Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

od dwoch dni testuje mojego nowego X2 3800+ Toledo, na noc zapuscilem orthosa na 2200@1,2V (zalezy mi na jak najnizszym napieciu bo mam mini pc- zamknieta i mala obudowa) rano wstaje - komp wylaczony :blink:

 

podnioslem do 1,25V i zapuscilem znowu, chodzil caly dzien tzn okolo 10h, w miedzyczasie normalnie korzystalem z kompa i przed chwila znowu, ciach i komp sie wylaczyl... what the f#*k?

 

Temperatury nie przekraczaja 50 stopni w stresie, wszystkie inne testy lataja bez problemu SPi, marki, S&M...

 

Zawsze jak cos z kompem bylo nie tak to albo zwiechy, albo restarty albo po prostu wyskakiwal blad w programie testujacym...

 

Ma ktos jakis pomysl?

 

Moj config

X2 3800 Toledo

DFI RS482 Infinity

Tagan 580W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyliczenia sa oparte za pomocą kalkulatora na stronie : http://extreme.outervision.com/index.jsp

wiec jesli jest przesadzone to wina ww kalkulatora ( wprowadzałem tylko składowe mojego konfigu).

 

No jest to wina tego kalkulatora.. bo ten wynik co ty wyliczyles mozesz podzielic spokojnie przez 2 :D

 

ja lecialem z X2 na 2900 Mhz, 1,55 V... dual PRIME i nie wzielo to pewnie nawet 200 wat :] sa topici o pomiatach w dziale o zasilaczach poczytaj :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwoch dni testuje mojego nowego X2 3800+ Toledo, na noc zapuscilem orthosa na 2200@1,2V (zalezy mi na jak najnizszym napieciu bo mam mini pc- zamknieta i mala obudowa) rano wstaje - komp wylaczony :blink:

 

podnioslem do 1,25V i zapuscilem znowu, chodzil caly dzien tzn okolo 10h, w miedzyczasie normalnie korzystalem z kompa i przed chwila znowu, ciach i komp sie wylaczyl... what the f#*k?

 

Temperatury nie przekraczaja 50 stopni w stresie, wszystkie inne testy lataja bez problemu SPi, marki, S&M...

 

Zawsze jak cos z kompem bylo nie tak to albo zwiechy, albo restarty albo po prostu wyskakiwal blad w programie testujacym...

 

Ma ktos jakis pomysl?

 

Moj config

X2 3800 Toledo

DFI RS482 Infinity

Tagan 580W

Kiedys widzialem na wlasne oczy jak kot wylaczyl komputer nadeptujac na odpowiedni przycisk na klawiaturze ale wtedy to jest

zamkniecie systemu.

Jesli to jest inaczej niz przez zamkniecie systemu (jakis program moze zamknac ) to wtedy sprawa sprzetowa a mozliwosci jest

wiele pierwsza to zasilanie.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 3800 Toledo LCBIE 0627 TPMW

Ile osób ma cpu z tej samej serii co mój?

Witam moj jest idealnie ten sam .. narazie nie mam zasilki ale jak od kumpla wzialem fortrona 350w (:lol:) to tak na szybko spokojnie zrobil 3 ghz .. nie przekraczalem napiecia 1.4v .. w przyszlym tyg bedzie zasilka wiec pomecze go jeszcze..a teraz lezy i sie do mnie usmiecha heh

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwoch dni testuje mojego nowego X2 3800+ Toledo, na noc zapuscilem orthosa na 2200@1,2V (zalezy mi na jak najnizszym napieciu bo mam mini pc- zamknieta i mala obudowa) rano wstaje - komp wylaczony :blink:

 

podnioslem do 1,25V i zapuscilem znowu, chodzil caly dzien tzn okolo 10h, w miedzyczasie normalnie korzystalem z kompa i przed chwila znowu, ciach i komp sie wylaczyl... what the f#*k?

 

Temperatury nie przekraczaja 50 stopni w stresie, wszystkie inne testy lataja bez problemu SPi, marki, S&M...

