Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jeszcze oprócz:

Megabyte - x2 3800+ (cD) Toledo - kupiony w Apollo

Oxygen - x2 3800+ (cD) Toledo - kupiony w Apollo

kupował ten procek ?

 

Na stronie AMD jest napisane że są dwie rewizje X2 3800 na 939 (BV) e4 oraz (CD) e6.

 

Tylko pytanie brzmi czy wszystkie rewizje (CD) e6 to wykastrowane toledo?

 

Znając moje szczęście to trafię e6 manchester.

Może ktoś kupił e6 np. w Proline i mogłby potwierdzić że był to toledo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze oprócz:

Megabyte - x2 3800+ (cD) Toledo - kupiony w Apollo

Oxygen - x2 3800+ (cD) Toledo - kupiony w Apollo

kupował ten procek ?

Jam to, nie chwalący się, uczynił.

 

 

Tylko pytanie brzmi czy wszystkie rewizje (CD) e6 to wykastrowane toledo?

Jak na razie wszystko na to wskazuje. Wszystkie opisy procków CD, które napotkałem na necie dotyczą rdzenia Toledo.

 

Może ktoś kupił e6 np. w Proline i mogłby potwierdzić że był to toledo.

Jam to, nie chwalący się, mogę potwierdzić.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To max o/c ??!!?

Panie Boże broń!

Jak sygnaturka wieszczy - "na razie 2,3 Ghz" :wink:

Puszczałem go już na 2,7 Ghz ale grzeje się drań - 2x SP2004 = stabilne 52 st. C po 15 minutach, co jak dla mnie jest ciut, ciut za dużo. Inna sprawa, że w pokoju mam lekko licząc z 30parę st. C., więc Freezer nie ma za bardzo gdzie oddawać ciepełko z procka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś proca też w Apollo ?

To było do mnie ?

Bo jeżeli tak, to - jak widać kilka postów wcześniej - kupiłem w Proline, a konkretnie we wrocławskim oddziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś dostałem mojego Athlonika X2 3800+ (am2) od sklepu Apollo, nie miałem zbyt dużo czasu, oraz chłodzenie słabe (box), i jak na razie "tylko" 2600mhz na 1.45V oraz 2300 na 1.25v, jakoś w tygodniu kupie chłodzonko i spr wiecej, teraz nawet nie chce bo sie boje...w końcu ok 55stopni to bardzo dużo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś dostałem mojego Athlonika X2 3800+ (am2) od sklepu Apollo, nie miałem zbyt dużo czasu, oraz chłodzenie słabe (box), i jak na razie "tylko" 2600mhz na 1.45V oraz 2300 na 1.25v, jakoś w tygodniu kupie chłodzonko i spr wiecej, teraz nawet nie chce bo sie boje...w końcu ok 55stopni to bardzo dużo :/

Na czym sa Windsory ? Blizej im do Toledo czy Manchesterow, jednak chyba do tych drugich bo padaka jakas.

U mnie juz do 65C czasami dochodzilo...spali sie to mi wymienia ...krzywy czerep sprzedali, a mnie to pier ... ze tak powiem.

Edytowane przez Oxygen-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym sa Windsory ? Blizej im do Toledo czy Manchesterow, jednak chyba do tych drugich bo padaka jakas.

U mnie juz do 65C czasami dochodzilo...spali sie to mi wymienia ...krzywy czerep sprzedali, a mnie to pier ... ze tak powiem.

Ty, nie obrażaj Manchesterów :lol2: Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym sa Windsory ? Blizej im do Toledo czy Manchesterow, jednak chyba do tych drugich bo padaka jakas.

U mnie juz do 65C czasami dochodzilo...spali sie to mi wymienia ...krzywy czerep sprzedali, a mnie to pier ... ze tak powiem.

Dlaczego padaka? :| Bo 2600mhz na boxie? Jak na moje oko to wynik ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym sa Windsory ? Blizej im do Toledo czy Manchesterow, jednak chyba do tych drugich bo padaka jakas.

U mnie juz do 65C czasami dochodzilo...spali sie to mi wymienia ...krzywy czerep sprzedali, a mnie to pier ... ze tak powiem.

Taa...zobacz sobie na wcześniejsze X2 i ich wyniki o/c a potem oceniaj czy padaka czy nie :P Jak narazie procki na AM2 kręcą sie lepiej od tych z 754/939.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do mnie ?

Bo jeżeli tak, to - jak widać kilka postów wcześniej - kupiłem w Proline, a konkretnie we wrocławskim oddziale.

oOoO, a brałeś 1 z brzegu czy pozwolili Ci wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oOoO, a brałeś 1 z brzegu czy pozwolili Ci wybrać?

Jak tylko w zeszym tygodniu Megabyte pochwalił się wynikami swojego X2 zacząłem poszukiwania takich procków. M.in. napisałem do wrocławskiego Proline że szukam X2 z końcówką CD, odpisali mi że mają takie 3 na stanie, telefonicznie zarezerwowałem jedną sztukę i tego samego dnia odebrałem. Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Boże broń!

Jak sygnaturka wieszczy - "na razie 2,3 Ghz" :wink:

Puszczałem go już na 2,7 Ghz ale grzeje się drań - 2x SP2004 = stabilne 52 st. C po 15 minutach, co jak dla mnie jest ciut, ciut za dużo. Inna sprawa, że w pokoju mam lekko licząc z 30parę st. C., więc Freezer nie ma za bardzo gdzie oddawać ciepełko z procka :mur:

jakie napięcie na 2.7GHz?

