Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

z tego co piszesz gmt prawdą może być tylko pierwsza hipoteza,

 

bo jak to sobie wyobrażasz? Krzem to też metal i na jego powierzni nie może być róznic temperatur. Zresztą IHS nie odbiera ciepła tylko sam sie nagrzewa tak jak rdzeń i ewentualnie przenosi ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze krzem to nie metal tylko pochodna najczystrzego piasku. Błędy w strukturze zawsze się zdarzają, przykładem jest np choćby taktowanie procesorów, jedne się lepiej kręcą inne gorzej a jak myślisz z czego to wynika. Przecież podczas produkcji nie dzieli się procesorów, że te (np 3000+) są na tym waflu a tamte (x2 3800) na tamtym. Po wycięciu dopiero sztuki są testowane i wówczas programuje się dany prcoesor czyli nadaje tzw CPUID tj kod który procesor przekazuje płycie głównej i na tej podstawie dopiero ona go wykrywa (przydzielając np odpowiedni mnożnik (czy FSB w Intelu). Z posiomu Windowsa możesz sobie nawet zmienić CPUID i np podać, że masz procesor 10000+. IHS odbiera ciepło bezpośrednio z rdzenia i przekazuje już większą powierzchnią radiatorowi chłodzącemu procesor.

 

Dla przykładu dołączam zdjęcie mojego procka IBM 10000+ z 8 rdzeniami :)

post-23554-1157913233_thumb.jpgpost-23554-1157922772_thumb.jpg

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze krzem to nie metal tylko pochodna najczystrzego piasku...

Panowie dajcie już spokój, bo sie zaczyna robić coraz mniej ciekawie :? Gdzie słyszałeś takie bzdury? Bo chyba nie na lekcji chemii :roll:

 

Jak ktoś jeszcze ma coś do dodania na temat krzemu to w pierwszej kolejności polecam chociażby zapoznać się z wikipedią :-| Sorry za OT :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzem wystepuje w róznych postaciach (kwarc, krzemionka, krysztal górski, ametyst, agat, jaspis, chalcedon, trydymit, krystobalit itd.). Troche upraszczając napisałem ze jest pochodną piasku, wiadomo że w przemyśle jest odpowiednio obrobiony chemicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A ja zostane przy swoim i mówię ze IHZ+Cooler nie są w stanie odebrać tak szybko ciepła zeby chip się nie nagrzał do identycznej temp :lol: Dobra kończymy :lol2:

dokładnie tak jest:

przykładowo AC Freezer 64 i wersja Pro nie przykrywają całego IHS a wystające części czapy nie są nawet ciepłe w stresie... grzeje się głównie środek IHSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac: przy zalozeniu ze jedna z temperatur z Core Temp'a jest dobra, to waszym zdaniem ktora to bedzie, wyzsza czy tez nizsza pokrywajaca sie w zasadzie z innymi programami. Pytam bo nie wiem czy przy pojawiajacych sie sporadycznie ale jednak odczytach rzedu 56 st C w stresie mam inwestowac w lepsze chlodzenie czy moze to tak zostac jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym oczekiwaniu ( Pan Tomasz zapomniał do mnie wysłać- kupowałem przez Allegro) na mojego Toledo wreszcie dotarł. Na standardowym napięciu poszedł na luzie 2700 Mhz ( 270 X 10 ) testy przechodzi spokojnie jednak w S&M w teście Power Supply otrzymał 2 błędy ( od czego to zależy ?). Mam do Pana Tomasza duży żal, że przy zapłacie za procesor ponad 660 PLN nie postarał się go zabezpieczyć i wysłał w zwykłej kopercie bombelkowej ( wsadził do niej sam procesor !!! bez gąbki, pudełka, czegokolwiek aby uniemożliwić uszkodzenie procesora - efekt, wszystkie brzegowe nóżki z 4 stron powyginane). Testuje dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak to jest, ze przy konwersji z mini dv na dvd programem Ulead Vudeo Studio mam obciazone dwa rdzenie tylko na ok.50% (dual core optimizer zainstalowany, wiec obciazenie jest rownomierne) i nie moge obciazyc ich obydwu na 100%. Czy jest to wina tego, ze juz przy takim uzyciu proca z mojego giga ramu zostaje 32MB, czy moze ulead nie obsluguje efektywnie dwoch rdzeni a tylko jeden (natomiast dual core opt. rozklada to obciazenie na 2x50%). Ulead w najnowszej 10 odslonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pochwale spi1m 27,125s

http://members.lycos.co.uk/bantitweak/test...5ghz_27,125.JPG

 

Szkoda, że jeszcze tak ciepło jest a żeby schłodzić wc + lód takiego procka to nie wiem ile kg tego lodu bym potrzebował...

