Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak cos piszczy to plyta no ewentualnie zasilka a raczej cewki z tych urzadzen.

Procek nie moze piszczec sam z siebie.

 

hmm zasilka az tak slaba nie jest, ale konfig tez to malo pradozernych nie nalezy. Skombinuj mocniejsza zasilke 450W i zobacz czy piszczy.

Myslisz, ze mocniejszy zasilacz moze cos poprawic skoro cos ewidentinie piszczy z płyty a nie z zasilacza? niedobór mocy moze objawiać sie piszczeniem? :D Wezme dziś jakis dobry zasilacz do sprawdzenia, ale mało prawdopodobne aby coś pomogło. Kurcze nie chce troche smarowac tej plyty jakimiś glutami, coż mam wrażenie ze na tym sie skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,przegladajac sigi uzytkownikow z osiagnieciami ich pociech, moja uwage zwrocil pewnien fakt. wyniki testu spi dla procesorow a64 x2 @2600-2800mhz (toledo) maja bardzo podobne czasy do a64 @2700mhz (vinice). oznaczalo by to ze maja podobna wydajnosc??? spi to czysta matematyka wiec wymagaja duzego zaangazowania procesora. innymi slowy czy wydajnosc w aplikacjach cad i rendering bedzie podobna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,przegladajac sigi uzytkownikow z osiagnieciami ich pociech, moja uwage zwrocil pewnien fakt. wyniki testu spi dla procesorow a64 x2 @2600-2800mhz (toledo) maja bardzo podobne czasy do a64 @2700mhz (vinice). oznaczalo by to ze maja podobna wydajnosc??? spi to czysta matematyka wiec wymagaja duzego zaangazowania procesora. innymi slowy czy wydajnosc w aplikacjach cad i rendering bedzie podobna?

Robilem porownanie jezeli chodzi o czas renderingu. Wyniki byly takie:

A3000+ 1800MHz 4,5h

X2 3800+ 2800MHz 2,5h

 

Roznica kolosalna jakby nie patrzec.

Prawda jest taka ze pi do konca nie uzywa 2 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem kilkanascie stron wstecz tego wątku ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi, a te ktore były, dotyczyły jeszcze starych cen (wysokich) procków. Idzie o to, że siedzę teraz na AMD 64 3000+, podkręcony na około 2250 Mhz. Socket 939. Na zmianę platformy kasy nie ma ale myslałem o zmianie procka.

Pod uwagę biorę albo AMD 64 San Diego 4000+ albo X2 3800+. I tu pytanie...sam nie lubię takich pytań....czy to się opłaca? Kompa wykorzystuje głównie do symulatorów (Flight Simulator 2004 i FSX). FSX wykorzystuje już w pełni dwa rdzenie ale jednocześnie lubi szybkie procki. Wiec nie wiem co byłoby bardziej optymalne, czy X2 3800+ czy SanDiego 4000+. Dodam, ze w przypadku symulatora, mam zwykle w tle odpalone 2-3 dodatkowe programy, wspierające niejako działanie symulatora, wiec moze tu dwa rdzenie by sie przydały. Dla uzupełnienia, grafa to Galaxy 7600GS 1.2 ns, 2 GB RAM DDR 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za x2. Jeżeli wykorzystuje dwa rdzenie to nic tylko brać x2, podkręcić go i grać. 4000+ to tylko 2.4GHz a na tyle na pewno sie podkręci x2 3800+. Polecam zamiast tego x2 3800+, x2 3600+(0,65nm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za x2. Jeżeli wykorzystuje dwa rdzenie to nic tylko brać x2, podkręcić go i grać. 4000+ to tylko 2.4GHz a na tyle na pewno sie podkręci x2 3800+. Polecam zamiast tego x2 3800+, x2 3600+(0,65nm).

3600+ jest na AM2. Ja mam S939 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki. Ale widzę, że pytałes o tego X3800+ a nadal siedzisz na SanDiego ;)

Nie zdecydowaleś się na zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki. Ale widzę, że pytałes o tego X3800+ a nadal siedzisz na SanDiego ;)

Nie zdecydowaleś się na zmianę?

Zdecydowalem, tylko nowy CPU jeszcze do mnie nie dotarl. Uklony dla Poczty Polskiej <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamski8

 

Ostatnio na allegro byly do kupienia X2 3800 na rdzeniu Toledo. Te procki sie bardzo dobrze kreca. Moj robi na stocku 2,8GHz.