 

Ja ustawiłem na codzien 2.7GHz 1.325V. Chłodze go dalej BOXowym coolerkiem. Temp po kilku godzinach katowania 2xPrime to 49-51C. Jak się schłodzi to pomyśle o więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napięcie na 2.7GHz?

W BIOSie default, bez podnoszenia. Nie wiem ile płyta dawała, CPU-Z wskazywało wartości pomiędzy 1,35 a 1,39 V.

Nie mam teraz czasu na dłuższe posiedzenie przy kompie i pobawienie się w ustalenie max Mhz :mur: a choroba strasznie jestem ciekaw na ile pójdzie bez podnoszenia napięcia.

W każdym razie poszedł na 2,7 i dzięki temu nie miałem wątpliwości przy wyciąganiu mojego poprzedniego Wenecjusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pracuje w Irlandii chcę kupić kompa x2 3800 znalazlem taki procek 65 w http://www.komplett.ie/k/ki.asp?sku=323805

Czy może mi ktoś przybliżyć tego procka. Jakie sa różnice (czy będzie lepszy do kręcenia i czy opłaca sie dokładac te 30 euro w porówaniu do normalnego) a drugie pytanko czy mial ktoś doczynienia z tą płyta http://www.komplett.ie/k/ki.asp?sku=323108.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie default, bez podnoszenia. Nie wiem ile płyta dawała, CPU-Z wskazywało wartości pomiędzy 1,35 a 1,39 V.

Nie mam teraz czasu na dłuższe posiedzenie przy kompie i pobawienie się w ustalenie max Mhz :mur: a choroba strasznie jestem ciekaw na ile pójdzie bez podnoszenia napięcia.

W każdym razie poszedł na 2,7 i dzięki temu nie miałem wątpliwości przy wyciąganiu mojego poprzedniego Wenecjusza ;)

Puki co nie spotaklem sie jeszcze z X2 3800+ z 2006 roku na Toledo co nie robi 2.7V na bliskim V defaultowi.

 

A tam wyzej napisalem ze padaka, bo 2600mhz na 1.45 to dla mnie lekka lipa jest, chociaz kazdy ma swoj punkt widzenia.

Jakby taki procek np. na XS pokazac, to ludzie by sie ze smiechu zwijali. :blink:

Edytowane przez Oxygen-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codzi o takiego

AMD Athlon 64 X2 3800+ 2.0GHz Socket AM2 1MB, BOXED w/fan, 65W

dlatego błąd - jest w katalogu 939

 

@EDIT - sorry dopiero przeczytałem co napisał AndyN ....

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem troche tego tematu i troche sie pogubiłem.

Jeżeli chciałbym kupić X2 3800+ to jakiego wybrać?

toledo - za drogi dla mnie, wyczytałem ze są jakieś dwie wersje droższa z 1kb cache za 1200zł i tańsza z 512kb, czy tak? i czy sie opłaca tą tańsza czy jakiś inny?

lepsze do oc są na AM2 czy 939? chciałbym sie troche bawic w oc.

I czy lepiej jest kupić np. 3000+ i go podkręcać czy od razu mocniejszy 3800?

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem troche tego tematu i troche sie pogubiłem.

Jeżeli chciałbym kupić X2 3800+ to jakiego wybrać?

toledo - za drogi dla mnie, wyczytałem ze są jakieś dwie wersje droższa z 1kb cache za 1200zł i tańsza z 512kb, czy tak? i czy sie opłaca tą tańsza czy jakiś inny?

lepsze do oc są na AM2 czy 939? chciałbym sie troche bawic w oc.

Toledo 3800+ kosztuje tyle co manchester i obydwa maja po 512KB cachu na rdzen tylko ten pierwszy lepiej sie kreci. Dopiero od 4400+ w gore jest zwiekszana pamiec cache do 1MB na rdzen. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toledo 3800+ kosztuje tyle co manchester i obydwa maja po 512KB cachu na rdzen tylko ten pierwszy lepiej sie kreci. Dopiero od 4400+ w gore jest zwiekszana pamiec cache do 1MB na rdzen.

Tylko, że już baardzo trudno dostac toledo 3800+ ;)

Do prolainiu i apollo dzwoni dosc duzo ludzi i pyta sie o CD ;) W prolainie nie maja juz CD 3800+ a w apollo to nawet nie wiem.

U mnie dzisiaj zagosci BV ;) jaki bedzie taki bedzie.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te x2 to nie taka rewelacja. przed zainstalowanie dual core optimizera slabsza wydajnosc niz zwyklego procka z takim samym taktowaniem. po instalacji wydajnosc niby wzrasta ale sa problemy -np nie mozna odpalic quake4 (po instalacji patcha ) itp ,amd mogloby juz cos z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że już baardzo trudno dostac toledo 3800+ ;)

Do prolainiu i apollo dzwoni dosc duzo ludzi i pyta sie o CD ;) W prolainie nie maja juz CD 3800+ a w apollo to nawet nie wiem.

U mnie dzisiaj zagosci BV ;) jaki bedzie taki bedzie.

wczoraj byłem w apollo i trzymałem w łapkach 3800+ CD, zdecydowałem sie jednak na zakup w PCP i czekam na CD, bo jak narazie to mają same BV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toledo 3800+ kosztuje tyle co manchester i obydwa maja po 512KB cachu na rdzen tylko ten pierwszy lepiej sie kreci. Dopiero od 4400+ w gore jest zwiekszana pamiec cache do 1MB na rdzen.

wcale nie bo 4000+ :) (AM2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...