Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

NO ma !! w 64bit cinebech (oczywiscie wersja 64bit) bedzie o wiele szybsza, natomiast po wgraniu 32bit cinebencha na 64bit system moze byc odwrotne zjawisko, tzn moze byc troche wolniej (emulacja 32bit ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie a co debatowac po proznym... mam obie wersje systemu, to zrobie testy porownawcze na jutro...chyba ze ktos juz cos testuje.. to niech sprawdzi np 2700MHz albo 2800MHz, zeby bylo jak odniesc sie do moich, ewntualnie 2600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Widze że niektórzy z was jeszcze wierzą w bajeczke o batchu. :lol: Już dawno zostało udowodnione że to wielka bujda. Dlaczego?

 

1. Biorąc pod uwage że AMD dalej jedzie na waflach 200mm i że rdzeń X2 jest dość duży wychodzi że w jednym waflu jest tylko ponad 100 rdzeni. Nie chciało mi się szukać dokładnej wielkości Toledo i Manchestera więc wam nie podam dokładnych danych. Jak więc mają się do tego liczby 218 czy 743?

 

2. Z doświadczeń wielu osób, które trudniły się selekcją procesorów wynika że nie ma żadnej zależności: niski batch=wysokie oc. Co więcej kiedyś przewineło się u mnie ok 10 Athlonów XP, słynne JIUHB DLT3C. Największa padaka miała najniższy batch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge.. moj max mnoznik to x9. Przetestuj u siebie na x9. Ram tez nie pojdzie na CL2.5 tylko CL3... GSKILL HZ...

testy zrobione na tym samym Cinbenchu 9.5 wer 32 bit, co AndyN... ne mają nic wspolnego z tematem o Cinebenchu 2003

Nie moge sprawdzić w ten sposób. Mam płyte główna MSI K8N SLI Platinum i kiedyś założyłem pasywne chłodznie, każdy procek jaki na niej miałem (AMD 64 3000+, AMD 64 3700+ i ten obecny nie idzie na FSB wyżej niż 262mhz chociaż każdy z niech chodził na niskim napięciu przy max dla siebie częstotliwości (9x262, 11x262). Komputer powyżej 262mhz nie uruchamia się obojetnie jakie ustawie HT (1,2,3,4) pamięci 133/150/166, napięcie NB, napięcie procka. Komputer nie wstaje. Do tego pamięci też sa dziwne, mam DDR500 Geil Cl 2,5-4-4-7 (oficjalnie), przy 2 pamięciach chodziły przy napięciu 2,65V na Cl 2,5-3-3-6,(na procesorze AMD64 3000+ gdy zmieniłem na AMD64 3700+ San Diego pamięci juz na tyle nie chciały pracować musiałem dać nominalne Cl 2,5-4-4-7 i do tego podnieść napięcie na 2,75V. W daleszej kolejności kupiłem 2 następne kostki DDR500 takie same jak poprzednie i okazało się, że z wiadomych przyczyn nie chodzą na 1T do tego trzeba było podnieść napięcie na 2,8V i zwiększyć CL 2,5-4-4-8 gdyż na poprzedich ustawieniach były już błędy. Dziwne jest również to że nie można zmienić na CL2- np dla ustawień przy DDR400 podobnie zwiększyć na CL3 przy wyższych częstotliwościach - komputer piszczy i nie uruchamia się nawet po obniżeniiu reszty Timingów np na cl3-5-5-9 itd.) Przyczyną właśnie niemożności podniesienia FSB moze być temperatura NB, ponieważ Everest Ultra Edition w upalne dni pokazuje nawet do 46 stopni na płycie głownej (chociaż jak dotknę ręką radiator to parzy niesamowicie - sądze ze moze mieć z 80 stopni albo więcej. Jak na razie nie przejmuje się tym bo procek ma wysoki mnożnik i pamięci sa DDR500 wiec to mi rekompensuje wyskokie FSB, a co do płyty głownej mam ja od ponad roku i działą wszystko wporządku (nigdy sie nie zawiesił, nigdy też nie zrestartował samoczynnie chociaż czasami pracuje 3 dni na okrągło. Radiator na NB zmieniłem rok temu i przeżyła 2 upalne wakacje i najwyższe upały wiec sadze, ze nie bede juz nic zmieniał :)

