Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Haha akademik fajna sprawa:) , ale ja niestety wiesz mam gdzie mieszkac we Wrocku i nie korzystałem z usług akademickich :). Czasem do dziewczyny do akademika sie jezdziło :). Chciałbym Ci tylko uzmysłowic ze kasiory poleci Ci strasznie w tej Warszawce , a uwierz mi ze roboty we Wrocku nie brakuje :). Wszyscy wybyli bo kto bedzie pracował po studiach za 1500 zika albo nawet za 2000 zł , jak mozna robic to samo za granica, a za znacznie wieksza kase.Jeszcze tylko namówię swoją małą i polecimy gdzies sobie na 1,5 roku aby cos uciułac na mieszkanie jakos szybciej , bo kredyty na 35 lat niech sobie sami biorą ci co je dają. Nie myslałeś o SGH ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Jest na to prosta odpowiedź giertych ( napisałem z małej litery bo mnie szlak trafia jak go widze) zamiast zainteresowąc się takimi sprawami jak te odpisy i orginały to ten daje prezenty maturzystom którzy nie zdali :mur:

BTW Na AP w Krakowie na filologie nagielsą nie dostałem się :mur: :cry:

A gdzie jeszcze dawałeś podania? Już zniecierpliwiony czekam na wyniki z Rzeszowa, pewnie rozwiesili je na drzwiach, a ja nie mam jak ich zobaczyć, czekam na wyniki w necie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sgh... dwa języki, matma i geg/hist. Wawa jest przereklamowana moim zdaniem.

Odpada, mój francuski kuleje i nie mam szans na zdanie rozszerzonej matury ;]

Genralnie to na maturze mogę zdawać matmę, fizykę i chemię/geografię. Wkurza mnie ze wszysktie kierunki są pdoobne i tak naprawde niewiadomo co wybrać. Jesli nie Wawa to gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Właśnie patrzyłem na listę rankingową, nie dostałem się na filologię.

 

797 osób startowało na 45 miejsc. Nie wiem jak oni te punkty liczyli, ale jakieś dziwne procenty zawarli, a miałbyć tylko angielski brany pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Panowie, czy tylko w Krakowie, Poznaniu i Warszawie jest japonistyka? Nie wiem czy to dobry czas, ale będę musiał pewnie na coś jeszcze złożyć podanie, a japonistyka mnie interesuje, ale do 19 były zgłoszenia w Krakowie, a pozostałe dwa miasta są zbyt odległe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy tylko w Krakowie, Poznaniu i Warszawie jest japonistyka?

W Wawie jest 18 miejsc co 2 lata (przynajmniej tak było jak moja siostra tam szła) wiec chyba wiesz... hmm... Jesli chodzi o japonistyke to tylko wawa się liczy i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

W Wawie jest 18 miejsc co 2 lata (przynajmniej tak było jak moja siostra tam szła) wiec chyba wiesz... hmm... Jesli chodzi o japonistyke to tylko wawa się liczy i tak.

Teraz i tak po ptokach, do 19 były zapisy. No nic, czekam do 28 na europeistyke, jak się nie dostanę to mam 3 dni na szukanie czegoś awaryjnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

"przezimuj" rok na pokrewnych i wtedy zloz - ja tak zrobilem. tylko ze nic rok temu o tym nie weidzialem, a nie tak jak Ty nie zmiescilem sie w ramach czasowych

Pokrewnych? Co masz na myśli pokrewnych, w chwili obecnej szukam czegoś ciekawego, ale UJ już zamknął nabór. W Rzeszowie nic nie ma, jak będzie tak tragicznie to się zapiszę do Krosna na filologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, w Twoim wypadku brzmi to wyjatkowo glupio, na polibudzie to latwiej o pokrewny albo nawet taki sam kierunek w innym miejsc/zaocznie. gdybys mial kategorie D [jak np ja :P] ratowaloby cie to gdyby zaszly nieoczekiwane okolicznosci (tzn. swieta, swieta i po studiach)

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGH zawsze koajrzyła mi się z uczelnią dla elity ;)

