Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy zestawie, AsRock na Uli + 6800, występują tzw. freezy jak na nForce3 ?

Aha i czy na tej mobo są jakiekolwiek problemy z kartą Asus 6800LE modowlaną, czy na tej płycie zmniejsza sie potencjał OC grafy ??

 

EDIT: Jakie wyniki w Evereście macie (odczyt/zapis/czas oczekiwania) w trybie DUAL przy timingach 2.5-3-3-8 (albo coś zbliżonego icon_wink2.gif) ?

Wyniki:

Odczyt - 5321

Zapis - 1565

Oczekiwanie - 53,4

Timingi identyczne, kości to Corsair Value Select PC3200 (2 x 512mb), tryb dual.

 

W sprawie grafiki to nie mam najmniejszych problemów z GF 6800 na AGP, nie podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna na dzien dzisiejszy najkorzystniej kupic ta plyte? jest dosc rzadka na sklepowych polkach

Vice, polecam www.4speed.pl, cena 259PLN + koszta wysylki. Realizacja praktycznie w 24h

 

Płytka stabilna, według mnie warta swojej ceny, co do możliwości o/c nie wypowiadam się. Na razie wystarcza mi to co mam.Karta na agp chodzi ok, bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tę płytę oraz do tego GeForce'a 6800 Ultra ASUS'a na AGP. Nie mam żadnych problemów z freezami. Mojego Venice 3000+ 0517 na 1.45V na tym ASRock'u puściłem na 3 GHz i komp wstał (komp, nie system) lecz był bardzo niestabilny. Przy 2.9 GHz uruchomił się system, nie sprawdzałem stabilności. Na codzień działam na def. voltage (1.4V) i taktowaniu 2.7 GHz. Przy mnożniku 5x na BIOS'ie OCWB1 ustawiłem HTT 400 i system działał. Przy 2.9 GHz oraz przy HTT 400 nie przeprowadzałem testów stabilności, gdyż nie interesowało mnie takie ustawienie na stałe.

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie i gorace podziękowania dla wszystkich piszacych tutaj gdyż dzięki wam kupiłem tę płytę

pierwszy raz zabieram głos i moje pytania moga sie czasami wydać zabawnie proste jeśli tak to miło mi że sprawię komus radość a teraz do rzeczy

 

do niej athlon 3200 wenice(chyba tak to sie pisze) ati x600 pro jakis samsung na sata II

pamiatki ni epamietam ale to narazie nie istotne

 

bios chciałem ustawić jak pisał bobson (wielkie dzięki bobson świetna robota)

i zaraz na początku kilka pytań

co to jest HTT na 320??

 

dlaczego pamieci tylko na 133

co powoduje mnożnik (dlaczego na 8 a nie na 10 jak mozna max)

co to sa timingi

 

będę baedzo wdzięczny za info

 

w tej chwili mój 3200 (2.000 Ghz) taktuje na 2.45 Ghz i jestem pewien że jeszce moge mu bezpiecznie przyłożyć

 

zgóry dziękuje za odpowiedź

 

a tak ogólnie jaki bios najlepiej wgrac (moja ma 1.2)

 

i jeśli ktoś ma jakis sprawdzony bios (nie musi być na super żyłowanie tak do 30-40 %)

to będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi na moje pytania. Mobo już zamówione i mówie już goodbye freezom :D

Swoją drogą nVidia dała ostro pupska z tym konfliktem 6800+nForce3.

Mam jeszcze jedno takie pytanko:

Jak teraz mam CPU puszczone 9x289 przy 1.500V to na AsRocku też tak będzie chodził ?

I jaką szyna HTT max. ma ten chipset Uli ? bo np. nForce3 250 ma 800 a nForce3 Ultra 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1 - Uli obsługuje 1 GHz HTT, co do proca to płyta posiada zwiększenie napięcia tylko o 0,05v względem normalnych ustawień, tak wiec bedziesz musiał zrobić prostego moda i bedzie śmigać.

