Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

"Jak podaje DigiTimes, w sprzedaży ukazały się właśnie nowe, ekonomiczne procesory AMD Athlon 64 X2 3600+ przeznaczone dla podstawki Socket AM2. Układ ten ma być najtańszym dwurdzeniowym procesorem, i tak zaraz po premierze kosztuje 149 USD. Co dostaniemy za te pieniążki ? ... Dwa rdzenie (Windsor) pracujące po 2000 MHz każdy i 2 x 256 KB pamięci podręcznej L2 Cache. Jak przewidują Tajwańscy analitycy rynku, nowy model Athlona, będącego konkurentem dla Pentium D 915, D 945 i D 925 (3GHz, 2x2MB - który ma się ukazać jeszcze w tym roku) oraz dla Core 2 Duo E4300 (1.8 GHz, 2MB - pierwszy kwartał 2007), ma szansę na szybki spadek ceny i sporą popularność."

 

http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=10574

 

W sumie może być ciekawy układzik , DFI Infinity jest , tylko ciekawe kiedy bedzie dostępny w Polsce i w jakiej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy aż ukażą się nowe procesory AMD Athlon 64 Revision G, one podobno mają troche namieszać na rynku, na co bardzo liczę. Jeśli A64 Rev.G zbiżą się wydajnościowo do Core 2 Duo, wtedy producenci prawdopodobnie zaczną walkę cenową, czyli to co dla nas najlepsze :wink:

Tak pozatym to za rok ukażą się już dziś projektowane procesory AMD K8L (4-rdzeniowe :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to widze jak bedzie konkurencja dla Core2Duo :D procek z 2X256 cache.. nawet jak sie wkreci na 2,6 Ghz to raczej jest bez szans.. nie mowiac jak juz sie C2D podkreci :P

Na pewno będzie lepszy od tego kastrata E4300 czy jak mu tam było a to ma być konkurencja właśnie dla niego.

 

MateuszStar:

Intel nie śpi. Nadal nie wiadomo czy revG to stare revF w 0.65um czy cos w nim ulepszono i jak się będzie kręcił. Podobną zagadką jest data premiery K8L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

 

2268751[/snapback]

@ AndyN - świetnie wygląda to 2999 :D. Napięcie takie jak widać na screenie CPU-Z?

1,4vcore + 9,9% - bios pokazuje 1,539; przy 1,4 vcore + 6,6% SP się wywalił :(

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie dali do am2 pamieci z timingami 3-4-3-8.

:blink: PC-800? Z takimi timingami? To nawet najszybsze Corsairy mają 3-4-3-9. No i kosztują blisko 2tyś zł. A porównywanie wolniejszych niż 800 byłoby już pewnie porażką AM2.

 

Test świetny i dowodzi kilku rzeczy (po raz kolejny zresztą)

- Przejście na AM2 daje nic lub prawie nic

- Jak już ktoś zmienia s.939 na AM2 musi wydać kupe kasy na ram inaczej wydajność kompa może nawet spaść

- Większy cash procka przy tym samym taktowaniu może dac nawet 7fps w grach! - dobre uzupełnienie naszych testów :)

 

Ktoś ma odmienne zdanie? :D

 

 

@ AndyN - świetnie wygląda to 2999 :D. Napięcie takie jak widać na screenie CPU-Z?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,4vcore + 9,9% - bios pokazuje 1,539; przy 1,4 vcore + 6,6% SP się wywalił :(

U mnie na 1,536v, po 37 minutach też się wywalił, przed chwilą. Mimo chłodu za oknem, na CPU miałem 60C (CoreTemp)

Zastanawiam się nad skalpem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik na szybko zrobiony, bawie sie dalej :)...

:gitarzysta2:

 

To byłby dla mnie upgrade sprzętu - taki opteronek :D

 

Malik, a jaki temp z odczytu podawanego przez programy (np.Everest)?

Jak już znajdziesz stabilną wartość to może zrobisz testy w Cinebenchu i PC Marku05 a potem się nimi pochwalisz na forum?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne nie ma problemu. Narazie walcze o Vmax. :)

Tempy przy 2.8Ghz 1.35V

Idle: Core1 28, Core2 29

Stress: Core1 35, Core2 37

 

Tempy przy 3.0Ghz 1.550V

Idle: Core1 32, Core2 33

Stress: Core1 38, Core2 39-40

 

Ide walczyc dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:

U mnie na 1,536v, po 37 minutach też się wywalił, przed chwilą. Mimo chłodu za oknem, na CPU miałem 60C (CoreTemp)

Zastanawiam się nad skalpem :P

Twoje temp. w porównaniu do malika... :blink: Albo masz cholernie krzywą czapkę, albo ja jestem od dziś noobem w sprawach chłodzenia i IT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:

 

Twoje temp. w porównaniu do malika... :blink: Albo masz cholernie krzywą czapkę, albo ja jestem od dziś noobem w sprawach chłodzenia i IT...

