Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ja nie mam najmniejszych problemów z użytkowaniem komputera :P ale co poradzić jeśli to co działało pod XP stabilnie pod w7 powoduje BSOD i zwiechy... Żeby się ich pozbyć musiałem: 1. zrezygnować z dodatkowych firewalli bo wszystkie które testowałem albo powodowały BSODy albo w najlepszym przypadku same siebie zawieszały :P 2. Nauczyć się że gdy chcę skorzystać z TV-Outa to muszę wyłączyć OC grafiki bo... znowu BSOD. Choć na XP jakoś to działało prawidłowo i nie było najmniejszych problemów z TV-Outem przy OC karty. 3. Musiałem podnieść nieco napięcie na CPU bo od czasu do czasu system się zawieszał chwilę po starcie. Choć na tych samych ustawieniach na XP pracowałem przez parę miesięcy bez najmniejszych problemów. Chyba o czymś to wszystko świadczy? I bynajmniej nie o użytkowniku czy sprzęcie skoro pod XP wszystko było ok, a na w7 już nie to jak dla mnie jednoznacznie świadczy o gorszej stabilności tego systemu.

 

/edit:

Zapomniałem dodać że teraz po wyeliminowaniu tych 3 powodów niestabilności, system działa całkowicie stabilnie, bez ani jednej zwiechy czy BSOD. Ale to nie zmienia faktu że XP nawet z tymi ustawieniami działał całkowicie stabilnie.

Edytowane przez kamail86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sahem, Niby?

Siódemkę ostatnio zainstalowałem na atomie (Eee PC Asusa). Zrobiłem to wbrew sobie (znajomy dostarczył kompa i windows), wszystko przez to, że zainstalowany linux był po angielsku (OMG!!!11one). A działał przecudnie- programy elegancko pogrupowane, całość idiotProof, w dodatku zainstalowane wszystko, co potrzebne. No, ale chciał - ma. Nieważne zresztą.

Ty pytasz, czy pójdzie na c2d? Myślałem, że będzie mulić ten windows na tym atomie i jego grafice, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Okazało się, że nie tylko komputer go pociągnął, ale i z defaultu odpalił aero (bardzo ładnie działa) i inne zabawki z grupy "eye candy". Szkoda, że nie mam jakiegoś zbywającego 7 w domu, bo zainstalowałbym go na swoim atomie- ot, żeby sprawdzić jak się będzie sprawować.

 

kamail86, masz chyba strasznego pecha. Jedyny krytyczny błąd jaki widziałem na w7 to... eee... nie widziałem. Na xp pojawił mi się po ~tygodniu, po tym, jak coś się podziało ze sterownikami do mobo. Ale fakt, wkurza czasem brak softu działającego poprawnie pod w7, szczególnie x64. Aczkolwiek, widziałem nie tak dawno, że instalował się jakiś update poprawiający zgodność w7 z niektórymi programami, więc może będzie mniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie mam najmniejszych problemów z użytkowaniem komputera :P ale co poradzić jeśli to co działało pod XP stabilnie pod w7 powoduje BSOD i zwiechy... Żeby się ich pozbyć musiałem: 1. zrezygnować z dodatkowych firewalli bo wszystkie które testowałem albo powodowały BSODy albo w najlepszym przypadku same siebie zawieszały :P 2. Nauczyć się że gdy chcę skorzystać z TV-Outa to muszę wyłączyć OC grafiki bo... znowu BSOD. Choć na XP jakoś to działało prawidłowo i nie było najmniejszych problemów z TV-Outem przy OC karty. 3. Musiałem podnieść nieco napięcie na CPU bo od czasu do czasu system się zawieszał chwilę po starcie. Choć na tych samych ustawieniach na XP pracowałem przez parę miesięcy bez najmniejszych problemów. Chyba o czymś to wszystko świadczy? I bynajmniej nie o użytkowniku czy sprzęcie skoro pod XP wszystko było ok, a na w7 już nie to jak dla mnie jednoznacznie świadczy o gorszej stabilności tego systemu.

