicznie i dałem 166 na ustawieniach 2.5 3-3-7 fsb na 230 i sie nie odpala winda

5. - Jakie napieci odpowiednie jest dla Venica na tej płycie i co z niego można wyciagnac ( ustawiałem 300mhz przy 1.6 i płyta nawet nie drgneła)

6. - Pamiatki idelnie chodzą na 2T a na 1T wykrzaczaja sie praktycznie zawsze na 8 tescie w memtescie czyego to moze byc wina (sprzedawca gwarantował dobra krecalnosć tych pamieci oto one:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59152229

7. Pamiatki przechodza spokojnie memtesta na fsb 250 cl 2.5-3-3-7 ale winda dalej sie nie odpala czy jest jakas funkcja w biosie ktora moze to powodowac

(Cool & Quite mam wylaczone)

8. Czy normalne jest to ze na procku Venice mam wieksza temperature nic na Winchesterze??

 

Mam nadzieje ze wszystko opisałem w miare dokładnie i bedziecie mi w stanie pomoc bo powaznie tego potrzebuje na poprzedniej płycie Gigabyta, A64 Winchester i pamiatkach zwykłych Twinmosach spokojnie leciałem asynchro na fsb 260 przy pamiatkach ustawionych na 166 a teraz mam problem nawet z 2200 przy wydaje mi sie lepszym sprzecie.

Czekam na pomoc na forum na gg: 304 79 28 i na mailu: stiopers@wp.pl - Jesli jest ktos z gliwic i mi pomoze stawiam browary:D

 

Edit:

A własnie i jeszcze pytanie czy normalne jest to ze w speedfanie temperatura procka skacze jak oszalała z 39 na 16 a potem znowu na 37 w cagu minuty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze radze wgrac najnowszy BIOS 7/11. Rozwiązuje sporo problemów z 1T i właczaniem kompa. Jaki masz dysk SATA czy Ultra ATA ? Jezeli masz SATA to podłącz do portu 3 lub 4, bo 1 i 2 nie maja blokady. (3 i 4 to tego koło proca). Mi na 2,7 GHz działa dobiero przy 1.55 + 0.1. Temp skacze mi 39, potem 19 to nic niezwykłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz jakies konkretne info. Mam 4 dyski 2 na ATA i 2 na SATA i nie wiedzialem ze trzeba je dłączyc na 3 i 4 za to od razu dziekuje. Druga rzecz skad moge sciagnac nowszy Bios i jak go upgratowac bo jeszcze tego nie robilem. A własnie i czy na tej płycie nie ma jakiegos problemu z fsb 300 dla Venice bo u mnie nie chcialo ruszyc ale najpierw zrobmy update biosu zeby pozbyc sie paru błedow. Pomózcie mi z tym czekan na odpowiedz i dzieki jeszcze raz hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz jakies konkretne info. Mam 4 dyski 2 na ATA i 2 na SATA i nie wiedzialem ze trzeba je dłączyc na 3 i 4 za to od razu dziekuje. Druga rzecz skad moge sciagnac nowszy Bios i jak go upgratowac bo jeszcze tego nie robilem. A własnie i czy na tej płycie nie ma jakiegos problemu z fsb 300 dla Venice bo u mnie nie chcialo ruszyc ale najpierw zrobmy update biosu zeby pozbyc sie paru błedow. Pomózcie mi z tym czekan na odpowiedz i dzieki jeszcze raz hardy99

1594802[/snapback]

Wgraj nowy bios programem Winflash ze strony DFI - progam update'uje biosa z windowsa :) Po zmianie na nowy bios posprawdzaj wszystko jeszcze raz. Pewnie część pytań które zadałeś odpadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super i fajnie bo bios znalazłęm a nigdzie nie moge znależć WinFlasha bo na stronie Dfi nie ma i co teraz z pod dosu sie troche boje flashowac bo płyte mam tydzien i lipa by byla jakbym musial do servisu jechac:D

Pozdrawiam:D

 

Posta nie bylo znalazłem WinFjasha dzieki jeszcze raz ale to i tak nei koniec pytan zobaczymy co bedzie juz po wgraniu nowego i testach :D

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Bios nowy wgrany troche lepiej jest bo startuje z ustawieniam Auto na 1T czyli ten bug jest poprawiony. Teraz tylko pomózcie mi zrobic O/C mojego Venica.

