Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh... skasowałeś co najwyżej ikonę ;/ i to pewnie z pulpitu. Prawy klawisz i gdzieś tam jest to jakie ikony powinny być na pulpicie. Ja mogę tej rady udzielić dopiero po 16 jak do domu wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... skasowałeś co najwyżej ikonę ;/ i to pewnie z pulpitu. Prawy klawisz i gdzieś tam jest to jakie ikony powinny być na pulpicie. Ja mogę tej rady udzielić dopiero po 16 jak do domu wrócę.

 

dzięki :damage_wall: wszystko powróciło do normy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

sory Danny ale nie ma czegos takiego jak "Wygląd i Personalizacja"

Jest Personalizacja ale nie ma tam opcji do zmiany kolory paska zadan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory Danny ale nie ma czegos takiego jak "Wygląd i Personalizacja"

Jest Personalizacja ale nie ma tam opcji do zmiany kolory paska zadan

Musisz zaznaczyc po lewej stronie w Panelu Sterowania "Strona główna Panelu sterowania", zamiast "Wygląd klasyczny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mi powie... gdzies czytalem ze wersja ultimate bardziej muli od wersji home... sprawdzal to ktos ile w tym prawdy?:)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ultimate, teraz mam oryginał Home'a i nie widzę żadnej różnicy w prędkości działania. Chociaż nie wiadomo, jak to będzie z mniejszą ilością pamięci, dajmy 512 lub 1GB.

Zalezy jaki home. :]

Jesli masz premium, to praktycznie jest to to samo co ultimate, wiec nie dziwne, ze nie widac roznicy.

Jesli podstawowa, to gl. roznica to mechanizmy ochronne i samo aero, ktore zjada troche ramu i mocy.

Czytalem gdzies na necie, ze testowali maksymalnie okrojona viste, z wylaczonymi wszystkimi mechanizmami ochronnymi, bajerami wizualnymi i roznic w wydajnosci i 3d za duzych nie bylo (nie wspominajac o zajmowanej ilosci ramu, bo to oczywiste), vista jest juz fabrycznie taka 'snieta'. :]

 

Ponizej taka krotka historia instalacji sys na moim cfg. :]

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Wczoraj sie zmobilizowalem i zainstalowalem w koncu finalnego ultimate (wczesniej testowalem tak na szybko bety, zeby miec jako takie pojecie o systemie), podchodzilem do tego troche z dystansem, chociazby z tego wzgledu, ze mam prawie 15 letnia drukare canona na ltp. (dziala wysmienicie, sluzy tylko do drukowania pism, wiec dla mnie idealna) i z racji tego, ze nie mam nawet takiego zlacza w kompie wiedzialem, ze nie bedzie za rozowo. :] Chcialem tez poogladac sobie demka technologiczne nv z dx10 i pierwsze gry, wiec do dziela.

 

Instalacja przebiegla poprawnie, nie natrafilem na zadne zaciachy. Do drukarki podlaczylem konwerter z allegro (concetronics, czy jakos tak, jeden z tanszych) zostal on poprawnie wykryty, ale pozostawal problem sterow do drukarki, ktorych jak sie domyslalem nie bedzie, bo jednak sprzet juz troche na karku ma. Dopasowalem jakos inne stery z systemu, podobne oznaczeniami i o dziwo wszystko smiga poprawnie, nie jest zle. :]

Kolejna sprawa o 'blutusz' z allegro, tez jakis tani za 15 ziko, wiec spodziewalem sie problemow, ale tutaj takze sie bez nich obylo, vista lyknela stery od xp i gitara gra.

 

Na dalszy ogien idzie dzwiekowka - audigy, stery systemowe - jakos dzwieku tragedia... sciagam zatem niedawno wypuszczone, oficjalne stery od creative. Fajne, okrojone na max, eax nie smiga, jakos dzwieku identyczna, rozkrecone glosniki na full a dzwiek jakby zza kilku scian... (mimo ustawienia wszystkich suwakow od dzwieku w systemie na opor). Z pomoca przyszly stery youp-pax, wreszcie jakos dzwieku jak w xp no i w pelni dzialajacy creative audio console ze wszystkimi efektami eax i cms/2 itp.

