Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to niepokojący efekt, że rdzeń 1 ma większą temperaturę w "stresie" o 4-5 stopni niż rdzeń 2 (stress: pierwszy 47, drugi 43 idle: pierwszy 31, drugi 31 stopni)

 

...czapka posmarowana fachowo (AS5) i cooler siedzi równo(AF-Pro)!?? :?

Jeżeli dwa rdzenie wpakowane są w kawałek krzemu o powierzchni 2cm/kw i to wszysto przykryte jest IHS'em,

to w takim przypadku precyzyjny odczyt temperatury z obu rdzeni może być problematyczny. Ciepło siłą rzeczy będzie przenikać

z okolic jednego do drugiego rdzenia. Poza tym pomiar tmperatury zaimplementowany K8 jest tylko gadżetem i tak należy go

traktować. Tradycyjny termometr zaokienny wyprodukowanych w chinach ma większa dokładność wskazań. :)

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to niepokojący efekt, że rdzeń 1 ma większą temperaturę w "stresie" o 4-5 stopni niż rdzeń 2 (stress: pierwszy 47, drugi 43 idle: pierwszy 31, drugi 31 stopni)

 

...czapka posmarowana fachowo (AS5) i cooler siedzi równo(AF-Pro)!?? :?

99% procków ma różne odczyty z rdzeni - tylko nieliczne mają w miare równe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikowac :) a co do programow to tez oszukuja u kumpla panel z nvidi tez poszukuje zamiast pokazywac 1,3V pokazuje 1,55 :) hehehe a w biosie jest 1,3 :) ale co tam na x2 4200+ na 2600Mhz na zalmanie 7700CU mialem 30-35 stopni teraz poz zmianie na innym chodzieniu jest co innego ale to inna bajka musze wypolerowac podstawke bo Thermaltake sie nie wysilil nawet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp ale troche zakrecony ten program i nie bardzo wiem gdzie ustawic w nim CnQ <_<

 

W rmclocku w profilach ustawiasz sobie sam mnoznik i napiecie na procka. Pozniej do danego profilu przypisujesz ustawiony wczesniej mnoznik i napiecie.Do wyboru masz 4 profile. No management - w tym profilu sa standardowe ustawienia(takie jakie masz ustawione w biosie). Performance on demand - tu mozesz wybrac dwa lub wiecej ustawien i ten profil doslownie zastepuje C'n'Q, wybiera predkosc kompa wedlug obciazenia. W pozostalych dwoch profilach ustawiasz tylko jedna wybrana wartosc i wedlug nich sam decydujesz o aktualnej wydajnosci.

W Panelu sterowania wlacz opcje zasilania i wybierz rmclock power management. Oczywiscie w systemie musisz miec zainstalowane sterowniki dla prockow amd.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Foton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do posiadaczy procesorów X2 oraz tych, którzy lepiej orientują się w tym temacie - czy istnieje odczuwalna różnica w wydajności [gry] pomiędzy: AMD Athlon 64 X2 EE 4400+ a np.: AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX [załóżmy, że komputer posiada 2GB pamięci ram oraz kartę graficzną GF8600GT Sonic+]?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle też wiem, ale pisząc poprzedniego posta miałem na myśli [widoczną] wydajność w grach :) ...więc?

 

Pozdrawiam, wyyzy.

 

Edit: Dzięki Foton za odpowiedź :)

Edytowane przez wyyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle też wiem, ale pisząc poprzedniego posta miałem na myśli [widoczną] wydajność w grach :) ...więc?

 

Pozdrawiam, wyyzy.

 

Zbyt mala roznica zegara w tych procesorach aby odczuc widoczny wzrost wydajnosci. Lepiej podkrecic tego 4400+ lub kupic procka na jadrze windsor rev. f3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam maly problem z prockiem(tak mysle), w trakcie grania co jakis czas jest ostre szarpanie tak na jakies 2-3 sec.( np. Crysis klatek 30-35 i nagle szarpanie, 2-3 sec i wraca do normy)im dluzej gram to sie nasila... juz nie wiem co robic, nagralem optimizera, latke od M$ i nic to nie dalo.

System po formacie.

