Skocz do zawartości
Camillo

Ile Fps'ów Wystarcza Wam Do Komfortowego Grania?

Jaki staly poziom FPS'ow wystarcza Ci do komfortowego grania w jakakolwiek gre?  

170 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki staly poziom FPS'ow wystarcza Ci do komfortowego grania w jakakolwiek gre?

    • 1. 15 FPS lub mniej
      3
    • 2. 20 FPS
      5
    • 3. 25 FPS
      13
    • 4. 30 FPS
      40
    • 5. 35 FPS
      16
    • 6. 40 FPS
      27
    • 7. 45 FPS
      8
    • 8. 50 FPS
      14
    • 9. 60 FPS lub wiecej
      43


Rekomendowane odpowiedzi

To i tak nieźle, że Twój sprzęt ciągnie te gierki z taką wydajnością. A swoją drogą jak widać można się przyzwyczaić do płynności 20 FPS. Skoro Ty możesz to inni zapewne też.

 

I proszę, żeby w końcu ktoś odpowiedział na pytanie do ilu FPS ogranicza Wam włączony frame limiter w San Andreas. Czy tak samo do 25 FPS jak u mnie? Wiem, że głupie pytanie, ale tak na wszelki wypadek o to pytam, bo jeszcze nie widziałem gry z opcją frame limiter'a, który ogranicza FPS aż do 25! Zwykle jest to 40, 50 czy 60 FPS. Więc może coś mam pokopane... Sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Kaszana z tym limiter'em do 25 FPS... W Vice City to nawet chyba więcej było niż 30 FPS, bodajże chyba nawet 40 FPS... A bez limiter'a w San Andreas to ciężko jest grać... Tam w 1280x960 na full detalach z AAx8S FPS'y wahają się przynajmniej u mnie od około 150 do nawet 15! Niezbyt przyjemne jest gdy jedziesz samochodem i masz na przykład 50 FPS, po chwili skręcasz, hamujesz, leci dymek z kół i spada gwałtownie do 20 FPS... Tak więc obecnie w takie San Andreas to ja gram w 1024x768 z AAx8S z VSync'iem włączonym i ustawieniami gry na maksa. Do tego mam limitera do 25 FPS, a i tak czasem zdarzy się, że spadnie na chwile nawet do 18 FPS! I to wszystko na takim sprzęcie... Ta gra ma potwornie skopany engine... Grafa tak obleśna, a wydajność tak beznadziejna... To ja nie wiem jak w tą grę grają Ci, co mają jakiś słaby sprzęt... Chyba wszystko totalnie na low macie poustawiane i do tego spadki do 10 FPS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps'y fps'om nie rowne ;-) zeby na przyklad komfortowo grac w cs'a 1,6 trzeba miec te 100 fps, do cs:source juz 90 styknie =) a w takie san andreas na 25 fps'ach sie gra normalnie. Co do demka fear ze wszystkim na high przy giga ramu... to smiech na sali :) sprobuj moze jeszcze pograc ze wszystkim na high w battlefielda 2 przy takiej ilosci ramu, jak ciagle nie bedziesz widzial doczytywania to chyba jednak z toba cos nie tak =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Cię do mnie do domu, żebyś zobaczył na własne oczy. Na moim sprzęcie dokładnie takim jak w sygnaturce jeszcze w żadnej grze nie widziałem przycinki w postaci dogrywania z dysku, przysięgam Wam! A gwrantuję Wam, że dokładnie wiem co to znaczy dogrywanie z dysku, bo kiedyś jak miałem słabszego kompa z 512 MB RAM'u to wielu grach przycinało i dogrywało z dysku przy za wysokim ustawieniu detali tekstut. Jest to potwornie upierdliwe i nie trudno to zauważyć. Nie mam pojęcia dlaczego tak dziwnie z tym jest, ale przysięgam Wam, że to prawda. Sam się temu dziwię jak cholera po tym co tu pisaliście...

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osh fuck ale Lolowy topic.

Ja tam Camillo wierze bo czemu nie, acz wydaje mi sie ze to zostalo zalozone coby... zanzaczyc ze 7800GTX hyper ultra V juz sa do kupienia i nawet !!2200 zl!! wydane na karte nie dadza 100 klatek ;) ... nie poprawiajcie mnie jak sie myle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą trochę szokujące wyniki ankiety póki co... Dziesięć osób dało głos na 30 FPS, a kolejne 10 osób na dwa razy tyle FPS... Widać gracze są bardzo podzieleni pod tym względem i dla jednych 30 FPS to żaden komfort grania, dla innych to zupełne optimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o FPS juz tyle razy pisalem, ze jedyne co zrobie to sie powtorze.

Sa gry ze swietnymi silnikami, sa z totalnie zwalonymi.

Np. taka MAFIA pamieta, ze moglem spokojnie grac na granicy plynnosci 24FPS i nie przeszkadzalo to wogole.

Odpalcie sobie nawet stare GTA III z framelimiterem na 30FPS to sie grac nie da tak dziwnie sie gra zachowuje - cos okropnego.

Znow do Q3 potrzebowalem grubo ponad ogolnie przyjeta konsolowa plynnosc 60FPS bo musialo byc 125FPS albo sie ciachalem.

 

Ogolnie jak gram w FPP, to styknie mi 30FPS, a i czasami 25FPS mi wystarcza.

Ja wiem, ze sa zboczenia iz musi byc 50FPS bo inaczej sprzedaje nerke ale mnie one na szczescie nie dotycza i moge wydawac na inne przyjemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest podzial wg plynnosci a wg szasobnosci portfela - ci co maja mniej kasy spokojnie pogrywaja na 30 fpsach a ci ktorzy maja kase i dobre sprzety zaznaczaja 60 fps ...

