Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim mega zoomie na pewno jakość optyki sporo spada, osobiście poszukałbym czegoś 3-4x.

ps. więcej jak 500zł na kompakta nie ma co wydawać, chyba że na jakiegoś fz50/s9600, ale te są droższe i większe, bo jakość zdjęć i tak będzie ograniczana przez małą matrycę, na którą producenci na silę wrzucają więcej pustych pikseli i przez słabą optykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupna sx100 za 500pln nowiuski ( czarny mniam podoba mi się ) full wyposażenie stockowe czyli bez fajerwerków ale aparat z USA więc bez GW albo tez nowego sx100 srebrnego ( hmm ) za 550zł też ze stockowym osprzętem lub z kartą SDHC 4gb za 590zł gw ma bo wygrany w konkursie jakimś ale karta gwarancyjna jest. Jak myślicie którego brać? Sam miałem swojego panasa 3lata i oddałem go na gw z powodu przycisku który się zacinał. Czy warta jest dopłata to gwarancji? Awaryjny jest taki aparat? I czy warto brać go za taką kwotę.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupna sx100 za 500pln nowiuski ( czarny mniam podoba mi się ) full wyposażenie stockowe czyli bez fajerwerków ale aparat z USA więc bez GW albo tez nowego sx100 srebrnego ( hmm ) za 550zł też ze stockowym osprzętem lub z kartą SDHC 4gb za 590zł gw ma bo wygrany w konkursie jakimś ale karta gwarancyjna jest. Jak myślicie którego brać? Sam miałem swojego panasa 3lata i oddałem go na gw z powodu przycisku który się zacinał. Czy warta jest dopłata to gwarancji? Awaryjny jest taki aparat? I czy warto brać go za taką kwotę.

 

Pozdrawiam :)

Z gwarą :razz: Na wszelki wypadek. Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon A720 IS już nie dostępny więc co powiecie o CANON A1000 IS lub Canon IXUS 80 IS ewentualnie Fuji FinePix F480 jestem kompletnym amatorem więc bynajmniej na początek najbardziej zaleczy mi na trybie auto

Edytowane przez itson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do kupna aparatu. Im tańszy tym oczywiście lepiej. MAX budżet to 700zł.

Koniecznie musi mieć:

-Stabilizator obrazu

-Wysoki Zoom optyczny

-Zasilanie: akumulatorki typu AA

-Nagrywanie filmów z dźwiękiem w możliwie dużej rozdzielczości.

 

Miło by było jak by miał optyczny wizjer, a nie cyfrowy ( nie wiem kto wpadł na taki idiotyczny pomysł, przecież na takim malutkim ekraniku w wizjerze prawie nic nie widać >,<' )

 

Zastanawiam się nad takimi modelami:

Panasonic DMC-FZ8

Kodak EasyShare Z812 IS (ten mi się bardzo podoba, 12x zbliżenie, lekki, tylko 2xAA chociaż podobno bywają z tym problemy, filmy 1024x768 od razu do MPEG-4, ale nic nie wiem o nagrywaniu dźwięku)

 

Fuji FinePix S8000 fd

 

Zastosowanie:

Amatorskie robienie zdjęć natury z daleka zarówno w dzień jak i pod wieczór (czasem wybieram się na małe wycieczki i spotykam sporo zwierzyny nieraz naprawdę daleko oddalonej)

Fotografowanie w domu

Fotografowanie przedmiotów z bliska i daleka

Robienie zdjęć podczas wykładów (np. wyświetlanych slajdów, ale tu już nie zależy mi atak bardzo na jakości)

 

Który według was aparat lepiej się spisze do takich zastosowań? A może ktoś może polecić coś ciekawszego? Bariera cenowa to ~700zł.

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam konkretne pytanko: jaki kompakt z wymiennymi obiektywami do 350-400 zł.

Dużego wyboru w tej cenie nie ma, w używkach można uświadczyć jedynie S7000, S5500 ( 50zł tańszy od poprzednika ale z większym wyposażeniem dodatkowym) oraz S5600 za 330 zł lecz bez karty pamięci. Cóż wybrać ? Skłaniam się ku S5500, jednak chciałbym poznać waszą opinię.

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się fotografią i chcę kupić coś porządnego.

Cena myślę w okolicach 600zl~.

Jestem totalnie zielony i dopiero zaczynam, weźcie to pod uwagę.

