Skocz do zawartości
leonardo

Karta Graficzna Do San Andreas.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Ludzie. Jak sami widzicie różna karta - różny efekt. Podobno GTA: SA źle znosi Radka 9550. A ja na to - :lol: No bo chyba nie mówimy o standardowych taktach tej karty (250/400). Na lekkim oc :wink: mamy karte dzięki której SA chodzi na Very High w rozdzielczości 1024x768 bez AA. Trzeba więcej za te pieniądze?

 

P.S Do wszystkich "mądrali" którzy uważają GeForców MX, że gra im chodzi na High. Wieże wam, ale zwródcie uwage że wasze karty obsługują TYLKO efekty z DX 7.0 :) Oznacza to, że karta nie wyświetla wielu efektów charakterystycznych dla DX 9.0. Dlatego wam chodzi na full. Cała filozofia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto zmieniać MX440 na 9550 tylko do GTA SA. Mam porównanie, jak to działa na obu kartach i jest zbyt mała różnica na korzyść 9550 (400/500). A z efektów to na MX440 jedynie nie ma falującego powietrza. niwe warto 9550 do tej gry, słaba w niej jest.

1502852[/snapback]

A to się z toba nie zgodzę że 9550 nienadaje się do SA i do innych gierek. Niechce tu żadnej wojny tylko pwoiem jak mi działa SA i tyle :wink:

1024x768x16bit + AA 1 w grze (2x realnie) + Dist. MAX + V.High + Mipmap On - na wsi, podczas deszczu spada czasami do 24 FPS, w mieście powyżej 40 FPS cały czas, więc chyba ten 9550 taki szit nie jest. A u kumpla grałem na GF 4 MX 440 64MB i na LOW + Dist wyłaczony + mip map off, spadało w miescie do około 26 FPS :mur:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to się z toba nie zgodzę że 9550 nienadaje się do SA i do innych gierek. Niechce tu żadnej wojny tylko pwoiem jak mi działa SA i tyle  :wink:

1024x768x16bit + AA 1 w grze (2x realnie) + Dist. MAX + V.High + Mipmap On - na wsi, podczas deszczu spada czasami do 24 FPS, w mieście powyżej 40 FPS cały czas, więc chyba ten 9550 taki szit nie jest. A u kumpla grałem na GF 4 MX 440 64MB i na LOW + Dist wyłaczony + mip map off, spadało w miescie do około 26 FPS  :mur:

Pozdro

1510112[/snapback]

 

ja zgodze sie z toba w 100% moja karta GeF4Ti jest porownywalna z twoja, obie prezentuja podobna wydajnsc(twoja karta dodatkowko ma dx9) i u mnie gra chodzi tak jak u ciebie :] a nawet moze lepiej o jakies 30% ale to dlatego ze mam dx8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi, że ustawiacie 16bit i wtedy dopiero na kręconym 9550 dość dobrze działa. Na 16bit o ile mi wiadomo nie ma efektu falującego powietrza w czasie południa.

Nie wiem jak na innych kartach, bynajmniej u mnie w ustawieniach 800x600x32 AA2(X4) Very High ogólnie działa spoko, tylko gdy zacznie padać deszcz, to wyrażnie zwalnia i nie mogę mówić o komforcie, stąd moje zdanie o zastosowaniu 9550 do GTA:SA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Dokładnie! Radek 9550 (oczywiście kręcony :wink: ) bo karta która ma bardzo duży potencjał w grach. I nie należy go porównywać z GF 4 MX bo różnica jest jest kolosalna! Wiem coś o tym bo dłuższy czas pracowałem na tym "czymś" i nie jestem z niego zadowolony (ani z wydajności w grach ani możliwościach oc).

 

A więc jeśli masz wydać 250 zł na grafike => TYLKO RADEON 9550 (od GB najlepiej B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie radziu 9550 od gb koniecznie na hynixach 4ns mozna nawet za 220 wyrwac

 

a dodam jeszcze ze u mnie na medium 1024x768x32 aa x 2 anizo x 4 chodzi 30-40 fps

 

ale ta gra ma tak poryty engine ze wstyd do ludzi z takim czyms :mur:

oni chyba nie wiedza co to optymalizacja kodu.... gra czasem przeskakuje przy 50 fps (framelimiter wylaczony) a to tylko jedna z jej nielicznych niedorobek. Oby patch jakis porzadny wyszedl jak najszybciej.... <_<

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe własnie sie przerzucilem z GF4MX420 na Gigabyte9550, podkreciłem na 400/500 tyle mi wystarczlo i very hig i 1124 bez zająknięcia po prosu SA to pikus dla tej karty, a różnica miedzy mmx a radosławem w grafie KOLOSALNA, ulica, wybuchy, samochody, cienie wszysko inne, lepsze

ps. mi na mx chodziolo na hig 800x600 w miare płynnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waszymi faworytami są Radeony(szczególnie 9550). A co myslicie o Sapphire Radeon 9600 Pro 128 MB. Myślę że będzie to dobry wybór na przyszłość. A wy co sządzicie?

