Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was tez czasami tak dlugo oproznia kosz np ?

 

Calculating potrafi byc nawet minute :/ A plik w koszu 2mega... na xp wywala w 2 sekundy max, a tu czekam nieraz 2 minuty.

 

Co jest grane ? Operacje na plikach dzialaja zdecydowanie gorzej niz w xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez czasami tak dlugo oproznia kosz np ?

 

Calculating potrafi byc nawet minute :/ A plik w koszu 2mega... na xp wywala w 2 sekundy max, a tu czekam nieraz 2 minuty.

 

Co jest grane ? Operacje na plikach dzialaja zdecydowanie gorzej niz w xp.

Tak miałem przed SP1 po SP1 zero problemów, zwłaszcza kopiowanie po sieci kopa dostało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc.

 

Zainstalowałem sobie na stacjonarce z podpisu Viste Ultimate x64 SP1. Ze strony TPSA ściągnąłem sobie sterowniki do modemu ZTE ZXDSL 852 (wiem najlepiej wyrzucić, ale miałem Speed Touch'a 330 i mi się spalił, a w TP wymienili mi na ZTE bo jak się okazało tylko taki mięli wtedy akurat) z tej strony do Visty x64. Instaluje sterowniki, by zakończyć instalację karzą mi podłączyć modem, robie to i nic się nie dzieje :| nie ma czegoś podobnego jak w XP, że znaleziono nowy sprzęt czy cokolwiek. Po prostu tak jakby nie widziało tego portu USB (a na pewno działa, bo wcześniej jak miałem XP x64, to właśnie na tym porcie miałem neo), podłączenie do innego również nie pomaga. Myślałem, że może jakiś kontroler USB potrzebuje, ale przecież mam Mysz+klawę na USB i działają... Potrzebne mi jakieś sterowniki do płyty czy jak? Na stronie DFI nie widzę żadnych do x64.

Zmieniłem modem na Sagem F@st 800, pobrałem sterowniki stąd. Modem się zainstalował, tylko jest problem, bo dioda ADSL się nie świeci :/ i wyskakuje błąd o ile dobrze pamiętam 680 czyli brak sygnału połączenia. Modem powinien być sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem modem na Sagem F@st 800, pobrałem sterowniki stąd. Modem się zainstalował, tylko jest problem, bo dioda ADSL się nie świeci :/ i wyskakuje błąd o ile dobrze pamiętam 680 czyli brak sygnału połączenia. Modem powinien być sprawny.

Czy wybrałes przy instalacji:

post-107017-1223972421_thumb.jpg

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste x64 posiadam procesor E8500 2x 2GB OCZ 800 Reaper C4 do tego Gainward 8800GT 1GB i mam pytanie czy warto do kupić 2x 2GB OCZ 800 Reaper C4 żeby mieć 8 GB czy ma to sens czy coś zauważę?????

kompletnie nie zauważysz nic... szkoda forsy tylko.. już przy skoku z 4 na 6 GB ramu rózicy nie ma.. system działa idealnie tak samo przy 2 i 4 GB ramu... róznica jest w grach tylko i edycji np audio i grafiki... powyżej 4 GB to już raczej efekt placebo bo ze stoperem mozna mierzyć ..system odpala tak samo programy odpalają tak samo szybko w grach róznicy na 6 GB juz nie ma.. a pamiętaj tylko ze im wiecej masz ramu tym gorsze podkrecanie pamięci ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ogólnie zastanawiam się nad kupnem Ramu dla tego że nie potrzebuje na razie podkręcać ale Gram w taka grę Football Manager czekam na 2009 ale nie wiem czy będzie jak zawsze 32 bitowa czy może już 64 Bitowa a jak nie którzy wiedza ze gra potrafi dużo Ramu wziąć jeśli odpalimy dużo lig i tu kolejne pytanie jak gra będzie 32 bity to weźmie więcej ramu niż 3.25 GB ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm porazka moja wista wio nie lubi niektorych plyt dvd na xp pliki widac a w viscie czysta plyta :/ hmmmmm, ze nie wspomne iz dlawi sie wiekszoscia instalek znaczy sie od klikniecia setup.exe do pojawienia sie instalatorea mija czasami nawet 5 minut zal oj microsoft wstydzic sie powinien.