 

A wiec kwestia hardware'owa byla rozwiazana, pora na ulubiony soft, z ktorego korzystalem pod xp. Na pierwszy ogien ida niezbedniki tj. RM Clock Utility (sluzacy jako ulepszona wersja c'n'c), najnowsza wersja ze strony smiga bez problemu, wiec przechodzimy teraz do kontroli karty graficznej. Najnowsza wersja atitoola 0,26 ze stronki zglasza jakies reklamacje i nie dziala w ogole... na necie znalazlem jakas bete 0,27 (ktorej nie ma na oficjalnej stronie, swoja droga dla mnie najlepszy program do o/c nv, niby od ati, ale dziala super z nv, ma profile, pokazuje temp. rdzenia, wszystko obsl. sie z ikonki w tray'u) i ku mojemu zdziwieniu dziala prawidlowo, kolejny sukces. :]

 

Teraz tylko optymalizacja systemu, wylaczanie wszystki zbednych pierd... , denerwujacych rzeczy z prawami itp. i mozna juz smigac na viscie na codzien. Przy tym nie kastrowalem systemu do kosci, ze tak powiem, smigam sobie na aero i ogolnie wszystkie bajerki graficzne zostaly, musze sie nimi troche nacieszyc, w przyszlosci moze wylacze tak jak w xp i bede pracowal na 'surowym materiale'. :]

Zeby nie bylo mam obecnie 2 systemy viste i xp na wszelki wypadek, bo jednak przezorny zawsze ubezpieczony. :]

 

W przyszlym tygodniu wrzuce na pierwsza stronke taki poradnik co i jak optymalizowalem (jest w trakcie tworzenia), cos na wzor tego z tematu xp/2003, bo jednak troche tego wczoraj testowalem i podziele sie swoim doswiadczeniem. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki home. :]

Jesli masz premium, to praktycznie jest to to samo co ultimate, wiec nie dziwne, ze nie widac roznicy.

Jesli podstawowa, to gl. roznica to mechanizmy ochronne i samo aero, ktore zjada troche ramu i mocy.

Czytalem gdzies na necie, ze testowali maksymalnie okrojona viste, z wylaczonymi wszystkimi mechanizmami ochronnymi, bajerami wizualnymi i roznic w wydajnosci i 3d za duzych nie bylo (nie wspominajac o zajmowanej ilosci ramu, bo to oczywiste), vista jest juz fabrycznie taka 'snieta'. :]

...

Mam Home Premium. Wszystkie syfy ochronne mam wyłączone, zaś Areo jest włączone, bez niektórych efektów. "snieta"? Mi się pracuje o niebo lepiej, niż na tym zapyziałym XP. Nie wiem dlaczego panuje takie ogólne przekonanie, że Vista jest wolniejsza od XP.

Była!!!! Na początku jak sterowniki nie były dopracowane. Teraz jest tak samo szybka jak XP. A jeżeli ktoś próbuje pracować na Viście przy 512MB pamięci to już jego problem. Na XP przy 512MB nie dało się spokojnie pracować, a co dopiero na Viście. Dla mnie minimum to 1GB na XP i 1,5-2GB na Vistę.

Pamięć jest teraz tak tania, że kupno 2GB nie stanowi żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista jest wolniejsza , spróbuj robić kilka rzeczy na raz to na dzień dobry masz "program nie odpowiada" na xpeku takie cuda nie występują.

 

Nie wiem czy było , jak zabić viste dwoma klawiszami :lol: - Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainstalowalem u siebie Windows Vista ktora dostalem z MSDN AA. Zastanawiam sie czy jest sens zostac na tym konfigu i doszlem do kilku potencjalnych opcji ale zacznijmy od tego jak system sie sprawuje w stosunku do windows xp.

