Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

ok, jesli chodzi o plyty dla AMD64 s.939 ze zlaczem AGP to juz wiem po co mam siegnac, zreszta do wyboru nie ma zbyt duzo plyt i moim faworytem jest DFI, boje sie jednak, ze moge znalezc sie w tej czesci klientow, ktora bedzie niezadowolona z tego produktu;

dlatego zastanawiam sie czy nie sprzedac jednak mojej wyselekcjonowanej karty graficznej, (szkoda, ze nie mozna kupi identycznej na PCI-e i ja ladnie zmodowac, bo jak na razie wydaje mi sie, ze taki GF6800LE@GT spokojnie by wystarczyl jeszcze na rok, a moze i dluzej), zakupic DFI na nF4, ale teraz pada kolejne pytanie (niestety musze was ciagnac za jezyk, bo nie chce nienalezycie ulokowac moje pieniazki) jaki dokladnie model DFI na nF4 mialbym kupic??? jest ich sporo, a roznica cen miedzy najdrozsza (813 zl) i najtansza (370 zl) plyta glowna wynosi 443 zl. - za to mozna kupic druga plyte glowna, hehehe;

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3252 - tutaj podaje link do tych roznych modeli DFI na s.939, prosze podpowiedzcie mi jaki mam model wybrac, chodzi mi o to by plyta mogla spokojnie w przyszlosci obsluzy procesor dwurdzeniowy i prace dwoch kart graficznych (jak szalec to szalec, ale nie od razu, oczywiscie druga karte graf i procek AMD64 X2 wpakowalbym w swoja plyte glowna jak ceny uzyskalyby normalny poziom); czy po to aby 2 karty graficzne wspolpracowaly razem konieczny jest cheapset nF4 SLI czy np. ta plyta glowna http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16985 zbudowana o cheapset nF4 Ultra, a posiadajaca 2 zlacza PCI-e x16 tez spokojnie obsluzy 2 karty graficzne i np. wykorzysta je w grach identycznie jak mialoby to miejsce w przypadku nF4 SLI, czy jednak trzeba miec koniecznie plyte z ukladem nF4 SLI by osiagnac efekt 2 kart wspolpracujacych razem???

sorry za takie noobowe pytania, ale dawno nie sledzilem rynku i bylem dosc powaznie zapracowany;

z gory dziekuje za pomoc i zycze wszystkich udanego weekendu :}}}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mialem chwile czasu i szybko skontrolowalem cosie dzieje udalo mi sie ustalic, ze DFI LanParty UT nF4 Ultra-D nie obslugije SLI;

w sumie jak rozmawialem z kolega, ktory dosc ostaro siedzi w temacie stwierdzil, ze jak kupowac plyte glowna to nie ma sensu by kupowac z SLI, bo lepiej miec jedna najnowsza karte niz 2 stare pracujace w SLI, hmm, nie jestem w stanie odeprzec tego stwierdzenia, bo moja wiedza jest niestety ograniczona w tym zakresie;

pytalem sie tez znajomego czy lepiej kupic DFI LanParty UT nF3 Ultra-D i wykorzystac moja obecna karte na AGP GF6800LE@GT czy sprzedac ta karte graf i kupic DFI LanParty UT nF4 Ultra-D;

stwierdzil, ze DFI LanParty UT nF4 Ultra-D jest mniej problemowa, ale zeby nie kupowac SLI, bo jest to tylko i wylacznie strata pieniedzy, hmm;

co o tym sadzicie???

pytam tych co maja juz jedna albo druga plyte oraz tych co posiadaja omawiana tu plyte, bo z opini wynika, ze zdania sa naprawde poroznione jesli chodzi o DFI na AGP i s939;

szczerze mowiac chcialbym zachowac moja obecna karte graficzna, bo wiem, ze jest jeszcze wystarczajaca na jakis okres czasu, i kupic cos pod AMD64 s939, dzieki temu zaosszczedzilbym pieniazki, ale boje sie, ze bede mial z taka plyta duze problemy :{{{

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest dobra tylko ma jeszcze nie te biosy co miec powinna. Sam stalem przed takim wyborem jak Ty. Sczerze powiedziawszy ja nie sprzeadawalbym karty, roznicy nie ma zadnej pomiedzy wydajnoscia nF3 a nf4 roznia sie agp i jeszcze kilkoma bajerami (SAT2 itp). Proca podkrecisz na tym i na drugim. Wydaje mi sie ze na tej plytce spokojnie 2 latka mozna pociagnac i dopiero myslec o wymianie na pci-e. Jezeli juz chodzi o zakup plytki na nf4 to tylko DFI ultra be3z sli bo to jest porazka - nie wszystkie gry to obsluguja wiec lepiej miec jedna :) Reasumujac DFI nF3 z biosem 7/11 jest naprawde dobra plyta i nie widze sensu zeby przeplacac. Co do twoich obaw z ta plyta to bylo tak w przypadku pierwszych egzempalrzy.

