Skocz do zawartości
Galvatron

Ghost Recon 3

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz gdzie widzisz ten arcade? Nie twierdze ze gra jest szczytowym osiagnieciem realizmu na PC, jednak na pewno jest lepsza od "run&gun" na konsoli.

Odnosnie engine, niestety po czesci to prawda, ale sa zapowiedzi patcha gdzie zostanie przebudowany engine w celu mozliwosci zalaczenia AA (ktos w tym temacie chwalil sie ze gra mu dziala plynnie z AAx2 i AFx4 - ciekawe jak skoro jest to w tym momencie niemozliwe?), podejrzewam ze postaraja sie zoptymalizowac caly silnik, bo troche roboty beda mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Powiedz gdzie widzisz ten arcade? Nie twierdze ze gra jest szczytowym osiagnieciem realizmu na PC, jednak na pewno jest lepsza od "run&gun" na konsoli.

Odnosnie engine, niestety po czesci to prawda, ale sa zapowiedzi patcha gdzie zostanie przebudowany engine w celu mozliwosci zalaczenia AA (ktos w tym temacie chwalil sie ze gra mu dziala plynnie z AAx2 i AFx4 - ciekawe jak skoro jest to w tym momencie niemozliwe?), podejrzewam ze postaraja sie zoptymalizowac caly silnik, bo troche roboty beda mieli.

Tak sie zastanawiam, czy widziales/grales w ta gre na X360, czy tak po prostu sobie bredzisz?

Bo jesli widziales/grales w to na X360, to powiedz gdzie widzisz ten arcade? Nie twierdze ze gra jest szczytowym osiagnieciem realizmu na konsole, jednak na pewno jest lepsza od "run&gun" na PC.

Odnosnie engine to na X360 masz AA, HDR, AF i zoptymalizowany silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o link'a z potwierdzeniem, że GRAW na x360 ma HDR (nie bloom) oraz AA wraz z AF. Myślę nad uzupełnieniem hdtv o x360 i to co przed chwilą napisałeś wydaje się kusić jeszcze bardziej. O ile jest prawdą, a nie zwykłym "moje g. zawsze musi być na wierzchu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien techniczny probem po zainstalowaniupatcha 1.10.00 . Tzn klikam na skrot i zero reakcji gra sie nie laduje (nic sie nie dzieje) Czy ktos ma ten sam problem ?? Oryginalna wersja rusza bez problemu- po zapodaniu patcha mam ZONKa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze uprzejmie

 

edit:

MS wymaga uzywania AA przez wszystkich developerow. AF to juz standard.

No zerknąłem i o hdr jest i owszem ale o hdr+aa nic nie ma. Zresztą jeśli jest to bardzo dobrze. Tak powinno być. Absolutnie mi to nie przeszkadza. :D

Natomiast tam można przeczytać opisane wrażenia człowieczka mdlejącego z podniecenia na widok gry. Nie wątpię, że jest rewelacyjna ale takie efekty to już ten cieniasty far :cry: prezentował. Jest nowa konsola, są nowe gry trzeba ten "siet" sprzedać przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy widziales/grales w ta gre na X360, czy tak po prostu sobie bredzisz?

Bo jesli widziales/grales w to na X360, to powiedz gdzie widzisz ten arcade? Nie twierdze ze gra jest szczytowym osiagnieciem realizmu na konsole, jednak na pewno jest lepsza od "run&gun" na PC.

Odnosnie engine to na X360 masz AA, HDR, AF i zoptymalizowany silnik.

Nie, nie gralem i nie zamierzam. Kazda gra na konsole to mniejszy lub wiekszy arcade i kazdy orientujacy sie w temacie gracz przyzna mi w tym racje. Gra fpp na konsole ma ta przypadlosc, ze sterowanie jest utrudnione ze wzgledu na uzycie pada, dzieki temu mamy obrazenia w formie "przyjmij na klate 30 postrzalow i nie zyjesz", celowanie z zastosowaniem "autoaim", efektowne akcje niekoniecznie realne. Taka jest prawda, konsola to produkt ktory ma umozliwic graczowi odprezenie sie w miare szybko, podejscie do gry na 30min lub mniej, pogranie i czerpanie z tego przyjemnosci. Szkoda tylko ze zamiast napisac cos od siebie, nieudolnie przekrecasz moja wypowiedz.