 

/edit:

Zapomniałem dodać że teraz po wyeliminowaniu tych 3 powodów niestabilności, system działa całkowicie stabilnie, bez ani jednej zwiechy czy BSOD. Ale to nie zmienia faktu że XP nawet z tymi ustawieniami działał całkowicie stabilnie.

 

A teraz przeczytaj jeszcze raz swojego posta i zastanow sie, co bylo powodem: system, czy zle napisane sterowniki/soft? Co najwyzej moznaby OC bronic, ale w koncu co sie dziwic, ze inny system operacyjny inaczej reaguje na OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z moim problemikiem ,,, spotkał się ktoś z czymś podobnym ,,, może jakieś rady gdzie szukać roziązania

 

p.s. do moderatora założyłem osobny temat ale wylądował tutaj , co jest dla mnie troche bez sensu wrzucać specyficzne problemy z systemem , do ogólnej dyskusji ... i czemu mój problem nie może funkcjonować jako osobny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć na tych samych ustawieniach na XP pracowałem przez parę miesięcy bez najmniejszych problemów. Chyba o czymś to wszystko świadczy?

 

Fakt, że vista i seven są bardziej wyczulone na przekręcanie sprzętu to żadna nowość. I to co opisałeś świadczy jedynie o tym, że sprzęt nie był w pełni stabilny po oc.

 

Mnie w zasadzie na 7 męczy jeden problem. Konnekt który lubi się wykrzaczyć przy wyłączaniu. Oprócz tego nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak nienawidzisz XP to w7 też raczej nie polubisz. Chyba że chodzi Ci przedewszystkim o wygląd systemu.

 

Natomiast jeśli chodzi o stabilność windowsów to jest z tym całkiem nie źle, ale XP był jednak stabilniejszy od w7 (o Viście nie wspominając), chyba że to wynika z niedopracowania sterowników i programów pod ten system. Obecnie po pół roku pracy na tym systemie, wiem już co robić i jak na nim pracować by się nigdy nie zawieszał, ale chyba nie o to chodzi ;) IMO porządny system powinien zawsze stabilnie pracować, a nie żeby się dopiero uczyć czego system wymaga do w pełni stabilnej pracy :P

 

LOL - szczerze mowiac to zwieche mialem raz na "7" i to przez felerny sterownik do karty dzwiekowej.

Nie wiem jak ty to robisz ale z pewnoscia to nie wina systemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zasadzie na 7 męczy jeden problem. Konnekt który lubi się wykrzaczyć przy wyłączaniu. Oprócz tego nic.

 

Jak Konnekt kończył swojego żywota, to wszyscy siedzieli na XP i psioczyli na Vistę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz przeczytaj jeszcze raz swojego posta i zastanow sie, co bylo powodem: system, czy zle napisane sterowniki/soft? Co najwyzej moznaby OC bronic, ale w koncu co sie dziwic, ze inny system operacyjny inaczej reaguje na OC?

 

O tym że to może być z winy oprogramowania wspomniałem w pierwszym poście na który odpowiedziałeś że 90% problemów jest z winy użytkownika, dlatego podałem konkretne przykłady ;) Ale to że system zawiesza się z powodu błędów oprogramowania wcale go tak całkiem nie usprawiedliwia. Porządny system powinien wykryć to że program próbuje wykonać niedozwoloną operację (np. dzielenie przez zero) i powinien go zakończyć, a nie wieszać się. To właśnie czy i jak dobrze system sobie radzi z takimi przypadkami świadczy o jego stabilności.

 

LOL - szczerze mowiac to zwieche mialem raz na "7" i to przez felerny sterownik do karty dzwiekowej.

