Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

A instalowałeś to bo coś Ci nie chodziło czy tak po prostu? Ja DualCore optimizera nie instalowałem i nie zamierzam.

Instalowałem odrazu, bez sprawdzania jak działalo bez optymalizacji, tylko że najpierw jakas stara optymalizacje a potem na to ta najnowsza. Teraz odinstalowuje wszystkie i instaluje na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu

 

Gram sobie w Splinter Cell Chaos Theory. I rdzeń 0 obciążony jest w 30% a rdzeń 1 w 60% :blink:

 

Trzeba poczekać na soft, który zacznie porządnie wykorzystywać wielordzeniowość procesorów. Np: Crysis ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wnerwia mnie to piszczenie.

Gdy cos rozpakowuje piszczy, gdy cos wgrywal piszczy, gdy wczytuje plansze w BF-ie piszczy, gdy testuje pamiec piszczy, bede go wymianial.

 

btw: piszczy obojetnie czy to default czy @2,5ghz obojetnie jakie napiecie, sorry ale x2 na stocku nie pobiera wiecej W niz Venice 2,9Ghz przy 1,55V. (chodzi mi o to ze uklady zasilajace na mobo dostawaly wiecej w skore od Venica 1,55V niz od X2 1,35V).

 

@sucker tak zrobiłem ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy zadowoliles sie 2,8 czy krecisz cos wyzej? :]

he he :D

 

2,9GHz z (apetyt na vcore już wzrósł) 1,4 vcore w biosie w trakcie testu. Chcę zobaczyć czy zrobić co najmniej 2h w 2xSP2004

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he :D

 

2,9GHz z (apetyt na vcore już wzrósł) 1,4 vcore w biosie w trakcie testu. Chcę zobaczyć czy zrobić co najmniej 2h w 2xSP2004

Porównując moje 2.65GHz przy 1.575V...ehhh... :ph34r: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja wyniku: 2,9GHz 2260970[/snapback]

A tak a propos default - jak giercujesz to procek masz zawsze na default? Wszystko jest zawsze płynnie? Może i ja się przerzuce :) wkońcu mniej prądu i chłodniej i ciszej...

Nie potrafię powiedzieć. Wczoraj zamontowałem proca. Trochę w Splinter Cell tyle co pograłem. A ta gra nie ma za wielkich wymagań. No i X1900XT robi swoje ;). Myślę, że większość czasu OC kończyć się będzie na 2,8GHz. Niski vcore, temperatury do zaakceptowania

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I tak większość czasu działać będzie na default z włączonym C&C...

A tak a propos default - jak giercujesz to procek masz zawsze na default? Wszystko jest zawsze płynnie? Może i ja się przerzuce :) wkońcu mniej prądu i chłodniej i ciszej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: Dlugo sie bawiłem nowym cpu, oj dlugo.

 

Menchesterek wywala sie przy uruchamianiu windy, obojetnie na jakich ustawieniach........ :mur: :mur: teraz to go wymianiam jak nic i bede czekal az bedzie z koncowka CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat o X2, ale rozmawiacie praktycznie tylko o s.939 :? Może ktoś wie jak kręcą się te najtańsze X2 na AM2? Jakie prędkości można osiągnąć przy stock v-core? :) pozdro

Rozmawiamy o tym co sami mamy i testujemy (s.939) Czy to nasza wina, że żaden posiadacz X2 AM2 się nie pochwalił? ;)

 

---------------------------

 

dojechałeś do 3ghz? moze cos ponizej 1.5v ? ;)

Jeszcze nie próbowałem. Zrobię to za jakiś czas.

 

Moja mobo temu prockowi max może dać 1,539vcore. To nie DFI.

 

Nie chcę też proca zabić, perła mi się trafiła, trzeba ją szanować

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawieszam testy, ze względu na zbyt słaby zasilacz, który nie wyrabia już przy 3Ghz. Zresztą juz przy 2.9GHz linia 12v mocno spadała.

Cóż, na razie nie planuję zmiany zasiłki, więc trudno powiedzieć, kiedy i czy w ogóle kiedykolwiek, potestuję procka wyżej.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simka

teraz jak sobie poczytałem o procach na 2 jajkach to zwątpiłem a mianowicie chcę kupić mocnego proca szczególnie do grania no i z tymi dwurdzeniowcami są problemy, wychodzenie w trakcie gry i przełącznie jej na jeden z rdzeni to troczę niewygodne (czy to się robi raz, czy za każdym razem jak się chce pograć) z nowu za x2 mówia opinie o dzialaniu systemu jest żwawszy. Miałbym jeszcze pytanko do posiadaczy procow x2 czy np dałoby sie tak zrobić że jeden rdzeń zajmuje się konwersją filmu a drugi normalną pracą systemu np oglądanie filmów itp ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w systemie nie ma problemu -wszystko chodzi jak powinno.problemy sa tylko w grach z tego co zauwazylem i sledzac wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simka