1. Co mam poustawiac w biosie zeby poszedl mi na 300x9??

2. Mam wyłaczac Cool & Quit

3. Co to za opcja: CPU VID CONTROL - jest ustawiona zaraz nad zmiana woltomierza do CPU i jest desable i mozna tam ustawic od 0.800 do bodajze 1.5v czy to jakas ważna opcja

4. Co do pamiatek wystarczy ustawic timingi te 4 główne czy trzeba bwaic sie z akimis (tRWT) (tWR) itp??

5. No i tak jak przełoże dyski Sata do gniazd 3 i 4 czy musze jeszcze zmienica czegos ustawienia?? Chodzi mi dokładnie o pamieci bo mam je włożone do 1 i 2 gniazda pamieci zmienić i czy jak zmienie bedzie działał mi dual??

 

Jeszcze raz dzieki za wszystko bo i tak dużo mi pomogliscie.

P.S Chłopaki z Gliwic i okolic zgłąszać sie to postawie browary:D

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i nie wiem co sadzic o tym DFI.

Wersje na nForce4 sa poprostu stworzone do O/C.

A ta? Jednym dziala dobrze a u innych ... :mur: ledwie zipie :mur:

Sadze ze pod s.939 i AGP lepszy jest jednak EPOX.

Sam planuje kupno takiej plyty wiec poradzcie EPOX czy DFI

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Ja jestem z Gliwic :) Dokładnie z Łabęd.

 

Co do twojego zapytania:

 

C&Q wogóle nie włączaj jeżeli masz zamiar w jakikolwiek sposób zmieniać częstotliwość taktowania procesora.

 

CPU VID odnosi się do napięcia procesora. W BIOSie masz 2 opcje. Jedną do "twardego" ustawiania napięcia czyli np. manualnie ustawiasz na 1.5 czy 1.6 i drugą do podnoszenia już ustawionego napięcia np o 0.4V. Niektórzy użytkownicy (napewno przy wcześniejszej wersji BIOSu i pierwszej rewizji płyty (A0.0) mieli problem z "undervolting" czyli napięcie było niższe niż ustawili ręcznie w BIOSie - ta opcja pomagała.

 

Co do pamięci to nie jestem pewien. Wydaje mi się, że główne timingi wystarczy ustawić.

 

Zawsze masz 2 możliwości duala - w końcu masz 4 sloty. Niektórzy użytkownicy pisali, że sloty pomarańczowe są lepsze do overclockingu niż zółte. Jednakże najlepiej samemu się przekonać przy jakim ustawieniu będzie ci lepiej działało.

 

Wiem, że informacje są dosyć ogólne ale myślę, że coś ci pomogą... (nie żebym o tym browarze myślał ;-), po prostu z chęcią pomogę "sąsiadowi")

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Consensus86 dzieki za podpowiedz pomogło troche troche sie naczytałem na dfi-street i juz lepiej jest:D

Mam pytanko. Moj Venic ruszył na 300x9 przy 1.6v przeleciał Super Pi 16m i 32m

na pamiatkach ustawionych na 100Mhz przy timingah cl 2.5-4-3-7 wszystko jest ok tem ma fajny tylko wywala mi za kazdym razem 3Dmarka03 czasami prawie pod koniec a czasami po 3 tescie co moze byc przyczyna wiecie moze??

Chipset podciagnołem na 1.75 ze standardowego 1.65 Agp nie ruszałem no i pamiatki tez podkreciłem. Pamiatki mam na 2T bo na 1T nie chce wstawac winda ale na tej płycie słyszałem ze z pamiątkami to róznie bywa jedne wstaja na 1T inne nie to mnie akurat nie martwi. A w sprawie tego 3dMarka to nawet jak obnize magistrale na 280 spusze V na 1.52 to i tak nie przechodzi marka czego moze to byc wina z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

 

P.S Consensus86 w sprawie piwa nie ma problemu trzeba sie umowic na jakies ławkowe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stiopia84 podciagniecie napiecia chipsetu pomaga ??

