Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

No to milo :) ale to ze ReadyBoost nic nie dal to sie nie dziwie i bym sie dziwil zeby cos tu pomogl przy dekodowaniu, nie takie jest jego zadanie.

 

Pytanie do reszty czy ktos z +1GB ramu zauwazyl poprawe z ReadyBoost ?

 

Z moich obserwacji wynika, że przy 512MB i 1GB pendrivie Vista startuje w moim przypadku o około 5-7 sekund szybciej niż bez Readyboost'a. Szybciej też pracuje soft do grafiki jak np. Paint.NET.

 

Po włożeniu dwóch kostek HyperX 512MB do tych co mam 2x256 czyli w sumie 1,5GB RAM + 1GB pendrive nie przynosi już widocznego skutku przy starcie Visty. Podczas korzystania z aplikacji graficznych czy też innych nie widzę poprawy, nawet odczuwam, że jest przeciwnie.

 

Mój pendrive nie jest jakichś wysokich lotów: Kingston DT1 1GB. Możliwe, że np. Patriot wypadnie sporo lepiej ze względu na znacznie lepsze parametry.

 

Readyboost ma sens przy 512MB (najlepszy efekt) lub 1GB RAM systemie. Powyżej to już strata kasy. Lepiej dokupić RAM'u do 2GB.

 

Za to jestem zadowolony z SuperFetch, z dnia na dzień widać poprawę, Vista teraz śmiga szybko jak XP i sprawnie uruchamia aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury licencyjnej: :arrow: :arrow: :arrow:

 

Kupiłem notebooka Packard Bell z preinstalowanym systemem Vista Home Premium. Rzecz w tym, że nigdzie - ani na stronie producenta, ani tym bardziej sprzedawców - nie było informacji co to za wersja systemu jest - czy 32 czy 64 bitowa. Gdy okazało się, że system jest 32 bitowy i posiada mnóstwo niepotrzebnych mi psu-na-budę-programów, których producenci/wydawcy zapewne podpisali umowy z Packard Bellem (a mnie to guzik obchodzi)... w szczególności znienawidzonego przeze mnie Nortona w wersji 90 dniowej, uznałem, że coś z tym trzeba mi zrobić. Zwłaszcza, że Microsoft zrobił dość ciekawą i chyba dobrą rzecz - implementując na płycie instalacyjnej z Vistą każdego pakietu wszystkie pozostałe. Czyli na mojej Viście Ultimate były wszystkie inne rodzaje - Home Basic, Home Premium, Buisness itp.. Identycznie jest na płytach z Home Premium etc..

 

Zrobiłem więc rzecz następującą - wziąłem SWOJĄ płytę (Packard Bell nie dostarcza płyty instalacyjnej), z której zainstalowałem 2 miesiące wcześniej Vistę na swoim desktopie, i zainstalowałem Vistę z tej płyty (formatując dysk jak mi się podoba dzięki temu) wpisując klucz z notebooka. System się zainstalował... ale jest to system 64 bitowy (preinstalowany był 32), o co m.in. mi chodziło. Oczywiście system był goły i musiałem instalować potrzebne sterowniki samemu. Zainstalowała się wersja Home Premium (taka jaka była kupiona z notebookiem) - w kluczu bowiem zawarta jest informacja na ten temat, więc klucz ten nie aktywowałby mi kolejnej wersji Ultimate. Czy takie podejście jest legalne??

 

W skrócie - system zainstalowałem sam, z własnej płyty, wykorzystując klucz Visty zakupiony z notebookiem i w tej samej wersji... poza tym, że nie jest to 32bit tylko 64bit. Czy tak można?

 

Mój pomysł wyrósł z tego, że MS bardzo ostatnio promuje kupowanie samych kluczów do pirackich kopii WindowsówXP. Wystarczy kupić klucz i choć ma się piracką kopię instalacji to system może być legalny.

Ja mam zatem kopię Windows, z legalnym kluczem, zainstalowaną co prawda z innej płyty i 64bitową zamiast 32.

 

Więc jak? :rolleyes:

Dodam, gwoli "ułatwienia", że system się aktywował internetowo :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Labovsky niestety ale masz wersje nielegalna w rozumieniu licencji Microsoftu.

Jak by obie wersje byly 32bit to spox (chociaz kwestia instalacji jest oczywiscie nielegalna, ale efekt koncowy juz nie - pod warunkiem ze obie wersje by byly 32 bit). Ale jak jedna 32 a druga 64...