 

Przeprowadzilem test na CB 9.5 i wzrosła szybkość do 29s przy 2750mhz w porównaniu do 36s poprzednio na innej wersji CB.

post-23554-1155808229_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob 9x 260.. ja tez tak zrobie. i zobaczymy... ram niech jest tez okolo 260

 

sproboj dac nawiew z wentyla np. 80mm na wolnych obrotach na ten radiator na mostku.. ja tak robilem i bylo OK.. mialem 8*350 procek... na DFI mam tylko kilka finow z zalmana niebieskiego, bo musialem je obciac, aby gfx weszlo.

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Wszelki Duch Pana Boga Chwali...mam swoje X2 Toledo !!!

 

Kupilem od tego kolesia z Lublina z tej aukcji. Procek doszedl w 1 dzien.

 

0621WPMW takie ma oznaczenie( tu user Pinki napisal co nieco http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2264060). Teraz tylko plyte musze zmotac i chlodzenie, takze jeszcze teraz nie bede mogl sie pochwalic co i jak.

 

 

Jak ja sie ciesze :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtaktowałem najwięcej jak można na mojej płycie głównej (widać ze napięcie procka nie jest za wygórowane jak na tą częstotliwości (stabilność sprawdzałem tylko 20 min w SP2004 wiec nie moge potwierdzic czy bedzie chodził całkowicie stabilnie przy tej częstotliwości na tym napięciu)

post-23554-1155813134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtaktowałem najwięcej jak można na mojej płycie głównej (widać ze napięcie procka nie jest za wygórowane jak na tą częstotliwości (stabilność sprawdzałem tylko 20 min w SP2004 wiec nie moge potwierdzic czy bedzie chodził całkowicie stabilnie przy tej częstotliwości na tym napięciu)

Daj solidny nawiew na chipset a płyta da radę. Moja dała na 10*300 a to ten sam model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj solidny nawiew na chipset a płyta da radę. Moja dała na 10*300 a to ten sam model

Wiem, że powinna dać rade ale i tak nie używam na codzień tak wyżyłowanych ustawień (bedzie chodził na 1,1V przy 2000mhz) ewentualnie przy wiekszych zadaniach na 2500mhz przy 1,25V. Jestem zwolennikiem ciszy wiec nie chce dodatkowego hałasu (w obudowie są 3 wentylatory - 2x120 wolnoobrotowe i jeden orginalny boxowy wentyl AMD) no i w zasilaczu jeszcze 1x120.

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Wszelki Duch Pana Boga Chwali...mam swoje X2 Toledo !!!

 

Kupilem od tego kolesia z Lublina z tej aukcji. Procek doszedl w 1 dzien.

Za ile wyciągnołeś go? :wink:

Jak z gwara?

Brałeś bezpośrednio na allegro czy dogadałes sie poza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile wyciągnołeś go? :wink:

Jak z gwara?

Brałeś bezpośrednio na allegro czy dogadałes sie poza?

 

 

 

Ad1. 530zl + przesylka 6,5zl

 

Ad2. Jak z gwara? Sam nie wiem bo nie dostalem. Napisalem maila i czekam na odpowiedz. W sumie to gwara olewam, ale dla swietego spokoju moze mi dac ( I don't care ).

 

Ad3. Dogadalem sie poza aukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. 530zl + przesylka 6,5zl

 

Ad2. Jak z gwara? Sam nie wiem bo nie dostalem. Napisalem maila i czekam na odpowiedz. W sumie to gwara olewam, ale dla swietego spokoju moze mi dac ( I don't care ).

 

Ad3. Dogadalem sie poza aukcją.

Ad1. Cena w miare spoko.

 

Ad2. Heh :wink:

No dla mnie gwara to ważna sprawa, chociażby potwierdza to że cpu pochodzi z legalnego źródła a nie dajmy na to z Tira, do tego jakbym chciał się go za pół roku pozbyć to nikomu go nie wcisne :| a już miałem licytować :unsure: dobrze że się zapytałem :wink:

 

Ad3. Czyli z ręki do ręki bez żadnego potwierdzenia transakcji?