 

Odnosnie engine, to GRAW cierpi na ta sama przypadlosc, co wiekszosc nowych tytulow na PC - czyli brak optymalizacji. Developerzy wychodza z zalozenia, ze jak chce grac to bedzie musial kupic sobie mocny sprzet, natomiast Microsoft wymusza umowa optymalizacje pod konsole, jak zreszta cala architektura tejze jest optymalizowana pod tylko i wylacznie gry (z malymi wyjatkami).

Nie przecze ze grafika na X'a jest gorsza, bo jest lepsza, natomiast przedkladam nad grafike grywalnosc jak i wiekszy realizm (dlatego tez produkcje GRAW PC przekazano zupelnie innemu studiu developerskiemu, zamiast zrobic kolejny port gry z konsoli).

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie gralem i nie zamierzam. Kazda gra na konsole to mniejszy lub wiekszy arcade i kazdy orientujacy sie w temacie gracz przyzna mi w tym racje. Gra fpp na konsole ma ta przypadlosc, ze sterowanie jest utrudnione ze wzgledu na uzycie pada, dzieki temu mamy obrazenia w formie "przyjmij na klate 30 postrzalow i nie zyjesz", celowanie z zastosowaniem "autoaim", efektowne akcje niekoniecznie realne. Taka jest prawda, konsola to produkt ktory ma umozliwic graczowi odprezenie sie w miare szybko, podejscie do gry na 30min lub mniej, pogranie i czerpanie z tego przyjemnosci. Szkoda tylko ze zamiast napisac cos od siebie, nieudolnie przekrecasz moja wypowiedz.

 

Odnosnie engine, to GRAW cierpi na ta sama przypadlosc, co wiekszosc nowych tytulow na PC - czyli brak optymalizacji. Developerzy wychodza z zalozenia, ze jak chce grac to bedzie musial kupic sobie mocny sprzet, natomiast Microsoft wymusza umowa optymalizacje pod konsole, jak zreszta cala architektura tejze jest optymalizowana pod tylko i wylacznie gry (z malymi wyjatkami).

Nie przecze ze grafika na X'a jest gorsza, bo jest lepsza, natomiast przedkladam nad grafike grywalnosc jak i wiekszy realizm (dlatego tez produkcje GRAW PC przekazano zupelnie innemu studiu developerskiemu, zamiast zrobic kolejny port gry z konsoli).

Kurde kolejny fachowiec się odezwał. Nie grał a ocenia. Powiem ci jedni pie....... głupoty i tyle. Gry na konsole robią się coraz bardziej wymagające. To już nie są te same gry co były kiedyś. A Jeśli chodzi o granie padem to powiem to tysięczny raz - do wszystkiego da się przyzwyczaić. Ja zatwardziały pceciarz obecnie wolę grać na padzie niż na klawie + mysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie gralem i nie zamierzam.

Po tych słowach już nawet nie powinienem czytać reszty wypowiedzi. Jakbym ja był tu modem, to odrazu byś dostał odemnie warna za trollowanie poprzez wypowiadanie się na temat gry, z która sie nawet nie zetknołeś, oraz wypisywanie głupot, ktore jak zwykle wywołują sprzeczki, bo motyw wypowiadania sie na temat gry w która sie nie grało, był juz w tym temacie wałkowany nawet na kilka stron, a pisanie ponownie "to jest arcade. Wiem, ale nie grałem. Nie grałem, bo to arcade" to juz podchodzi normalnie pod prowokacje.

 

No ale jednak przeczytałem. I co? Utwierdziłeś mnie w moim przekonaniu, ze bedziesz pisał bzdury, bo dokladnie to zrobiłeś. Począwszy od gadania bzdur na temat arcadowości wszystkich tytułów na konsole, po brednie pokroju "PC wersja jest bardziej realistyczna". No Ty rzeczywiscie wiesz, bo przecież grałeś w obie :lol: :lol: :lol:

 

 

Mi sie osobiscie w głowie nie miesci, jak mozna pisac najpierw, "nie grałem", a nastepnie naprodukować pół strony postu na temat gry piszac z takim przekonaniem, jakby sie nad nią spedziło kilka dni i to oczywiscie piszać cały czas bzdury. Poprostu nie ogarniam takie podejścia.

 

Musicie w każdym topicu robić OFFTOP na konsole vs. PC?