Trudno się tam dostać na zarządzanie? Jeśli bym obrał ten kierunek to na jakiś czas wyjazd i trzeba będzie rozkręcić własny biznes już w Polsce ;)

SGH przyjmuje ze wspolnej puli - nie ma czegos takiego jak "kierunki" (potem wybierasz sobie specjalizacje). Jest 1000 miejsc i zazwyczaj 3500-4000 chetnych. Ja złozylem tam papiery bez drugiego języka i... nie dostalem sie :lol: . Nie było to dla mnie zaskoczeniem, szczerze mówiac ;) . Od poczatku nastawiam sie na UW - jak tam tez sie nie dostane to bede zły:>

 

 

Na sgh... dwa języki, matma i geg/hist. Wawa jest przereklamowana moim zdaniem.

Teoretycznie mozna zdawac 1 język - wtedy wskazujesz sobie arkusz podstawowy z innego przedmiotu (np. z polskiego) i biorą z niego 1/3 punktow procentowych. Jesli zdasz wszystkie pozostale wymagane przedmioty bardzo dobrze to masz szanse dostac się z jednym jezykiem na świadectwie.

 

Dodatkowo, SGH oferuję jeszcze jedną ciekawą opcje - Studencki Hufiec Pracy. Polega to na tym, ze jak sie nie dostaniesz skladasz podanie o przyjęcie do Hufca i pracujesz przez rok (nieodpłatnie chyba), w zamian za co SGH przyjmuje Cie na studia dzienne w przyszlym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, SGH oferuję jeszcze jedną ciekawą opcje - Studencki Hufiec Pracy. Polega to na tym, ze jak sie nie dostaniesz skladasz podanie o przyjęcie do Hufca i pracujesz przez rok (nieodpłatnie chyba), w zamian za co SGH przyjmuje Cie na studia dzienne w przyszlym roku.

Oo, ciekawa opcja. Z tym że lepiej chyba zapisać się na kurs bhp (zwalnia od woja) i iść do normalnej pracy, a w międzyczasie nauczyć się do matury i poprawić co trzeba, oczywiście jak komuś bardzo zalezy na sgh. Mi tam AE K-ce starczy... 4 miejsce za sgh, krakowem i poznaniem... not bad :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się na Politechnikę Świętokrzyską, jednak jakoś mnie to szczególnie nie cieszy, bo złożyłem tam jedynie na wszelki wypadek, a tu się okazuje że prawdopodobnie tam będe musiał iść.

Kierunek: informatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Mi tam AE K-ce starczy... 4 miejsce za sgh, krakowem i poznaniem... not bad :lol2:

Naturalnie, powyższe zdanie jest prawdą tylko i wyłącznie w odniesieniu do jednego rankingu- w innym (w tym wypadku Newsweek Polska) AE w K-ce jest wyżej ( http://newsweek.redakcja.pl/pdf/ranking_uczelni_wyzszych.pdf ). Dodatkowo ranking Newsweek'a jest dla mnie bardziej życiowy- podczas studiów nie interesowało mnie zaplecze socjalne uczelni etc. Liczy się zdobyta wiedza oraz uznanie uczelni w oczach największych pracodawców w Polsce- a z tym w przypadku AE K-ce jest, co wiem z autopsji, więcej niż dobrze. Widać, absolwenci wyrobili niezła markę tej uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rankingi ogólnie nie są życiowe... Cała warszawka, kraków, jedzie na opinii. W rankingu newsweeka śląsk ładnie wypadł, szczególnie politechnika śląska która nie powinna mieć kompleksów, i to 3cie miejsce w rankingu... ach... gdybyym nie miał tak daleko to może bym tam studiował... ale AE B-) K-ce rulz ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Ktoś wie cos o NKJO w Przemyslu :-|

Już lepiej do Krakowa, choć podobno w Ropczycach jest filia Jagiellońskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej do Krakowa, choć podobno w Ropczycach jest filia Jagiellońskiej.

Rozmawiałem z kilkoma osobami i mówiły że poziom jest wysoki w Przemyślu :-P

 

Juz zawiozłęm

 

BTW do Krosna nie składaj :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...