 

edit.

... pociesze cie tym, ze jak jest kontrola legalnosci to jest wkladane urzadzenie wielkosci pena do USB i zczytuje ono klucze jakiego kolwiek softu Microsoftu na jakim "jedziesz". Oczywiscie ze twoja instalacja lyknela klucz z lapa - bo na instalacyjnej plycie Microsoft zamieszcza jedna wspolna wersje, ktora jest modyfikowana w trakcie instalacji.

 

Nie wiem tylko czy przypadkiem to urzadzenie nie pobiera innych informacji. Tak szczerze to uwazam ze na 99% tak, bo jednak sa to rozne systemy ! Roznice sie cena zakupu etc...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku takiege oema, ale normalnie mozna z MS zamówic nosnik z wersja x64 za jakies tam koszty przesyłki.

Mozna zamawiac do boxow i oemow... w ultimate w ogole odrazu sa 2 plytki. Jak licencja jak najbardziej dziala zamiennie na wersje x86 jak i x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Robin, pocieszenie dla mnie to nie jest szczególnie istotne, choć bardzo jestem wdzięczny za nie. Interesuje mnie bowiem bardziej by system był legalny, a nie to, co są w stanie sprawdzić kontrolerzy.

 

Posiadam wersję OEM, więc chyba odpada sprawa nośnika alternatywnego.

 

Trochę mnie irytuje tylko ten gros śmieci implementowanych w systemie, które mi tylko system brudzą zamiast być w czymkolwiek użyteczne. Denerwuje mnie również fakt, że Packard Bell nie podał ŻADNEJ informacji nt. tego jaka wersja systemu jest instalowana na ich notebooku (64 czy 32bit). Nie cierpię być ubezwłasnowolniany, jeśli wiem jak się systemem posługiwać - zwłaszcza, że moja wygoda nie jest tutaj niestety na pierwszym miejscu... tylko kontrakty między firmami, które akurat ja mam gdzieś.

 

Zwłaszcza, że kupuję komputer z Vistą. Nie z Vistę z Nortonem i innymi śmietkami oraz przy okazji z komputerem, ale sam KOMPUTER z Vistą. Jeśli zaś kupuje komputer z Vistą to powinienem mieć możliwość dysponować komputerem jak MI się podoba, a nie być zmuszanym do korzystania z komputera na sposób producenta.

 

Nie mogę się doczekać aż rynek części do notebooków się rozwinie i nie będę skazany na dostawców OEMowych.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :rolleyes:

 

P.S. Robin, to że klucz przyjął to wiem, że nic szczególnego. System jednak się AKTYWOWAŁ... i to już jest trochę dziwne. Hm... :unsure:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zamawiac do boxow i oemow... w ultimate w ogole odrazu sa 2 plytki. Jak licencja jak najbardziej dziala zamiennie na wersje x86 jak i x64.

Do oemow nie mozna. Probowałem zamówic ale po wpisaniu keya wyskoczyl komunikat ze key jest zły.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że klucz przyjął to wiem, że nic szczególnego. System jednak się AKTYWOWAŁ... i to już jest trochę dziwne. Hm... :unsure:

Wersja sie zgadza, wiec czemu mial sie nie aktywowac? To ze byl to x64 nie ma znaczenia.

 

 

Co do łamania licencji. To ciezko złamac licencje jezeli w licencji nie ma o tym ani slowa, a tym bardziej zadnego punktu, ktory by tego zabraniał.

 

Jest tylko jeden punkt, który wygląda tak

Wersje alternatywne. Oprogramowanie może zawierać więcej niż jedną wersję, np. wersję 32-bitową i 64-bitową. Nie można używać więcej niż jednej wersji w tym samym czasie. Jeśli producent lub instalator wyposaży Państwa w opcję jednorazowego wyboru wersji językowej, mogą Państwo używać tylko jednej, wybranej wersji językowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie mozna? Zamowic nosnika drugiego? To ciekawe bo mi na infolinii powiedzieli ze mozna ... :/

Mi powiedzieli ze nie mozna zamowic drugiego nosnika przy wersji oem a po drugie przy probie zamowienia przez internet na stronie podanej powyzej i po wpisaniu klucza - wyswietliło komunikat o błędzie.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Mam problem. Vista mi nie chce odtwarzac filmow h264. Zglasza brak kodeka, problem w tym ze nie ma kodekow h264 do zainstalowania pod vista. Mam system czysty i najnowsze fddshow i nic wiecej. Probowalem zainstalowac kodeka x264 sciagnietego z netu (2 rozne wersje w formie pliku exe - tylko 264) ale program sie uruchamia i tyle. Jak by sie dalej setup nie chcial ladowac bo nic sie nie dzieje. Myslalem ze tak szybko sie instaluje ale po restarcie niestety dalej wszystko lezy i kwiczy.

