Skocz do zawartości
Crosis

Grand Theft Auto: San Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

kurde ta licencja pilota to jest powalona

juz dobre kilka godzin sie mecze

ma ktos jakies rady jak to przejsc bo mozna sie zalamac

1690533[/snapback]

Dużo ćwiczyć :) Poważnie! Też się męczyłem i to była kwestia wprawy. Napewno łatwiej jest padem niż klawiaturą.

 

mam pytanie czy gral ktos w to na padzie i jakie mial z tego wrazenia ??

A to da się bez pada ?:) Ja tylko jeździłem samochodami i łódkami sterując z klawiatury, reszta z małymi wyjątkami padem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze sie da bez pada, zlodzieju. Nie widze w tym nic dziwnego. Wole na klwaiturze niz na padzie, poprostu mi sie lepiej gra. A ze lubisz konsolowy styl grania, a nie lubisz kompowego, to nie znaczy ze jest do niczego. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy jakiej konfiguracji przyciskow grasz??.I jak sterujesz celownikiem...Nie wyobrazam sobie lepszego celowania niz myszka.

1692901[/snapback]

steruje prawym analogiem:) ale jezeli jest jakas misja w ktorej musze precyzyjnie strzelac, lapie myszke:) hehezreszta gierka pekla juz na 100% jakis czas temu i gram teraz jak nie ma co robic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odgrzebać trochę ten temat po kilkunastu dniach gry na spokojnie ;)

 

Szczerze mówiąc jestem zaszokowany wysokimi ocenami GTA - w przedziale 9.0-10.0. Widać recenzenci już pozapominali co to jest dobra gra.

Ta gra jest zrobiona tak, że idiota by w nią potrafił grać co odbija się na przyjemności kogoś kto wolałby czasem pomyśleć. Misje są tak pomyślane, że praktycznie wykonujemy ściśle scenariusz twórców, zero własnej inwencji. To sprawia, że gra momentami robi się nużąca i irytująca kiedy np. misja składa się z kilku wcale niełatwych etapów, a wywrotka samochodu o rower zostawiony na ulicy zmusza do powtarzania wszystkiego od początku (bo często właśnie tym jednym samochodem mogłeś jechać, jakby nie można było w razie potrzeby rąbnąć coś z ulicy). Nie wiem jaki problem (poza chęciami programistów, którzy musieliby napisać bardziej skomplikowany system gry) jest w tym, żeby dołożyć trochę elementów rodem z przygodówek (ot choćby w tak trywialnej misji jak z Mad Doggiem spadającym z dachu - koniecznie musieli wskazać, ze ciężarówka stoi 100m dalej i musisz koniecznie jej użyć :?) - dużo łatwiej napisać jeden scenariusz i zrobić grę do bólu liniową, ze śmiesznymi misjami dodatkowymi, które średnio rozbijają schematyczność rozgrywki.

Inteligencja kompa to dramat i w sumie przy takim jej poziomie nie dziwi, że w sprawie fabuły autorzy poszli po najmniejszej lini oporu. Stale gubiący się kolesie z gangu, samochody przypadkowo rozjeżdżające bohaterów, których mam ochraniać i milion innych rzeczy.

 

Na plus to, że gra jest długa, rozbudowana. Podoba mi się pomysł z sukcesywnym odkrywaniem całej mapy jak i np. nowych samochodów tudzież innych pojazdów - przy tak długiej rozgrywce nie pozwala to się nudzić i stymuluje oczekiwanie na "nowinki". Sterowanie dość intuicyjne i łatwe, dobrze też, że są mniejsze, dodatkowe misje (taxi, trucker etc.).

No i humor - stacje radiowe są świetne, reklamówki chyba najlepsze ;), a muzyka w nich także bardzo dobrze dobrana. No i mimo wszystko to GTA jest całkiem grywalne (imo głównie ze względu na bardzo długą fabułę) co ostatecznie nieco ratuje je w moich oczach i mogę dać ocenę 7.9/10. Prawie 8, ale do 9 czy 10 to przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko [niestety] sie zgadza, ale jedno co pokochalem w serii GTA to humor. Gdyby nie ten to odstawilbym dawno GTA w niepamiec. Zapewne kazdy pamieta misje w GTA3 "Two faced Tunner" ktora miala na celu osmieszyc Driver2, w Driver3 znajdujemy Tommiego Tercetti'ego w koszuli z palmami i "musklami" basenowymi co mialo osmieszyc serie GTA za to ze gl. bohater ginal w wodzie. GTA "odpowiedzialo" na to wprost: w SA kiedy idziemy skrasc teksty MadDogga jeden z ochroniarzy gra na konsoli i przekilna "fucked Tunner"...

 

Reasumujac to mysle ze GTA od VC stacza sie w dol, probuje doganiac technicznie konkurecje, fabula i klimat juz nie kreci jak w poprzednich wersjach, dla mnie GTA3 to bylo cos wspanialego, malo ktora gierka wzbudza we mnie poczucie 'katharsis', zadnej pozniej sie nie udalo niestety. Mysle ze SanAndreas jest tylko [moze az] zrecznosciowa kontynuacja b.dobrej serii GTA. Miejmy nadzieje ze kolejna czesc serii bedzie bardziej przelomowa.

.peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mikaelus

Z tego co pamietam to jest to twoja pierwsza gra z serii gta, ja loilem w kazda odslone i dla mnie to co napisales jest normalne (naturalne). Takie zasady bylo od zawsze i juz. ;]

 

W SA gram dopiero od ok. tygodnia, dopiero teraz sie zmobilizowalem, zeby zagrac. Nie podoba mi sie ustawienie kamery, jakos tak za nisko jest i nie widzac co jest przed samochodem, mozna oczywiscie bawic sie myszka, ale jak juz dobrze ustawie kat wiedzenia to kamera wraca do standardowego ptk. , zeby chociaz dalo sie ja zablokowac na obranym przez nas kierunku.

Brakuje mi policyjnych kolczatek z vice city, teraz za latwo mozna wykiwac policje...

 

Ogolnie klimacik SA ma, zrobilem sobie 50centa, w tle leci g-unit, kozacko. ;]

 

Acha mam jeszcze jedne problem, mianowicie jak ustawic precyzyjne celowanie z samochodu/motoru... wiem, ze sie da, bo przypadkiem jakos to wlaczylem, ale juz nie umialem wylaczyc... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawic precyzyjne celowanie z samochodu/motoru...

1726341[/snapback]

Precyzyjne celowanie :?: Może chodzi o klawisze 'q' i 'e' czyli spojrzenie w bok. Wtedy zmienia się widok z samochodu. BTW: Chyba masz w tym czasie broń SMG, Tec9 :?:

 

Update:

Do posta poniżej: o tym samym, czyli drive-by, myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mikaelus

Z tego co pamietam to jest to twoja pierwsza gra z serii gta, ja loilem w kazda odslone i dla mnie to co napisales jest normalne (naturalne). Takie zasady bylo od zawsze i juz. ;]

No nie do końca masz rację. W GTA1 i 2 grałem ostro i bardzo dlugo, ominąłem tylko 3 i VC ;)

Pewnie, że tak było, ale czas na jakąś ewolucję tudzież rewolucję, bo wałkowanie tego samego tylko dłużej i w nowej oprawie szybko się nudzi.

Edytowane przez mikaelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kamera czasem wkurza jaj jedziemy pojazdem pod gorke. W ogole nie widac co przednami. A co do precyzyjne colowania - jest takie? Chyba chodzi o drive by

1726358[/snapback]

Chyba chodzi po prostu o jazdę i celowanie, a pamiętam, że miałem kiedyś taki cheat i na pewno nie było to drive-by. Niestety nie pamiętam jak się nazywał, ale przynajmniej wam pokażę drogę +P. Aha i nie był to jakiś trainer, tylko zwykły kod.

 

Pozdrawiam,

Cebix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjne celowanie :?: Może chodzi o klawisze 'q' i 'e' czyli spojrzenie w bok. Wtedy zmienia się widok z samochodu. BTW: Chyba masz w tym czasie broń SMG, Tec9 :?:

Update:

Do posta poniżej: o tym samym, czyli drive-by, myślę.

1726357[/snapback]

Ta kamera czasem wkurza jaj jedziemy pojazdem pod gorke. W ogole nie widac co przednami. A co do precyzyjne colowania - jest takie? Chyba chodzi o drive by

1726358[/snapback]

Chyba chodzi po prostu o jazdę i celowanie, a pamiętam, że miałem kiedyś taki cheat i na pewno nie było to drive-by. Niestety nie pamiętam jak się nazywał, ale przynajmniej wam pokażę drogę +P. Aha i nie był to jakiś trainer, tylko zwykły kod.

Pozdrawiam,

Cebix.

1726585[/snapback]

Nie chodzi mo o celowanie na boki przy pomocy q i e tylko o precyzyjne celownikiem... jakos cos walilem w klawiature i mi sie to wlaczylo, a kodow nie wpisywalem. Poprostu moj typek wychylil sie z samochodu i moglem strzelac celowniczkiem, bardzo przydatne podczas roznych poscigow itp. , to samo jadac na motorku... szukalem w opcjach i nic takiego nie bylo... zastanawiajace. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze podczas wciskania wpisales kod jakos :lol:. W sumie fajna sprawa to musi byc. W mafii super sie z takim czyms gralo. A mogles podczas tego gazowac jeszcze i skrecac? A moze to nie twoj sie wychylil tylko twoi kumple?

 

EDIT: w grze zauazylem ze policja moze strzelac tak jak mowisz (z motoru, nie jestem pewien czy z smochodu).

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mozna walic przed siebie, ale nie mozna walic precyzyjnie. I jak np. jedziesz samochodem i cie policja na motorach goni, to widac jak pilicnat macha reka i wali sobie gdzie chce (celuje) a nie tylko przed siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze podczas wciskania wpisales kod jakos :lol:. W sumie fajna sprawa to musi byc. W mafii super sie z takim czyms gralo. A mogles podczas tego gazowac jeszcze i skrecac? A moze to nie twoj sie wychylil tylko twoi kumple?

