Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Co do a6w, to moim zdaniem po przejściu pierwszego tygodnia idzie już z górki. Najgorzej jest właśnie na początku dać brzuchowi wystartować - zwłaszcza dzień 2. i 4. (po raz pierwszy 2 i 3 serie).

 

Drugi "kryzys" to natomiast po przekroczeniu serii z 20 powtórzeniami (mniej więcej). I nie chodzi tu o mięśnie, bo te spokojnie wyrabiają, tylko o... czas! Po prostu odechciewa się człowiekowi powoli spędzania tyle czasu na SAMYCH brzuszkach. Zwłaszcza, jesli:

1. nie musisz schudnąć i...

2. nie jest to dla ciebie jakimś wielkim wysiłkiem

W moim przypadku 183cm / 72-73kg / praktycznie beztłuszczowy (szybki metabolizm ma swoje zalety :wink:) i miałem - nieskromnie - silny brzuch już gdy zaczynałem a6w - więc zrobiłem do końca serii po 22 powtórzenia i przerzuciłem się na inne ćwiczenia, z większym obciążeniem...

 

A od wakacji zaczyna się porządny (mam najdzieję :wink:) trening na resztę, więc niebawem zgłoszę się po fachową poradę. Ogólny plan działania już jest, tylko szczegóły dopasować trzeba :razz: (do tej pory raczej rekreacyjne ćwiczenia to były)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a6w jest co prawda na początku męczący, ale potem jest już ok :) . Osobiście te ostatnie 2 ćwiczenia jakoś słabo na mnie działają, wiec zamieniłem je na tradycyjne brzuszki.

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z was trening w postaci kilku sesji dziennie na antagonistyczne mięśnie :?:

Tj. przykładowo: Pierwszy trening: dwugłowe ramion, za 2 godzinki trójgłowe, no i łacznie 2 takie sesje dziennie. Gdzieś o tym czytałem że daje bardzo dobre efekty, z tym że wówczas trzeba koncentrować się tylko na 1 grupie mięsni, a reszty praktycznie nie ćwiczyć. No i oczywiscie jest to trening na maksymalnie miesiąc po 2-3 sesje tygodniowo, + kwestia odpowiedniej suplementacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Robił ktoś z was trening w postaci kilku sesji dziennie na antagonistyczne mięśnie :?:

Tj. przykładowo: Pierwszy trening: dwugłowe ramion, za 2 godzinki trójgłowe, no i łacznie 2 takie sesje dziennie. Gdzieś o tym czytałem że daje bardzo dobre efekty, z tym że wówczas trzeba koncentrować się tylko na 1 grupie mięsni, a reszty praktycznie nie ćwiczyć. No i oczywiscie jest to trening na maksymalnie miesiąc po 2-3 sesje tygodniowo, + kwestia odpowiedniej suplementacji.

a mozesz powiedziec cos wiecej o sobie:staz ,wiek ,wyniki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie już mnie to tak nie kręci jak kilka lat temu, tj. ćwiczę tylko dla zachowania kondycji, choć te kilk kg dzięki siłowni się zdobyło. ;) Co do opisanej wyżej metody, raz tego spróbowałem, i był to naprawdę intensywny trening, ale bez suplementów po 3 takich razach, zapewne mieśnie odmówiłyby współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[qiuote name=wadim' date='28 maj 2006, 12:32' post='2154039]

he plecki masz ładnie wybite :)

Ja od 3 tyg. cwicze :P i musze powiedziec 1 - 1.5 cm wiecej w łapie :D teraz mam 35 cm mysle ze przez pół roku dojade do 36-37 :) kreatynka mi chodzi po głowie ale cos mi sie wydaje ze to nie ma sensu, boje sie następstw w przyszłosci

Witam

 

Nie kieruj się przyrostami.Stawiaj sobie krótsze cele - np. ilość powtórzeń,zwiększanie ciężaru itp.

,inaczej szybko stracisz motywację.Na piersze efekty co prawda nie czeka się długo,ale później jest już po górkę. Kreatyna Ci napewno nie zaszkodzi.Twój organizm zna ją doskonale - no może nie w takich dawkach o jakich myślimy.Pamiętaj o nawadnianiu organizmu i diecie - to bardzo ważne.

Białko na noc obowiązkowo - najlepiej tuńczyk,chudy ser biały itp.

A tak wogóle - TEMAT RZEKA !!

Edytowane przez scooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po pierwszej serii brania kreatyny zaopserowaliscie duze zmiany w sile czy tez budowie?

Nie wiem na ile sie moge wypowiedziec.

Po miesiacu na silce zaczalem brac kreatyne.

Na poczatku nawet bez suplementow sa najwieksze przyrosty ciala oraz sily wiec nie wiem czy to przez kreatyne czy tak mialo byc ale sily oczywiscie przybywa duzo.

14-16g dziennie przez okolo 1,5 miesiaca wsuwalem.

