Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

moze mi ktos wymienic kierunki na polibudach na które jest sie łatwo dostac ;]?

Dostać się łatwo , trudniej utrzymać (PK,jak braknie miejsc na budownictwo to biorą na transport - zaocznie). Ja dostałem sie nie na ten kierunek, na który chciałem, ale po pierwszym roku bez problemu się przeniosłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z rodzaju "a co ze mną" tzn

Chodzi mi narazie o kierunki (niby jeszcze 2 latka ale już nam każą deklarować z czego piszemy matury a nie wiem co będzie brane pod uwagę na danym kierunku itp)

Próbowałbym się dostać na coś z dziedziny informatyka-elektronika (w końcu jestem na forum komputerowym :D) co by mi się w miarę przydało-polecicie coś ?? Elektrotechnika ? Teleinformatyka ?Robotyka ? Trochę się gubię bo nie wiem czego się mogę tam spodziewać

 

EDIT

W sumie @Zawi zadał podobne pytanie ale niezbyt mi to pomogło x]

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien iść na to, co go interesuje, inaczej będzie się męczył, nie będzie chciał pogłębiać wiedzy itd, co skutkuje byciem przeciętniakiem :) Tak więc powinieneś poczytać co oferuje każdy kierunek jaki wymieniłeś. Nikt Ci nie powie - idź na teleinformatykę - będzie Ci tam dobrze, bo to po prostu byłoby kłamstwo. Dobrym pomysłem jest też po prostu pogadać ze studentami z tych kierunków.. Powiedzą Ci co robili na studiach, czy to im coś dało, czy w ogóle ma coś wspólnego z zacną nazwą :-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danrok

Wiesz chodziło mi bardziej o przybliżenie wymienionych przeze mnie kierunków i/lub podanie jakiś innych z wymienionej przeze mnie dziedziny (ogólnie pojęta informatyka ew elementy elektroniki itp).

Po nazwie dużo się nie dowiem a ze spisu przedmiotów na danym kierunku tym bardziej.

 

Dobrym pomysłem jest też po prostu pogadać ze studentami z tych kierunków.. Powiedzą Ci co robili na studiach, czy to im coś dało, czy w ogóle ma coś wspólnego z zacną nazwą :-)

No i dlatego się spytałem, może ktoś studiuje na podobnych kierunkach (może,heh) i mógłby mi przybliżyć czym się mniej więcej zajmuje,jaki materiał realizuje,czy jest ciężko :D

 

PS.Wiem że nikt mi na tacy tego nie przedstawi ale może choć znacie jakieś strony z omówionymi kierunkami studiów czy coś bo na stronach uczelni to ciężko coś konkretnego znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatyka = klepanie kodow przez kilka semestrow na kazdej specjalizacji .

Jak nie umiesz programowac przed studiami to bedzie na studiach bardzo ciezko. A jak lubisz i umiesz to na koncu lub tuz po studiach bedziesz wypalony, chyba dotyczy to wiekszosc informatykow (przynajmniej programisci). :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@TI:

Z punktu widzenia przyszlej pracy cokolwiek zwiazanego z teleinformatyka i telekomunikacja bedzie dobre, bo w tej branzy jest caly czas "wziecie". Oczywiscie pod haslem "cokolwiek" mam na mysli rozne kierunki politechniczne ;)

 

Jesli programowanie nie jest Twoim powolaniem, to chyba nie pchalbym sie na czysta informatyke, bo Ci to przez te 5 lat studiow bokiem wyjdzie ;)

Jesli mam Ci doradzic, to postawilbym na Twoim miejscu na cos, co daje mozliwosc rozwoju w roznych kierunkach. Ja, na przyklad, skonczylem specjalizacje Radiokomunikacja i Techniki Multimedialne - obejmuje ona przede wszystkim techniki radiowe, ale rowniez telewizje, radiolokacje, anteny, akustyke oraz wszelkie standardy multimedialne - algorytmy kodowania i kompresji, zjawiska wykorzystywane przy kompresji dzwieku/obrazu, techniki transmisji itp. Do tego wszystkiego jeszcze komorki.