 

A moim skromnym zdaniem 30 klatek spokojnie wystarcza pod warunkiem ze gra nie spada ponizej ...

Czy ogladajac telewizje widzisz brak plynnosci ?? a przeciez obraz tv ma 24 klatki na sek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z ankietami tak to juz jest ze zeby srobic obiektywna to trzeba sie nameczyc ... Ludzie ktorzy maja dobresprzety i ktorym gry zadko spadaja ponizej 60 fps wiadomo ze zazncza 60 fps mimo iz i przy 30 by spokojnie pograli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pokaż mi dzisiejszą grę, przy której nawet na super sprzęcie i na totalnie full detalach z pełnym AA + aniso FPS'y nigdy nie spadają poniżej na przykład 40... Praktycznie nie ma takiej. Dlatego albo trzeba zjechać trochę z ustawieniami i mieć powiedzmy nie mniej niż 50 FPS albo dać ustawienia na maksa i grać ze spadkami do tych 30-40 FPS, bo taka ich liczba może komuś po prostu starczyć.

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do San Andreas to tam przynajmniej u mnie jest bardzo dziwnie, kiedy włączę limitera to mam stale 25fps ale wyraźnie widzę że się tnie i poprostu niekomfortowo się gra. A kiedy wyłączę FL to mam tak 40-15FPS ale nawet kiedy Ati tray tools pokazuje mi 16fps to gra mi się komfortowo i nie zauważam tego że zwolniło (gdybym grał jak zwykle czyli bez pokazanych FPS to bym nie powiedział że gra zwolniła). Takie przyzwyczajenie z 9000pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to tez racja - mialem tak w jakiejs grze - niestety juz nie pamietam jakiej - ale wyciagalem minimum 80 klatek a na ogol bylo ponad 120 a gra sie szarpala, i chyba w ktorejs wersji gta tez mialem tak ze mimo duzej ilosci klatek gra wyraznie nie chodzila plynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pokaż mi dzisiejszą grę, przy której nawet na super sprzęcie i na totalnie full detalach z pełnym AA + aniso FPS'y nigdy nie spadają poniżej na przykład 40... Praktycznie nie ma takiej. Dlatego albo trzeba zjechać trochę z ustawieniami i mieć powiedzmy nie mniej niż 50 FPS albo dać ustawienia na maksa i grać ze spadkami do tych 30-40 FPS, bo taka ich liczba może komuś po prostu starczyć.

1591662[/snapback]

NIe wszyscy graja z max AA i max anizo.... niektorym starcza 1280x1024 albo 1024x760 i wszystko wyglada dla nich pieknie. Dla innych 1280x1024 AA na maxa i anizo na maxa to ninimum a dla innych nie.

 

ja np nie gralem z AA, nawet gdy radek radzil sobie ze wszystkim w max detalach 1280 i aa i anizo, tak samo na poprzedniej karcie ( 5900ultra ), po prostu nie wlaczalem aa i anizo, czemu ? nie wiem .

 

Przychylam sie do tego co napisal Kaeres , ze fp-y fp-esom nierowne oraz do tego co napisal IGI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hah, zeby dobrze sie gralo to musi byc te 30 fps... ja nie dlugo zmieniam moj ram, bo ja kwidac zalosnie malo go mam... ale gram n nim w bf2 hehe. Czasami moze szlag trafic czlowieka przez te czytanie ciagle, ale powiem wam ze nawet nie najgorzej sie gra (wszystko powylaczanie/low co sie da hehe). 256 sdram i daje rady ;) Ale przyznam, ze jak lece smiglowcem i taka scinke zlapie, to sie konczy tragicznie (czyt. rozbiciem ;)) Nie wiem ile wtedy mialem fps, ale malo ;p.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. ja nie dlugo zmieniam moj ram, bo ja kwidac zalosnie malo go mam... ale gram n nim w bf2 hehe.

1592161[/snapback]

:blink: hardkorowiec jak boga kocham hardkorowiec, przeciez 256 to bylo malo juz dla BF 1942 :blink:

 

Siekireka na twoja czesc :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stale to nie wiem .... nie spadajace ponizej 30fps na pewno,, w praktyce z lockiem na 30fps w samochodowki mi sie gra gorzej niz z ~40fps,, wszystko zalezy od gry ale te 40fps uwazam za komfortowe okej i z lekkim zapasem jeszcze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś macie z tym q3 nie tak, mówicie że komfortowo się wam gra przy 120 fps..... wątpię żebyście zauważyli różnicę między 80 fps a 120 fps jakby wam ktoś nie powiedział,

ja jak mam 20-25fps to jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowie ze miedzy 90 FSP a 125 w q3 raczej roznicy dla oka nie ma ale jakos tak inaczej sie skacze i biega:D

Moze ja mam jakies challo ale dlugo gralem w ta gre i mysle ze rozpoznalbym roznice.

Ponizej 90 klatek to juz nawet nie musze wlaczac licznika zeby wiedziec ze jest cos nie tak.

Dawniej sie gralo na C400 na 60 fps i bylo dobrze:d

Teraz jak ustawie ogranicznik na 60 to pokaz slajdów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nyny oczywiscie twoj monitor ciagnie odswieżanie powyzej 125 hz zebys zauwazyl roznice miedzy 90 a 125 klatek ? :lol:

 

thx za poprawienie orta ;)

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hehe, serio na 256 gram. Choc narazie daje sobie spokoj, bo scina miejscami niesamowicie... cos tam podkrecony procek i grafa nadrabiaja :D. I te ramy to nawet DDR nie jest lol ;) Maskare na ekranie mialem, ale bylo lepiej niz myslalem (bylo tak ,ze czasem moglem spokojnie przycelowac i zabic, a czasem mialem jedno wielkie ROFL! :D)

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...