Nie wiem jak ty to robisz ale z pewnoscia to nie wina systemu ;)

 

Widzisz, Tobie się system zawiesił z powodu sterownika do karty, komuś innemu z powodu innego sterownika, jeszcze komuś innemu z powodu OC, jeszcze innemu z powodu jakiegoś źle napisanego programu... Czyli jak ktoś trafi na dobrze napisane oprogramowanie to mu system działa stabilnie, jak nie to się wiesza. Czyli jest to kwestia szczęści, loteria. Tylko że stabilność systemu nie powinna być loterią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladky:

1. PB może być przyczyną, bo na początku sprawiał spore problemy.

2. Poszukał łatek do gier oraz do PB jeśli są.

3. Sprawdź inne (być może starsze) sterowniki do sieciówki.

4. W razie potrzeby odinstaluj antywirusa/firewalla - W7 jest dość bezpieczny sam z siebie.

5. Jeśli system się wiesza na amen, to zapewne wisi sterownik grafiki lub sieciówki.

 

kamail86:

Porządny system powinien wykryć to że program próbuje wykonać niedozwoloną operację (np. dzielenie przez zero) i powinien go zakończyć, a nie wieszać się. To właśnie czy i jak dobrze system sobie radzi z takimi przypadkami świadczy o jego stabilności.

A wiesz jak działa debugger? To nie są już czasy Win98, gdzie można było sobie puścić SoftIce "w tle".

 

Do tego żaden program nie ma szans zawiesić systemu - system przydziela czas dla każdego procesu po trochu, a żaden program nie działa z priorytetem realtime, więc nawet jeśli program wisi, to system działa normalnie i myszka się rusza.

Inna sprawa, że dzielenie przez zero samo z siebie powinno wywalić program - bez pomocy systemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak działa debugger?

 

Szczegółów jego działania nie znam, ale wiem że jest wiele rzeczy które potrafią spowodować wywalenie w7, które nie miały najmniejszego wpływu na stabilność XP. A to chyba świadczy o jakichś nieprawidłowościach w stabilności w7?

 

Do tego żaden program nie ma szans zawiesić systemu

 

Widać niektóre programy czynią cuda, ponieważ np. takiemu ZoneAlarmowi (który na XP działał 100% stabilnie) udało się to nie jeden raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

A to chyba świadczy o jakichś nieprawidłowościach w stabilności w7?

 

NIe, to swiadczy o niestabilnosci uzywanego oprogramowania lub samego komputera. W7 sam w sobie jest stabilny, ale jak się uzywa starych lub zle napisanych wersji oprogramowania potrzebującego dostepu do systemu na poziomie kernela to zaden system się przed czyms takim "nie obroni", a tego własnie próbują niektóre antywirusy i firewalle. Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów jego działania nie znam, ale wiem że jest wiele rzeczy które potrafią spowodować wywalenie w7, które nie miały najmniejszego wpływu na stabilność XP. A to chyba świadczy o jakichś nieprawidłowościach w stabilności w7?

 

 

Widać niektóre programy czynią cuda, ponieważ np. takiemu ZoneAlarmowi (który na XP działał 100% stabilnie) udało się to nie jeden raz ;)

 

Prosto i na temat: program pisany był pod win xp, instalujesz go dając mu wszystkie prawa, system się zawiesza, bo zostaje wykonana jakaś niestandardowa operacja z prawami administratora. Nie ma w tym nic dziwnego. Tak samo będzie na: Linux, Symbian, MacOSX itd.

 

Edycja:

Chcesz sprawdzone programy na Win7 to proszę:

Antywirus - Avira,

Firewall - Comodo,

E-mail - Thundebird 3 lub GMail (z wtyczką Gears od google)

Przeglądarka - FireFox, Chrome (można dodać inne, ale mnie osobiście np. Safari się wywalała czasem na jakiś Flash'ach)

Komunikatory - google talk, kadu (niestety czasem trzeba ustawić serwery gg) (inne jak konnekt czy wtw udało mi się zawiesić)

Edycja grafiki - Paint.NET w obecnej wersji bardzo podobny do PS, GIMP

Wektorowa - Inkscape (chociaż ja go nie trawię)

Skład tekstu - OpenOffice w zasadzie każda wersja, Latex 2009 lub Miktex, Led i inne, oraz Scribus

Kompresja plików - 7-Zip otwiera wszystko i dobrze zorganizowany interfejs

Wymiana plików, backup online - Dropbox

Klient FTP - FileZilla

Kodeki - K-Lite, real alternative, quicktime, flash

Muzyka - foobar

PDF - Adobe Reader

Drukarka pdf - PDF Creator

Rozbudowany notatnik - Notepad plus plus

Synchronizacja - SyncToy 2.1

...