Muszą w każdym topicy być wypisywane BZDURY, GŁUPOTY, STEREOTYPY na temat konsol, które wywołują tą głupią wojne? Teksty typu "nie grałem, ale wiem ze jest gorsze/mniej realistyczne or sth" to jawna prowokacja, za którą mod odrazu powinien walić % i pisać o tym w topicu. Wtedy by kłótnia napewno nie powstawała. Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie moglem sie spodziewac innej odpowiedzi po osobie z nickiem bohatera gry z konsoli ;)

 

Na szczescie ty modem nie jestes, bo wtedy pewnie slowa zle o konsoli nikt by nie mogl napisac (zreszta nigdzie nie napisalem ze konsola jest be). Nie musialem grac bo: czytalem recenzje wersji konsolowej; czytalem wrazenia graczy i wszystko pokrywalo sie z opinia, iz gra w wersji na konsole jest typowym arcade.

 

PawelDK --> wymagania gry niekoniecznie ida w parze z realizmem. Ciesze sie ze jako zatwardzialy PeCeciarz wolisz grac na padzie, ale jaki to ma zwiazek z tematem?

 

Na koniec prosilbym konsolowcow o ochloniecie, bo nie krytykuje konsoli (bron boze!), a jedynie okreslam moja opinie nt danej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie moglem sie spodziewac innej odpowiedzi po osobie z nickiem bohatera gry z konsoli ;)

 

Na szczescie ty modem nie jestes, bo wtedy pewnie slowa zle o konsoli nikt by nie mogl napisac (zreszta nigdzie nie napisalem ze konsola jest be). Nie musialem grac bo: czytalem recenzje wersji konsolowej; czytalem wrazenia graczy i wszystko pokrywalo sie z opinia, iz gra w wersji na konsole jest typowym arcade.

 

PawelDK --> wymagania gry niekoniecznie ida w parze z realizmem. Ciesze sie ze jako zatwardzialy PeCeciarz wolisz grac na padzie, ale jaki to ma zwiazek z tematem?

 

Na koniec prosilbym konsolowcow o ochloniecie, bo nie krytykuje konsoli (bron boze!), a jedynie okreslam moja opinie nt danej gry.

A jaki związek z tematem ma twoja wypowiedź ?? Pisałeś, że granie w fpp jest utrudnione przez pada a ja ci tylko odpisałem, że jest to kwestia przyzwyczajenia.

 

Co do GRAW piszesz, że czytając wypowiedzi innych osób i czytając recenzje "przypuszczasz", że wersja konsolowa to arcade. A ja ci powiem, że tak nie jest. Mam 2 wersje i w nie grałem. Obie gry są tak sama symulatorem jak i grą arcade, z tą różnicą, że jeśli chodzi o grafikę, fizykę, AI i miodność to wersja PC nie ma najmniejszych szans z wersją Xbox 360. Taka jest prawda i każda osoba która miała styczność z 2 wersjami ci tak powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie moglem sie spodziewac innej odpowiedzi po osobie z nickiem bohatera gry z konsoli ;)

Ciekawe. Pewnie jakbym miał Prince of Persia nick, albo Sam Fisher, to pewnie tez bys wymyslił tak durny argument? Przecież te gry też są na konsolach jak i PC, tak samo jak MGS

 

A co do recenzji... moze podasz tytuł czasopisma co? A jesli to była strona www to link? Chetnie sobie poczytam. Pewnie ją pisał taki sam typ jak Ty, czyli który coś tam słyszał, oparł sie na sterotypach itp. A co do mojego niby modowania, ze dawałbym % za pisanie złych rzeczy o konsolach - nie, bo konsole maja swoje minusy także, ale za pisanie bzdur niczym nie popartych (albo jakąś tam recenzją :lol: ) to odrazu by poszły.

 

Człowiek ktory grał w jedną wersje i czytał jakąś tam recenzje, kłóci się z osobami, które grały w wersje obie i jeszcze próbuje ich przekonać, ze to on ma racje, bo nie grał, a czytał... no nie moge, 'co sie stao' z poziomem merytorycznym wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako posiadczac tylko pc moge stwierdzic ze GR3 na x-boxa360 kopie zad i tyle. NIE GRALEM ale ogladalem filmiki w HD z gameplay`a i rowniez opinie ludzi ktorzy grali jeszcze na pokazie przedpremierowym.

Musze niestety stwierdzic ze wersja na konsole to majstersztyk a na PC to scierwo w porownaniu do tego pierwszego.