Jak widac, jest w czym wybierac i nawet nie bedac przed pojsciem na studia dokladnie zdecydowanym mozna znalezc cos ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Warszawy na WSHiFM http://www.wshifm.edu.pl Wydziały Ekonomia, Informatyka Gospodarcza (Na którą chodzę) oraz Turystyka a od Października może być wydział czysto informatyczny

a może jakieś argumenty wspierające to zaproszenie? co tam jest takiego czego nie ma na innych uczelniach? bo nie zabardzo rozumiem sens pisania takiego posta :-P

 

no offence oczywiście ale nie słyszałem o tej szkole, a nie zaszkodzi się czegoś dowiedzieć...

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś argumenty wspierające to zaproszenie? co tam jest takiego czego nie ma na innych uczelniach? bo nie zabardzo rozumiem sens pisania takiego posta :-P

 

no offence oczywiście ale nie słyszałem o tej szkole, a nie zaszkodzi się czegoś dowiedzieć...

 

Kadra z SGH jeśli chodzi o Ekonomie. Informatyka to zajęcia z C++, Visual Basic, XHTML, Teleinformatyka i aministrowanie siaciami, Nawet są zajęcia na Linuxie :) , ARIS, SQL na Serverze 2003, Sztuczna Inteligencja (Język Prolog) No i projektowanie modelu gospodarczego (Trochę jest na informatyce Ekonomi gdyż to jest wydział informatyki gospodarczej o kierunku Ekonomia więc trzeba się liczyć, że na pierwszym roku będzie Mikroekonomia i Makroekonomia :-|

 

Uczelnia troszkę pogorszyła się groziła jej nawet upadłość (Konkurencja i wymóg zmiany statutu przez UE i Ministra) ale co się odwlecze to nie uciecze od nowego roku akadamickiego ma szkoła przejść metamorfozę co spowoduje, że wróci na czołówki szkół ekonomicznych jak było parę lat temu :)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na jakie kierunki można się wybrac gdy zadaje mature z geografi, wiem można isc na geografie geologie turystyke itp ale czy mam szanse np dostac się na stosunki miedzynarodowe czy europeistykie itp. ???

 

Z góry dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na jakie kierunki można się wybrac gdy zadaje mature z geografi, wiem można isc na geografie geologie turystyke itp ale czy mam szanse np dostac się na stosunki miedzynarodowe czy europeistykie itp. ???

 

Z góry dzieki za odp.

Do stosunkow i euro to chyba bardziej historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o takim kierunku jak Bezpieczeństwo i higiena pracy? Kazdy mi radzi co innego. Jedni budownicto, ekonomie, prawo. Z matmy jestem slaby przeokrutnie, na zaocznym prawie nie wiem czy bym dal sobie rade, brat i siostra jakos skonczyli :/ Poczatkowo sie wybieralem wlasnie na prawo, ale ojciec walczy ze mna, zebym zmienil decyzje.

 

---EDIT---

 

Dobra, podjalem decyzje. Chyba jestem juz zdecydowany ;]

Edytowane przez Piter6576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o takim kierunku jak Bezpieczeństwo i higiena pracy? Kazdy mi radzi co innego. Jedni budownicto, ekonomie, prawo. Z matmy jestem slaby przeokrutnie, na zaocznym prawie nie wiem czy bym dal sobie rade, brat i siostra jakos skonczyli :/ Poczatkowo sie wybieralem wlasnie na prawo, ale ojciec walczy ze mna, zebym zmienil decyzje.