BTW mozliwe ze pod koniec miesiaca bede zmienial sprzet wiec to co mam w sigu bedzie na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dwurdzeniówki AMD muszą sporo nadrobić by dogonić C2D Intela... "Niebiescy" byli lepiej przygotowani od AMD i Core2Duo nie sprawia zbytnio problemów

AMD X2 np. wariacko chodzi w Test Drive Unlimited dla niewiedzących chodzi baaaaaardzo szybko że aż za szybko

trzeba używać optimizerka :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to z optimizerkiem TDU działa bardzo dobrze. :D Na moim kompie działa bardzo płynnie na prawie max detal w 1024x768. TDU obciąża dwa rdzenie, wie ktoś czy je rzeczywiście wykorzystuje, czy tylko obciąża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD X2 np. wariacko chodzi w Test Drive Unlimited dla niewiedzących chodzi baaaaaardzo szybko że aż za szybko

trzeba używać optimizerka

HI,

 

Oczywiście mówimy o Sysytemie XP, na Viście nie ma takch problemów bynajmniej ja tak wszystko widze.Poza tym poprzednio na XP nie musiałem wgrywać żadnych optymalizerów i Hotfixa i działało wszystko dobrze łącznie z NFS MW, DOOM3, HL2, F.E.A.R, Xpand rally 2 itp.Także już się nad tym zatsanawiałem skąd się biorą te kłopoty u innych Userów?!

 

P.S. TDU śmiga i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to się ponoć dzieje nie na każdej konfiguracji. A nawet może być i tak, i tak na tym samym kompie w zależności jak się windows zainstalował (i co tam ma powgrywane) :lol:

Sam też tego nie doświadczyłem. Na początku odrazu optimizer zainstalowałem, ale potem go wywaliłem i było OK.

Akurat XpandRally1/2 lepiej chodzi bez optimizera, bo korzysta z 2 rdzeni. Nawet jak nie zawitały na dobre pod strzechy, to korzystał z HT Intela.

 

Vista nie potrzebuje żadnych optimizerów i driverów do C'n'Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, ze ten "optimizer" po prostu zrzuca cale obciazenie z gry na jeden rdzen, a drugi sobie lezy odlogiem (zakladajac, ze w tle nie chodzi inny program)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odwrót. Próbuje równomiernie rozłożć obciążenie na oba rdzenie.

 

AMD Dual-Core Optimizer - The AMD Dual-Core Optimizer can help improve some PC gaming video performance by compensating for those applications that bypass the Windows API for timing by directly using the RDTSC (Read Time Stamp Counter) instruction. Applications that rely on RDTSC do not benefit from the logic in the operating system to properly account for the affect of power management mechanisms on the rate at which a processor core's Time Stamp Counter (TSC) is incremented. The AMD Dual-Core Optimizer helps to correct the resulting video performance effects or other incorrect timing effects that these applications may experience on dual-core processor systems, by periodically adjusting the core time-stamp-counters, so that they are synchronized.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem płytę kn9 i poszukuję do niej proca z możliwie dobrym OC.

Czy te EE kręcą się gorzej?

Który proc byście doradzili z Proline:

1. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3600+AM2+B

215 zł

2. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+35W 229zł

3. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+65W 229zł

4. http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+AM2+B 229z

Czy czekać do 9 lipca na X2 BE-2300, X2-BE2350?

 

Dzięki, pozdro

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam mały problem, na moim X2 3600+ mam w spoczynku 40 stopni, a w stresie dochodzi do 57, wszystko jest na ustawieniach deafultowych, boxowy wentyl, proc nie podkręcany. czemu jest na nim tak gorąco, i czy jest to wogóle możliwe?? temperatury sprawdzałem w biosie, speedfan i coretemp pokazują 15 stopni... :/ co mam z tym zrobić?? czasem podczas grania ekran sie zatrzymuje, przeciągły dźwięk i komp sie restartuje.... pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam wersje F2, a jest juz F4, zaktualizuję i zobacze co dalej z tym

-----

zaktualizowałem do najnowszego biosu, sytuacja nie zmieniła się. CPU ma 48 stopni a wnętrze 44 przy otwartej obudowie... komp chodzi nie wyłączany od 12, przy graniu w wymagające gry wciąż sie resuje... czy boxowy wentyl i radiator są aż tak złe? a moze to mój zasilacz? sam juz nie wiem

Edytowane przez moleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już prawie cały zestaw mam kompletny, tylko procesor został (patrz->sig) i tu zaczynam mieć wątpliwości.... Zbudowałem zestaw dedykowany pod AM2 i na oc nastawiony :wink: Procesorem domyślnie miał być Brisbane X2 3600 ale zastanawiam się jeszcze nad takimi procesorami bo na dniach mają się pojawić na rynku: X2 BE-2300 i BE-2350 Jak myślicie, czekać na nie czy brać Bri x2 3600? 45W w nowych procesorach AMD może oznaczać lepszą podatność na podkręcane ale czy warto? Jak uważacie? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...