Skocz do zawartości
ath

Dungeon Siege 2

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki doszedlem do aktu II pojawia sie blad i wywala do windowsa. Jestem juz w miescie drugim i ide w strone glownej misji a tam jeb... Blad i nara z gry :/ a tak bylo pieknie. Doszedl ktos tam i spotkal sie z czyms podobnym ??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nikt mi nie pomoże z MOIM PROBLEMEM :cry:

 

W sumie już się pogodziłem z tym że w DS`a nie jest mi dane pograć, ale chciałbym się zapytać czy (Ci co mają 6800 i stery te co ja <XG-1 77.76>) macie wszystko OK z grą. Bo może wszyscy co mają org. stery nVidii i może dlatego DS u mnie sypie błędami :unsure:

 

A może jakieś macie propozycje bo mi już ręcę opadają jak widze Wasze posty i to jak daleko jesteście :D

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XG-77.77, wcześniej 77.76 i takich bajerów nie miałem :P Spróbuj zablokować potoki dodatkowe, myślę że pomoże ( że inne gry chodza to nie znaczy, że tu akurat coś nie tak ).

 

P.S. ten ostanti skrin co dałem w tym etapie gdzie zima jest :P to już standard podczas walki 24-14 fps lol.

 

Update: aha sorry, nie doczytałem, na 8/4 próbowałeś, więc nie wiem czemu te arty :/ może o/c ?

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ojejku THX za odpowiedź :D

Niestety tak jak pisałem czy potoki ON czy OFF to jedno i to samo. Karta nigdy nie jest skręcona do gier (bo po co :D) i dlatego nie wiem czemu tak mam :/

 

Postaram się nagrać malutki filmik z całej "akcji" i zarzuce to zlookacie bo ja już nie mam pomysłu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij 77.77-XG nóż, widelec może pomogą :=)

 

P.S. z tymi fps'ami, że spadają do 15 i niżej to nie żarty, obojetnie jakie ustawienia, wygląda na to że Microsoft i ATI razem działają LOL. Teraz to przegieli nawet na 7800gtx takie cyrki... ( chociaż jak tam piszą to nawet na ati paru osobą tak chodzi ) Ja nie wiem jak niektórzy piszą, że na 6600GT mają 40 fps praktycznie cały czas. Chyba trudno w dzisiejszych czasach napisać ile naprawdę jest... ? n/c. Niektórzy to mają jakieś kompleksy bo sam już nie wiem jak to wytłumaczyć :blink:

 

Niedowiarką prosze link:

 

http://www.forumplanet.com/planetdungeonsi...067&tid=1727362

 

Wszyscy co piszą, że 30-40 fps to jak dojdziecie tam gdzie ja to zobaczycie czy Wam nie spada framerate... chyba, że już tam jesteście - 3akt. Na początku gry też mi się wydawało, że w miarę znośnie chodzi... czasami tylko spadł fps ( mimo to już mnie denerwowało ). Zobaczycie, będziecie mieli drużynę składającą się conajmniej z 4 kompanów ( w tym 2 magów ), wyskoczy Wam grupka potworów i Wasi magowie zaczną rzucać czary itd to 14 fps :/ 20 standard, czego można doświadczyć w Forest in Aman'lu i później w lokacji gdzie będzie zima ( tam to już praktycznie w każdej walce btw. to drugi AKT ). Jak nie ma walki to jest w miarę dobrze 30-40 fps na ogół, ale wystarczy, że ktoś wyskoczy i lipa :/. Naprawde to jest porażka, taka fajna gra... Nieraz są takie walki, że potworów jest jakby to powiedzieć w pizd... ( bardzoooo dużo ), i jak zaczną lecieć na Was to zgrozo 10fps :/ Klatkuje. Pogracie dłużej to zobaczycie. Coś jest nie tak :/ Ta gra jest taka fajna, jak oni to zrobili że chodzi tak llipnie ( rozwinięty enigne ds1 ). Nie wiem czy z taką "skomplikowaną" geometrią + efekty + shadery + duże lokacje i dużo obiektów + jakby nie było to nie ma loadingów, nasze komputery nie są sobie w stanie z tym poradzić :/ Myślę, że dałoby się to znacznie lepiej zoptymalizować. Chyba przerwię w tej chwili grę, bo przestaje mnie to bawić...