 

Zawsze jak cos z kompem bylo nie tak to albo zwiechy, albo restarty albo po prostu wyskakiwal blad w programie testujacym...

 

Ma ktos jakis pomysl?

 

Moj config

X2 3800 Toledo

DFI RS482 Infinity

Tagan 580W

 

Mi też się nie raz jakieś zwisy przydażają przy 3,06ghz, wine u mnie ponoszą mem (mimo że wcześniem mem testa przedją nawet). Dzielnik może mu nie pasuje?

 

@:)krzymack_opole(: - składaj tego kompa, dasz mi motywacje do dalszego oc bo jakoś się zabrać nie moge... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rob ze mnie laika ziąą ;] 2*super pi ;] nie wiem pomecze go jeszcze jak bedzie zasilka .. pewno dfi swiruje i te jej magiczne czujniki :] dlatego tez napisalem "wg. dfi no ale xD"

 

edit: ps. nie uzywam winampa :P

 

pozdro

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 to ja mam w idle na wc przy 3ghz..i gdzies tyle wlasnie przy pi co ty podales

wogole pokaz cos konkretnego -nawet screeny z tych pi :) nie mowiac o prime - no ale sygnaturka juz elo pro jest :)

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo ;] ciagle trabie o tym ze zasilki nie mam :P boszsz jakie najazdy odrazu :lol: :lol2:

co do syg to 1sze wrazenia zobaczymy jak bedzie w praniu.. - pisze "narazie" czy slepi ? pisalem ze zasilke od kumpla mialem krotko.. (az pol dnia ;] ) wy to byscie chcieli wszystkich tylko wyfrajerzyc xD :D

 

pozdro

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia czujnika?

 

Ja mam dwurdzeniowego Tolego 4400+ i jak puściłem go na noc Orthosem po leciuchnym podkręceniu z 2.2 do 2.31GHz to jak wstałem rano i popatrzyłem w Evereście to jeden rdzeń pracując miał 55 stopni, a drugi 49 :blink:

A sam procesor, wedle Everesta miał 47 :unsure:

 

No to która temperatura jest bliższa prawdy?

Bo 55 wydaje się być dość wysoką jak na moje chłodzenie, pastę Coollaboratory Liqiud Pro i niewielkie podkręcenie. A chciałbym kręcić dalej :huh:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor idzie na 1.4V. Może za wysoko już dla niego?

HR01 jest obłożony z jednej strony 12cm Coolinkiem, a z drugiej tunelem, na którego końcu jest drugi Coolink 12cm (umieszczony na tylnej ściance budy). Mam dziwne wrażenie, że czujnik jest chyba sprawny inaczej i pokazuje za wysokie temperatury. Tylko któremu teraz wierzyć hm... :huh:

 

A jest to szczególnie dziwne, bo temperaturę w idle ma często nawet poniżej 30 stopni na obu rdzeniach (z czego na drugim średnio 2 stopnie mniej niż na pierwszym), czyli chłodzenie raczej musi być wydajne :unsure:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prince biadolisz jak stara baba.

 

to nie allegro gdzie mozna glupoty wypisywac . jeszcze nawet nie sprawdzil procka a juz w sygnaturce podpis :) temperatury takie ze ja na wc nie mam :) i co wszyscy maja wierzyc ? rozumiem jakis nowy koles na forum - specjalnie zeby sobie jaja proobic by to napisal ,ale nie ktos kto juz tyle tu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie się już czepiać. Co to ma do tematu? Wystarczyło, że jeden napisał prośbę o screeny, po cholerę tyle postów na ten temat. Przecież :)krzymack_opole(: napisał, że nie ma zasiłki i testy były na szybko i o tym, że temp może być przekłamana, także sprawy nie ma. Ma w sygnaturce to co chce i też jesgo sprawa. Jak widać niektórzy są zazdrośni. A co zrobicie jak pokaże Orthosa przez 2h na tych 3GHz i temp faktycznie będą takie niskie? Bo założę się, że nikt o przeprosinach za to, że najechał nie pomyśli.

