Skocz do zawartości
baka

Zalman Cnps 9500 Led

Rekomendowane odpowiedzi

miedziana odmiana to chyba bedzie mogla pracowac tylko tak jak na tej fotce, bo bedzie wazywal i to sporo. poza tym do pasywa lepsze bedzie alu, bo szybciej odda cieplo.

1629073[/snapback]

Zgadza sie. Miedz szybko odbiera cieplo, ale z jego oddawaniem do otoczenia ma juz drobne problemy :). Alu wypada lepiej. Wystarczy zreszta spojrzec na TT Tower 112 (chyba)... miedziane finy i wcale nie jest taka wydajna ta konstrukcja... ale jak bedzie miedziana Ninja, to bedziemy mieli ja w PL pierwsi :)

PC-Cooler powinien miec Ninje w ciagu 2 tygodni mniej wiecej. Namawialem ich zeby byla promocja Ninja + wentylator 120 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka!!! Tego mi było trzeba! Czekam na Ninje z niecierpliwością. Jednakże byłbym Ci Pepe2k dozgonnie wdzięczny za recenzję Scythe SilentBox na HDD. Jak widzę jedyna obudowa chłodząco-wyciszająca na dysk, nie licząc CoolDrive'a od CoolerMaster.

 

EDIT:

Patrząc na Ninje od góry - jak myślicie, jakby w miejsce tego otworu Scythe zapodał grubą heat pipe, podobnie jak w przypadku AKASY Evo33?

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże byłbym Ci Pepe2k dozgonnie wdzięczny za recenzję Scythe SilentBox na HDD. Jak widzę jedyna obudowa chłodząco-wyciszająca na dysk, nie licząc CoolDrive'a od CoolerMaster.

Mowisz... masz! Przygotuje jakies porownanko kieszeni chlodzaco-wyciszajacych na dysk :). Ale najpierw dalszy ciag chlodzonka :) Jestem jeden, wiec musicie byc cierpliwi :). Ale zapisuje sobie zyczenia w notatniku i w miare mozliwosci bede je spelnial :)

 

Ten otwór jest specjalnie do tego żeby powietrze swobodniej przepływało kiedy chłodzimy procesor pasywnie...było to opisane w recenzji Pepe2k'a :)

1629283[/snapback]

;-) Edytowane przez Dzikie.NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten otwór jest specjalnie do tego żeby powietrze swobodniej przepływało kiedy chłodzimy procesor pasywnie...było to opisane w recenzji Pepe2k'a :)

1629283[/snapback]

A niech mnie szczur popieści... styk mi się spalił, faktycznie było :oops:.

 

Mowisz... masz! Przygotuje jakies porownanko kieszeni chlodzaco-wyciszajacych na dysk . Ale najpierw dalszy ciag chlodzonka  Jestem jeden, wiec musicie byc cierpliwi . Ale zapisuje sobie zyczenia w notatniku i w miare mozliwosci bede je spelnial

Thx!! Zdecydowanie powinieneś zmienić nick na Wishmaster B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ten test wczoraj czytałem i to jeszcze byłem spiący i zapamientałem ten szczegół. A co do poprzedniego zdania to to był taki żarcik więc sie nie obrażaj :)

1629367[/snapback]

Spoko, spoko! Wyczułem żart :D :D :D.

 

EDIT: Ale skleroza jak była tak jest :?.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutki update (suplement) powinien pojawic sie do konca tygodnia, a w nim: wady/zalety, wspolczynnik oplacalnosci, nagrody i rekomendacje, dodatkowe testy :). A juz moze za tydzien kolejne chlodzonka i 2 czesc :)

A tak apropo: wedlug programu GORK's OC Tools 2.0a (http://www.burn-it.dk/index.php?page=download_view.php&post_nr=4) po podkreceniu moje CPU generuje ponad 130W ciepla, zakladajac, ze napiecie wynosi 1.7V, a jak pisalem, czasami wzrastalo do 1.8V (srednio 1.78V pod obciazeniem). Dla sredniej wartosci napiecia wyszlo mi 147W... w zwiazku z tym, ze udalo mi sie dopasc ten programik, to w suplemencie bedzie wykresik ze wspolczynnikiem C/W.