1514546[/snapback]

bardzo dobry wybór, tylko nie na przyszłość... jeśli masz dostęp do tych kart to bierz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie radziu 9550 od gb koniecznie na hynixach 4ns mozna nawet za 220 wyrwac

 

a dodam jeszcze ze u mnie na medium 1024x768x32 aa x 2 anizo x 4 chodzi 30-40 fps

 

ale ta gra ma tak poryty engine ze wstyd do ludzi z takim czyms  :mur:

oni chyba nie wiedza co to optymalizacja kodu.... gra czasem przeskakuje przy 50 fps (framelimiter wylaczony) a to tylko jedna z jej nielicznych niedorobek. Oby patch jakis porzadny wyszedl jak najszybciej....  <_<

1510348[/snapback]

mi kompletnie nic nie przeskakuje chodzi idealnie płynnie, poszukaj lepszych sterow do grafiki i mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... nawet nie bierz Radeonów, a w szczególności 9600 PRO.

Jeżeli karta ma być pod GTA SA, to nawet o tym nie myśl

A dlaczego?

Bo są niesamowicie ogromne problemy z teksturami, ludzie migoczą, a na dodatek niekiedy samochodom nie widac kół, itd, bez różnicy jaką dasz grafikę....

 

Ale rób jak uważasz. Ja posiadam w tej chwili Radeon'a 9200, i zmuszony byłem zainstalowac stery 4.9 gdyż na nich chodzi najlepiej, ale i tak [ciach!]o daja. Dalej tekstury migoczą, i tak, i tak...

 

Na twoim miejscu brał bym jakąs nVidię... Jak Wolisz... wybór nalezy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0_o chyba tylko ty masz takie problemy :blink:

u kolegi graliśmy na niekreconym sapphire 9550 , bartonie 2500 i 512 ramu - chodziło bardzo fajnie, zadnych przekłaman w obrazie tekstury spoko, zero problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radeonów to tylko na 9200 są takie jaja... a nie na wszystkich jak to kolega tu nam smuci :) a zresztą nie tylko w tej grze na 9200 wszystko miga, miałem i wiem...

 

Ale teraz jest taka sprawa, że tu koledzy piszą, że na 9550 wykręconym gra się świetnie, ze spadkiem maxymalnie do 24 klatek, a ja na przykład w Las Venturas czuję wyraźne spadki poniżej 25 klatek... coś w okolicach 16 fps...

Tylko na wsi gra jest idealnie płynna i w mieście gdzie nie ma zbyt wielu skomplikowanych budynków, a niestety w Las Venturas jest bogato jeśli chodzi o ten aspekt...

Może czas pomyśleć o podkręceniu procesora... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na medium delals ,800x600 32bit ,draw distance na srednio i anti as cos na off

mam 6-9 klatek na nizej opisanym sprzecie

orietuje sie ktos jaki bedzie wzrost wydajnosci po zamianie na niekreconego 9550

przy max.ustawieniach grafiki i 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mówicie(piszecie :wink: ) mój faworyt Sapphire Radeon 9600 Pro 128 MB nie będzie dobry do GTA San Andreas? Chciałbym sie tylko zapytać dlaczego :mur: :mur: ?? Uważam że to dobty wybór. Chyba lepiej jeżeli wezme tego Sapphira niz miałbym kupić GeForce FX 5200, Nie :wink: :wink: :wink: ???... Przecież Radeon 9600 Pro jest nieco gorszy od 9500 Pro. A co innego byscie polecili do GTA San Andreas? Bo już sam nie wiem!!!:wacko: :wacko: :wacko: A jeżeli bym chciał pograć sobie w np. Half-Life 2, i nowe hity(które jeszcze nie wyszły) to Sapphire Radeon 9600 Pro 128 MB nie wystarczy? A jeżeli bym go podkręcił to da się na w miarę dobrych efektach pograć w GTA San Andreas bądź w nowsze gierki?to mówicie żę mój faworyt :wisielec: POZDRO!!! GTA SAN ANDREAS RZĄDZI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 pro jest dobra karta ale nie za te pieniadze. Bo jezeli kupisz radka 9550 i go oc to w porownaniu do 9600 tez po oc niebedziesz czul tak bardzo tej roznicy. Ja np u siebie gram 1024x768x32 very high i pieknie smiga i wogule nie zacina fps jaki najmniejszy zauwazylem przez cala gre to chyba 26 wiec jezeli masz 200 zł to nic lepszego nie znajdziesz i polecam sapphirka i sie powtorze juz ktorys raz ostatnie serie naprawde sa extremalne odsylam do temtu o 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze GTA:SA nie korzysta z pixel shaderów....tak samo jaki i vice city i gta III...

ta gra wciąż wykorzystuje DX 7.0.. łatwo to sprawdzić, riva tunerem wyłączasz na karcie pixel shader i vertex, efekt jest ten sam i niczym sie nie różni, high details dodaje tylko anizo i cienie i odbicia w lustrach w wyzszej rozdzielczosci nic wiecej...

