Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas_gab

Ja nie mam dzięki .

 

Jak można zdobyć seriala ? Kiedy będzie można wstąpić do tego programu testerów ?

Edytowane przez lukas_gab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do speech recognition to spróbuj zrobić dodatkowe treningi kompa a w czasie jak coś mu zadajesz miej całkowitą cisze w pokoju. Wtedy działa dobrze... Ale pisanie to raczej kompletna chała myślałem że mój akcent tak go myli ale potem na video google widziałem prezentacje microsoftu... Sie przejechali bo komputer zgupiał totalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z wersją 5600 x32, podczas instalacji (na początku) prosi mnie o sterowniki do cd/dvd bo nie wykrywa napędu, mam zwykłą nagrywarkę IDE NEC'a 3540a, więc mnie to trochę dziwi, nie wiem czy w ogóle jest coś takiego jak te sterowniki, ale wydaje mi się to dziwne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zaktualizowac bete 2 do rc1, odpalilem spod visty instalatro i nie moglem dac upgrade, bo opcja byla nie aktywna (chcial 7gb miejsca na hdd). Zrobilem miejsce, opcja upgrade jest aktywna, klikam, cos tam mieli po czym wyskakuje:

 

Dołączona grafika

 

Wolnego miejsca na jednaje partycji (na tej na ktorej jest vista) jest ponad 8gb, na drugiej (na ktorej zyje sobie xp) jest ponad 1gb. On chce ten backup zrobic na partycji xp czy co, czy jednak te 8gb to za malo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z moim problemem, pomogła zmiana softu w napędzie;), właśnie siedze na buildzie x86 5600 i to co zauważam, to coraz mniejsze zużycie ramu z każdą wersją i większa stabilność, już jest bardzo dobrze w porównaniu do tego co było kilka miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze zainstalowaną wersje RC1 x64 i najnowsze sterowniki graficzne ze strony NVIDII? Coś ten sterownik lubi się wywalać. Miałem już 3 komunikaty że sterownik nie odpowiadał, i dwa restarty Visty :/

 

RC2 musi wyjść. RC1 ma za dużo błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-No więc pierwsza rzecz to ta związana z wywalaniem tego sterownika do grafiki. Na pewno w nim jest jakiś błąd i system reaguje wyświetlając obok zegara piękny komunikat że sterownik nie odpowiadał. Ale czemu miałem restarty? Nowy model sterowników miał temu zapobiegac.

-Czasem coś przywiśnie, system prawie nie odpowiada. No to wciskam "ctrl+alt+delete" wyswietla sie piekny ekran gdzie do wyboru jest menedżer zadań. Tylko po kliknięciu na "menedżer zadań" to mam czarny ekran. Pozostają wtedy dwie rzeczy, czekać w nadziei że się sam odwiesi. Ale wcisnąć jeszcze raz "ctrl+alt+del" i wybrać logout albo restart.

-Problemy z windows explorer. Czemu do cholery nie rozdzielą tego na dwie aplikacje? Shell i explorer. Już mi się raz zdarzyło (na RC1, na poprzednich buildach była masakra)że explorer przestał odpowiadać. No to trzeba zrestartować. Jak był włączony WMP to już WMP się nie da normalnie wyłączyć. Kliknięcie na x powoduje tylko zamknięcie okna, proces dalej wisi.

-UAC, bardzo fajna rzecz, zwłaszcza że wcześniej siedziałem na koncie zwykłego usera i troche uciążliwe było ciągłe wpisywanie hasła po kliknieciu na "Run As". Tylko w UAC mnie jedna rzecz wkurza. Powinna być jakaś opcja do ustalenia że dla danego programu system w ogóle się nie pyta tylko od razu odrzuca możliwość przydzielenia programowi większych przywilejów.

-Kolejna rzecz, która mnie zastanawia to RAM usage i Page File usage. Wyłączyłem plik stronicowania bo nie cierpie tego mechanizmu. Co ciekawe zajetość RAMu i pliku stronicowania jest inna a RAMu zaczyna mi już brakować gdy mam zajęte zaledwie 1.8GB (w build 5472 to była dopiero masakra, użycie RAMu 1.6GB i już brakowało). Mam 2GB RAM.