 

Wszystko za darmo i się nie wiesza :)

Jak coś jeszcze potrzebujesz to pisz.

Edytowane przez pioras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZlyUser

Ten ZoneAlarm w chwili gdy go instalowałem wg. producenta był pisany pod w7, a powodował zawieszanie się systemu podczas zamykania systemu. A co z tym TV-Outem który w połączeniu z OC, powoduje BSOD których pod XP nie było? Dodam że testowałem to na kilku wersjach sterowników i wszystkie były podpisane przez Microsoft. Co z freezami podczas uruchamiania systemu które ustały dopiero po podniesieniu napięcia na CPU i po odinstalowaniu COMODO (x64 dla w7) ustały (nie wiem która z tych dwóch rzeczy je powodowała)? A jak przejrzysz cały ten temat to znajdziesz więcej osób u których te same rzeczy które działały na XP stabilnie na w7 powodują niestabilną pracę.

Znam jeszcze jeden przypadek problemu ze stabilnością ale nie wiem czy dotyczy w7 bo nie sprawdzałem tego na tym systemie, ale dotyczy Visty zarówno bez SP jak i z SP1 i 2 oraz wszystkimi aktualizacjami. Chodzi o zwykłą Irde na USB, która na Viście za każdym razem gdy zostanie odłączona bez użycia bezpiecznego usuwania sprzętu, powoduje BSOD. Natomiast dokładnie ta sama Irda która pod XP zawsze była odłączana bez bezpiecznego usuwania sprzętu, nigdy nie spowodowała jego zawieszenia ani innych problemów.

 

@pioras

Firewall - Comodo,

Heh Comodo wcale nie jest stabilny pod w7 :P nawet jeśli te freezy podczas startu systemu to nie była jego wina to nie raz (w ciągu kilku miesięcy jego użytkowania) zdarzało się że sam program się albo obciążał 1 rdzeń na 100% albo czasami nie uruchamiał się program do zarządzania firewallem i firewall blokował wszystko bez uwzględniania wyjątków dodanych do zapory. Natomiast po instalacji którejś jego aktualizacji (mając nadzieje że producent dopracował program) w systemie przestał działać tryb zgodności ze starszymi systemami co ostatecznie zaważyło na wywaleniu tego firewalla i pozostaniu tylko przy systemowym wraz z "Windows 7 Control Firewall" i to połączenie jakoś potrafi już ponad 2 miesiące pracować stabilnie. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZlyUser

Ten ZoneAlarm w chwili gdy go instalowałem wg. producenta był pisany pod w7, a powodował zawieszanie się systemu podczas zamykania systemu. A co z tym TV-Outem który w połączeniu z OC, powoduje BSOD których pod XP nie było? Dodam że testowałem to na kilku wersjach sterowników i wszystkie były podpisane przez Microsoft. Co z freezami podczas uruchamiania systemu które ustały dopiero po podniesieniu napięcia na CPU i po odinstalowaniu COMODO (x64 dla w7) ustały (nie wiem która z tych dwóch rzeczy je powodowała)? A jak przejrzysz cały ten temat to znajdziesz więcej osób u których te same rzeczy które działały na XP stabilnie na w7 powodują niestabilną pracę.

Znam jeszcze jeden przypadek problemu ze stabilnością ale nie wiem czy dotyczy w7 bo nie sprawdzałem tego na tym systemie, ale dotyczy Visty zarówno bez SP jak i z SP1 i 2 oraz wszystkimi aktualizacjami. Chodzi o zwykłą Irde na USB, która na Viście za każdym razem gdy zostanie odłączona bez użycia bezpiecznego usuwania sprzętu, powoduje BSOD. Natomiast dokładnie ta sama Irda która pod XP zawsze była odłączana bez bezpiecznego usuwania sprzętu, nigdy nie spowodowała jego zawieszenia ani innych problemów.