Tak w ogóle to nie chcę żebyście myśleli, że bronię :)krzymack_opole(: bo mi to wisi czy ma 3GHz, 4 czy może 5. Po prostu czasem mnie śmieszy zachowanie niektórych.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobicie jak pokaże Orthosa przez 2h na tych 3GHz i temp faktycznie będą takie niskie? Bo założę się, że nikt o przeprosinach za to, że najechał nie pomyśli.

Juz wielokrotnie o tym pisałem. Wiecie gdzie można wsadzić sobie odczyty temperatur z czujników mobo?

 

A już porównywanie odczytów pomiędzy płytami różnych producentów to kompletne nieporozumienie :?

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam male pytanko do posiadaczy "dwoch jajek" :D

jakie obecnie sa najlepsze serie X2 do krecenia?

 

moze zapodacie jakiegos linka gdzie jest jakis spis steppingow?

(kiedys znalazlem taka strone ale to bylo jakis rok temu i wtedy szukalem Venica)

 

sa jeszcze dobre wypusty na rynku czy juz wszystko przebrane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zajrzalem i znalazlem tylko jedna serie polecana do OC 0618EPMW a link do tego niemieckiego forum nie dziala :mur:

 

Zajrzyj na allegro a sie zalapiesz na Toledo.

Seria

AMD / ADA3800DAA5CD

LCBIE 0627TPMW

 

(skopiowane z aukcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów!

 

Mam pytanie natury zasadniczej.

Któremu z trzech czujników wierzyć?

Odpalam Everesta Ultimate i mam trzy temperatury pokazywane z czujników w procesorze.

 

Spróbowałem podkręcić procesor, a posmarowałem go pastą Coolaboratory Liquid Pro (o ile to w ogóle bez zdjęcia IHS miało sens), żeby mój HR-01 lepiej jeszcze odprowadzał ciepło. Chłodzenie mam jak w sygnaturze.

 

Procesor przy 2.53GHz nie chciał odpalić systemu przy HTT 230 i mnożniku 11 na napięciu 1.4V, więc dałem go na 1.5 (przy VCore modzie niestety nie mogłem dać nic pośredniego). Co ciekawe Super PI, PCMark05 przeszły bez mrugnięcia okiem. Na koniec zostawiłem sobie Orthosa i tego puściłem. Po 15 minutach czujnik pokazujący rzekomą temperaturę na rdzeniu pierwszy sygnalizował aż 63 stopnie! :huh: Na drugim rdzeniu 58! :blink: A na czujniku podpisanym po prostu "procesor" 55! :wacko:

Oczywiście szybko wyłączyłem Orthosa, ten zaś w międzyczasie nie wykonał żadnego błędu.

 

To w takim razie, któremu czujnikowi wierzyć i do jakiego stopnia? HR-01 w dolnej partii po Orthosie był dość ciepły. Do opażenia jednak jeszcze dużo zostało. Jeśli żaden z czujników nie mówi prawdy to jak sprawdzić temperaturę? Mam założony czujnik temperatury od panelu Akasy, ale niestety nijak go na procesor wsunąć nie mogłem, bo by mi go cooler zgniótł. Siedzi sobie zatem możliwie blisko - wsunięty lekko pod białą część socketu, w której siedzi procesor. Niestety temperatury tam pokazywane są oczywiście dużo niższe - pokazywał 43 stopnie w chwili gdy czujnik z pierwszego rdzenia mówił o 63.

 

A poza tym, co ten procesor się tak grzeje? Chłodzenie jest raczej dobrze założone, bo teraz, przy co prawda otwartej budzie, ale mam na pierwszym rdzeniu wedle wspomnianego czujnika 29 stopni, na drugim 27, a na czujniku "procesor" 32. Przy budzie zamkniętej temperatury rosną średnio o 2-3 stopnie na obu rdzeniach. Gdyby IHS był źle założony to temperatury byłyby i w spoczynku wyższe, ne c'est pas?