Be patient B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy te skoki jesli byly z pomiarow mobo raczej bym sobie darowal ... no chyba ze chcecie byc az tak dokladni to mozna je mierzyc miernikiem i potem wyciagnac wartosc srednia z calej serii: )

co do tego progsa od W :

tak samo jak kazdy proc kreci sie inaczej taksamo inaczej sie grzeje oraz wydziela rozna ilosc ciepla :) taki test moze byc wykorzystany dla porownania wydajnosci produktow na dany cpu dla ogolnej klasyfikacji to raczej nie ma wiekszego sensu :)

zmierzenie realnej mocy proca jest dosc utrudnione a producenci podaja typowe (srednie) wydzielanie mocy przez procka :)

 

wedlug tego progsa moj procek ma 92W co jest chyba troche nierealne ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutki update (suplement) powinien pojawic sie do konca tygodnia, a w nim: wady/zalety, wspolczynnik oplacalnosci, nagrody i rekomendacje, dodatkowe testy :). A juz moze za tydzien kolejne chlodzonka i 2 czesc :)

A tak apropo: wedlug programu GORK's OC Tools 2.0a (http://www.burn-it.dk/index.php?page=download_view.php&post_nr=4) po podkreceniu moje CPU generuje ponad 130W ciepla, zakladajac, ze napiecie wynosi 1.7V, a jak pisalem, czasami wzrastalo do 1.8V (srednio 1.78V pod obciazeniem). Dla sredniej wartosci napiecia wyszlo mi 147W... w zwiazku z tym, ze udalo mi sie dopasc ten programik, to w suplemencie bedzie wykresik ze wspolczynnikiem C/W.

Be patient B)

1632652[/snapback]

myślę że w tym update znajdą się fotki o które prosiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po instalacji zalmana i kilku testach.

Musze przyznac ze jak narazie cienizna :(

Porownalem sobie zalmana puszczonego na 2600obr z xp120 + wiatrakiem 1800obr. O ile w idle temperatura jest taka sama to w load zalman przegrywa o 2C.

Dlugo u mnie nie zagosci :(

Czekam na ninje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po instalacji zalmana i kilku testach.

Musze przyznac ze jak narazie cienizna :(

Porownalem sobie zalmana puszczonego na 2600obr z xp120 + wiatrakiem 1800obr. O ile w idle temperatura jest taka sama to w load zalman przegrywa o 2C.

Dlugo u mnie nie zagosci :(

Czekam na ninje :)

1633980[/snapback]

No widzisz... jednak slabiutki ten Zalmanik :).

A do mnie jedzie juz XP120, XP90, pare innych [ciach!]l i najnowsza konstrukcja Aerocool (znowu pierwsi w PL bedziemy z testem :P). Staram sie tez zalatwic cos ekstra ;-)

PS. Suplement sie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym zalmanem. Przy katowaniu proca sp2004 (oba rdzenie jednoczesnie) listki zalmana sa zimne a temperatura proca 44C :blink:

Moim zdaniem nie sprawdzaja sie rurki heatpipe. Jest jakis problem z szybkim odprowadzaniem ciepla od proca do listkow. Cos mi sie wydaje ze rurki w formacie 8 sie nie sprawdzaja. Ksztalt zalmana i sposob wentylacji jest moim zdaniem naprawde super.

Szkoda ze nie ma wersji z 12cm wiatrakiem :sad: Mysle ze dopiero wtedy zalman bylby fajnym coolerkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym zalmanem. Przy katowaniu proca sp2004 (oba rdzenie jednoczesnie) listki zalmana sa zimne a temperatura proca 44C  :blink:

Moim zdaniem nie sprawdzaja sie rurki heatpipe. Jest jakis problem z szybkim odprowadzaniem ciepla od proca do listkow. Cos mi sie wydaje ze rurki w formacie 8 sie nie sprawdzaja.

1634422[/snapback]

Mialem to samo odczucie... przy tym O/C jakie stosuje do testu rurki w miejscu zgiecia (tam gdzie sccodzily sie wszystkie) parzyly... a listki te gorne zimne... ciekawe? Zobaczymy jak juz bede mial egzemplarz przeznaczony na sprzedaz. Mozliwe, a nawet bardzo mozliwe, ze pojawi sie w drugiej czesci testu. XP120 i XP90 juz zalatwione :). Probuje zmeczyc kogos o XP90C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc wlasnie sedno problemu.