 

To co opisujesz, to miałem podobne problemy, ale z Vistą. XP chodził dobrze. Po pół roku się okazało, że RAM był uszkodzony (na XP zaczęła myszka freezować). MemTest też nie zawsze wykrywał błędy, więc dziwny przypadek, ale reklamacja została uwzględniona i od tamtej pory BSODa na żadnym z systemów nie uświadczyłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz, to miałem podobne problemy, ale z Vistą. XP chodził dobrze. Po pół roku się okazało, że RAM był uszkodzony (na XP zaczęła myszka freezować). MemTest też nie zawsze wykrywał błędy, więc dziwny przypadek, ale reklamacja została uwzględniona i od tamtej pory BSODa na żadnym z systemów nie uświadczyłem :D

 

Hmmm mówisz że RAM... Wezmę to pod uwagę i przyjrzę mu się dokładniej. Ponieważ jakiś czas temu gdy zmieniłem dzielnik pamięci by pracowały z 800MHz przy timingach 4-4-4-12 to WinRar (i tylko winrar) przy teście wydajności po jakimś czasie powodował BSOD. Co ciekawe to memtest nawet po kilku godzinach na tych ustawieniach nie wyświetlał żadnych błędów. Natomiast pamięci wg. specyfikacji powinny stabilnie działać na tych ustawieniach. Natomiast na timingach 5-5-5-18 stabilnie działa nawet 1066MHz. Więc dziwne to jest ale może rzeczywiście coś jest nie tak z tymi pamięciami. Choć z drugiej strony w tej chwili w7 jakoś potrafi działać stabilnie? Ale na pewno jeszcze je po testuje bo skoro mają na nalepce 800MHz przy 4-4-4-12 i 2,1V to dlaczego winrar na tych ustawieniach wywala BSOD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Jeśli system się wiesza na amen, to zapewne wisi sterownik grafiki lub sieciówki.

to mnie naprowadziło , bo nie sądziłem że przez stery karty sieciowej może sie komp tak zawieszać , odistalowałem cfosspeeda , który wspiera działanie siecówki i zainstalowałem najnowsze sterowniki ... narazie gram bez zawieszki ... zobaczymy

 

 

edit: niestety złapałem zawieche

Edytowane przez gladky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ZoneAlarm w chwili gdy go instalowałem wg. producenta był pisany pod w7, a powodował zawieszanie się systemu podczas zamykania systemu.

 

Błąd. On był posklejany, by nie wysypywał się na W7 na typowych konfiguracjach.

 

A co z tym TV-Outem który w połączeniu z OC, powoduje BSOD których pod XP nie było? Dodam że testowałem to na kilku wersjach sterowników i wszystkie były podpisane przez Microsoft.

Każdy nowszy system wyciska coraz więcej soków z podzespołów. Na W95 PII-300 wstawał @450MHz, a pod 98 już tylko @375MHz. Nic nowego - zagadnienie równie stare jak sam Windows.

 

Co z freezami podczas uruchamiania systemu które ustały dopiero po podniesieniu napięcia na CPU i po odinstalowaniu COMODO (x64 dla w7) ustały (nie wiem która z tych dwóch rzeczy je powodowała)?

 

Każde Twoje zdanie coraz bardziej mnie przekonuje, że masz coś ze sprzętem nie halo. Albo płyta, albo zasilacz. Czerwony laminat sugeruje płytę.

Druga sprawa, że firewall w W7 jest potrzebny jak k... prostytutce dziecko.

 

A jak przejrzysz cały ten temat to znajdziesz więcej osób u których te same rzeczy które działały na XP stabilnie na w7 powodują niestabilną pracę.

 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem post ZłegoUsera, a szczególnie fragment:

W7 sam w sobie jest stabilny, ale jak się uzywa starych lub zle napisanych wersji oprogramowania potrzebującego dostepu do systemu na poziomie kernela to zaden system się przed czyms takim "nie obroni", a tego własnie próbują niektóre antywirusy i firewalle.

Znam jeszcze jeden przypadek problemu ze stabilnością ale nie wiem czy dotyczy w7 bo nie sprawdzałem tego na tym systemie, ale dotyczy Visty zarówno bez SP jak i z SP1 i 2 oraz wszystkimi aktualizacjami. Chodzi o zwykłą Irde na USB, która na Viście za każdym razem gdy zostanie odłączona bez użycia bezpiecznego usuwania sprzętu, powoduje BSOD. Natomiast dokładnie ta sama Irda która pod XP zawsze była odłączana bez bezpiecznego usuwania sprzętu, nigdy nie spowodowała jego zawieszenia ani innych problemów.