 

chyba musze wymienic moj ram 2gb kingston 667mhz na 4gb 1066mhz bo sie system ksztusi :/

 

A wlasnie taki maly off top ati serwuje nam niezle narzedzie :D o nazwie fusion dizala to tak ze usypia uwala czy jak to tam jeszcze wszystkie niepotrzebne procesy systemowe na czas pykania w gierce ... niestety jak narazie w becie brak wsparcia na x64 oj bidą zajechalo

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem od poniedziałku jestem na Viście x64 30 dniowej posiadam płytę główną P35A-S Procesor E8500 kartę graficzną 8800 GT 1 GB pamieci 2 x 2GB Z wisty jestem zadowolony bardzo i to bardzo pozytywnie ale mam jeden błąd który mam od początku i denerwuje mnie coraz mocniej chodzi o INternet. Mam 6 MB neostrada Router PENTAGRAM Cerberus ADSL2+ Wi-Fi Plus P6331-6 podłączony do kompa po sieciówce i jak korzystam z netu wszystko śmiga ładnie pięknie ale wystarczy ze wyłączę komputer na więcej niż godzinę i włączam Viste to nie mam Internetu?? A w dolnym rogu prawym jak jest pokazane połączenie z internetem na sieciówce jest w trójkącie wykrzyknik ! Nie wiem o co chodzi nawet zostawiłem komputer na dłużej niż 24 godziny bez wyłączania internet działał wystarczyła wyłączyć na więcej niż godzinę internetu nie ma. Oczywiście mam sterowniki ze strony najnowsze do x64. Proszę pomóc właśnie miałem chęć zamawiać oryginalna Viste (ta ma tylko jeszcze 26 dni) ale ta jedna rzecz mnie wstrzymuję A swojego oryginalnego XP już prawie sprzedałem a Vista mi się podoba Proszę a Nawet Błagam o pomoc.

 

P.S. Jestem w pracy wiec sprawdzić wasze pomysły będę mógł po 18 pozdrawiam

 

P.S.2 . Tak się zastanawiam a może to się dzieję jak zmienia się IP może to ma jakiś wpływ co?? Wydaje mi się jakby miał problemy z przydzieleniem nowego adresu IP co można poradzić może coś włączyć w sieciówce czy routerze a może Vista wyłączyć zaporę lub coś innego??

Edytowane przez witek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba coś podobnego na Win2008 x64

Coś mu się pomerdało i w Centrum Sieci i Udostępniania pokazywał dwa połączenia z routerem na tej samej karcie sieciowej. Trzeba było jedno ubić i internet zaczynał chodzić. ->Stan połączenia>diagnozuj>Zresetuj (coś tak mniej więcej)

To się działo od czasu do czasu i tylko po starcie systemu.

 

Tylko nie wiem, co było przyczyną. U mnie to było w połączeniu z LiveBox'em. Przeniosłem się z tym systemem na inny komp i nic takiego się nie działo. Może kwestia sterów do sieciówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja coraz bardziej jestem poirytowany niektore instalki wogole sie nie odpalaja, niektore wskakuja po UWAGA 30 min !!!!

 

bluesoleil to wogole nie chce sie zainstalowac na samym koncu instalacji tworzy witualne porty i tu [gluteus maximus] wisi mozna sobie czekac do usranej smierci (po 2 dniach dalej w tym samym miejscu)

 

oj niedobrze niedobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem - wczoraj zmienilem spd pamieci ram (z biosu mi zle ustawialo) i troche podkrecilem kompa, a dzisiaj sie pojawil komunikat, ze system jest nieaktywny ;o system org vista home premium 64 oem. To normalne, ze winda tak zareagowala? Myslalem, ze problem sie pojawia tylko przy wymianie plyty glownej :x

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to nawet przy zmianie plyty system sam automtycznie sie aktualizuje na dana jednostke, natomiast czy probowales ustawic ponownie oryginalne ustawinia plyty bez OC lub zmniejszyc OC kompa? ogolnie system sie krzaczy przy zbyc duzym OC i dlatego moze sypie bledami tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem - wczoraj zmienilem spd pamieci ram (z biosu mi zle ustawialo) i troche podkrecilem kompa, a dzisiaj sie pojawil komunikat, ze system jest nieaktywny ;o system org vista home premium 64 oem. To normalne, ze winda tak zareagowala? Myslalem, ze problem sie pojawia tylko przy wymianie plyty glownej :x