Powinna byc przerwa przy zagieciu. Zalman dal ciala i tyle. Przeciez to golym okiem ( a raczej palcem) widac ze ta olbrzymia powierzchnia radiatora nie jest wykorzystywana :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy mam zalatwione juz 5 zestawow chlodzacych, w tym jedna swiatowa nowosc i dwie inne, ktorych na lamach PL serwisow chyba jeszcze nie testowano :)

Druga czesc zapowiada sie miodnie... chyba troche sie w czolowce pozmienia hi hi hi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy

Ekhm...jest to błąd. Zwracam Ci uwage, ponieważ piszesz artykułty etc. i lepiej było by gdybyś w jakimś znów hiper mega artykule nie popełnił tego błędu.

Taki mały OT :)

 

A co do zalmana...tak jak już kiedyś powiedziałem wygląd to nie wszystko.

 

PS. Pepe2k tylko sie nie obraź :P

Edytowane przez paluszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nic nie pisałem ale właśnie zmieniłem kompa i bardzo mnie ciekawi ta druga część testu. Póki co chłodzę boxowym i nie mogę się doczekać jakiegoś nowego cichego coolera.

Po pierwszej części moim fawotytem jest Coolink U8-120. Co na to wszystko Thermalrighty no i jakie zmiany w czołówce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Zalmana znalazł się cooler firmowany znaczkiem Fatal1ty - możecie zobaczyć go tutaj

 

A tutaj można go kupić na Allegro - jak widać za kosmiczną cene...

 

Wygląda jak Zalman 7700 - czy tak samo chłodzi? Czy oferuje coś więcej poza fajnym kolorem i podświetleniem? Potraficie mi coś o nim powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Ninja

I w końcu długo oczekiwany produkt Scythe zawitał do Polski - najpotężniejszy radiator chłodzony powietrzem skutecznie zdeklasował wszystkich rywali. Jego wydajność jest tak przytłaczająca, że procesory nim chłodzone, nawet w trybie pasywnym - osiągają temperatury jakich nie powstydziłby się niejeden cooler chłodzony wentylatorami.

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1067

 

cena 199zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno sie nie odzywalem... wybaczcie :) W tamtym tygodniu mialem "drobny" wypadek na rowerze i sie uziemilem na pare dni (szpital i takie tam sprawy)... na chwile obecna moge powiedziec tylko tyle, ze mam 3 ciekawe produkty, ktorych testow w PL jeszcze nie bylo (w tym 1 swiatowa nowosc!), XP90 i XP120 (niestety XP90C nie udalo mi sie zdobyc...), Sonic Tower i jedzie do mnie Zalman Fatal1ty (czyli cos jak podrasowane 7700Cu). Mysle, ze w nastepny weekend (a moze i wczesniej) opublikuje druga czesc testu. Poza tym przetestuje jeszcze duzego Coolinka z zastosowaniem 2 wentylatorow.

Zastanawia mnie tylko jedno - skad chlopaki z Cooling.pl maja Ninje, skoro dystrybutorem jest PC-Cooler i Proline. W PC-Cooler tez po 199zl. Jak by ktos byl zainteresowany Ninja po naszych testach: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64265550 (wystawiam drugi raz, bo Allegro sie przyczepilo :mur:)

Ktos pytal o zdjecie Freezer64 vs. Ninja:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz już coś zdradzić jak wypadły nowe coolerki

 

jaki ten ac malutki w porównaniu do japończyka hehhe

 

OT:

:) życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

 

 

UWAGA! W przypadku opcji Kup Teraz dołączam do zestawu wentylator AKASA Amber 120mm!

gdzie masz opcje kup teraz ???

 

Możesz przetestować te coolerki na grafe: Thermalright V-1, Freezone Xc-80 Al/alcu/cu, Zalman VF700 CU oraz Aerocool VM-102 :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz już coś zdradzić jak wypadły nowe coolerki

A... nie moge :)

OT:

:)  życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

Dzieki... juz jest dobrze :)

gdzie masz opcje kup teraz ???

Zniknelo po zalicytowaniu przez pierwsza osobe... jak chcesz zapytac o cene to wal na maila, nie chce robic z tematu gieldy! :)

Możesz przetestować te coolerki na grafe: Thermalright V-1, Freezone Xc-80 Al/alcu/cu, Zalman VF700 CU oraz Aerocool VM-102 :)

1654219[/snapback]

Za troche ponad tydzien wyprowadzam sie na studia do Wroclawia... po tescie chlodzenia CPU bedzie porownanie chlodzenia HDD. VGA pozniej, ale obiecuje, ze w porownaniu znajdzie sie ogromna ilosc konstrukcji... nic wiecej nie powiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...