 

A wiec system ogolnie chodzi stabilnie i w miare szybko ale zaowazalnie bardziej wykorzystuje dysk twardy - to mielenie jest nie do zniesienia. Uzycie procka na normalnym poziomie. Sam wyglad owszem fajny, sporo fajnych ulatwien w stosunku do xp - to na plus. Oczywiscie sporo badziewi typu UAC czy IE7. Calkowita porazka. Przebrnalem przez kilka poradnikow o optymalizacji systemu, powylacalem UAC, wstepne ladowanie do pamieci, wlaczylem czyszczenie pliku wymiany i tu niespodzianka - wczesniej system zajmowal 400-600 mb ram. teraz 600-800. Wlaczylem spowrotem wiekszosc uslug poza User Account Control ktorego nie potrzebuje,sam wiem co chce zrobic i system nie musi mnie utwierdzac w przekonaniu czy aby tego chce. Inna kwestia to zamykanie sie systemu - potwornie wolno. Co do szybkosci dzialania gier nie odczulem roznicy a jak juz to minimalna. Co do 3d marka wynik spadl o okolo ~800 punktow. Ale ogolnie dx9 smiga plynnie i ladnie jak to bylo pod xp. Jak widzicie w podpisie posiadam karte ktora ma juz DX10 wiec postanowilem zobaczyc co w trawie piszczy. Sciagnalem demo nvidii oraz Call of Juarez. Odpalam i tu szok. ogolnie plynnie ale momentami w moim odczuciu spadalo do moze 20 klatek. Wnioski? karta za 1000 zl to szmelc w dx10 albo programisci nie potrafia pisac kodu, tak czy siak zniesmaczenie. Pozatym dzwiek - na moim SB Xfi na xpku bylo lepiej, tu dzwiek jest jakby bardziej przytlumiony. Wszystkie sterki najnowsze jakie sa. I tu teraz wchodzi kwestia mojego pytania, co wy byscie zrobili?

 

1. Pozostali z vista i grali na dx9 z dobra wydajnoscia i poczekali na nastepna generacjie karte dx10? (majac nadzieje ze obecna jakos wyrobi na dx10 a jak cos to sie wlaczy wersje dx9 jesli sie da)

 

2. Wrocili do xp i cieszyli sie super wydajnoscia w dx9 a viste instalowali na nowej karcie/kompie?

 

3. Zostawic viste ale czym predzej zmienic karte graficzna na lepsza obecnej generacji.

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafie sobie wytlumaczyc dlaczego pod vista dziala mi odczyt temperatury dysku i smart, a na swiezym xp'ku z dobrymi sterami nie.

Edytowane przez wyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista jest wolniejsza , spróbuj robić kilka rzeczy na raz to na dzień dobry masz "program nie odpowiada" na xpeku takie cuda nie występują.

 

Nie wiem czy było , jak zabić viste dwoma klawiszami :lol: - 2685122[/snapback]

Ostatnio zainstalowalem u siebie Windows Vista ktora dostalem z MSDN AA. Zastanawiam sie czy jest sens zostac na tym konfigu i doszlem do kilku potencjalnych opcji ale zacznijmy od tego jak system sie sprawuje w stosunku do windows xp.

 

A wiec system ogolnie chodzi stabilnie i w miare szybko ale zaowazalnie bardziej wykorzystuje dysk twardy - to mielenie jest nie do zniesienia. Uzycie procka na normalnym poziomie. Sam wyglad owszem fajny, sporo fajnych ulatwien w stosunku do xp - to na plus. Oczywiscie sporo badziewi typu UAC czy IE7. Calkowita porazka. Przebrnalem przez kilka poradnikow o optymalizacji systemu, powylacalem UAC, wstepne ladowanie do pamieci, wlaczylem czyszczenie pliku wymiany i tu niespodzianka - wczesniej system zajmowal 400-600 mb ram. teraz 600-800. Wlaczylem spowrotem wiekszosc uslug poza User Account Control ktorego nie potrzebuje,sam wiem co chce zrobic i system nie musi mnie utwierdzac w przekonaniu czy aby tego chce. Inna kwestia to zamykanie sie systemu - potwornie wolno. Co do szybkosci dzialania gier nie odczulem roznicy a jak juz to minimalna. Co do 3d marka wynik spadl o okolo ~800 punktow. Ale ogolnie dx9 smiga plynnie i ladnie jak to bylo pod xp. Jak widzicie w podpisie posiadam karte ktora ma juz DX10 wiec postanowilem zobaczyc co w trawie piszczy. Sciagnalem demo nvidii oraz Call of Juarez. Odpalam i tu szok. ogolnie plynnie ale momentami w moim odczuciu spadalo do moze 20 klatek. Wnioski? karta za 1000 zl to szmelc w dx10 albo programisci nie potrafia pisac kodu, tak czy siak zniesmaczenie. Pozatym dzwiek - na moim SB Xfi na xpku bylo lepiej, tu dzwiek jest jakby bardziej przytlumiony. Wszystkie sterki najnowsze jakie sa. I tu teraz wchodzi kwestia mojego pytania, co wy byscie zrobili?

