Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe... mam na 1 rdzeniu 5 stopni wiecej niz na drugim... jeden 57 drugi 52.... O_o czyzby czapeczka byla bardziej laskawa dla 1 rdzenia? czy to moze bledne odczyty tylko... tez tak macie? :]

U mnie dual SP odpalony i różnica miedzy rdzeniami ok. 12*C :mur: Odczyt z Core Temp. Chyba czapa zle siedzi... Edytowane przez tomall0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem wyniki benchmarków przy taktowaniu 2,7GHz: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...087&st=1764

 

EDIT: Kolejne taktowania będę dodawał stopniowo. Pracuję wieczorami na kompie w domu i nie mam za dużo czasu na testy :(

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem wyniki benchmarków przy taktowaniu 2,7GHz: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...087&st=1764

Wygląda na to że w codziennym życiu więcej MHz to większa wydajność. Cash głównie w grach.

 

Zmiana 4400+ na 3800+ jest kompletnym bezsensem, jedynie może na jakiegoś opka 165/170@3.0GHz.

 

Czekam na reszte testów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Chyba mu sie spodobalo 8.0/5.0 ustawienia async/pre... mozliwe ze wczesniej small FFT tez sie przez to wywalalo... niby wplyw minimalny ale po 30 min moglo to spowodowac crash....

raczej maksymalny wpływ... toż to główne timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie nie oplaca? sprzedaj to 4400 co masz i kup z chlopakami 3800 CD z niemiec za 550 zl :] masz 2,9 Ghz a cache chyba nie nadrobi 250 Mhz.. poza tym cache nie daje wszedzie a Mhz tak :]

Ale ja nie narzekam na brak mocy komputera :D a różnica w zysku wydajności nie jest taka duża. Co prawda lubie OC i bicie rekordów w markach :D ale to nie jest wystarczający powód żeby znowu kase wydawać :icon_exclaim:

Może za pół roku jakieś AM2...może dopiero AM3...czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

na dniach składam kompa z procem amd :-) pod m2 i teraz procek ....... ma być 2 jajowy ale co brać:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29012

czy

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30795

 

I tak taktowanie to samo, ale jeden ma 2 x 1024 l2 a następny 2 x 512 ale jest Energy Efficient !! czyli mniejszy pobór mocy. I co teraz jak z oc tych procków czy te z mniejszym poborem mocy i zasilane mniejszym napieceim 1.2 v sa lepsze w oc ?? czy moze lepiej tego zwykłego brać i mieć wiecej cache l2 ??? Co radzicie bo maszyna na dniach będzie składana ale problem co za proc ???

tnx ;-)

i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja to mam zaplon :) patrze na nowego CPU-z a ja tu juz od Stycznia mam Toledo E6 :) jak bede mial czas to powalcze z nim od nowa :)

Pozdrawiam.

 

PS. bedzie jakas szansa zeby ktos z wieksza wiedza pokatowal go na zjezdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Pamieci maja nieduzy wplyw na SMALL FFT :) na blenda albo na Spi to tak :]

ale mają wielki wpływ na ogólną stabilność i mimo, że small fft testuje głównie CPU (L2) to jednak minimalna stabilność podsystemu pamięci (uwarunkowana głównie MAL i RP) musi być zachowana :-P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mają wielki wpływ na ogólną stabilność i mimo, że small fft testuje głównie CPU (L2) to jednak minimalna stabilność podsystemu pamięci (uwarunkowana głównie MAL i RP) musi być zachowana :-P :D

No wiadomo =) ale te ustawienia co teraz mam 8.0/5.0 sa ok juz :D dual spi 32 przeszlo teraz testuje small fft i juz pewnie sie nie wywali =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tego newsa: http://www.purepc.pl/node/397

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Athlony X2 jak świeże bułeczki!

Popyt na procesory AMD Athlon X2 jest tak wielki po ostatniej obniżce cen, że zaczyna ich po prostu brakować. Według Theinquirer.net kilku dużych europejskich sprzedawców narzeka na ich deficyt już od 10 dni, podejrzewając że dostawy trafiają jedynie do dużych producentów OEM (sierpień to ostatni miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - więc zapotrzebonwanie na gotowe komputery jest jak zwykle ogromne). Nagły wzrost sprzedaży nie powinien nikogo dziwić, ceny X2 są w końcu konkurencyjne, zachęca to zapewne posiadaczy jednordzeniowych Athlonów zarówno na socket 939 jak i AM2 do zakupu dwurdzeniowego procesora. Ciekawe zapewne będzie to wszystko wyglądało w liczbach pod koniec 2006 roku, szczególnie w porównaniu z lepszym w tej chwili dwurdzeniowcem - Intel Core 2 Duo który od niedawna dostępny jest na rynku - lecz czy sprzedaje się równie rewelacyjnie?

To chyba bym się spieszył z zamawianiem CD w DE, póki jeszcze są :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tego newsa: http://www.purepc.pl/node/397

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Athlony X2 jak świeże bułeczki!

Popyt na procesory AMD Athlon X2 jest tak wielki po ostatniej obniżce cen, że zaczyna ich po prostu brakować. Według Theinquirer.net kilku dużych europejskich sprzedawców narzeka na ich deficyt już od 10 dni, podejrzewając że dostawy trafiają jedynie do dużych producentów OEM (sierpień to ostatni miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - więc zapotrzebonwanie na gotowe komputery jest jak zwykle ogromne). Nagły wzrost sprzedaży nie powinien nikogo dziwić, ceny X2 są w końcu konkurencyjne, zachęca to zapewne posiadaczy jednordzeniowych Athlonów zarówno na socket 939 jak i AM2 do zakupu dwurdzeniowego procesora. Ciekawe zapewne będzie to wszystko wyglądało w liczbach pod koniec 2006 roku, szczególnie w porównaniu z lepszym w tej chwili dwurdzeniowcem - Intel Core 2 Duo który od niedawna dostępny jest na rynku - lecz czy sprzedaje się równie rewelacyjnie?

To chyba bym się spieszył z zamawianiem CD w DE, póki jeszcze są :?

Osobiscie dolozlbym te pare zlotych do Core 2 Duo E6300. Procek bardzo fajny ale potrzeba do niego dobrej MOBO aby mozna bylo uzyskac wysokie FSB co dodatkowo zwieksza cene zakupu :(. Do tego dobre pamieci i roznica miedzy athlonem a intelem rosnie bardzo szybko :(.

No i nie wiem czy czekac jeszcze troche czy kupowac bo wiadomo ze jezeli popyt jest wiekszy niz podaz to ceny ida w gore :(. Ale chcialbym trafic 3800+ na Toledo a obecnie trudne to zadanie a nawet niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki... Czy mój AMD X2 +3800 podkręcony na 2200MHz osiągnie takie same wyniki jak AMD X2 4200?

Nie licząc mniejszego L1 i L2... Czy w OC chodzi właśnie o to by mieć za mniejszą cenę po podkręceniu tańszego odpowiednika podzespołu droższego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...