 

Ktos poleci cos sensownego?

 

Dodam tylko ze nie usmicham mi sie instalowanie mega wypasnych paczek ktore roba groch z kapusta z kodekami. Najlepiej sam kodek x264 ale dzialajacy pod vista.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

piotrek przewaznie gorzej - generalnie jestem zdumiony ze ktos instaluje wersje 64bitowa gdzie glupi winamp nei chce dzialac bo nie ma podpisu misrosoftu.

 

LCC a jest dolby 5.1 i EAX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z Vistą. Nie mogę zainstalować żadnego urządzenia USB, bo ten inteligientny system zamiast szukać w swoich zbiorach wpierw to on wywala oknem:

 

System Windows musi zainstalowac oprogramowanie sterownika dla urzadzenia... i tutaj byla juz myszka na USB, pendrive i dysk przenośny 2,5".

mam 3 opcje: Odszukaj i zainstaluj sterowniki (zalecane), zapytaj ponownie później, nie pokazuj tego komunikatu dla tego urządzenia. Wybierając logicznie opcję numer 1 (przy trzeciej opcji informuje ze urzadzenie nie bedzie dzialac dopoki mu nie dodam sterownikow)

niby coś tam szuka po czym wywala BRAK NOŚNIKA i prosi o niego (jak mam k.... mieć nośnik do myszki na USB?)

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek przewaznie gorzej - generalnie jestem zdumiony ze ktos instaluje wersje 64bitowa gdzie glupi winamp nei chce dzialac bo nie ma podpisu misrosoftu.

:blink:

post-134857-1181335642_thumb.jpg

 

Windows Vista Ultimate 64 bit.

 

Jedyne, co do tej pory nie chce mi działa z powodu, o którym wspomniałeś to ATITool :cry:

Z niczym więcej jednak nie mam problemów :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś ustawić vistę, aby zapamiętywała ustawienia wyświetlania zawartości folderów dla każdego z osobna, a nie dla każdego typu (np muzyka, filmy, mix) tak samo? Mam wrażenie że właśnie tak zapamiętuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek przewaznie gorzej - generalnie jestem zdumiony ze ktos instaluje wersje 64bitowa gdzie glupi winamp nei chce dzialac bo nie ma podpisu misrosoftu.

 

LCC a jest dolby 5.1 i EAX ?

Oficjalnie na stronie creative'a nie ma sterow pod live, sa jakies nieoficjalne stery, link w pierwszym poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda uaktywnili pod Vistą karty SoundBlaster Live!!!

Już chciałem kupować X-FI, a tu taka niespodzianka :)

Drivery do Live'a pojawiły się chyba 31 maja dla Visty w Microsoft Update. Ale dawały fatalny dźwięk stąd zainstalowałem KX Project 3538m pod Vistę i teraz jest super :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery do Live'a pojawiły się chyba 31 maja dla Visty w Microsoft Update. Ale dawały fatalny dźwięk stąd zainstalowałem KX Project 3538m pod Vistę i teraz jest super :wink:

To nie był dźwięk :shock:

To było SZSZSZ...SAP....STRYK...BZYK.... - przy odpaleniu muzyki!

 

Szkoda że KX nie działa jeszcze na Viscie x64...

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był dźwięk :shock:

To było SZSZSZ...SAP....STRYK...BZYK.... - przy odpaleniu muzyki!

 

Szkoda że KX nie działa jeszcze na Viscie x64...

 

U mnie było to samo, dźwięk był koszmarny na driverach z Microsoft Update

 

 

Czy zauważę różnicę w prędkości działania Aero zmieniając Quadro NVS 280 64DDR (takie mocno podkręcone FX5200 Ultra) na Radka 1600XT 128MB czy GF 6800GT 256MB :?:

 

Z tego co wyczytałem w wymaganiach to zalecana jest grafika zgodna z DX 9.0c i 128MB na pokładzie. Niestety nVidia do Visty napisała drivery dla NVS 285, a 280 i starsze mają jakieś ogólne drivery bez możliwości o/c itp.