Czy to znaczy, że te procesory nie są w stanie wyciągnąć więcej niż 2.5GHz? Wszędzie piszą (w tym na pierwszej stronie tego wątku), że Toledo spokojnie na powietrznym chłodzeniu dają radę na 2.6, a niektóre sztuki i wyżej. Nie chciałbym procka spalić sprawdzając czy pójdzie wyżej.

 

Przy 63 stopniach to on już powinien jakieś błędy chyba sypać. A 1.5V to chyba maksimum jakie bezpiecznie procesorowi mogę podać, prawda?

 

Bardzo uprzejmie proszę o rady :roll:

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Labovsky

 

Twoje wyniki nie bardzo mnie dziwią, gdyż:

1. X2 to niezłe grzałki i już nie raz była o tym mowa

2. Twój model to X2 Toledo z 1MB cache/rdzeń, a większość osób piszących o Toledo pewnikiem chodzących @2,6Ghz ma na myśli model 3800+ na rdzeniu Toledo z wyłączoną połową cache. Tak więc Twój procek na tle modeli 3800+ jest jeszcze mocniejszą grzałką

3. Ilość wydzielanego ciepła jest wprost proporcjonalna do kwadratu napięcia, tak więc różnica między 1,4V a 1,5V jest duża.

4. Wiele proców AMD cierpi na przypadłość "krzywej czapki", możliwe że dotyczy to również Twojego.

 

Tak więc, to co mogę Ci zasugerować to:

a. Zdjęcie czapki z proca

b. Odpalenie na napięciu pośrednim między 1,4 a 1,5V (jeżeli to możliwe)

c. Zmiana chłodzenia na wydajniejsze, gdyż jak widać (mówisz że podstawa coolera jest dość ciepła) obecne nie daje sobie rady z odprowadzeniem ciepła przy wspomnianych przez Ciebie taktach.

(kolejność przypadkowa)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial tylko dodac, ze krzywa czapka to sciema (znaczy nie ma takiego pojecia jak krzywa czapka, a przynajmniej nie na taka skale jak to sie niektorym wydaje). U mnie przy chlodzeniu powietrzem pokazuje na zimniejszym rdzeniu 17 stopni w idle. Generalnie roznica miedzy rdzeniami dochodzi nawet do 20 stopni, ale jakos nie pali mi sie do sciagania czapki bo wiem, ze nie w czapce wina tylko w diodach termicznych z [gluteus maximus] co takie glupoty pokazuja.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial tylko dodac, ze krzywa czapka to sciema (znaczy nie ma takiego pojecia jak krzywa czapka, a przynajmniej nie na taka skale jak to sie niektorym wydaje). U mnie przy chlodzeniu powietrzem pokazuje na zimniejszym rdzeniu 17 stopni w idle. Generalnie roznica miedzy rdzeniami dochodzi nawet do 20 stopni, ale jakos nie pali mi sie do sciagania czapki bo wiem, ze nie w czapce wina tylko w diodach termicznych z [gluteus maximus] co takie glupoty pokazuja.

święta racja!

 

Nie ma cudów - rdzenie są koło siebie więc różnica może być max kilka stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów!

 

Mam pytanie natury zasadniczej.

Któremu z trzech czujników wierzyć?

Odpalam Everesta Ultimate i mam trzy temperatury pokazywane z czujników w procesorze.

 

Spróbowałem podkręcić procesor, a posmarowałem go pastą Coolaboratory Liquid Pro (o ile to w ogóle bez zdjęcia IHS miało sens), żeby mój HR-01 lepiej jeszcze odprowadzał ciepło. Chłodzenie mam jak w sygnaturze.

 

Procesor przy 2.53GHz nie chciał odpalić systemu przy HTT 230 i mnożniku 11 na napięciu 1.4V, więc dałem go na 1.5 (przy VCore modzie niestety nie mogłem dać nic pośredniego). Co ciekawe Super PI, PCMark05 przeszły bez mrugnięcia okiem. Na koniec zostawiłem sobie Orthosa i tego puściłem. Po 15 minutach czujnik pokazujący rzekomą temperaturę na rdzeniu pierwszy sygnalizował aż 63 stopnie! :huh: Na drugim rdzeniu 58! :blink: A na czujniku podpisanym po prostu "procesor" 55! :wacko:

Oczywiście szybko wyłączyłem Orthosa, ten zaś w międzyczasie nie wykonał żadnego błędu.