Pozdrawiam

Edytowane przez finch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos siedzi na biosie 8.24?! Bo u mnie nie chce dzilac system nawet na default'cie!!!

Za co jest odpowiedzialne "32-byte Granularity" (na koncu strony w ustawieniach ramu)? Jak powinno byc ustawione!?

Bios bardzo mi sie podoba i chce przy nim zostac ale nie zanosi sie na to :angry:

PS."Finch" wyprobuj bios 8.24 na 2 kosciach ramu (oczywiscie jak mozesz)! z gory dziex! pozdr

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 8/24 testowalem na tym konfigu co mam, bez jakichkolwiek zmian i powiem szczerze ze mialem problemy z odpaleniem kompa, przy jakimkolwiek podkreceniu proca i pamieci! Udalo mi sie wejsc do systemu tylko na standardowych ustawieniach ramu(wszystko auto i n a 1T) Po zmianie timingów na te na ktorym chodza mi na 7/11 komp zawisl w biosie. Biosik fajny tylko jakby smigal tak jak jego porzednik.

Pozrdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JTMuadip

No ja osobiscie polecal bym Ci jednak NF4/pci-e najlepiej ze sli bo to rozwiazanie na dlugi czas

sam kupilem nf3 ultra-d i tera sobie pluje ze nie zmienilem mojego radka 9800pro na nowsza grafe juz pod pci-e

jesli koniecznie przy Agp sie upierasz to DFI lub Epox bedzie napewno dobrym rozwiazaniem no pozostaje jescze jedna alternatywa

Asrok na ULi obsluguje agp i pci-e plyta ponoc niezla ma swoj watek na tym forum ale nie mialem jej przyjemnosci pomaglowac

a co do nowych graf ati juz podawalo ze nowe x1800xxxxx beda juz tylko na pci-e dostepne niewiem czy to chwyt marketingowy czy nie faktem jest ze chce kupic teraz jakas grafe pod agp i mam problem bo wyboru zadnego niema

narazie czekam na x800gt/gto pod agp moze wyjdzie kiedys:((

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rety, od jakiegos czasu zmagam sie z bledem machine check exception

jakie sa stabilne timingi dla pamieci? masakra, na podkrecaniu mi nie zalezy, tylko na stabilnej pracy:( na biosie 7.11 zniknely mi mozliwosci ustawiania wartosci innych dla RAM niz 1T i 2T, na biosie czerwcowym jakos mialem 3T i chodzilo bez takich szopek... any idea? PSU moje to Tagan 420, bledow w pamieci po kliku testach nie znalazlem, zatem WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Finch & he_avy

dziekuje wam za wypowiedzi; mimo, iz sa zgola inne, bo nawiazuja do zakupu zupelnie roznych konfiguracji PC to sa dosc pomocne;

teraz sam musze sie zastanowic nad tym czy wydawac w tej chwili wiecej pieniedzy i od razu zakupic cos na nF4 i PCI-e czy zaoszczedzic pieniadze kupujac plyte gl. pod AGP i wykorzystac posiadana obecnie kart. graf. i dopiero za jakies 2 lata przymierzyc sie do PCI-e; zapewne za te 2 lata pojawi sie na rynku cos jeszcze nowszego (eureka, haha, wiadomo, ze cos sie pojawi ameryki nie odkrylem :>) np. SATA3 itd.