 

Bo IRda to jakieś chińskie badziewie, które ma sterowniki pod jedyny słuszny/popularny system (XP) i w nim posiada poprawną konfigurację.

 

pozostaniu tylko przy systemowym wraz z "Windows 7 Control Firewall" i to połączenie jakoś potrafi już ponad 2 miesiące pracować stabilnie.

 

Nic dziwnego. Patrząc realnie masz czysty firewall z W7 - a program, o którym piszesz, to jedynie rozbudowany konfigurator systemowego firewalla, nie mający wpływu na jego działanie - on jedynie ustawia go na starcie.

 

Edit:

Ale na pewno jeszcze je po testuje bo skoro mają na nalepce 800MHz przy 4-4-4-12 i 2,1V to dlaczego winrar na tych ustawieniach wywala BSOD?

 

Bo zasilacz/płyta nie daje im takich napięć, jakie są ustawione w bios? Ponawiam propozycję przyjrzenia się konfiguracji sprzętowej, zanim zacznie się psioczyć na system.

Testy zacząłbym po wyposażeniu się w miernik cyfrowy wpięty we wtyczkę molex oraz program GoldMemory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zasilacz/płyta nie daje im takich napięć, jakie są ustawione w bios? Ponawiam propozycję przyjrzenia się konfiguracji sprzętowej, zanim zacznie się psioczyć na system.

Testy zacząłbym po wyposażeniu się w miernik cyfrowy wpięty we wtyczkę molex oraz program GoldMemory.

 

Zasilacz już dawno testowałem miernikiem i napięcia są stabilne nawet w stresie. Natomiast na nalepce konkretnie jest 1,9V - 2,1V więc to 2,1V jest uznane przez producenta za maksymalne. Z resztą na 2,0V działają stabilnie na 4-4-4-12 i 666MHz lub 5-5-5-18 i 1066MHz, a do 4-4-4-12 i 800MHz 2,1V by nie starczyło? Ciężko mi w to uwierzyć. I co dziwne te BSOD występują tylko podczas testu winrarem (co ciekawe sam winrar nie wykrywa błędów pamięci) i to czasami już po kilku minutach testu. Orthos ustawiony na test pamięci oraz Memtest potrafią na tych ustawieniach godzinami pracować stabilnie bez wykrycia jakichkolwiek błędów i to zarówno na napięciu 2,0V jak i 2,1V więc zmiana napięcia niczego nie zmienia. Dopiero po zejściu z napięciem na chyba 1,984V (czy jakoś tak) memtest zaczął sypać błędami. Sprawdzę jeszcze tego GoldMemory ale wątpię by coś wykrył.

 

//

Natomiast co do systemowego firewalla to po odpowiednim skonfigurowaniu potrafi on całkiem skutecznie ukryć komputer w sieci. I to mi wystarcza :) A to co napisałeś o "Windows 7 Control Firewall" to albo jakieś bzdury przepisane z sieci albo wywnioskowałeś to wyłącznie z jego nazwy. Ten program nie jest żadnym konfiguratorem systemowego firewalla i niczego w nim nie ustawia. Jest to prosta aplikacja pozwalająca na decydowanie który proces ma mieć dostęp do internetu a który nie. I na tym jego funkcjonalność się kończy. Prawdą jest tylko to że nie jest to żaden firewall ale o to właśnie chodzi ;)

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Natomiast co do systemowego firewalla to po odpowiednim skonfigurowaniu potrafi on całkiem skutecznie ukryć komputer w sieci. I to mi wystarcza :) A to co napisałeś o "Windows 7 Control Firewall" to albo jakieś bzdury przepisane z sieci albo wywnioskowałeś to wyłącznie z jego nazwy. Ten program nie jest żadnym konfiguratorem systemowego firewalla i niczego w nim nie ustawia. Jest to prosta aplikacja pozwalająca na decydowanie który proces ma mieć dostęp do internetu a który nie. I na tym jego funkcjonalność się kończy. Prawdą jest tylko to że nie jest to żaden firewall ale o to właśnie chodzi ;)

 

Bo ten program to tylko nakładka na funkcje systemowe dublująca funkcjonalnosc systemowego firewalla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten program to tylko nakładka na funkcje systemowe dublująca funkcjonalnosc systemowego firewalla.