 

Teraz leci Prime przy 2800 oraz 1,28v, jak skończy - dodam

 

EDIT wyniku dzisiaj nie będzie, orthos wywalil przy godzinie i 55 minutach ...

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Po tygodniowym oczekiwaniu ( Pan Tomasz zapomniał do mnie wysłać- kupowałem przez Allegro) na mojego Toledo wreszcie dotarł. Na standardowym napięciu poszedł na luzie 2700 Mhz ( 270 X 10 ) testy przechodzi spokojnie jednak w S&M w teście Power Supply otrzymał 2 błędy ( od czego to zależy ?). Mam do Pana Tomasza duży żal, że przy zapłacie za procesor ponad 660 PLN nie postarał się go zabezpieczyć i wysłał w zwykłej kopercie bombelkowej ( wsadził do niej sam procesor !!! bez gąbki, pudełka, czegokolwiek aby uniemożliwić uszkodzenie procesora - efekt, wszystkie brzegowe nóżki z 4 stron powyginane). Testuje dalej....

 

ja bym tego nie darował- nie za taką kase....

 

 

BTW: jakie napięcia standardowe mają wasze X2 ?? Ostatnio odkryłem, że mój miał (bo już sprzedany) 1,3V. Wcześniej nie mogłem sprawdzić bo pamieci na DFI z 5V karmię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie doluj mnie, ze nawet bez czapki to "bydle" do 60* sie zbliza :/

Szczerze, nie sprawdzałem dokładnie o ile spadły temperatury po zdjęciu czapki. Nie wiem nawet jaką mam temperaturę, bo skoro czujniki wykazują różnicę 14 stopni między temperaturami jajek, to nie wiem czy można im ufać.

 

"Na oko", to w stress spadło 4-6stopni przy 2,7 stockV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plasma

u mnie to wyglada tak, ze po przekroczeniu 60* wg. CoreTemp przez "cieplejsze" jajko pojawiaja sie problemy ze stabilnoscia. Twoj przyklad, z roznica temperatur pokazywanych przez ten program, definitywnie potwierdza, iz wynika ona tylko i wylacznie z kalibracji czujnikow. (bo o krzywe przykrecenie bloku Cie nie podejrzewam)

OT:

Jak masz przykreconego PX'a - na sprezynkach czy bez?

Jakis shim/shimopodobny twor?

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toolboy

Takie same różnice miałem z czapką. Blok przykręcony na sprężynki (mocno ściśnięte). Nie chciało mi się dawać shima, bo powierzchnia układu jest dużo większa niż w Venice, dzięki czemu blok mniej się kiwa.

 

Co do temperatur to fakt, koło 60* na cieplejszym wywala. Paradoksalnie, wywala mi zwykle jajko #2, które według Core Temp jest chłodniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie sam odpowiedzialem na poprzednie pytanie obrabiajac ten sam material w Nero Vision Express, ktory to ladnie mi obciazyl dwa jajka na 90% kazde (dalo by rade wiecej ale musialbym raid postawic bo dysk nie nadazal). Zrobil mi to w 37 minut podczas gdy Ulead, ktory najwidoczniej nie obsluguje dwoch rdzeni (albo mam nie taka wersje albo nie potrafie tego ustawic) ten sam material obrabial 1h 26minut takze roznica jest kolosalna. Troche mnie to dziwi, ze Ulead, firma w koncu powazana wypuszcza nowy produkt z obsluga konwersji do HD Video a jakos zapomina o procesorach dwurdzeniowych, ktore jakis czas na rynku przeciez sa. No chyba, ze jestem tak glupi, ze nie potrafie tego obsluzyc ale patrzylem po wszystkich opcjach i nie znajduje nic co by mialo uruchomic obsluge dwoch jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym oczekiwaniu ( Pan Tomasz zapomniał do mnie wysłać- kupowałem przez Allegro) na mojego Toledo wreszcie dotarł. Na standardowym napięciu poszedł na luzie 2700 Mhz ( 270 X 10 ) testy przechodzi spokojnie jednak w S&M w teście Power Supply otrzymał 2 błędy ( od czego to zależy ?). Mam do Pana Tomasza duży żal, że przy zapłacie za procesor ponad 660 PLN nie postarał się go zabezpieczyć i wysłał w zwykłej kopercie bombelkowej ( wsadził do niej sam procesor !!! bez gąbki, pudełka, czegokolwiek aby uniemożliwić uszkodzenie procesora - efekt, wszystkie brzegowe nóżki z 4 stron powyginane). Testuje dalej....