natomiast zastanowil mnie mocno produk Asrok na ULI z tym, ze zastanawiam sie nad tym jak wyglada sprawa OC na tym produkcie oraz sama stabilnosc tej plyty gl.; nie ukrywajmy, ze ta firma nie nalezy do liderow rynku plyt glownych, a i cena 285 zl. za wszystko w jednym (AGP, PCI-e i SATA2) daje duzo do myslenia;

tym niemniej nie skreslam tej plyty, bo niec na jej temat nie wiem;

ide sie zanurzyc w temat o Asroku z 'norenbergii', haha :}}}

 

jeszcze raz dzieki za podpowiedzi - jakbyscie wpadli na cos nowego to prosze dajcie znac, bo naprawde zalezy mi na ulokowaniu pieniedzy w PC na przynajmniej 2 lata i przez ten okres nie chcialbym w PC pakowac nic wiecej;

jesli Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp + GF6800LE@GT + 2 GB ramu styknie mi spokojnie na 2 lata to prosze dajcie znac - Finch juz mi to podkreslil, ze taki zestawik styknie mi na 2 lata, reszta tez jest takiego zdania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myśle że wstarczy ci na jakiś rok może troche dłużej, zależy jak bardzo jesteś w stanie pójść na kompromis detale/fps.

 

Co do ASSrock'a (podwójny s jest umyślenie :-P ) to nawet nie chce słyszeć że bierzesz go pod uwagę. Sprzęt tej firmy narobił mi tyle problemów że na samą myśl robi mi się niedobrze i wolabym żeby w tym topic'u więcej o nim nie wspominano. :rolleyes:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sire z Toba "The CD" ze na rok ale kupujac nf4 i w tym samy m okresie karte o tej samej wydajnosci co ta na AGP ktora juz ma i nie myslac o dokladaniu kasy przez nastepne 2 lata to jest to takie samo rozwiazanie dla ktorego moim zdaniem nie warto dokladac wiecej kasy - czyli przeplacac. To czy ci styknie na 2 latka to w glownej mierze zalezec bedzie od tego ile grasz i czego wymagasz od swojej karty, bo wiadomo ze to gry komp. sa motorem nakrecajacym caly ten rynek.

Jezeli jestes wstanie isc na kompromis rezygnujac z ulepszaczy, albo wykorzystujac kompa do rozwiazan nie zwiazanych z grami to w zupelnosci wystarczy. Co do wynalazkaow typu asrock to nie zdecydowanie nie polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Finch

masz racje, zgodze sie z Toba, ze gdybym teraz kupil plyte glowna pod PCI-e to nie dosyc za plyte musialbym zaplacic wiecej niz za podobna na AGP, to jeszcze zakup karty graf pod PCI-e o wydajnosci przynajmniej takiej jak moj GF6800LE@16p&6v bylby znacznie wiekszy; musialbym sprzedac moja karte i dolozyc pieniazki do karty na PCI-e i mialbym w sumie to samo co mam obecnie za wieksze pieniadze;

no chyba, ze rzucilbym sie na GF7800GT to wtedy mialbym karte znacznie bardziej wydajna ale kurde + 800 zl. wiecej do wylozenia za PC, bleeee, chyba sobie rzygne, hehe, autentycznie rozwala mnie ta akcja przejscia z AGP na PCI-e, rozumiem jakby szyna AGPx8 na maksa ograniczala przepustowosc kart graficznych, ale przeciez AGPx8 nie zostalo tak na maksa wykorzystane i sadze, ze sopokojnie taki GF7800GT moglby pojsc na AGPx8 - ahh, te chwyty marketingowe - tak tak, wiem o tym, ze szyna PCI-e ma wieksza przepustowosc, ale czasem zbyt szybko rezygnuja z czegos co mogloby jeszcze troche popracowac;

 

ps. nadal glowkuje i licze kase, ale najprawdopodobniej padnie na Dfi Lanparty Nf3 S939 AGP;

 

pozdro dla all;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Finch

masz racje, zgodze sie z Toba, ze gdybym teraz kupil plyte glowna pod PCI-e to nie dosyc za plyte musialbym zaplacic wiecej niz za podobna na AGP, to jeszcze zakup karty graf pod PCI-e o wydajnosci przynajmniej takiej jak moj GF6800LE@16p&6v bylby znacznie wiekszy; musialbym sprzedac moja karte i dolozyc pieniazki do karty na PCI-e i mialbym w sumie to samo co mam obecnie za wieksze pieniadze;

no chyba, ze rzucilbym sie na GF7800GT to wtedy mialbym karte znacznie bardziej wydajna ale kurde + 800 zl. wiecej do wylozenia za PC, bleeee,

pozdro dla all;

1685940[/snapback]

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji co Ty ;-) Ja się zdecudję DFI ze SLI... bo teraz szlak mnie trafia że kupiłem grafę zamiast lepszej płyty z PCI Express... i boję się, że szlak mnie za pół roku będzie trafiał, że nie mam SLI (a jak jakąś SUPER grę zrobią obsługującą SLI... i na 7800 GTX nie da się pograć ?