AMD X2 4200@2800 s939

2gb ddr

DFI Lanparty ultra-D

ATI radeon 1900 XT@ 669/765

Huntkey 350

 

temp cpu w stressie to ok. 44st

 

 

dodam ze bez oc jest to samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam maly problem z prockiem(tak mysle), w trakcie grania co jakis czas jest ostre szarpanie tak na jakies 2-3 sec.( np. Crysis klatek 30-35 i nagle szarpanie, 2-3 sec i wraca do normy)im dluzej gram to sie nasila... juz nie wiem co robic, nagralem optimizera, latke od M$ i nic to nie dalo.

System po formacie.

AMD X2 4200@2800 s939

2gb ddr

DFI Lanparty ultra-D

ATI radeon 1900 XT@ 669/765

Huntkey 350

 

temp cpu w stressie to ok. 44st

dodam ze bez oc jest to samo....

:P nom nie przeczytalem do konca :P racja slaba zasilka :P tylko z drugiej strony znow takiego pradozernego sprzetu nie posiada :P Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sprobowac zamienic zasilacz.... ale to strasznie dziwne bo na ^swiezo^ wlaczonym kompie moge grac znacznie dluzej tzn. pozniej pojawiaja sie te klatkowania... na poczatku myslalem ze to moj komp nie domaga bo najczesciej klatkowania pojawiaja sie podczas intensywnych ^scen graficznych^ ale to przymulenie trwa 2-3sec. i dalej znowu40fps.

 

aha, podczas tego zwolnienia mozna uslyszec jakis dziwny pisk, nie wiem skad sie wydobywa nie moge namierzyc, ale ten dzwiek jest tylko i wylacznie podczas tych zwolnien.

Edytowane przez foroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sprobowac zamienic zasilacz.... ale to strasznie dziwne bo na ^swiezo^ wlaczonym kompie moge grac znacznie dluzej tzn. pozniej pojawiaja sie te klatkowania... na poczatku myslalem ze to moj komp nie domaga bo najczesciej klatkowania pojawiaja sie podczas intensywnych ^scen graficznych^ ale to przymulenie trwa 2-3sec. i dalej znowu40fps.

 

aha, podczas tego zwolnienia mozna uslyszec jakis dziwny pisk, nie wiem skad sie wydobywa nie moge namierzyc, ale ten dzwiek jest tylko i wylacznie podczas tych zwolnien.

Problem rwania klatek jest od dawna znany i opisany. Jeżeli sam zauważasz niedorzeczność wymiany zasilacza, i chyba masz rację, to spróbuj zainstalować optimirer od AMD, a także skorzystaj ustawień koligacji, oczywiście do gier, w których występuje problem rwania klatek. Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam maly problem z prockiem(tak mysle), w trakcie grania co jakis czas jest ostre szarpanie tak na jakies 2-3 sec.( np. Crysis klatek 30-35 i nagle szarpanie, 2-3 sec i wraca do normy)im dluzej gram to sie nasila

Może grafika się przegrzewa? Piszesz że bez OC to samo, ale czy odkręcasz również taktowania karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może grafika się przegrzewa? Piszesz że bez OC to samo, ale czy odkręcasz również taktowania karty graficznej?

tak takty grafy odkrecone

 

Problem rwania klatek jest od dawna znany i opisany. Jeżeli sam zauważasz niedorzeczność wymiany zasilacza, i chyba masz rację, to spróbuj zainstalować optimirer od AMD, a także skorzystaj ustawień koligacji, oczywiście do gier, w których występuje problem rwania klatek.

Wiem ze problem jest znany ale chyba nie ten ktory tu opisuje, bo tak jak juz napisalem zainstalowalem optimizera a koligacje to wlasnie ta lata miala ustawic... ale recznie tez ustawialem i nic to nie dalo. Generalnie wszytkie gry mi tak dzialaja, tzn. te ktore instalowalem po zakupie x2 cod4, crisis, hellgate.

 

PS. mozliwe jest zeby mostek polnocny takie cyrki robil? bo strasznie sie grzeje( zalozone pasywne zalmana, zreszta na stockowym tez tak sie robilo...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem ze czas na zmiane z jednojajowca na x2 ,straszna padaka mi się trafiła , 3800 Toledo , DAA5CD CCBWE 0638 CPMW , na 2500Mhz potrzeba 1.5V ,na 2600 nawet na 1.55 nie chcial wstac <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

 

Pytanie trochę z innej beczki. Może ktoś z was wie i podzieli się info. CO MOŻNA WYCISNĄĆ Z DZISIEJSZYCH Toledo 4200+ ????