 

To w takim razie, któremu czujnikowi wierzyć i do jakiego stopnia? HR-01 w dolnej partii po Orthosie był dość ciepły. Do opażenia jednak jeszcze dużo zostało. Jeśli żaden z czujników nie mówi prawdy to jak sprawdzić temperaturę? Mam założony czujnik temperatury od panelu Akasy, ale niestety nijak go na procesor wsunąć nie mogłem, bo by mi go cooler zgniótł. Siedzi sobie zatem możliwie blisko - wsunięty lekko pod białą część socketu, w której siedzi procesor. Niestety temperatury tam pokazywane są oczywiście dużo niższe - pokazywał 43 stopnie w chwili gdy czujnik z pierwszego rdzenia mówił o 63.

 

A poza tym, co ten procesor się tak grzeje? Chłodzenie jest raczej dobrze założone, bo teraz, przy co prawda otwartej budzie, ale mam na pierwszym rdzeniu wedle wspomnianego czujnika 29 stopni, na drugim 27, a na czujniku "procesor" 32. Przy budzie zamkniętej temperatury rosną średnio o 2-3 stopnie na obu rdzeniach. Gdyby IHS był źle założony to temperatury byłyby i w spoczynku wyższe, ne c'est pas?

Czy to znaczy, że te procesory nie są w stanie wyciągnąć więcej niż 2.5GHz? Wszędzie piszą (w tym na pierwszej stronie tego wątku), że Toledo spokojnie na powietrznym chłodzeniu dają radę na 2.6, a niektóre sztuki i wyżej. Nie chciałbym procka spalić sprawdzając czy pójdzie wyżej.

 

Przy 63 stopniach to on już powinien jakieś błędy chyba sypać. A 1.5V to chyba maksimum jakie bezpiecznie procesorowi mogę podać, prawda?

 

Bardzo uprzejmie proszę o rady :roll:

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tak ustawiony 4400 pobiera ponad 100W i nie ma sie co dziwic temperaturom bo kazde chlodzenie ma swoje ograniczenia

w odprowadzaniu ciepla. Mysle ze powinienes ograniczyc napiecie CPU lub zmienic chlodzenie na wydajniejsze bo te temperatury

sa raczej bliskie prawdy zwlaszcza ze trzeci czujnik na mobo pod CPU to potwierdza.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial tylko dodac, ze krzywa czapka to sciema (znaczy nie ma takiego pojecia jak krzywa czapka, a przynajmniej nie na taka skale jak to sie niektorym wydaje). U mnie przy chlodzeniu powietrzem pokazuje na zimniejszym rdzeniu 17 stopni w idle. Generalnie roznica miedzy rdzeniami dochodzi nawet do 20 stopni, ale jakos nie pali mi sie do sciagania czapki bo wiem, ze nie w czapce wina tylko w diodach termicznych z [gluteus maximus] co takie glupoty pokazuja.

Pisząc o zjawisku "krzywej czapki" mam na myśli dużą różnicę w temperaturach idle/stress (o którą obwinia się często kiepski styk rdzenia z IHS-em lub IHS-a z radiatorem) a nie różnicę w temperaturach rdzeni. Sam pisałem już w tym temacie że mam kilkunastosopniową różnicę w temperaturach rdzeni pokazywanych przez Core Temp mimo że czapkę mam zdjętą.

 

Po prostu pasta między rdzeniem a IHS-em nie dość że nie jest najwyższych lotów, to bywa źle rozprowadzona (zdażają się procki, w których niektóre fragmenty rdzenia w ogóle nie maja styku z IHS-em). Polecam przejżenie wątku Zdjąłem Ihs, Co Dalej?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...