Próbowałeś parokrotnie restartować system? Mi się kiedyś zdezaktywował podczas aktualizacji wtyczki Adobe Flash :P Nie mogę teraz tego nigdzie znaleźć, ale było to chyba forum Microsoftu (TechNet?), gdzie ktoś miał podobny problem i uzyskał odpowiedź, że się czasami - rzadko, ale jednak - tak zdarza, a lekarstwem na to jest restart systemu 2 lub więcej razy :blink: U mnie faktycznie pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis grubszy problem byl ale telefon do pomocy techniczej pomogl ;) co dziwne problem nie dotyczyl samej aktywacji, a odmowy dostepu do plikow sprawdzajacych oryginalnosc systemu. Trzeba bylo przywrocic system do stanu sprzed kilku dni ^^ a o tym ze sprawa do prostych nie nalezala wnioskuje po czasie jaki spedzilem na linii - ponad 30 min ;))

 

z tego co sie orientuje to nawet przy zmianie plyty system sam automtycznie sie aktualizuje na dana jednostke, natomiast czy probowales ustawic ponownie oryginalne ustawinia plyty bez OC lub zmniejszyc OC kompa? ogolnie system sie krzaczy przy zbyc duzym OC i dlatego moze sypie bledami tego typu.

Ustawienie wszystkiego na default nie pomagalo ;) faktycznie, wczoraj jak przekrecilem go to sypal przeokrutnie, ale po zmniejszeniu taktowan kilka razy restartowalem i smigal normalnie... a dzisiaj pisze, ze system nieaktywny ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol chyba zaczne prowadzic bloga -_- do rzeczy

 

u mnie vista przegiela pale maksymalnie caly szczesliwy zapuscilem kompa na noc aby dosciagal mi pliki (z 6gb) ktore przy moim laczu akurat dzisiaj do 12 by zassal

 

wstaje wlaczam monitor i co widze ? ekran logowania. Mysle sobie ok moze poprostu zablokowal konto loguje sie i co ??? System sie laduje. Gowno sciagnal zrobil restarta prawdopodobnie gdzie poz pol godzinie jak go zostawilem aby zciagal !!!!!!

 

pie(*&(*&( nie robie wracam do xp

 

Szczyt hamstwa i bezczelnosci aby system sam decydowal kiedy chce sobie restart zrobic

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i tu sie mylisz ostatnio zaktualizowalem system w środe haaaaa

 

pozatym system nie moze sam sie aktualizowac wyobraz sobie scenariusz ze ktos ciezko pracowal caly dzien i noc i poprostu zasnal przed kompe albo byl tak zmeczony ze poprostu sie na chwile legnal budzi sie rano a tu kuzwa system zrobil restart i cala jego praca ktora mial dokonczyc do dzisiejszego popoludnia poszla sie prac.

 

Owszem pol biedy ze tylko ssalem pliki ale system NIE POWINIEN a wrecz NIE MOZE sam mi na hama instalowac aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem pol biedy ze tylko ssalem pliki ale system NIE POWINIEN a wrecz NIE MOZE sam mi na hama instalowac aktualizacji

to wylacz automatyczne aktualizacje? :lol2:

 

btw kiedys tez sciagal sterowniki do karty graficznej czy ostatnio cos poprawili? ;) bo mnie milo zaskoczyl kiedy zassal najnowsze stery nvidii ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, automatycna aktualizacja ma sens wtedy gdy nie trzeba restartowaxc komputera lub gdy uzytkownik zostanie powiadomiony o potrzebie zrestartowania komputera przy czym powinno mu dac sie wybor czy chce to zrobic teraz czy pozniej

 

to tak jakbys sobie zbudowal robota z kalaszem majacego AI i nie wgral mu 3 praw robotyki -_-

 

nie wiem jaka mogla by byc przyczyna bsoda skoro wielokrotnie dzialal mi juz nawet 3 dni i nic temperatuy sprawdzilem przed spaniem wszystkie byly w normie :/ pradu tez nie wylaczyli, a w logach nic nie ma

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://java.sun.com/javase/downloads/index.jsp

Która z w.w jav będzie najlepsza pod viste ultimate PL wersja 64 bit + FF3.

Ta, która jest dobra wszędzie indziej ("Java Runtime Environment (JRE) 6 Update 10"). Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...