 

1. Pozostali z vista i grali na dx9 z dobra wydajnoscia i poczekali na nastepna generacjie karte dx10? (majac nadzieje ze obecna jakos wyrobi na dx10 a jak cos to sie wlaczy wersje dx9 jesli sie da)

 

2. Wrocili do xp i cieszyli sie super wydajnoscia w dx9 a viste instalowali na nowej karcie/kompie?

 

3. Zostawic viste ale czym predzej zmienic karte graficzna na lepsza obecnej generacji.

Ja mam wyłączone całe centrum bezpieczeństwa, na amen, tarczy nawet nie mam. A tą kontrolę to jakiś kretyn wymyślił.

W 3dmarku nie ma praktycznie różnic!!! Miałeś jakieś dupne stery, bo w różnych serwisach robili już testy z najnowszymi sterownikami i różnica wynosiła zaledwie kilkanaście punktów. U mnie też wyszła taka różnica, jak brałem udział w konkursie na overclock.pl.. Dysk ci mieli? Może nie wyłączyłeś windowsowego defragmentatora, bo mi mieli tylko chwilę po uruchomieniu. Co do DX10 to ja bym się jeszcze kokosów nie spodziewał. Poczekajmy, programiści jeszcze sami nie wiedzą co robią :P. Wiadomo, że jeszcze zdążysz 3 razy zmienić grafikę, żeby ładnie chodziły nowe gierki w DX10. Marketing>> kasę trza łoić, nie wiesz o tym? Nie wiem jak tam z dźwiękiem pod XP, ale nie sądzę, że są jakieś diametralne różnice. Cały panel z X-Fi już działa, dźwięk ok, ja tam na ten aspekt nie narzekam. System mi się zamyka porównywalnie do XP. Przyspieszanie działania systemu, to był chyba Superfetch. Muszę przyznać, że po dłuższym użytkowaniu działa wszystko trochę szybciej. Ty pewnie testowałeś Vistę kilka dni i na dodatek cały czas coś zmieniałeś, nowe programy, stery itp.

Co do pkt 3. 8800GTS chcesz zmieniać LOL Jak ci nie starcza to chętnie przyjmę z pocałowaniem ręki.

Pozdrawiam i naprawdę uwielbiam Vistę i gorąco polecam. Jeszcze się nie zawiodłem... tfu tfu :P.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku więc nie wiem czym ten problem był poruszany jednak na pierwszej stronie nie jest o nim nic napisane a myślę że jest dość ważny.

Chodzi mianowicie o problem z obsługą RAID w Viście na chipset'ach Intel'a ICH7 i ICH8. Problem jest opisany na stronie Intela TUTAJ

Ja osobiście znalazłem całkiem przypadkiem trochę inny sposób na jego rozwiązanie niż tam opisywane jak by ktoś chciał wypróbować mogę oczywiście napisać co i jak.

Zachęcam wszystkich posiadaczy RAID'ów (w każdej postaci) z systemem Vista do zapoznania się z tematem bo może nawet nie są świadomi problemu. :-P

Witam jak widać jest to mój pierwszy post na tutejszym forum i serdecznię pragnę się przywitac z forumowiczami.