Rozumiem że gość jest osobą fizyczną.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te procki jakies lewe ,gwary na nie nie dostaniecie, a przy tej cenie za oema poczekam lepiej na wersje box-pewne 3 lata gwarancji cena kolo 570-600zl i moze sie trafi jakies CD ,moze beda w nastepnej dostawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te procki jakies lewe ,gwary na nie nie dostaniecie, a przy tej cenie za oema poczekam lepiej na wersje box-pewne 3 lata gwarancji cena kolo 570-600zl i moze sie trafi jakies CD ,moze beda w nastepnej dostawie

Lewe? Prawie na pewno lewe .... :lol:

 

A CD może w nowej dostawie się trafi a może się już w ogóle nie trafi .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te procki jakies lewe ,gwary na nie nie dostaniecie, a przy tej cenie za oema poczekam lepiej na wersje box-pewne 3 lata gwarancji cena kolo 570-600zl i moze sie trafi jakies CD ,moze beda w nastepnej dostawie

Właśnie z takiego założenia wychodze :wink:

 

A swoją drogą gość pewnie przywiózł sobie jakiś czas temu z zagranicy zaraz po obniżce te X2 i teraz po koleji je opyla, w sumie to tłumaczyłoby brak gwary - ale to tylko moje domniemanie :?

 

Lewe? Prawie na pewno lewe .... :lol:

 

A CD może w nowej dostawie się trafi a może się już w ogóle nie trafi .... ;)

Myśle że CD powinny się pojawić, bo niby czemu miałyby być BV a nie CD? CD to tak jakby nowa rewizja która wypiera starszą (vide E3 - E6) Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a pomysleliście o tym że AMD może jeszcze troche przedłuży produkcje tych cpu? No bo chyba się nie spodziewali takiego popytu :rolleyes: a powszechnie wiadomo że nie zarzyna sie kury co znosi złote jajka - w tym wypadku nawet dwa :wink:

AMD oficjalnie ogłosiło we wtorek czy we środe że przez 10 najbliższych dni fabryki będą pracować non stop żeby dostarczyć odpowiednią ilość cpu bo się poprostru nie wyrabiają :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzili jakie proce beda tak intensywnie produkowac?

 

Na logikę biorąc to te które najszybciej schodzą...Szczególnie, że sądzę, że dla nich to nie jest jakiś straszny problem i wszystko zależy od tego jaki mają cel marketingowy (a;le obstawiam, że potrzebują trochę kasy po tym jak kupili ATI :wink: ).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej aukcji, ktora ciagle powraca na ustaforumowiczow. otoz gosc na bank ma sprawne x2 CD, ale gwarancje daje od siebie pisemna ponoc (czyli gwarantuje jako osoba fiz.), ma duzo komentarzy i tym sie oslania. imo to bezsensu wydac kase na proc, z taka gwarancja. jesli ktos po trupach chce kupic CD to dla niego jest to super okazja. dla mnie zbyt duze ryzyko. dodatkowo ta chamskosc, arogancja i brak odpowiedzi na zadane pytania w rozmowie z nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sytuacja jest ciężka , baaardzo ciężka :blink:

 

Dzwoniłem po wszystkich większych sklepach i hurtowniach, i nie mają i nie wiedzą kiedy będą...

Cudem upolowałem Ostatniego Boxa 3800+ w sklepie sklepwkg.pl.

 

Ale mam nadzieje że procki dojadą, w sumie była taka sytuacja z venice 3000+ jakieś pół roku

 

Mam nadzieje że nie będe żałował , teraz tylko czekać do poniedziałku :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na zwrot kasy z Proline, handlowiec powiedział mi że tych procków nie ma i nie będzie, jedyne jakie mają być to wersja 4600+ bo na nią jest mały popyt, jedynie gdzie dorwałem to arest.pl - wczoraj mieli jeszcze 4 sztuki z czego jedna siedzi teraz u mnie w kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...