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu kolega ma racje. Odpalilem DS2 na jego savach i wszystko na max AAx2 Anisox8 podczas rozgrywki mam 35-70fps, ale jak sie przenioslem do tych korytarzy z lodu to od razu mialem 22fps i podczas walki 14!!! No to juz przeciez FEAR mi lepiej chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie grałem ale ni no panowie..z tego co mowicie to istne JAJA..proponuje PETYCJE do programistów aby nie opychali sie frytkami, colami itp i wzieli cztery litery do roboty..ladnie ten DS2 wyglada juz z obrazkow no ale bez przesady..aby w takiej gierce bylo 14FPS???JAJA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie :=) ja tam zaraz im maila skrobne bo dramat, ale słuchajcie.

 

Odkryłem co najbardziej spowalnia tą grę!!

 

Toż shadery ustawione na Advance zmieńcie na Normal ten tryb wcześniejszy niż Advance :] naprawdę ameryka :P fps nie spada < 20 w tej zimie. Różnicy w obrazie nie widać. A jak się jeszcze cienie wyłączy to jeszcze minimalnie lepiej. Ale najwięcej te Shadery ! o co chodzi. ? :o Co się kryje pod trybem Advance ? :blink: bo chyba nie obsługa 3.0, że tak spowalnia :o. Może coś al'a w Riddicku z tym trybem "++" ? nie wiadomo, chyba że Microsoft objaśni :P A może to coś wspólnego z ATI ? :=) Spróbujcie i zdajcie relacje jak z wydajnością w tych 2 trybach.

 

Zaraz im napiszę do działu technicznego o co chodzi.

 

P.S. aha proponuję to założycielowi tematu dać na 1 stronę :=)

 

Tu macie dowody tych fps, jeszcze w trybie shaderów "Advance".

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

P.S. pograłem dłużej i przy większej ilości jednak spada < 20 ( 15 itd ) :/ no cóż KATASTROFA. Ale mimo wszystko lepiej chodzi gdy shadery nie sa ustawione na "Advance" GRA idzie w odstawkę. Jasna chol... mam już dosyć tych gier :[ Co to ma być do jasn... k... :blink: :blink: To są jakieś komedie!

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ jedynka mnie zawszcze kręciła - a widze, że opinie o 2 są podobne to chyba się zdecyduje popatrzeć na demko. Ale najpierw jedno pytanie techniczne: czy jest sens w ogóle na takim sprzęcei jaki mam w podpisie?

 

Czy Radeon 9600 PRO TO w ogóle wytrzyma jakos przyzwoicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na radku 9550 i nie narzekam :-P (gram w 1024x768, shaddery-advenced, cienie-complex, anizox8 ze sterów)

 

ps. Oczywiście mam częste spadki fps, jednaksze mi to kompletnie nie przeszkadza (przeszedłem doom 3 na 256mb ram i gf2mx więc spadki fps W DS2 to dla mnie pikuś :D )

 

ps2. Gra jest genialna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na sprzęcie jak w podpisie i wszystko gładko (nie doszedłem do w.w. etapu ze sniegiem). Szkoda tylko, że jest tak mało ras i gra jest po angielsku i trzeba troche dłużej czytać kwestie aby wczuć się w klimat. Ale generalnie gierka może być (osobiście wole NWN :P) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 1024x768 i naprawde nie narzekam. Klatek mam jak nic sie nie dzieje kolo 25-30 jak jest walka to wiadomo spada ale grac sie da. Mi to roznicy nie robi przyzwyczailem sie :) Jestem juz w koncowce 3 aktu. Tylko jak troche pobawie sie alt tabem to jest tragedia ale taki juz jest ten gowniany windows i jego obsluga pamieci.