Czsami nie trzeba zagrac zeby sie przekonac jak sie gra prezentuje. Jak sie zbierze odpowiednia porcje filmow i przeczyta recki to sobie mozna wyrobic bardzo przyblizona opinie :-)

( w wersje na PC gralem :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako posiadczac tylko pc moge stwierdzic ze GR3 na x-boxa360 kopie zad i tyle. NIE GRALEM ale ogladalem filmiki w HD z gameplay`a i rowniez opinie ludzi ktorzy grali jeszcze na pokazie przedpremierowym.

Musze niestety stwierdzic ze wersja na konsole to majstersztyk a na PC to scierwo w porownaniu do tego pierwszego.

Czsami nie trzeba zagrac zeby sie przekonac jak sie gra prezentuje. Jak sie zbierze odpowiednia porcje filmow i przeczyta recki to sobie mozna wyrobic bardzo przyblizona opinie :-)

( w wersje na PC gralem :] )

AMEN trzeba powiedzieć jasno ludzie robiący wersje na PC polecieli w chu... zakończmy tą dyskusje bo nie ma ona sensu wersja na XBOX360 jest dobra ma plusy i minusy (grałem na x360), ale w porównaniu z wersja PC to jest to arcydzieło, tak więc wersja PC niech odejdzie na wieczne spoczywanie i oby jak najmniej takich gier na PC.

 

Żeby nie było niedomówien jestem zwolennikiem PC, ale trzeźwo i jasno myślącym. Nie mam konsoli i mieć nie będe bo nie gram tyle więc szkoda, aby się ona kurzyła. Jeśli gram na konsolach to tylko u znajomych/rodziny.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam inny problem:

Mam ustwienia na max. I podłoże ziemia, ulice itp. wyświetlaja się w

szachownice naprzemian z kwdratami teksturowanymi-normalnie i kwadratami

czarnymi.

Co moze byc tego przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam inny problem:

Mam ustwienia na max. I podłoże ziemia, ulice itp. wyświetlaja się w

szachownice naprzemian z kwdratami teksturowanymi-normalnie i kwadratami

czarnymi.

Co moze byc tego przyczyna ?

Oki. Już doszedłem że ta opcje musze mieć na Medium:

<variable name="texture_quality_ground" value="medium"/>

Nie wiem tylko dlaczego reszta działa bez zarzutów na "high" a ta nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

No zerknąłem i o hdr jest i owszem ale o hdr+aa nic nie ma. Zresztą jeśli jest to bardzo dobrze. Tak powinno być. Absolutnie mi to nie przeszkadza. :D

Natomiast tam można przeczytać opisane wrażenia człowieczka mdlejącego z podniecenia na widok gry. Nie wątpię, że jest rewelacyjna ale takie efekty to już ten cieniasty far :cry: prezentował. Jest nowa konsola, są nowe gry trzeba ten "siet" sprzedać przecież.

Przesadziles z tym Far Cry ;)

Nie pisza nic o AA, bo to standard. To tak, jakby w opisie gry na PC pisali, ze wykorzystuje akcelerator grafiki ;) AF przyznaje szczerze wyglada troche gorzej niz na PC przy AFx16 (przynajmniej AFx16 w HL2 wyglada nieco lepiej niz ten w GRAW - ale to tylko moje wrazenie po krotkiej partyjce), natomiast porownywac granie na monitorze z graniem na TV - nawet zatwardzialy pecetowiec nie uznajacy pada w koncu przyzna, ze to jednak wygodne.

 

Odniose sie jeszcze do argumentu, ze na konsole robi sie gry relaxujace, na 30 minut grania. Ten ktos ma takie pojecie o konsolach jak ja o komponowaniu symfonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie gralem i nie zamierzam. Kazda gra na konsole to mniejszy lub wiekszy arcade i kazdy orientujacy sie w temacie gracz przyzna mi w tym racje. Gra fpp na konsole ma ta przypadlosc, ze sterowanie jest utrudnione ze wzgledu na uzycie pada, dzieki temu mamy obrazenia w formie "przyjmij na klate 30 postrzalow i nie zyjesz", celowanie z zastosowaniem "autoaim"

 