 

Czy widać duży skok wydajności i znaczną poprawę komfortu pracy po przesiadce na procka dwuerdzeniowego :?: Mam wrażenie, że mój A64 3000+ dostaje zadyszki.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakis sposob - program na podkrecenie grafiki ATI pod Vista ?? Chodzi mi konktretnie o X1800, a dokladniej o podkrecenie pamieci. Rdzen kreci sie elegancko bez jakichkolwiek problemow nawet z poziomu sterownikow, natomiast z zegarem pamieci to jest tak:

 

1. Po zainstalowaniu najnowszego ATT i podkreceniu choc o 1 MHz zegaru pamieci system rzuca BSOD.

2. Po zainstalowaniu AT zegar pamieci podkreca sie i nie ma zadnych problemow az do momentu zamkniecia/resetu systemu, gdyz tam z kolei system sie zawiesza, a ekran robie sie kolorowy - jak w obrazach Picassa (bez obrazy :D)

3. Podkrecanie z poziomu CCC daje efekt identyczny jak w przypadku pierwszym (ATT) czyli BSOD.

 

Prosze o jakies porady i wypowiedzi czy komus udalo sie stabilnie podkrecic zegar pamieci karty graficznej?

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem X1900GT, bez problemu kręciłem GPU i pamiątki przez ATI Overdrive

Na Viście?

 

Crusio - może spróbuj zainstalować program/uruchom program (bo nie wiem czy się go instaluje) poprzez "Uruchom jako administrator" ? wiesz- prawy i tam masz tą opcję. Jak nie - nadaj całemu katalogowi/programowi prawa do używania przez wszystkich. Jestem w pracy i nie mogę Ci niestety powiedzieć jak to się dokładnie nazywało i gdzie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Viście?

Tak. Jedyny problem, jaki miałem to Cat.7.1. Ta wersja nie chciała pamiętać ustawień zegarów, a dokładnie to notorycznie odznaczała się opcja "Zapamiętaj ustawienia...". Musiałem pamiętać, by ją sprawdzać przed zamknięciem systemu.

Następne wersje już tego nie miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to ja muszę u siebie sprawdzić taktowania zegarów i zmianę spod Visty bo tego jeszcze nie robiłem.

 

Btw. - Lost Planet DX10 - polecam każdemu! gra jest niesamowita :D Wiem, że pewnie każdy kto ma do niej kompa już grał, ale naprawdę doceniłem jej możliwości ostatnio. Poza tym przy 2gb ramu+1gb readyboost vista działa szybciej (tak dobrze czytacie, szybciej) niż XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury licencyjnej(...)

jeśli jesteś posiadaczem zarówno notebooka jak i tej oemowej czy boxowej wersji Ultimate to z tego co ja uslyszlem jakiś czas temu na infolinii wszystko odbyło się legalnie i nie ma podstwa by do czego sie przyczepić. z tego co mnie doinformowano licencja pozwala Ci zamiennie korzystac z wersji 32 lub 64-bitowej. dochodzi tylko kwestia nośnika który posiadasz - więc wszystko jest ok :) gdybys go nie posiadał to móglbys stosowną wersję domówić i posiadając dwie (bitowe) wersje, instalowac je w dowolnej kombinacji (bitowej) na laptopie czy też wspomnianym desktopie z Ultimate. ja nie widzę podstaw by się do czegoś przyczepić :)

pozdrawiam

 

Labovsky niestety ale masz wersje nielegalna w rozumieniu licencji Microsoftu.

Jak by obie wersje byly 32bit to spox (chociaz kwestia instalacji jest oczywiscie nielegalna, ale efekt koncowy juz nie - pod warunkiem ze obie wersje by byly 32 bit). Ale jak jedna 32 a druga 64...

pierwsze słyszę o takim zróżnicowaniu w licencji - bzdura i dla pewności jeszcze raz potwierdziłem sobie na infolinii, że takie postępowanie jest w 100% legalne

 

na przyszłość proponuję wszystkim w razie wątpliwości dzwonić miast pisać tutaj głupoty

0 801 308 801

 

infolinia nie gryzie i nie kontroluje legalności rozmówcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...