Pozatym mając SLI może się zdażyć że kupienie drugiej takiej samej karty da większą wydajność niż kupienie lepszej i będzie tańszym rozwiązaniem, a może nie... ale zawsze jest wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza sie przyadałby sie nowy bios i to dobrze poprawiony.

Tak wogle pytanko czy zdażyło sie ktoremus z was ze najpierw łądnie wszystko chodziło wam na tej płycie przy ustawieniach 1T a po jakism czasie zaczały sie straszne krzaki bo ja włąsnie mam z tym problem bo wczenisej miałem ustawienie 1T na pamiatkach i wszystko było super 2.7Ghz na moim Venic i pieknie wszystko przechodził łacznie z Primem2004 przez 13h a teraz nawet na magistrali 200Mhz przy 1T blue screan i reset od razu wogle sie nie chce odpalic choćbym nie wiem co miał zrobic a zaczeło sie od tego ze zaczoł sie resetować jak był podkrecony i jakis dziwne rzeczy no to obniżyłem do 2400 i dalej do samo potem juz 1800 i dalej to samo w końcu reset bios i patrze ustawienie pamiatek 2T i wszystko działa daje mu 2.7 na 2T i pieknie wszystko przechodzi obniżyłem mu nawet V z 1.44 na 2.7 do 1.42 i tez wszystko pięknie przechodzi Prime2004 przez 7h potem już wyłaczyłem czy jest jakis mądry ktory mi to wyjaśni co sie dzieje z tą płytka:D bo juz nie kumam jak wczesniej na magistrali 315 przy 1T przechodził mi Spi 32 to teraz nawet przy 200 ma problem sie włączyc nie wiem co jest ale mam nadzieje ze bedzie bios ktory to wyleczy.

Jak macie jakies sugestie z miła checia wysłucham bo ja nie wiem naprawde co sie dziej dzieki z góry

 

Pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałałem jeszcze lepiej. Raz jak złozyłem kompa wszystko chodziło pięknie i OC super. Musiałem jednak wywalić brzeczka z chipsetu, wiec wyciagnołęm płyte, wszystko co było konieczne, po ponownym złożeniu okazało sie że cos jest nie tak, poteciał OC znikł. Jako ze było juz dosc puzno, zostawiłem go. Właczam rano, a tu wszystko pięknie. Teraz niedawno też po włozeniu pamieci była jazda, ale wrescie wszystko działa OK. Słyszałem gdzies, że jakies zanczenie ma nawet siła przykręcenia sróbek :blink:. BIOS ten co uwazam (711) działa niezle (przynajmiej u mnie). Ten nowy 824 niestety to tragedia. U mnie 1T działało dobrze jak miałem 2 kości RAMu , teraz z czterema musze miec 2T. Ta płyta jak widać ma rózne kaprysy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 kościach ramu ta płyta wogle nie rusza na 1T a przy dwoch jeszcze czasami to wychodzi tak jak w moim przypadku i hardego chodziło wszystko ładnie. Ja mam 2 kosci i wszystko było ok do pewnego czasu teraz tylko 2T ale za to oc jest ok tak jak było tak jest nawet mniejsze napicie jest wiec nie ejst zle choc lepiej by było 1T miec ale juz nie bede taki zachłanny bo rekordów w Pi miec i tak pewnie nie bede ale przynajmniej na 1T mogłem cos poprubowac teraz to lipa poczytam jeszcze moze na dfi street cos bedzie ale watpie pozdrawiam i czekam na rady co mozna jeszcze przestawic w biosie zeby wszystko biegało:D tak jak powinn(czyli tak jak wczesniej)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak

 

Tak jest w teorii. Ta płyta ma problemy z 2T z 2x512MB u wielu ludzi. Wiem, że powinno to zależec tylko i wyłącznie od proca ale tak nie jest :-| . Mi np. działało pieknie 1T przy 2x512 MB, teraz mam 2T przy 4x512 co jest normalne dla tej rewizji porca i tu niezaleznie jaka płyta bedzie 2T i kropka. Ale przy 2x512 MB powinno działać 1T, a nie u każdego tak było.