 

rokow

 

* HTT to w tym przypadku FSB jak ustawisz 320 i mnożnik powiedzmy 9 to masz procka taktowanego na 2,88 GHz.

 

* dlaczego pamięci na 133? Dlatego, że mało kto posiada pamięci które pracuja na 320 MHz , ustawiając 133 MHz przy HTT 320 ram taktowany jest na ~206 MHz. Polecam program A64 Mem Freq

 

* Kręci się tylko i wyłącznie HTT a nie mnożnikiem, wysokie HTT i dobrze podkręcone ramy dają sporego kopa względem wysokiego mnożnika i niskiego HTT. A timingi to różne czasy dostępu odpowiedzialne za prace ramu. W A64 czym niższe tym większa wydajność np, Winbondy taktowane na 250 MHz przy timingach 2-2-2-5 są lepsze niż Samsungi TCCD 250 MHz 2,5-3-3-7 (podaje przykładowo, nie wiem ile dokładnie potrafią samjangi przy 250 MHz :D )

 

* Co do biosu to polecam OCWB 1 lub 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokie HTT nic nie daje

 

rokow

proponuje wrocic do mnoznika 10x skoro juz go posiadasz i podnosci fsb(htt)

pamieci na 166 i masz droge wolna do dalszego podnoszenia taktowania

dla przykladu dla tego samego taktowania pamieci osiagniesz fsb ~255 ,co da ci proca 2550MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wyczytałem też że nie na wszystkich bios'ach Vmody działają, w związku z tym prosiłbym o liste dobrych biosów na których działają Vmody.

THX

poniżej 1.30 na wszystkich działają :-P

 

ja wgrałem narazie 1.40 i sprawdzam

 

ale narazie co nie ustawie to nie wstaje i po dwóch off/on bootuje przy standardowych ustawieniach -HT 200 i mem @100MHz @2,5-2-2-5-1T (w biosie na sztywno ustawiam 2-2-2-5-1T. Tak samo było przy biosie 1.20 wiec nie wiem czym to spowodowane

 

ale do rzeczy - ten flasher pod windowsa działa tylko z biosem 1,40 - nie da sie przez niego wgrać innych biosów. I tu pytanie- jest inny flasher pod winde czy trzeba tym spod DOSa (nie cierpie DOSa :-?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ajsi

jak doszedles do htt 400??? u mnie na 308+ komp przestaje wstawac, jakby plyta sie zaetlala na etapie inicjacji, wzbudza naprzemiennie cdrom i hdd, monitor czarny (przechodzi w uspienie). ramy raczej nie sa problemem - tccd/133 na 3-4-4-10 i nic nie daje. poza tym przy tym wlasnie 308 zdarza sie korupcja danych na dysku i trzeba naprawiac winde.

moze to kwestia dysku?? - maxtor.

podaje ustawienia w zakladce CPU i CHIPSET:

 

overclock: async

CPU frequency: 308

PCIE freq: 100

boot failure: enabled

Spread spectrum: disabled

cool 'n quiet: Disabled

multiplier/voltage: manual

processor mult: 8

processor voltage: 1.45V (1.50V effective with VID3 volt mod)

memory clock: 133

flexability: disabled

timings: 3-4-4-8-2T

Burst Length: 4

 

CHIPSET

 

CPU-NB link: 600

CPU-NB width: 16

NB-SB link: 600

NB-SB width: 16

HTT-PCI: auto (SUBSTRACTIVE ANI POSITIVE NIE DAJE POPRAWY)

Dram voltage: High

Gated Clock: disabled (enabled tez nie daje poprawy, chociaz prawdopodobnie daje odrobinke lepsze czasy w pi)

 

przy tych ustawieniach jest pół stabilny, znaczy sie raz wstanie a raz nie i sie zapętla mrugając diodami cdrom i hdd

powyzej tego nie wstala ani razu :(

 

jakieś sugestie??