 

Jak zapewne wielu posiadaczy płyt pod core2duo z chipsetem SB ICH8 po zainstalowaniu visty na macierzy RAID także ja miałem w/w problem ale wykasowaniu klucza IASTORV/parameters z rejestru wszystko działa dobrze. Napisałeś że jest jakiś inny sposób także napisz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainstalowalem u siebie Windows Vista ktora dostalem z MSDN AA. Zastanawiam sie czy jest sens zostac na tym konfigu i doszlem do kilku potencjalnych opcji ale zacznijmy od tego jak system sie sprawuje w stosunku do windows xp.

 

A wiec system ogolnie chodzi stabilnie i w miare szybko ale zaowazalnie bardziej wykorzystuje dysk twardy - to mielenie jest nie do zniesienia.

Dwie sprawy:

1. SYSTEM RESTORE więcej na: 2685122[/snapback]

Uzycie procka na normalnym poziomie. Sam wyglad owszem fajny, sporo fajnych ulatwien w stosunku do xp - to na plus. Oczywiscie sporo badziewi typu UAC czy IE7. Calkowita porazka.

Dla kogoś nieobeznanego z działaniem systemu operacyjnego a w szczególności różnego rodzaju zabezpieczeń UAC i SYSTEM SECURITY w MS VISTA to bogosławieństwo.

(zawsze można wyłączyć).

Przebrnalem przez kilka poradnikow o optymalizacji systemu, powylacalem UAC, wstepne ladowanie do pamieci, wlaczylem czyszczenie pliku wymiany i tu niespodzianka - wczesniej system zajmowal 400-600 mb ram. teraz 600-800. Wlaczylem spowrotem wiekszosc uslug poza User Account Control ktorego nie potrzebuje,sam wiem co chce zrobic i system nie musi mnie utwierdzac w przekonaniu czy aby tego chce. Inna kwestia to zamykanie sie systemu - potwornie wolno.

Słabe te poradniki albo nie doczytałeś do końca.

Właśnie włączenie czyszczenia pliku wymiany powoduje no co właśnie - potwornie wolno się zamyka co? ale za to troszeczkę szybciej się bootuje. (nie warto).

Co do szybkosci dzialania gier nie odczulem roznicy a jak juz to minimalna. Co do 3d marka wynik spadl o okolo ~800 punktow.

U mnie w zależności od włączonych bajerów i zainstalowanych sterowników 3dmark +/- 500pts. w stosunku do XP.

Ale ogolnie dx9 smiga plynnie i ladnie jak to bylo pod xp. Jak widzicie w podpisie posiadam karte ktora ma juz DX10 wiec postanowilem zobaczyc co w trawie piszczy. Sciagnalem demo nvidii oraz Call of Juarez. Odpalam i tu szok. ogolnie plynnie ale momentami w moim odczuciu spadalo do moze 20 klatek. Wnioski? karta za 1000 zl to szmelc w dx10 albo programisci nie potrafia pisac kodu, tak czy siak zniesmaczenie. Pozatym dzwiek - na moim SB Xfi na xpku bylo lepiej, tu dzwiek jest jakby bardziej przytlumiony.

Moim skromnym zdaniem sprawa rozbija się o sterowniki na chwilę obecną ani AMD/ATI ani NVIDIA nie dopracowały na tyle swoich driverów żeby zapewnić 100% zgodność, prędkość grafiki 3d, niezawodność (niepotrzebne skreślić) z każdą konfiguracją sprzętową i grą pod vistę i DX10, a DX9 no co tu dużo mówić jest już kilka lat, kilkadziesiąt wersji (jeśli nie kilkaset wliczając BETA) sterów pod XP. Prawda jest tak że napisanie driverów pod vistę to cholernie trudna sprawa, po pierwsze drivery do grafy nie znajdują się już w kernelu OS tylko w tzw. External OS 9 (user space) dzięki czemu M$ VISTA jest o wiele stabilniejszy ale driver NVIDII musi składać się 6 oddzielnych driverów (1 DX9, 2 DX9SLI,3 DX10,4 DX10SLI,5 OPENGL,6 OPENGL SLI) co w sumie daje około UWAGA 20 milionów linii kodu UWAGA na każdy z sześciu, co w sumie daje tyle co cały Windows NT 4! :D. To tyle usprawiedliwienia dla producentów sprzętu (sterowników). więcej na: 2685122[/snapback]

Wszystkie sterki najnowsze jakie sa. I tu teraz wchodzi kwestia mojego pytania, co wy byscie zrobili?