 

PS. Szczerze powiedziawszy to róznica miedzy 1T, a 2T nie jest wielka, a ustawienie 2T pozwala na wieksze podkręcenie pamięci, co jeszcze bardziej zamazuje granice.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszyscy posiadacze tej mobo (Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp) sa z niej w 100% zadowoleni i usatysfakcjonowani wydaniem pieniazkow na ten produkt???

 

pytam, bo teraz przyszedl juz czas na mnie i niestety jestem zmuszony podjac szybko decyzje, a pospiech to zly doradca, wiec hce poradzic sie Was;

pytam tez, bo naczytalem sie duzo o ASRock'u K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20312 , temat na forum - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149147 ) i z opini duzej ilosci osob wynika, ze plytka ta sprawuje sie bdb w roznych plaszczynach przede wszystkim OC, wydajnosc AGP i PCIe jest taka jak na nF3 i Nf4, a cena plytki 277 zl;

oczywiscie nie twierdze, ze jest lepsza niz DFI, zreszta DFI jest bdb firma i klasa sama w sobie,a ASRock niestety nie kojarzy sie zbyt dobrze z tym, ze czasem temu slabemu tez moze cos sie udac i wypuscic na rynek cos co bedzie bdb;

ja niestety nie mialem do czynienia ani z 'Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp', ani z 'ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695', dlatego pytam Was, uzytkownikow DFI, czy mial ktos z Was mozliwosc porownania tych dwoch mobo, jesli tak to jakie sa Wasze odczucia???

z gory thx za info;

 

pozdrawiam i zycze....................zycze d.upy bez kupy oraz zycze bys skarbie nie moczyl pedzla w farbie, hehe;

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zgłupialem od tego wszytskiego juz...bylem niemal zdecydowany na tą Dfi,ale mysle - przeczytam sobie caly topic,no i przeczytalem, teraz mam mieszane odczucia.Czy bede tym "farciarzem" i trafie na dobry egzemplarz czy raczej mi sie nie poszczesci i beda problemy ;/,a nie chce sprzedawac mojego 6800gt @ agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam to samo... Również będę się przesiadał i chciałbym coś na 939 i AGP... A wyboru dużego nie ma... Jeszcze MSI??? Ale jakoś nie mam zaufania do tej firmy. (inne chipsety odpadają).

 

A co do fotki z pierwszej strony => na stronie DFI jest inna:

 

Dołączona grafika

 

Tu są 4 S-ATA, tylko kto wymyślił je tuż pod Socketem??? I tak rozstrzelone względem siebie???

 

A co do pamięci to które najczęściej sprawiały problemy??? A jeśli nie modele, to które chipy???

 

Posiadam te z podpisu a za małą dopłatą mogę dostać 2x512 Ultra-X (chyba są na TCCD)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JTMuadip:

Myśle że nie będzie tak źle te płyty które teraz są w sprzedarzy mają małe poprawki wprowadzone. Mianowicie brak rezystora który powodował problemy z odczytem napięć a także odrazu wgrany BIOS 7/11, który sądze jak do tej pory jest najlepszy biorąc pod uwage wszystkich użytkowników tej płyty.

 

ps. ludzie co wy mi tu z tymi assrock'ami wyjeżdżacie, dajcie sobie spokój z tym gów...m :mur: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam to samo... Również będę się przesiadał i chciałbym coś na 939 i AGP... A wyboru dużego nie ma... Jeszcze MSI??? Ale jakoś nie mam zaufania do tej firmy. (inne chipsety odpadają).

Jest chyba jeszcze Epox z mojego podpisu. ZERO problemów. Z DFI wyrwałem resztkę włosów z głowy jednocześnie czytając setki postów na dfi-street. Nigdy więcej mobo tej firmy.Jak ktoś się szanuje to nie wypuszcza takiego losowego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weszłem na strone DFI czy może nowego BIOSu nie wypuściuli, patrze,a tam ostatnim jest 7/11. Gdzie 8/24 ? Czyżby się juz od niego odwrucili, a może zamierzają wydac cos nowego. Jedynie co na 8/24 działało mi lepiej to odczyt temperatury, na 7/11 strasznie zawyża, po za tym to szais jakich mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z tobą jednak z różnych opini wynika że tragiczne działanie objawia się na procesorach z rdzeniem Venice. Na innych prockach ponoć chodzi całkiem spoko.

Co nie zmienia faktu że aż się prosi o nowy biosik :rolleyes:

 

EDIT:

Bios 8/24 powędrował do sekcji BETA jednak chyba miał za dużo błędów :?

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...