 

Moj proc przechodzi na ustawieniach 9X312 8h prime malsymalna zaotowana temperatura to 53 stopnie ale sredno temp oscyluje w granicach 49 C. I mam pytanko jaka jest maksymalna bezpieczna temeratura procka. Czy na takich temp moze pracowac non stop ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kas nie wiem sam na dfi-street czytałem ze trzeba ustawic troche wyżęj. Podciagnołem troche i nic nie przechodzi mi 3dmarka wykrzacza sie a pozatym dzisiaj puscielem Prima 95 v24,14 torture test i chdził przez 2h i 0 błedów

potem zrzuciłęm ustawienia na prawie standart bo na fsb 200 ram cl 2.5-3-3-7 na 166 napiecia standardowe i dalej nie chce przejsc 3dmarka co moze byc winą dzieki jeszcze raz za pomoc i czekam na odpowiedz

 

P.S Jeśli wiesz gdzie na płycie można podnieść napiecie LDT Voltage to bede wdzieczny bo na DFS-Street pisali ze trzeba do 1.75 podniesz przy 290

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj proc przechodzi na ustawieniach 9X312 8h prime malsymalna zaotowana temperatura to 53 stopnie ale sredno temp oscyluje w granicach 49 C. I mam pytanko jaka jest maksymalna bezpieczna temeratura procka. Czy na takich temp moze pracowac non stop ??

1598270[/snapback]

Mój stary Duron 800 miał normalną temeraturę pracy 59 stopni, w stresie 62... Chodził, nie wieszał się, miałem ciasną i źle wentylowaną budę. Procek może chodzić w tej temp. ale oczywiście lepiej żeby miał mniej ;) Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety A64 to nie stare dobre socketA gdzie wytrzymałość termiczna rdzenia była przez AMD podawana na 85-100C w zależności od wersji. W A64 jest o ile pamiętam 60C i puszczenie procka w takiej temperaturze nie wróży mu długiego żywota.

Inna sprawa to pomiar temp, z tym bywa róznie w zależności od płyty i modelu (a także BIosu, coolera, pasty i plam na słońcu:P ). I zdarza się że temp mogą być nieco zawyżone. Tak czy siak, puszczanie A64 przy temp zbliżoneuj do 60C to spore ryzyko.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winner:D

Poszperałem i praktycznie wszystko biega jak nalezy:D

Proc idzie na 2600 primy zaliczone 3dMark tez biega OCCT zaliczone jeszcze tylko kwestia Prima a to zapodam na nocke i bedzie git:D

Ale i tak jeszcze mam pytanko.

Panowie i Panie jeśli takie tu sa powiedzcie mi jakie max V dla Venica zeby go przypadkiem nie upieprzyc i zeby to optymalnie było nawet przy 300 bo nie wiem czy nie mam zaduzo albo za mało.

Na chwile obecna procek biega mi na 1.568->1.600v czytanym z CPU-Z (pisze tak bo to napiecie skacze w CPU-Z) w biosie pokazuje 1.65 i dlatego pytam bo do konca sam nie wiem co pokazuje dobrze ale z tego co słyszałem lepiej sie sugerować CPU-Z.

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam raz jeszcze wszystkich overclokerów:D

 

P.S o temp sie nie martwie po 10h wygrzewania go w Prime95 v.24 max temp miałem 48C to chyba temp optymalny jak na takie napiecie i CPU speed??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem bios 8/15 - istna padaczka. Bardzo niestabilny, nawet w 2T, ale miał więcej funkcji w biosie np. ustawienie adresu nvlan. Miał też bardzo dokładne odczyty taktowania na default (1800.1MHz zamiast 1808). Wróciłem do 7/11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kas Timingi mam takie Cl 2.5-3-3-7 ale ustawione na 166 wiec przy magistrali 290 miałem cos ponad 230 ale stabilnie chodziły 4h w memtescie bez problemowo na 2.75v zeby przeszedł 3dMarka trzeba było podnieść Agp na 67 przy 280 i na 68 przy 290 ale to było na stronie dfi-street wiec pewnie to wiecie oprucz tego chipset powinien byc na 1.65 lub 1.75 u mnie 1.65 a reszta normalnie.

 

P.S chłopaki jak wyłaczyc podtrzymywanie napiecia w USB po wyłaczeniu kompa chodzi mi o to zeby np mi myszka nie swieciła w nocy. Bo kupiłem sobie przedłużacz synchroniczy podłaczany do kompa zeby nie trzeba było pompki od WC osobno ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć ale przez to ze USB jest podtrzymywane to cały czas mi chodzi:( od razu dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...