 

no tak tylko @malik pewnie podal tempy w idle a @dem w stress-ie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1,536v, po 37 minutach też się wywalił, przed chwilą. Mimo chłodu za oknem, na CPU miałem 60C (CoreTemp)

Zastanawiam się nad skalpem :P

To i tak cud że przy takich V i takiej Temp. przechodzi 37 minut - u mnie by wywalało po 5 sekundach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko @malik pewnie podal tempy w idle a @dem w stress-ie :)

Stary, wybierz się do okulisty. Gdyby było jak piszesz, nie umieściłbym swojego poprzedniego posta, więc n/c

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: PC-800? Z takimi timingami? To nawet najszybsze Corsairy mają 3-4-3-9. No i kosztują blisko 2tyś zł. A porównywanie wolniejszych niż 800 byłoby już pewnie porażką AM2.

 

Test świetny i dowodzi kilku rzeczy (po raz kolejny zresztą)

- Przejście na AM2 daje nic lub prawie nic

- Jak już ktoś zmienia s.939 na AM2 musi wydać kupe kasy na ram inaczej wydajność kompa może nawet spaść

- Większy cash procka przy tym samym taktowaniu może dac nawet 7fps w grach! - dobre uzupełnienie naszych testów :)

pdp patriot

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29784

cena spora ale to 2gb. na 939 dali ramy z najnizszymi timingami jakie mozna kupic wiec to samo mogli zrobic z am2.

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nie przesadzajcie z tym syndromem krzywej czapki... najpierw proponuje przeczytac watek na XS a potem wyciagac wnioski. Program jest w wersji beta... Roznice w odczytach wynikaja z tego jak te tempy sa obliczane... (opis na XS) itd...

Nawet przy krzywej czapce nie mozliwa jest roznica 20 *C jadra sa obok siebie, wlasciwie stanowia calość więc niemozliwa jest fizycznie tak duza roznica... Blizsza prawdy jest wyzsza temp. Sam mam roznice 4-6*C w odczytach miedzy jadrami :)

dokładnie- świeta racja

dwa jądra to jeden kawałek krzemu, który świetnie przewodzi temperaturę, a więc nie może być takich różnic. Poza tym żadna czapka nie mogłaby być krzywa w ten sposób, że do połowy jaja przylega świetnie, a do drugiej wogóle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo PowerX to totalna pomyłka jeśli chodzi o dualcore, albo poprzednie temp. Malika były zbyt optymistyczne (może woda się jeszcze nie nagrzała, cholera wie co). Nigdy, a bawię się w wc od ponad 5lat, nie widziałem kilkunastostopniowych (sic!) różnich między blokami (gflow, którego konstrukcja nie wygląda na aż tak dualcore- friendly, vs. powerx). Coś jest mocno nie tak.

 

PS. Dla leni, którym się nie chce myśleć i szukać- układy są wyposażone w tej samej klasy chłodnice, dodatkowo Malik ma "flowkillera" w układzie, który wg. niektórych miał dramatycznie wpływać na temperatury (ale chyba nie pozytywnie? :lol:)- zwyczajnie tego nie pojmuję.

 

PPS. Mam nadzieję, że Malik sprawdzał tym samym progsem co AndyN temperatury.

 

PPPS. Do "kolegi" powyżej- to jak wytłumaczysz tak ogromne różnice w temp. pomiędzy dem'em, AndyN a Malikiem?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do kilku sklepów i wszędzie mają BV.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem BV - może trafi mi się cos porządnego bo z tego co widze to zamówienie niemieckie jakoś nie specjalnie zorganizowane.

Pozdr.

mi po dzisiejszym dniu rozmyslan toze przyszlo cos takiego do glowy. sam nie wiem czy beda wogole x2 3800+.

mam pytanie: co lepsze (to co mam obecnie) Venice 3000@2700mhz (def.vcore) czy taki x2 3800@ (powiedzmy)2400/2500mhz? ;oooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...