 

Czy jest sens kupowania używanych aparatów? a może lepiej się w to nie pchać?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafwlkp

Bierz s5500. Używam tego aparatu od roku. Można nim zrobić naprawdę piękne zdjęcia, a dzięki ustawieniom manualnym można się trochę podszkolić w fotografii. Do minusów należy zaliczyć delikatne szumy już przy ISO200. Przy ISO 400 szumy są nie do przyjęcia. Za 300 - 350zł znajdziesz aparat z dobrym wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialabym kupic aparat. Od dluzszego czasu mysle o canonie a 590 lub 570. co o tym sadzicie? czytalam to forum iwidze ze 570 robi tu duzo furore, ale a590 ma stabilizacje obrazu...

mysle jeszcze nad nicon coolpix p60? moglibyscie mi doradzic ktorego wybrac, ktory lepsiejszy?

 

a i pytanko. jak to z tym makro? im mniejsze tym lepsze czy odwrotnie?

Edytowane przez luerida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialabym kupic aparat. Od dluzszego czasu mysle o canonie a 590 lub 570. co o tym sadzicie? czytalam to forum iwidze ze 570 robi tu duzo furore, ale a590 ma stabilizacje obrazu...

mysle jeszcze nad nicon coolpix p60? moglibyscie mi doradzic ktorego wybrac, ktory lepsiejszy?

 

a i pytanko. jak to z tym makro? im mniejsze tym lepsze czy odwrotnie?

Seria a5xx jest już przestarzała, stabilizacja (używałem w a720) to tylko chwyt marketingowy itd. Poleciłbym raczej coś z serii a6xx, np. a630 - http://allegro.pl/item482597993_canon_a630...al_komplet.html - lepsza jakość zdjęć - fizycznie większa matryca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się fotografią i chcę kupić coś porządnego.

Cena myślę w okolicach 600zl~.

Jestem totalnie zielony i dopiero zaczynam, weźcie to pod uwagę.

 

Czy jest sens kupowania używanych aparatów? a może lepiej się w to nie pchać?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Upatrzyłem sobie Fuji Finepix S6500fd, można tak owego dorwać już za 650-700zł.

Jestem laikiem, trochę martwi mnie "brak stabilizacji obrazu" czy to będzie duży minus?

Wyczytałem także, że zdjęcia zapisują się ciutkę długo, co to oznacza w praktyce? Jeżeli będę chciał zrobić 10 zdjęć w krótkim odstępie czasu, to nie da rady?

Zdjęcia wykonane przez ten aparat robią na mnie ogromne wrażenie.

Jak ma sie ten Fuji do Panasonica DMC-FZ8?

 

Ew. jakieś inne propozycje w tej kategorii cenowej?

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio troche wypadłem z tematu aparatów, ale mam pytanie: Potrzebny jest aparat do szkoły (liceum), którym będą robione fotki na różnych imprezach. To ma być coś pokroju Panasonica FZ8 czy Fuji S1000FD. Wraz z kartą pamięci i ewentualnie akumulatorkami maksymalna kwota to 800zł. Co byście polecili? Musi to być aparat nowy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się fotografią i chcę kupić coś porządnego.

Cena myślę w okolicach 600zl~.

Jestem totalnie zielony i dopiero zaczynam, weźcie to pod uwagę.

Czy jest sens kupowania używanych aparatów? a może lepiej się w to nie pchać?

 

Coż porządnego to nie ta kategoria cenowa, a druga sprawa nie kompakt :).

Poszukaj jakiegoś używanego Fuji nauczysz sie fotografować i za jakiś czas kupisz sobie lepszy aparat :) np:

 

3154436[/snapback]

Upatrzyłem sobie Fuji Finepix S6500fd, można tak owego dorwać już za 650-700zł.

Jestem laikiem, trochę martwi mnie "brak stabilizacji obrazu" czy to będzie duży minus?

Wyczytałem także, że zdjęcia zapisują się ciutkę długo, co to oznacza w praktyce? Jeżeli będę chciał zrobić 10 zdjęć w krótkim odstępie czasu, to nie da rady?

Zdjęcia wykonane przez ten aparat robią na mnie ogromne wrażenie.

Jak ma sie ten Fuji do Panasonica DMC-FZ8?

 

Od panasonica bedzie zdecydowanie lepszym wyborem , mniejsze szymy matrycy, dobra optyka , generalnie bd aparat z tego Fuji S6500.

Brak stabilizacji nie bedzie Tobie przeszkadzał jeśli nauczysz sie robić dobre fotki i z czasami otwarcia migawki jak nie zejdziesz poniżej 1/100 sekundy (dla duzej ogniskowej ) to napewno fotki bedą ostre i bez poruszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o s6500fd i się przeraziłem. Co drugi topic na forach dotyczący tego aparatu to narzekanie na serwis, ciągłe psucie się itd. ; O

Na allegro, najlepsze sztuki maja po 5-6 miesiecy gwarancji max...

a ja osobiście zamierzam kupić aparat dopiero za ~miesiąc.

 

Niestety, s6500fd z tego powodu odpada.

