Skocz do zawartości
Gray

Dfi Lanparty Ut Rdx200

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba trzeci raz ktoś to pokazuje na forum :)

 

NAwet jak będzie o 10 % wydajniejsza to zmieniam na nia :D

 

Może nie będzie juz tego badziewnego mosfeta od linii 5V..

 

I w końcu normalnie położony NB :rolleyes:

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okaże lepsza od DFI NF4 zarówno pod względem wydajności jak i O/C to ja nie widzę najmniejszego problemu aby zmienić mobo, tylko najpierw niech udowodni swoją „wyższość” najlepiej u kogoś z XS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli linia memek na stale jest do 5V podlaczona, to nieco groznie...

Posiadacze TCCD beda narzekac na grzejace sie mosfety, natomiast posiadacze UTT/BH-X beda plakac z radosci...Ja tam wole miec wybor...

Osobiscie czekam. NF4 Ultre-D kupilem w ciemno, bo wiedzialem ze bedzie SUPER, ale ta plytka, musialby byc doskonala, a juz widac ze nie jest :)

Natomiast widac wyraznie ze DFI uczy sie na lasnych bledach...

Poprawiono rozmiesczenie socketa, nie zmieniakac fukncji chlodzenia pamieci poprzez wiatrak z coolera !!!Nie sadzilem ze to zrobia, a jednak !

Chipset nie przeszkadza. Milosnikom ciszy przypominam, ze mozna go zwolnic dowolnym programem do regulacji obrotow. Technologia heat pipe nieco za droga na taka drobnostke jak NF4 - pamietajmy ze kontroler pamieci mamy w procku, wiec co tam ma sie grzac ?? ;)

Odleglosc pomiedzy zlotami wszyscy widza...w koncy nie limituje nas dlugosc jakiegos tam mostka !

 

Czekam na wiesci z frontu...oby nie bylo lepiej...zona mnie zabije...a jeszcze chlodzenia nie mam ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko widzisz na nf4 masz zworke i przestawiasz albo zasilanie z raila 3,3V albo 5V. W tej nowej plycie tego nie ma wszystko idzie z 5V. I nie ma problemu. Nie jest to jakis pionierski wynalazek zasilanie mem z raila 5V. Jest pare plyt ktore ma takie rozwiazanie i nie musi sie tam nic grzac. Sam mialem dfi na nf2 z takim rozwiazaniem i nie przypominam sobie zeby bylo cieplo. Tak btw to nie rozumiem czemu na nf4 zrobiona jest ta zworka, przeciez mozna bylo zrobic tak jak w nf2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NF4 się grzeje bo jeden układ odpowiada za 2 linie o różnym napięciu tu natomiast za jedną linie wiec nie powinno być problemów z temp jak na NF4 w końcu został przewidziany od początku na 5v a nie na 3,3v i 5v. Zresztą nie jedna mobo ma zasilanie tylko z 5v i nie ma na nich problemów z temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa a za 15 minut standardem bedzie mobo na 2 X2 przystosoane do pracy ze sobą a do tego nie dual tylko qatro ramy 256bit i winszit przystosowany do 10GB pamięci operacyjnej no i jeszcze do tego radeonik ze 128 potokami i mała elektrownia, a ja bede się może keidyś cieszył że nie bedzie mi się chciało już wiecej grać i kupie sobie laptopa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dodać 4 współpracujacych ze sobą kart graficznych :wink:

 

To normalne ze powstają nowe platformy, ale X2 ma 1 nóżkę za mało żeby pracować w parze

 

 

Ja się cieszę zę X2 jest na 939 :)

 

może kiedys znajdzie zastosowanie w moim kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak do końca września te nowe DFI by się pojawiło to chyba bym się nie zastanawiał zbytnio... Ale pierw testy i to jakies z połaczeniem np A64 3000+, 1GB Ramu, jakiś tam dysk SATA, wyżej wymienione rdx200 i nf4 + gf 6600 i powiedzmy x700 i raz włozony w x 700 w rdx 200 a pozniej w nf4. Ciekawe czy była by jakaś spora żnica w stosunku do kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Sapphire'a jest słodka ;) (jak biała czekolada), szkoda tylko, że gniazda pamięci są ułożone zbyt blisko siebie, co zaowocuje problemem w obsadzeniu ich pamięciami z radiatorkami.

No i dlaczego jest na niej tylko JEDEN slot PCI-E x16 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...