Faktycznie, widac, ze nie grales w GRAW na x360. Ale jakbys kiedys chcial wyjsc z zascianka i zagrac, to zycze ci powodzenia w przyjmowaniu 30 postrzalow na klate :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qqrydza Ty chyba chlopie niepowazny jestes. ja wiem ze to nie jest temat Far Cry ale czepianie sie tak naprawde dobrej gry to juz szalenstwo. Dla klasycznego gatunku FPP Far Cry to naprawde czolowka zarowno pod wzgledem grafy jak i grywalnosci. Mysle ze zdecydowana wiekszosc popiera te slowa i nie za bardzo chce wysluchiwac tak krzywdzacych opini o wybitnym tytule. To Tyle :) A Ghost heh no coz ma swoje zalety i wady - oby Rainbow Las Vegas jak sie zdecyduja przeniesc nie okroili zbyt znacznie ;) Ale to pewnie tylko marzenia ze ujrzymy to na PC. Chociaz osobiscie uwazam ze sprzecik by to targnal przy lekkim wysylku programistow.

 

Pozdro dla wszystkich obiektywnych :D

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadziles z tym Far Cry ;)

Nie pisza nic o AA, bo to standard. To tak, jakby w opisie gry na PC pisali, ze wykorzystuje akcelerator grafiki ;) AF przyznaje szczerze wyglada troche gorzej niz na PC przy AFx16 (przynajmniej AFx16 w HL2 wyglada nieco lepiej niz ten w GRAW - ale to tylko moje wrazenie po krotkiej partyjce), natomiast porownywac granie na monitorze z graniem na TV - nawet zatwardzialy pecetowiec nie uznajacy pada w koncu przyzna, ze to jednak wygodne.

 

Odniose sie jeszcze do argumentu, ze na konsole robi sie gry relaxujace, na 30 minut grania. Ten ktos ma takie pojecie o konsolach jak ja o komponowaniu symfonii.

 

Chcę obalić tezę, że jedną z przewag konsoli jest , możność zasiądnięcia na kanapie i granie na dużym tv oraz na temat przypisania peceta do biórka.

Można tak...

:D

 

Dołączona grafika

 

... można również przyjmować inne zmyślne pozycje, przy ławie albo...

...na czymkolwiek. :D

Dodając do tego pada spełniamy wszystkie "konsolowe" wymogi odnośnie bycia "cool". Nie grywam w ten sposób często ale dzisiaj było miło. Spędziłem tak z 20 minut. Potem mnie "przepędzili".

:kijem:

Mając jeszcze do tego hdtv hmmm... :rolleyes:

W kineskopowych tv jest na dodatek sprzętowe wygładzanie obrazu :wink: więc w gry, które wymagają by przycelować w piksela(GRAW) może być ciężej ale we wszystkie "konsolowe" a nawet fpp opierające się na walce w "zwarciu" jest bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozycja iscie wygodna. nie bede mowil czego mozna sie dorobic grajac w takiej pozycji :P "prawie jak gra na knapie z padem w reku" :P

Do czego pijesz? Coś bredzisz bez sensu. Przecież mając pada i kompa(nawet klawiaturę i mysz) można z kijem za plecami siedzieć. Może trzeba Ci to narysować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego pijesz? Coś bredzisz bez sensu. Przecież mając pada i kompa(nawet klawiaturę i mysz) można z kijem za plecami siedzieć. Może trzeba Ci to narysować?

masz jakis problem ??!! wez sie odczep bo do ciebie nie pije tylko to byla moja drobna uwaga ze taka pozycja do najbardziej wygodnych nie nalezy i tyle. takie jest moje zdanie. nie wiem tu chyba wszyscy jakiejs zaczepki szukaja :]. moze ja ci cos narysuje ? ;) Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie stoi na przeszkodzie zeby zagrac na bezprzewodowyj klawie i myszce na kanapie. Nie kumam tego ze niktorzy nie sa w stanie tego pojac. Sam tak gralem i bylo ok. Co wiecej na grajac dzisiejszymi myszkami nie trzeba nawet podkladki tylko bezposrednio po kanapie :-) Wiec to nie jest zadna specyficzna zaleta konsoli.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w TR:L padem na TV z NG. Przyszedł kumpel z młodszym kuzynem, patrzy jak gram i zadaje pytanie. Jaka to konsola? Fajna grafa. :D Heh. Ja się smieję i mówię, że to PC. A on. AHA :) Chłopaczek ma XBOXa i przyjechał z Czech. ;)

 

Sorry, za ot. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...