Rozumiem jak ktos wydal fure floty na G6800 czy inny badziew to sie moze denerwowac hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem zacialem sie w chepter 5 mam tam pomoc jakiemus staremu dziadkowi. doszedlem do niego zagadalem i nic ;( pls help me

1605137[/snapback]

Tego chyba nie przeskoczysz to jakis blad gry bo ten koles powinien ci usunac te klody a pewnie tego nie robi

Generalnie musisz zaczac od nowa gdzies czytalem ze wysyla sie save'a do gosci od gry i oni go naprawiaja

 

Co do wymagana ja gram na geforce2 mx 100/200 w 800x600 gra sie spoko rzadko ponizej 20 klatek spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te spadki fps w tej grze to chyba tylko bolaczka NV. Ja gram na swoim kompie w 1280x1024 shadery advance cienie max detale max 4xAA 16xAnizo koncze 2 akt i nie widzialem jeszcze fps ponizej wartosci 40. Jak dojde do tego sniegu to zobaczymy, ale narazie caly czas powyzej 40fps srednio widze 50-70fps.

 

Chodze banda we 4 do tego jakis wskrzeszony zwierzak, i wszystko plywa. Wiec pewnie cos stery NV nie pasza tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 1024x768 i naprawde nie narzekam. Klatek mam jak nic sie nie dzieje kolo 25-30 jak jest walka to wiadomo spada ale grac sie da. Mi to roznicy nie robi przyzwyczailem sie :) Jestem juz w koncowce 3 aktu. Tylko jak troche pobawie sie alt tabem to jest tragedia ale taki juz jest ten gowniany windows i jego obsluga pamieci.

Rozumiem jak ktos wydal fure floty na G6800 czy inny badziew to sie moze denerwowac hehe.

1606101[/snapback]

 

no wlasnie bo ATI lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz pisze na tym forum....bo gra jest genialna...jest to pierwsza gra w jaką zagrałem od skończenia DS1 czyli od 3 czy 4 lat

a nawiasem mowiac (hehe LOL teraz bedzie) gram na moim laptopie Pentium M Centrino 1300, 512 RAM i UWAGA!!!! zintegrowana grafika Intel Extreme Graphic 2 32-64 mb. Niedowiarkom uswiadamian że to coś jest okrojonym GF2 MX bez Transform & Lighting. Framerate 15-23 fps hehe shadery off, Swiatła: simple, bilinear filtering, 1024x768 heh

spoko da się grać, wiadomo to nie FPP gdzie taka wydajność jest nie do ujechania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

chodzi o enchantowanie, zebrałem te 4 clustery dałem babce one podziekowała dostałem czapke i nic???. wkładam przedmioty, kupiłem rózności do enchntowania i nic. Proszę o pomoc co i jak za co z góry dziękuję

 

robirem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Was też tak jest że jak wychodzicie z gry to wyswietla sie komunikat "czy na pewno chcesz wyjść nie robiąc Save ?" klikam NIE, robię Save i ciągle jak wychodzę to jest ten komunikat chociaz Save zrobiłem sekundę temu ???

 

i zawsze po ponownym uruchomieniu gry i wybraniu Continue ląduję obok teleportu w mieście (mam wszystkie zdobyte przedmioty) a nie w miejscu gdzie ostatnio kończyłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Was też tak jest że jak wychodzicie z gry to wyswietla sie komunikat "czy na pewno chcesz wyjść nie robiąc Save ?" klikam NIE, robię Save i ciągle jak wychodzę to jest ten komunikat chociaz Save zrobiłem sekundę temu ???

 

i zawsze po ponownym uruchomieniu gry i wybraniu Continue ląduję obok teleportu w mieście (mam wszystkie zdobyte przedmioty) a nie w miejscu gdzie ostatnio kończyłem ??

1608671[/snapback]

 

no niestety tak to jest rozwiazane ze po save i wczytaniu ladujesz kolo teleportu ale teleporty w krainach sa calkiem blisko siebie wiec to raczej nie utrudnia gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, widze duże grono zapaleńców :P

ale [ciach!]a- mnie zacieło przy jednym ;/ łaże jak głupi wszędzie i...

rozchodzi mi sie o chapter4 the plague

1zrobione

2- nie moge ;/ mam niby znalęźć Elven Fountain... ale jakoś ślepy inaczej jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...