polecam GF3 dobrze chodzi i do tego tania karta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 pro jest dobra karta ale nie za te pieniadze. Bo jezeli kupisz radka 9550 i go oc to w porownaniu do 9600 tez po oc niebedziesz czul tak bardzo tej roznicy. Ja np u siebie gram 1024x768x32 very high i pieknie smiga i wogule nie zacina fps jaki najmniejszy zauwazylem przez cala gre to chyba 26 wiec jezeli masz 200 zł to nic lepszego nie znajdziesz i polecam sapphirka i sie powtorze juz ktorys raz ostatnie serie naprawde sa extremalne odsylam do temtu o 9550

1517527[/snapback]

Napewno jest to dobra karta. Może się dziwicie że tak żongluje kartami ale szukam czegoś do GTA San Andreas(i do nowszych, wymagajacych gierek). dlatego upatrzyłem sobie MSI RADEON 9550 128 MB 128 bit. Więc się pytam [/i]CO LEPSZE??? :mur: Aha, jeszcze jedno: Czy ta karta którą przed chwilą wyklepałem na klawiaturze(jej nazwa) pójdzie mi na AGPx4?? POZDRO!!! GTA SAN ANDREAS RZĄDZI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockstar Games sam mówił iz GTA San Andreas będzie korzystać z Pixel Shaderów w wersji co najmniej 1.3 czy tam 1.4.

W sumie fakt... u mojego kumpla na 9550 występuje takie coś, ale to w sumie jedyna osoba którą znam, i u której to występuje na takim produkcie.

 

Po dłuższym zastanowieniu równiez poleciłbym ci Radeon'a 9600PRO 128MB. Karta ta powinna ci wystarczyć w zupełności nie tylko do GTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy TV-out i nie bedzie gorszej jakosci bo to nie ma nic do rzeczy.

 

,Jun 27 2005, 14:29]Po pierwsze GTA:SA nie korzysta z pixel shaderów....tak samo jaki i vice city i gta III...

ta gra wciąż wykorzystuje DX 7.0.. łatwo to sprawdzić, riva tunerem wyłączasz na karcie pixel shader i vertex, efekt jest ten sam i niczym sie nie różni, high details dodaje tylko anizo i cienie i odbicia w lustrach w wyzszej rozdzielczosci nic wiecej...

polecam GF3 dobrze chodzi i do tego tania karta. :)

1517610[/snapback]

Efektu zaru oraz blura nie uswiadczysz na DX7 bo to niestety juz dx8 Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi, że ustawiacie 16bit i wtedy dopiero na kręconym 9550 dość dobrze działa. Na 16bit o ile mi wiadomo nie ma efektu falującego powietrza w czasie południa.

Nie wiem jak na innych kartach, bynajmniej u mnie w ustawieniach 800x600x32 AA2(X4) Very High ogólnie działa spoko, tylko gdy zacznie padać deszcz, to wyrażnie zwalnia i nie mogę mówić o komforcie, stąd moje zdanie o zastosowaniu 9550 do GTA:SA.

1510156[/snapback]

 

falujące powietrze jest nawet na GF2mx400 w 16bit ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem nuwke karte za 240zl tj GeForce FX5500 256/128 i GTA SA 1280/768etale max tj VERY HIGHT gra hodzi bez przycieca tak samo jest z doomem 3 i HL2 zaznaczam ze reszta kapa to Sempron 2200+ | ram noname 256(333) i KingSton 256 (400) | mobo Asrock K7VT4A+ | zasilka 350v Narazie all gry mi hadza NA MAX detalah Napewno ta karta jest w 100% lepsza od radka 9550 !

Zapomnialem napisac 1280/768 32bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem nuwke karte za 240zl tj GeForce FX5500 256/128 i GTA SA 1280/768etale max tj VERY HIGHT gra hodzi bez przycieca tak samo jest z doomem 3 i HL2 zaznaczam ze reszta kapa to Sempron 2200+ | ram noname 256(333) i KingSton 256 (400) | mobo Asrock K7VT4A+ | zasilka 350v Narazie all gry mi hadza NA MAX detalah Napewno ta karta jest w 100% lepsza od radka 9550 !

Zapomnialem napisac 1280/768 32bit

1521277[/snapback]

 

to odpal battlefield 2 ;]

 

zalecaja proca 3GHz , 1GB RAM I GEF 6800 : :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem nuwke karte za 240zl tj GeForce FX5500 256/128 i GTA SA 1280/768etale max tj VERY HIGHT gra hodzi bez przycieca tak samo jest z doomem 3 i HL2 zaznaczam ze reszta kapa to Sempron 2200+ | ram noname 256(333) i KingSton 256 (400) | mobo Asrock K7VT4A+ | zasilka 350v Narazie all gry mi hadza NA MAX detalah Napewno ta karta jest w 100% lepsza od radka 9550 !

Zapomnialem napisac 1280/768 32bit

1521277[/snapback]

Długo przed napisaniem tego posta na słoncu siedziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot mode on]

warto czasem zajzec do z pozoru nudnych tematow. :lol:

jak kiedys juz pisalem :arrow: i jak tu nie kochac uzytkownikow fxow za ich ogromna wyobraznie i chec slawienia swych kart jako demonow predkosci

[ot mode off]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...