Mam 3800+ który chodzi spokojnie na 2700 MHZ. Ale niestety zaczyna brakować pary :-(

 

Da się coś jeszcze rozsądnego zamontować na 939 czy też czas na przesiadkę na intela?

 

Na allegro dużo jest OEM-ów 4200+. Czy coś się da z tego jeszcze wybrać ?????

 

Proszę o info

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam maly problem z prockiem(tak mysle), w trakcie grania co jakis czas jest ostre szarpanie tak na jakies 2-3 sec.( np. Crysis klatek 30-35 i nagle szarpanie, 2-3 sec i wraca do normy)im dluzej gram to sie nasila... juz nie wiem co robic, nagralem optimizera, latke od M$ i nic to nie dalo.

System po formacie.

AMD X2 4200@2800 s939

2gb ddr

DFI Lanparty ultra-D

ATI radeon 1900 XT@ 669/765

Huntkey 350

 

temp cpu w stressie to ok. 44st

dodam ze bez oc jest to samo....

daj nawiew na pwm area :) powinno minac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE POMOCY !! rzecz sytraszna kupilem toledo X2 4200 wykrecilem na 3000MHz i temp max mial 45st !! a teraz nagle cos sie ryplo i masz 45 IDLE !! boje sie cokolwiek na kompie dzialac, x2 siedzi w epoxie jakies 5h !! jak mu zapuscilem 11x200 @1,3 V to jest 45st !! X_x

 

aha nastopilo to po instalacji AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP and Windows Server 2003 (x86 and x64)

 

a TCaseMax mi nie dziala oraz Core Temp to samo tzn jak wlacze core temp to mi kompa resetuje !! nie czyta die temp !! a kiedys a A64 czytalo !!

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE POMOCY !! rzecz sytraszna kupilem toledo X2 4200 wykrecilem na 3000MHz i temp max mial 45st !! a teraz nagle cos sie ryplo i masz 45 IDLE !! boje sie cokolwiek na kompie dzialac, x2 siedzi w epoxie jakies 5h !! jak mu zapuscilem 11x200 @1,3 V to jest 45st !! X_x

 

aha nastopilo to po instalacji AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP and Windows Server 2003 (x86 and x64)

 

a TCaseMax mi nie dziala oraz Core Temp to samo tzn jak wlacze core temp to mi kompa resetuje !! nie czyta die temp !! a kiedys a A64 czytalo !!

Spokojnie 45 to nic strasznego dotknij ręką radiatora jak nie jest gorący to wcale się nie przejmuj programy lubią kłamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokleilem radiatorek plus czterdziestke wiatraczek na PWM IC i temperatura spadla o jakies 10st. no i co najwazniejsze juz nie rwie grafiki...

thx 4ever_anarchy_soldier B-)

Edytowane przez foroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z dziwnej beczki: do jakiej częstotliwości pamieci obsługuje kontroler X2 BB? Bo tak sobie patrze na topic z Phenomem i widze, że jego kontroler jedzie z pamieciami 1066 a u mnie już jest ponad 500DDR (nominalnie 400DDR) więc się pytam, czy możliwe jest że cep obsługuje nominalnie 1066 ?? Miałby ktoś mozliwość sprawdzić ?

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Pytanie z dziwnej beczki: do jakiej częstotliwości pamieci obsługuje kontroler X2 BB? Bo tak sobie patrze na topic z Phenomem i widze, że jego kontroler jedzie z pamieciami 1066 a u mnie już jest ponad 500DDR (nominalnie 400DDR) więc się pytam, czy możliwe jest że cep obsługuje nominalnie 1066 ?? Miałby ktoś mozliwość sprawdzić ?

 

http://img225.imageshack.us/img225/3458/31219sz0.gif[

Przeciez to jes po oc a nie nominalnie, oczywiście że działa ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z tym amd wgrywam wszystkie dual core optymalizery a on dalej rwie w grach :angry: jak wyłącze 1 rdzeń to to samo np. w tdu gra 25fps ale ciągle przeskakuje :angry:

 

Co mogę w tym momencie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z tym amd wgrywam wszystkie dual core optymalizery a on dalej rwie w grach :angry: jak wyłącze 1 rdzeń to to samo np. w tdu gra 25fps ale ciągle przeskakuje :angry:

 

Co mogę w tym momencie zrobić?

zainstalowac viste... obslga x2 pod tym systemem jest o niebo lepsza niz pod xp... a spadek wydajnosci znikomy jeszcze na sprzecie z twojego siga nie odczujesz roznicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...