 

---EDIT---

 

Dobra, podjalem decyzje. Chyba jestem juz zdecydowany ;]

od siebie powiem tylko na temat ekonomii:

wszystko jest do przejścia ale jeśli jesteś bardzo cienki z maty to chyba lepiej wybrać co innego: takie przedmioty jak Matma, Statystyka, Ekonomia matematyczna, Ekonometria chyba nie byłyby dla ciebie zbyt przyjemne ;)

Budownictwo albo prawo z tych co podałeś :) Dość spory rozrzut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ktos tu gadał, ze na polibude jest sie łątwo dostac, na tkaie "głupie" budownictwo z tego co slyszałem, moze poloty, ok 80% z matmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaką polibude? ;]

 

w moim roczniku na pg wytarczyło 50-60% z podst / 40-50% z rozsz bez zdawania fizy na maturze żeby się dostać w 1 terminie na budownictwo ;] Z tym że u nas przyjmowali jak pamiętam dużo ludzi wtedy, chyba 500 czy 600 miejsc było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potem rejestracja w urzedzie pracy... nie po to sie sudiuje Koowi...

 

polecam swoj kierunek - inzynieria biomedyczna na ppt na politechnice wroclawskiej... fizyka+elektronika, matematyka, informatyka i medycyna... nie jest ciezko sie dostac (w tamtym roku bylo 1,1 kandydata na miejscc, wiec w teorii same 30% wyniki starcza)

 

utrzymac sie ciezko, ale jak ktos lubi po troche z wymienionych dziedzin, to kierunek dla niego ;-)

 

co do studiow technicznych, jest taka zasada, ze inzynier dowolnej specjalnosci bardzo latwo sie przekwalifikuje, nawet w "humaniste"... nie dziala to na odwrot niestety ;-)

Edytowane przez jekyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sądzę, że na polibudę znacznie łatwiej się dostać niż utrzymać. Zwłaszcza na zaocznych np. matma bywa ciężka (ale to tylko 3 semestry :wink: ) bo generalnie na wykładach tak lecą z materiałem ,że ciężko nadążyć z przepisywaniem. Potem w domu siedziałem i kombinowałem skąd się to wszystko wzięło. 1 semestr to zwykle powtórka ze szkoły średniej: pochodne ,limesy, algebra,wektory...

Zanim poszedłem na PK uważałem się bardziej za humanistę, to był wybór po części z przypadku. Teraz nie wyobrażam sobie siebie na innych studiach

Przez obecny boom w gospodarce inżynierów dowolnych specjalności jeszcze długo będzie brakować, na pewno jest to wybór który zaprocentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedziec jak na budownictwie wyglada matma, to znaczy czy ciezko jest? Mnie w rodzinie robia niezly bajzel w glowie, ale ostatecznie wyladuje pewnie na budownictwie.

Tam bardziej to by fizy sie bal. Jakies przedmioty jak "wytrzymalosci czegostam", liczenie ile asfalt stygnie, rysowanie i liczenie kratownic i innych wynalazkow to ponoc norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedziec jak na budownictwie wyglada matma, to znaczy czy ciezko jest? Mnie w rodzinie robia niezly bajzel w glowie, ale ostatecznie wyladuje pewnie na budownictwie.

Jeśli matam nie teges, to jeszcze jako tako byś mógł dać radę, jak byś miał kogoś kto ci pomoże, ale na 3 roku przyjdzie mechanika, a wtedy to już nie dasz rady jeśli nie masz jako takiego pojęcia o fizyce. Nie licz, że na polibudzie będzie łatwo, projekty będą ci doopą wyłazić jeśli tego nie polubisz.

Początki na polibudacvh są łatwe, bo jest ogół materiału, dopiero jak masz już specjalność to wychodzą cukiereczki polibudowe jak np: mechanika bądź termodynamika.

 

@hary z tego co piszesz pg od pk trochę się różni.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idźcie na psychologię albo pedagogikę - tam jest dużo dziewczyn ;) Mój wydział jest nazywany np Krainą dziewic na wzgórzu :P

Edytowane przez Iczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...