Teraz przerwa az do wakacji bo organizm nasycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co

 

tez przerwalem a6w

 

po dziesiejszym treningu jaki przeprowadzilem na silowni stwierdzam ze te spiecia o kant [gluteus maximus] rozbic

 

najpierw zrobilem godzinny trening rzezby klatki, plecow i barkow

na koniec trenig typowo masowy na brzuch a po calym treningu 40-50 minut biegania

 

efekt byl taki ze nie dosc ze schudlem 1cm w pasie to jeszcze miesnie brzucha mi sie powiekszyly

 

zamierzam taki trening robic 5-6 razy w tygodniu robic (oczywiscie trening rzezbowy bedzie sie zmieniac w zalezonosci od cwiczonych partii)

 

http://img516.imageshack.us/img516/3509/sese9sn.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co

 

tez przerwalem a6w

 

po dziesiejszym treningu jaki przeprowadzilem na silowni stwierdzam ze te spiecia o kant [gluteus maximus] rozbic

 

najpierw zrobilem godzinny trening rzezby klatki, plecow i barkow

na koniec trenig typowo masowy na brzuch a po calym treningu 40-50 minut biegania

 

efekt byl taki ze nie dosc ze schudlem 1cm w pasie to jeszcze miesnie brzucha mi sie powiekszyly

 

zamierzam taki trening robic 5-6 razy w tygodniu robic (oczywiscie trening rzezbowy bedzie sie zmieniac w zalezonosci od cwiczonych partii)

 

http://img516.imageshack.us/img516/3509/sese9sn.jpg

Ja wystarczy, ze rzucilem a6w i na silce na skosnej laweczce zrobilem 50 brzuszkow. Efekt - mialem zakwasy !

Kur*** po 30 dniach a6w miec zakwasy na bebenie :)

Widze jak on dziala, chyba na jeden miesien ten zaraz pod zebrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6w jest niezły na chudnięcie i wytrzymałość... na siłę trochę mniej, a na przyrost mięśni czy rzeźbę moim zdaniem zbytnio się nie nadaje. Tracisz dużo wody i przy dłuższych seriach także i kalorii pewnie, ale gdy nie chcesz schudnąć, tylko rozbudować mięśnie, to są ciekawsze sposoby.

 

Ja jak skończyłem to przerzuciłem się na coś takiego:

 

* ławka praktycznie pionowa (dokładniej ostatnie oczko przed pionem - tylko tyle, żeby du.pa miała podparcie i się nie bujać)

* skłony (a raczej podniesienia) "pełne" - do samych kolan praktycznie

 

* 1 seria x 20, ręce na karku (na rozgrzewkę :wink:)

* 3 serie x 10 z talerzem 10kg na klacie

* ponownie 1 seria x 20, ręce na karku

 

* ew. jeszcze trochę spięć na ziemi, tak na "dociągnięcie"

 

Można trochę mięśnie tak rozruszać. Myślę, że brzuch by wytrzymał jeszcze więcej (próbowałem krótkie serie 5-6x z 20kg na klacie na pionie i też szło :wink:), ale uda już nie dają rady. No cóż, przynajmniej wiem, co muszę ćwiczyć :D.

 

Aczkolwiek ostatnio na siłowni rzadko bywam i byłby już pewnie problem z takim zestawem na brzuch. No ale przez wakacje się nadrobi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile sie moge wypowiedziec.

Po miesiacu na silce zaczalem brac kreatyne.

Na poczatku nawet bez suplementow sa najwieksze przyrosty ciala oraz sily wiec nie wiem czy to przez kreatyne czy tak mialo byc ale sily oczywiscie przybywa duzo.

14-16g dziennie przez okolo 1,5 miesiaca wsuwalem.

Teraz przerwa az do wakacji bo organizm nasycony.

moze ktoś poza Kaeresem wypowie sie o przyrostach po pierwszej sesji z kreatyna? :)

Keares ja podobnie jak ty po miesiacu ćwiczenia mam zamiar sie tym dopomoc :)

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wadim: ja powiem tak ;) sam żałuje że dostałem od kumpla 0.5 puszki kreatyny, zaczełem ją brać po pierwszym miesiąciu ćwiczeń, na samym początku są przyrostu bez niczego, proponuje żebyś swoją pierwszą kreatyne zjadł dopiero po 5-6miesiącach ćwiczeń(wtedy gy zaczną się zastoje) bo teraz i tak będziesz rósł bez niczego :P Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jakies tabletki na ujedrnienie skory?? takie by nie zwisala czy cos:>

 

i co jest dobre na zapobieganie spadka?? bcaa?? troszke to drogie...chyba zwieksze ilosc weglowodanow w diecie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jakies tabletki na ujedrnienie skory?? takie by nie zwisala czy cos:>

 

i co jest dobre na zapobieganie spadka?? bcaa?? troszke to drogie...chyba zwieksze ilosc weglowodanow w diecie

rzeczywiscie bcaa drogie, znajomy jak robił rzezbe brał normalną taurynke by zapobiec antykabolizmowi, na innych forach tez polecali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie bcaa drogie, znajomy jak robił rzezbe brał normalną taurynke by zapobiec antykabolizmowi, na innych forach tez polecali.

a jak bral ja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam o to taki problem, rok szkolny był bardzo ciężki i nie miałem czasu na bieganie, jeżdżenie na rowerze i wykonywania ćwiczeń( pompki i brzuszki). Dzisiejszego pieknego dnia patrze się w duł i widze wielką góre, okazało się że to mój brzuch. Prosze was o jakiś zestawik ćwiczeń, żeby z tej śniezynki zrobił się kaloryfer. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tak jak tak czytam i mozna wywnioskowac jak ktos tu nowy przyjedize ze zacznie robic a6w i zaraz mu 20cm spadnie

dieta uz ujemnym bilansem kalorycznym, biganie (rower) i jakies dodatkowe speicia na brzuch i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus]

odradzam kazdemu a6w

 

mialem diete aeroby i redukcje na silowni

 

przy 28 dniu stwierdzilem ze nie ma sensu tracic 25 minut

 

polecam kazdemu normalne cwiczenia na brzuch na silowni plus aeroby porzadne

 

efekt bedzie dwa razy lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...