 

Zaraz po instalacji system biega dość ładnie. Ale po instalacji programów i codziennej pracy (Viste mam jako główny os) wychodzą różną kwiatki. Zapewne niedługo ujawnią się kolejne błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie... Skoro do microsoftu nie można pisać na temat produktów beta a konkretniej o Viście to skąd taki microsoft będzie wiedział, że nie uruchamiają się u mnie wersje Rc1 i pre-RC1 a wręcz nie da się ich do końca zainstalować? No bo powiedzmy że to wina np. kontrolera dysku twardego których firma silicon image zrobiła przypuszczam baaardzo dużo to tak samo duzo ludzi nie zainstaluje sobie nawet końcowej Visty. Raportowanie błędów raczej też nie zdązy zadziałać więc skąd się dowiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaawansowanych opcjach uruchamiania wybrałem "disable automatic restart on system failure" czy jakoś tak i nareszcie wyświetlił się jakiś komunikat o błedzie. Więc niebieski ekran się wyświetlił i poinformował mnie o o tym że uratował mój komputer od zagłady i pokazały się "technical information" które mi nic nie mówią ale może wam coś powiedzą. Więc pisało tak:

STOP: 0X00000116 (0X85AAA810, 0X89610684, 0X00000000, 0X00000002)

atikmdag.sys - addres 89610684

base at 895F0000, datestamp 44e2140b

Czy ktoś wie co to ten tajemniczy atikmdag? Wywaliłem już z kompa karta sieciową i muzyczną (Soundblaster live 24 bit).

Pomysły, sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo, musi miec ~>12gb wolnego

No faktycznie, zwolnilem cos w okolicach 11.5gb i instalka ruszyla, nie wiem tylko po co ta informacja, ze wymaga tylko 8gb... ;]

 

Takie pierwsze wrazenie - dzial o wiele szybciej niz beta 2, mozna spokojnie pracowac z aero glass. Update z b2 do rc1 odbyl sie bezbolesnie poza faktem, ze windows zapomnial ustawien sieci. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rc1 64 i nie moge zainstalowaz z obrazu dlaczemu??? jak daje setup po zamontowniu visty we deamonie to wyskakuje ze nie ejst prawidlowa aplikacja win32. Wogole to jest spakowane a jak rozpakuje to jest tylko plik radme :/ czy musze nagrac na dvd te viste??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mo chlopaki z MS maja jeszcze duzo roboty.Nadal zbyt czesto odwoluje sie do hdd.A te zuzycie pamieci poprawili ale nadal jest wysokie..

PS.

ktos instalowal drivers do Audigy2 pod 5600 x64..

Nie laduja sie po instalacji!

Jeśli dobrze pamiętam, "czyste" Audigy2 nie jest obsługiwane przez te stery. Ale to i tak niewiele by pomogło. Sterowniki creative'a nie posiadają certyfikatu (?) i nie moga być zainstalowane na x64, niestety :mur: na x86 wszystkim chodzą.

Obecnie jadę na zintegrowanej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, "czyste" Audigy2 nie jest obsługiwane przez te stery. Ale to i tak niewiele by pomogło. Sterowniki creative'a nie posiadają certyfikatu (?) i nie moga być zainstalowane na x64, niestety :mur: na x86 wszystkim chodzą.

Obecnie jadę na zintegrowanej :/

Co ty nie powiesz, nie działają :blink: hmm a to ciekawe czemu mam dźwięk na viscie x64 :wink: . Sie czyta, sie wie B-).

No offence

Cytat z readme creativa do sterów pod vista x64:

To disable the signature enforcement checks permanently:

1) Turn on your computer.

2) Using an Administrator account, right-click the command prompt and

click Run.

3) Enter the following command: bcdedit /set nointegritychecks ON

4) Restart your computer.

5) Install the Beta driver.

6) I ciesz sie dźwiękiem ;)

To re-enable the driver signature enforcement checks:

1) Uninstall the Beta driver.

2) Using an Administrator account, right-click the command prompt

and click Run.

3) Run the following command: bcdedit /set nointegritychecks OFF

4) Restart your computer.

 

To disable signature enforcement checks on startup:

1) Restart your computer

2) During startup, press F8.

3) Select Advanced Boot Options.

4) Select Disable Driver Signature Enforcement.

5) Install the Beta driver.

6) Restart your computer.

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki creative'a nie posiadają certyfikatu (?) i nie moga być zainstalowane na x64, niestety :mur: na x86 wszystkim chodzą.

Obecnie jadę na zintegrowanej :/

Nie do końca. W becie 2 działały 4 głośniki a w RC1 działa już tylko 1... Mówię o viście x86. Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...