Witam,

 

bardzo przykro mi jest czytac ten post - ale przyznaje, ze moj bardzo madry stazysta opakowal procek w folie bombelkowa, i tak opakowany wsadzil do koperty bombelkowej!!!! Jak to zobaczylem, to go zdmuchnalem z krzesla!!! Niestety troche za pozno to zauwazylem , poszly juz wczesniej wlasnie tak zle zapakowane! Wielkie sorry - juz oferowalem znizke dla poszkodowanego :(.... mamy kartoniki specjalne do prockow - moga inni kupujacy potwierdzic i juz nigdy sie takie cos nie zdarzy.... Gw. jest jak byla....

 

pozdrawiam

 

Thomas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo przykro mi jest czytac ten post - ale przyznaje, ze moj bardzo madry stazysta opakowal procek w folie bombelkowa, i tak opakowany wsadzil do koperty bombelkowej!!!! Jak to zobaczylem, to go zdmuchnalem z krzesla!!! Niestety troche za pozno to zauwazylem , poszly juz wczesniej wlasnie tak zle zapakowane! Wielkie sorry - juz oferowalem znizke dla poszkodowanego :(.... mamy kartoniki specjalne do prockow - moga inni kupujacy potwierdzic i juz nigdy sie takie cos nie zdarzy.... Gw. jest jak byla....

 

pozdrawiam

 

Thomas...

Po godzinie walki z prostowaniem nóżek jakoś wszystko wróciło do normy ale serce miałem pod gardłem (mam nadzieje na duży rabat bo zastanawiam się nad zakupem pamieci DDR A-DATA Vietesta DDR 500 2 GB- tylko czy one rzeczywiście osiagają 500 Mhz ? ). Na razie wszystko jest ok i procesor spokojnie wchodzi na 2900 MHz z standardowym napieciem. Znalazłem chyba sprawcę naszych kłopotów z 1T - kontroler DDR procesora, do tej pory miałem problem z uruchomieniem kompa z 1T teraz chodzi kilka godzin testów i nic pełen luz :). testuje dalej...

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie do posiadaczy procesorów 2 rdzeniowych. Czy opłaca się wymieniać amd 3000 Venice na AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400 Socket 939 Toledo. Czy wzrost wydajności jest zauważalny. Z tego co wyczytałem w grach narazie lipnie to wygląda. Proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo przykro mi jest czytac ten post - ale przyznaje, ze moj bardzo madry stazysta opakowal procek w folie bombelkowa, i tak opakowany wsadzil do koperty bombelkowej!!!! Jak to zobaczylem, to go zdmuchnalem z krzesla!!! Niestety troche za pozno to zauwazylem , poszly juz wczesniej wlasnie tak zle zapakowane! Wielkie sorry - juz oferowalem znizke dla poszkodowanego :(.... mamy kartoniki specjalne do prockow - moga inni kupujacy potwierdzic i juz nigdy sie takie cos nie zdarzy.... Gw. jest jak byla....

 

pozdrawiam

 

Thomas...

Ja widocznie też dostałem proca pakowanego przez stażystę, bo kartonika nie było, tylko bąbelki. Całe szczęście miałem odbiór osobisty i procek uniknął pocztowych przygód. Wszystkie nóżki proste, dlatego nie mam pretensji, ale osoba poszkodowana rzeczywiście może czuć żal. Napewno to był ostatni taki przypadek.

 

@PawelDK nie ma sensu brać modelu 4400+, lepiej brać 3800+ toledo, świetnie się kręcą, pewnie lepiej od 4400+.

 

Edit: niecierpliwi płacą więcej ;) Toledo za 599pln, szkoda tylko że gość skopiował opis, za to chyba jest zawieszenie konta.

http://allegro.pl/9088_athlon_64.html?id=9...w=gtext&p=1

 

Edit2: już wiem skąd ta cena, to procki od Tomka co do Gdańska poszły, tylko było ich 10, a w sprzedaży jest 9. Czyli są przeselekcjonowane :P

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uważasz ze potrzeba Ci 2 rdzeni? Jeżeli tak to bierz, jeżeli nie to czekaj, ale nie wiem na co?

Może na obniżkę cen C2D i płyt pod te procki.

a wgrach wogóle coś to daje ? bo, że np w 3d studio podczas renderingu daje kopa to wiem, ale jak to w grach wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...