 

1. Pozostali z vista i grali na dx9 z dobra wydajnoscia i poczekali na nastepna generacjie karte dx10? (majac nadzieje ze obecna jakos wyrobi na dx10 a jak cos to sie wlaczy wersje dx9 jesli sie da)

Mój GAME RIG:

ASUS P5B-E PLUS

C2DUO 6600@3200Mhz

GF8800 GTX

Call of Juarez to nie jest żaden wyznacznik gry pod DX10, o niebo lepiej wygląda i działa xboxowa konwersja LOST PLANET na PC i moim zdaniem to jest przedsmak tego co da nam DX10. Następna generacja kart DX10, no nie wiem jak prędko to nastąpi GF8 ma już ponad pół roku, AMD/ATI dopiero kilka miesięcy ale do tej pory nic nie ma tylko pod DX10, optymalizacja sterowników, chodzą słuchy że tym razem AMD/ATI coś planuje, ------------ CZEKAĆ.

2. Wrocili do xp i cieszyli sie super wydajnoscia w dx9 a viste instalowali na nowej karcie/kompie?

Ja nie wracam.

3. Zostawic viste ale czym predzej zmienic karte graficzna na lepsza obecnej generacji.

Zostaję przy Viście, 8800GTX wystarczy przynajmniej (mam nadzieję) na rok czasu.I czekać na CRYSIS, BIOSHOCK, ALAN WAKE, WORLD IN CONFLICT,CONAN, UT2007,Hellgate London, Brothers in Arms - Hells Highway czy polskie Warhound lub Chrome2 - wszystko jeszcze w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączenie czyszczenia pliku wymiany powoduje no co właśnie - potwornie wolno się zamyka co? ale za to troszeczkę szybciej się bootuje. (nie warto).

Warto czyścić , bo system sprawniej pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis w rejestrze, albo:

Panel sterownia\narzędzia administracyjne\zasady zabezpieczeń lokalnych\zasady lokalne\opcje zabezpieczeń - zamknięcie: wyczyść plik stronicowania

 

ale po kilku dniach pracy potrafi to baaardzo wydłużyć zamykanie systemu

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi pomoze ?? , mam taki problem przesiadlem sie wlasnie na viste sprzet jak w podpisie , i problem jest taki wczesniej film na xp wypakowywalem ok 22 sek , a teraz to trwa ok 3 minut !! , sterowniki ze stronki nvodi do plyty sa wszystko jest czego to moze byc przyczyna ?? , mam viste 32 bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w Windows XP wszystkie dokumenty/programy związane z danym profilem/użytkownikiem były zapisywane w folderze Documents&Settings (i dalej "Moje Dokumenty"), ich położenie jest zawsze na partycji systemowej. W Vista, o ile nie mylę pojęć, rolę D&S pełni folder C:\Users. Niestety o ile w XP wystarczyło kliknąć PPM i zmień folder docelowy o tyle w Viście nie jest to tak proste. "Pulpitowy" folder działający na zasadzie "Moje Dokumenty" w XP, w nowym systemie jest tylko zbiorem odnośników do wyżej, problemowego, C:\Users\"Nazwa użytkownika".

W związku z tym moje pytanie co trzeba zrobić, aby trwale przenieść folder Users na np. dysk F:

Spotkałem się z różnymi opiniami, że trzeba wprowadzić odpowiednie zmiany w nast. kluczu/kluczach:

* HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

lub

* HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21...