 

Raczej nie dublująca a rozszerzająca jego funkcjonalność o wspomniane okienko z możliwością blokowania procesów próbujących uzyskać dostęp do internetu. Ten program tylko to umożliwia i nic więcej, nie ma innych funkcji które ma firewall systemowy. Za to w systemowym firewallu brakuje właśnie tego okienka dla połączeń wychodzących. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprawdzone programy na Win7 to proszę

...

 

Drodzy użytkownicy, zastanawiam się, czy nie zrobić wspólnie takiej listy sprawdzonych programów na pierwszej stronie tematu o Windows 7?

 

BTW Kadu 0.6.5.4 lubi Ram, zajmuje 46 MB z kilkoma oknami rozmów, Pigdin trochę mniej, ale w wersji 2.7.x zepsuli katalog publiczny, jak klikam PPM na kontakt i dam pobierz informacje - nie pobiera imienia, nicka itp ;).

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dublująca a rozszerzająca jego funkcjonalność o wspomniane okienko z możliwością blokowania procesów próbujących uzyskać dostęp do internetu. Ten program tylko to umożliwia i nic więcej, nie ma innych funkcji które ma firewall systemowy. Za to w systemowym firewallu brakuje właśnie tego okienka dla połączeń wychodzących.

 

Nie chce mi się teraz grzebać w kompie brata, ale już w firewall w XP była zakładka pozwalająca wybrać, które programy mają mieć dostęp do sieci. Podobnie ostrzeżenie, przy pierwszym połączeniu nowo uruchomionego programu (wraz z wyborem akcji). Nie widziałem programu, ale podejrzewam, że dubluje takie okienko: klik (tutaj okienko z XP - w W7 zapewne jest podobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz grzebać w kompie brata, ale już w firewall w XP była zakładka pozwalająca wybrać, które programy mają mieć dostęp do sieci. Podobnie ostrzeżenie, przy pierwszym połączeniu nowo uruchomionego programu (wraz z wyborem akcji). Nie widziałem programu, ale podejrzewam, że dubluje takie okienko: klik (tutaj okienko z XP - w W7 zapewne jest podobne).

 

Zgadza się, zakładka do której można dodawać wyjątki do zapory jest. Ale ręczne dodawanie wyjątków do każdego programu i każdego procesu łączącego się z internetem byłoby bardzo czasochłonne i mało skuteczne bo bardzo łatwo przeoczyć to że np. jakiś program ma osobny proces do aktualizacji którego jeśli nie dodamy to program się nie zaktualizuje. Natomiast to wspomniane okienko w windowsowskim firewallu wyskakuje tylko dla połączeń przychodzących. W przypadku połączeń wychodzących takiego okienka już nie ma, więc każdy trojan i inne dziadostwo (jeśli nie dodamy ręcznie odpowiedniego wyjątku do zapory) może się swobodnie łączyć z internetem. I przed tym właśnie zabezpiecza w7 Firewall Control. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do dzisiaj mam problem z Creative SB Live Value pod 7'emką , a mianowicie nie działają mi żadne stery do tej karty i nie mam dzwięku. Czy wiecie o co może chodzić bo myślałem ,że sam sobie znajdzie stery ale też nic z tego. Nie pomaga usuwanie sprzętu i wykrywanie na nowo zawsze to samo nie ma dzwięku wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie poradzić z wyłączeniem na stałe tych procesów zaznaczonych na czerwono. Jak to zrobić? Dodam że nie widzę ich zarówno w msconfig jak i usługach. Sprawdziłem też ccleanerem i niby nie ładują się przystarcie.

Dlaczego proces nvidia helper jest dwa razy?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...