teraz jak sobie poczytałem o procach na 2 jajkach to zwątpiłem a mianowicie chcę kupić mocnego proca szczególnie do grania no i z tymi dwurdzeniowcami są problemy, wychodzenie w trakcie gry i przełącznie jej na jeden z rdzeni to troczę niewygodne (czy to się robi raz, czy za każdym razem jak się chce pograć) z nowu za x2 mówia opinie o dzialaniu systemu jest żwawszy. Miałbym jeszcze pytanko do posiadaczy procow x2 czy np dałoby sie tak zrobić że jeden rdzeń zajmuje się konwersją filmu a drugi normalną pracą systemu np oglądanie filmów itp ???

Gram sporo i nie zauważyłem, żadnych problemów z grami NFS MW, AAO, Fifa06 World Cup, Half Life II, Fear, Doom 3, QuakeIV, Morrowind, Medal of Honor: Pacyfik Assault, Prey. Wszystki działały bezproblemowo. Nie mam wgranego Optymalizera bo zawieszał mi kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem zauważyłem w NFS MW (nagłe przyspieszanie gry). Po przełączeniu na jeden rdzeń, wszystko wróciło do normy. A po instalacji Optimizera nie muszę już nawet przełączać gry na jeden rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze pytanko do posiadaczy procow x2 czy np dałoby sie tak zrobić że jeden rdzeń zajmuje się konwersją filmu a drugi normalną pracą systemu np oglądanie filmów itp ???

Można, ustawiając koligację procesu odpowiadającego za konwersję do jednego rdzenia, wtedy drugi zajmuje się obsługą systemu i reszty aplikacji. Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którym jedynym wyjściem do poprawnego działania gry jest ręczne ustawianie Koligacji przygotowałem mały programik.

 

FirstProcessor - To prosty programik, który uruchamia inny podany program, ustawia mu koligacje na pierwszy procesor/rdzeń i wyłącza się. Nie jest już więcej potrzebne przełączenie koligacji w menedżerze zadań. Program powinien działać na 2000, XP, XP x64, Vista, Vista x64.

 

Intrukcja obsługi:

1. Ściągamy podany plik i zapisujemy go w dowolnym katalogu.

2. Tworzymy skrót do programu firstprocessor

3. Otwieramy właściwości przed chwilą utworzonego skrótu(1) i skrótu(2), który prowadzi do naszej gry.

4. Kopiujemy do schowka zawartość pola Element docelowy skrótu(2) (UWAGA: Jeżeli ścieżka do pliku jest wewnątrz cudzysłowia zaznaczamy i kopiujemy tylko to co jest wewnątrz cudzysłowia)

5. Do pola Element docelowy skrótu(1) po spacji doklejamy to co jest w schowku

6. Ze skrótu 2 do 1 kopiujemy zawartość pola "Rozpocznij w"

7. Opcjonalnie możemy zmienić ikonke skrótu(1);)

8. Klikając teraz na skrót(1) uruchamia się nasza gra z ustawioną koligacją na pierwszy procesor.

 

Jeżeli programik będzie miał duże zainteresowanie dorobie automatyczne tworzenie skrótu.

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po instanacji optymalizera nie zauwazylem zadnej roznicy ale gram tylko w titan questa ... w sumie zadnych probelmow i przed opt. i po :) a x2 mi sie podoba gram sobie a oprocz tego chodzi bitcomet sciaga tysiac rzeczy na raz jetaudio wlaczone i wszytko plynnie chodzi :) na jedno rdzeniowce o czyms takim tylko pomarzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po instanacji optymalizera nie zauwazylem zadnej roznicy ale gram tylko w titan questa ... w sumie zadnych probelmow i przed opt. i po :) a x2 mi sie podoba gram sobie a oprocz tego chodzi bitcomet sciaga tysiac rzeczy na raz jetaudio wlaczone i wszytko plynnie chodzi :) na jedno rdzeniowce o czyms takim tylko pomarzyc

Właśnie prosimy o wyniki oc socket am2. Duzo ludzi na to czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepko cos... trzeba bylo brac te Toledo co My :D ... w sensie mam nadzieje ze moje Toledo gdzies lezy w magazynie Stolicy... dzwonilem do Pani i byla nie mila.. nie wiem gdzie moja przesylka wrr... czekam na 4speed otwieraja od 10 zadzwonie i musze dostac nr przesylki :/ jak odeslali to zabije po prostu zabije. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...