Ten panasonic, za grosz do mnie nie przemawia.

 

Jakie inne opcje są jeszcze do 600? ew. mogę dopłacić do dużej, WYRAŹNEJ różnicy.

 

Z góry dziękuje wam dobre ludzie za odpowiedzi.

 

@update: czytam i z każdą przeczytaną linijką coraz bardziej się gubię.

Jeden aparat może być wychwalany pod niebiosa, jedyny słuszny aparat, a za 2 posty jest uznawany, za najgorszy aparat danej stajni oO.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak sam nie kupisz to się nie przekonasz , ja osobiscie nie wierze opinią , bo nigdy nie wiadomo kim jest piszący, czy to kompletny laik , czy może fachowiec.

 

Osobiscie miałem w reku Fuji S6500 i wiem że robi bardzo ładne zdjecia, w mojej rodzinie jedna osoba go posiada i do tej pory nie ma z nim problemu.

 

Może rozglądnij sie za Fujifilm FinePix S2000HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o a ja tam się na żadnym foto forum z narzekaniem nie spotkałem. No może względem 9600, że ten lepszy a 6500 trochę słabszy ;P Ale poza tym wszystko wszystkim działa. A jeśli nie będziesz nim rzucał to i się nie popsuje. Wystarczy pamiętać o podstawach. Jak np. nie włączać aparatu zaraz po przyjściu do domu ze spacerku w czasie śnieżnych i mroźnych dni. Zwyczajnie różnica temp. wilgoć itd go zabije. Zostawić w torbie niech poleży 2godzinki albo i całą noc. Założyć jakąś ochronkę na obiektyw, filtr UV np. I co ma się jeszcze popsuć? Migawka? Przyciski? Wątpię. Nie w 1 czy 2 rocznym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam aparat jest bardzo polecany i oczywiście o tym czytałem.

Gorzej natomiast jest z opiniami awaryjności, użytkownicy narzekają na:

-Żałosny serwis Fuji, który według nich, praktycznie nie istnieje.

-"O! Jak ślicznie uszkodzona matryca." < w tym topicu wypowiada się "parę" osób.

 

Wolałbym kupić coś nowego, z prawdziwą gwarancją na rok, 2/3 lata, mógłbym spać spokojnie, aczkolwiek wiem, że mógłbym stracić na jakości(?).

 

Aha, zauważyłem trend, żeby dokładać do lustrzanki typu, D40. No ludzie! Litości, mnie nie stać na same "body", a co dopiero reszta! Po za tym, potrzebuję uniwersalnego aparatu.

 

Ten aparat to dla mnie duży wydatek, właściwie kupuje za ostatnie pieniądze i wiem, że jak cokolwiek się zepsuje no to jestem w... czarnej pupie.

 

Fujifilm FinePix S2000HD- Fajnie, ale to 1000zł.

 

Górna granica cenowa to 800zł z wysyłką, kartami, bateriami, wszystkim.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Fuji nie ma co używać trybu auto, więc jeśli nie umiesz robić zdjęć, ani nie masz zamiaru się tego nauczyć, to nie wiem, czy czasem FZ8 nie był by lepszy. Chociaż w nim też auto jest takie sobie.

Co prawda 6500 bawiłem się mało, ale miałem 9600 i wiem, że Fuji stworzone do auto nie jest. Jednak jeśli wiesz co robisz, to się pięknie odwdzięczy.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik purepc najwięcej mam do czynienia z komputerami i tutaj, jeżeli się nie wie co najlepiej kupić za daną cenę to wchodzimy na odpowiednie stronki / dane posty i widzimy: "do ceny XXX sprzęt "Y", ew. "Ya"."

 

Dlaczego nie mogę znaleźć nigdzie testów w stylu "testujemy 8193419846 aparatów w cenie do 800zł"? Albo źle szukam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę znaleźć nigdzie testów w stylu "testujemy 8193419846 aparatów w cenie do 800zł"? Albo źle szukam?

Chodzi Ci o testy na głównej stronie PurePC ? :) To mam dla Ciebie dobrą wiadomość, niebawem prawdopodobnie będą ;) Bądź cierpliwy. :) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, super wiadomość MaciekCi, dzięki. :)

 

Ludzie na forach potrafią zabić swoimi opiniami: "bierz lustrzanke" x9816815.

 

Mógłbym prosić o porównanie s6500fd vs. nikon d40?

Chodzi o same fakty, nie o upodobania, do jakiego zastosowania, który aparat?

 

Oraz o same fakty kompakt vs. lustro? Nie potrafię znaleźć na necie takiego porównania.

 

@ down: no widzę, że czytasz w moich myślach i potrzebach : ) Dzięki.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...