 

Czy ktoś wie jak to zrobić prawidłowo i w jakich kluczach aby nie wynikły z tego jakieś problemy i błędy? Krok po kroku.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością, szczególnie na opis instalacji sterów pod audigy

Sciagnalem stery creative_sbaxyp_363031.exe , zainstalowalem i to wszystko. :]

 

moze ktos mi pomoze ?? , mam taki problem przesiadlem sie wlasnie na viste sprzet jak w podpisie , i problem jest taki wczesniej film na xp wypakowywalem ok 22 sek , a teraz to trwa ok 3 minut !! , sterowniki ze stronki nvodi do plyty sa wszystko jest czego to moze byc przyczyna ?? , mam viste 32 bity

Sprawdz w menadzerze, czy dysk pracuje w prawidlowym trybie.

 

 

 

Btw nasmarowalem w pierwszym poscie maly poradnik, podawajcie swoje propozycje to bede na biezaco wrzucal na pierwsza strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi pomoze ?? , mam taki problem przesiadlem sie wlasnie na viste sprzet jak w podpisie , i problem jest taki wczesniej film na xp wypakowywalem ok 22 sek , a teraz to trwa ok 3 minut !! , sterowniki ze stronki nvodi do plyty sa wszystko jest czego to moze byc przyczyna ?? , mam viste 32 bity

Włącz buforowanie zapisu i zaawansowaną wydajność w MU. Zakładka Stacje dysków/właściwości twojego dysku/zasady tam masz dwie krateczki do zaznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubuje naprawic plik bootloadera visty przez konsole xp. Prosi o haslo, ale ja nie mam ustawionego zadnego hasla, wiec wciskam enter jak to bylo w xp, lecz wywala ze jest bledne. Da sie cos z tym zrobic ?

Edytowane przez wyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubuje naprawic plik bootloadera visty przez konsole xp. Prosi o haslo, ale ja nie mam ustawionego zadnego hasla, wiec wciskam enter jak to bylo w xp, lecz wywala ze jest bledene. Da sie cos z tym zrobic ?

Napisz dokładniej o co chodzi.

dlaczego przez konsolę XP?

 

sprawdź także: http://jeziorski.wordpress.com/2007/03/27/...i-odzyskiwanie/

Aha i spróbuj vistabootpro, służy do edycji bootloadera visty możesz ściągnąć z : http://www.vistabootpro.org/track/click.php?id=2

Edytowane przez polariscon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz buforowanie zapisu i zaawansowaną wydajność w MU. Zakładka Stacje dysków/właściwości twojego dysku/zasady tam masz dwie krateczki do zaznaczenia.

ok troche sie polepszylo wsumie mam jeszcze takie pytanko wylaczylem to badziewne ,,kontrola UAC'' nie wiem kto to wymyslil w ogole ze za kazdym razem cos ccem wlaczyc pyta sie czy aby na pewno ech no nic , wsumie to bedzie drobiazg ale mozna jakos ukryc ta czerwona ikonke z krzyzykiem co wrogu sie teraz swieci ??, a i jeszcze jedna sprawaposiadam program du meter wczesniej na xp pokazywal mi rzeczywista predkosc lacza jak cos sciagalem np mam lacze 5 mb to pokazywalo ze leci ok 600 kb , teraz jak cos sciagam np w utorencie to w proogramie utorent pokazuje normalnie ile jest a w du meter pokazuje ze transfer leci predkoscia 7mb np , troche dziwne nie wiem czego to jest przyczyna ktos wie ?? Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładniej o co chodzi.

dlaczego przez konsolę XP?

 

sprawdź także: http://jeziorski.wordpress.com/2007/03/27/...i-odzyskiwanie/

Aha i spróbuj vistabootpro, służy do edycji bootloadera visty możesz ściągnąć z : http://www.vistabootpro.org/track/click.php?id=2

Poprostu nie moge wybrac systemu przy wlaczaniu komputera. Odpalilem instlacje visty, podalo komunikat ze bootloader jest uszkodzony i ze go naprawi, ale i tak nie ma wyboru systemu. Uzylem VistaBootPro , dodalem viste, ale tez nie widze wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo masz wlaczone skanowanie obszaru systemowego po zaladowaniu KIS :P wylacz to w opcjach

gdzie mozna to dokladnie wylaczyc ?? , bo dysk lubi ladnie chrupac i nie wiem co on roi nawet w tym czasie ale zdaje sie ze to niepotrzebne jest chyba ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...