 

EDIT: w grze zauazylem ze policja moze strzelac tak jak mowisz (z motoru, nie jestem pewien czy z smochodu).

1728669[/snapback]

No bylo dokladnie tak jak mowisz, moglem sie wychylic i strzelac z celownika. ;]

A kodow nie wpisywalem, bo by mi krzyczalo przy zapisie.

A zna ktos wogole kod na takie cos ? Chcialbym z ciekawosci sprawdzic. ;]

 

 

Z motoru to mozna bez problemu strzelać. Nie mów, że nigdy nie strzelałeś z motoru. :blink:

1728977[/snapback]

Tzn. chodzi ci o prezycyjne strzelanie z motoru z tym celownikiem ?

Bo jesli tak, to nie wiedzialem, ze sie tak da. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż znalazłem ten kod, o którym mówiłem, a brzmi on:

 

OUIQDMW

 

Gdy mamy go uaktywnionego, możemy w czasie jazdy celować i strzelać praktycznie w każdą stronę(tylko uzi), trochę uciążliwe jest 'zerowanie się' celownika na środek(coś jak z kamerą w samochodzie, tylko że szybciej), ale zabawa na jakiś czas przednia :).

 

Macie pare screenów jak to wygląda :):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oczywiście działa to nie tylko w cabrio :):

Dołączona grafika

 

W 'dziwnych' wozach tego nie testowałem, ale nie widzę problemu, czemu nie miałoby to działać :).

 

EDIT:

Pioorek, normalnie nie czituję, ale podpatrzyłem to jak brat grał(nie gra w gry, do których nie ma kodów :P) i się trochę tym pobawiłem :).

 

Pozdrawiam,

Cebix.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath, ty cziterze :P A tak poza tym to niezyl hardkor z tym strzelaniem.

1731228[/snapback]

Jakbym znal ten kod wczesniej, to bym sie chyba nie pytal na forum. :D

Moze jak w ferworze wywolanym komunikatem 'mission failed' walilem w klawe, to jakims cudem sie to wpisalo, ale watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z przejściem jednej misji tzn. Otrzymuje zadanie podpalenia domu po zrobieniu tej czynności dalsza część zadania polega na uratowaniu kobiety z płonącego budynku. W tym momęcie biorę gaśnicę i prubuję ugasic ten śmieszny pożar ale to nic nie daje więc moje pytanie brzmi jak skutecznie wyprowadzić tą kobiete z budynku i przejśc tą misją może trzeba użyć jakiejś kombinacji klawiszy lub coś w tym stylu,z górry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba gasić ogień. "Wyceluj" w podłogę i zacznij gasić, bo najlepiej jest gasić ogień w tym miejscu, w którym on powstaje. Mam nadzieję, że łapiesz o co mi chodzi.

 

Nie trzeba żadnych kombinacji klawiszy ani nic innego, aby uratować Denise. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dość poważny problem na misji "meat buissnes" gra mi się wiesza i błąd jakiś wychodzi. Czy mógł by mi ktoś podrzucić na maila save po tej misji??. Bardzo b ym był wdzięczny, mój mail: mnet@tlen.pl , albo podać linka do sava. PLISSS HELP !! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo mam wielki problem w san andreas przeinstalowywałem kilka krotnie i bez skutku i wywalałem info z rejestru i dalej to samo więc gdy robie save i jak zgram każdy z neta to jak chce wczytać to pisze Save Game Corrupted nawet jak ja zrobie save. Jest może na to jakiś patch lub wie kto jak to rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem!

 

Robilem na drugim kompie instalke nowych omeg i system nie chcial sie zbootowac, no to przeszedlem na najnowsze catalysy i znowu nie chcial wejsc, no to instalka sterow dolaczonych do karty (tej samej co w pod PiS ie ;) ) no i wstal wreszcie, kolejna proba omeg i sie udalo, ale mam problem bo nie hcce mi sie SA wlaczyc, wywala mi po intro jakis blad, reinstalka gry nie pomogla,a straszna mnie ochota na pociupanie naszla. Macie jakies pomysly??

 

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pewien problem i chcialbym Was prosić o pomoc.

Otóż gdy włączam grę, wszystko działa i w ogóle, ale jest jeden problem. Postacie i tylko one, wyglądają... bardzo dziwnie :/ Nie wiem jak to nazwać... jakby same tekstury biegały. Wszystkie postacie w grze tak wyglądają, co jest sporym problemem zważywszy ilość możliwości modyfiowania wyglądu postaci...

Proszę o pomoc, by móc się w pełni cieszyc tą grą.

Próbowałem już zmieniać różne ustawienia w opcjach gry Frag Limiter, zmiejszać rozdzielczość itd.

Niestety nic nie podzialało.

Prosze bardzo o pomoc!

 

Pozdrawiam

Nath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Frag Limiter lol.

Z tego co pamietam to na jakis radkach tak sie dzialo (9200?).

Podaj config kompa (jaki masz procek, grafe, ile ramu itp itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...