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400 doszedłęm na mnożniku 4. Na mnożniku 5 udało się to Consensusowi86 (chyba nie ma już konta na tweaku) i z tego co widzę powyżej [Dante]. Pytanie brzmi na jakim biosie chcesz to zrobić? OCWB 1 lub 2 powinny sobie poradzić (OCWB1 napewno bo na nim ja jadę).

 

Odnośnie ogłoszeń parafialnych.

OCZ DDR Booster już siedzi w kompie. Teraz czekam na skompletowanie WC (blok już jest, nagrzewnica będzie w tygodzniu, niestety z pompą mogą być problemy bo kusi mnie Laing ale ciężko dostać).

Całość będzie siedzieć (jeszcze nie wiem co zrobię z nagrzewnicą) w tym http://allegro.pl/show_item.php?item=73042313. Buda już doszła, to jest jakaś serwerówka i muszę dorobić reset (jakos zapomnieli, może myślą że serwy tylko na linuxach chodzą:). To tyle narazie:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade na OCWB2. rozumiem ze na mnozniku 8/9 nie ma szans na takie wysokie htt??? czy jest, tylko trzeba zastosować jakieś "sztuczki"???

widzisz jakieś błędy w powyższych ustawieniach??

aha - karta graficzna jest na AGP - radeon 9600SE 128MB/64bit.

ustawienia AGP ukrojone do maksimum - 4X, Aperture na 32MB.

nie mogę przeskoczyć tego [ciach!]ianego 308 :(

bede chyba próbował tych nowych niemieckich biosów.

jakbyś miał jakieś sugestie to napisz, plzzzzzz :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde troche czasu to sprobuje ustawic 7x390, ram 100, ogolnie bede mial ten sam takt proca i ramu wiec moze cos z tego wyjdzie. Ajsi czy ty chlodziles plyte jakos dodatkowo czy poprostu zlazles z mnoznikiem, 400 htt i nic wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bobson37

Na OCWB1 nie działa mnożnik 6 i 7. Nie wiem czy na OCWB2 poprawili ten bug. Jak się bawiłem w sprawdzanie możliwości to nad mobo wisiał wentyl 120mm na 12V (tak na wszelki wypadek, bez niego też działa). Płyta jest bez obudowy o czym już wspominałem i leży na biórku.

 

@myrddin669

Na mnożniku x8 nie osiągniesz HTT400 z prostej przyczyny. 8x400=3.2GHz. Jak masz taki proc albo chłodzenie które tak go schłodzi by to wytrzymal to możesz próbować. O mnożniku 9 to nie ma co nawet wspominać.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a jakie macie tempy mierzone organoleptycznie?

u mnie wszystko na default i grafa na AGP :

NB ledwociepły

SB bardzo ciepły-gorący (troszke mniej niż NB DFI LP NF3, bo radiatorki są w nich identyko)

 

jak sie ma sprawa przy grafach AGP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wystarczyloby chociaz 8*320 [2560mhz], proc jest w stanie to zrobic - puszczalem go na 9*285 [2565mhz] na dzielniku 166 - pamięci 2*256 bh-6 2-2-2-5-1T i spi16m przeliczyl.

na 8*310 no fuckn chance, nawet na dzielniku 133 i 2T, tccd taktowane na 200 3-4-4-10, nawet jak system wstanie [1/10 razy] to pi sie wywali zanim przeliczy initial value, prime - 1-2 sekundy i bach!

ogólnie mam blaze z tego powodu :( chyba jednak dfi musi byc :lol:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje przesiadke na S64 3000 s939 ( ten z apollo) i probuje dobrac do niego reszte ( mobo i pamieci). Czytajac wasz post o Uli M1695 mysle o kupnie Asrock 939 Dual stad moje pytanko?

 

Jakie pamieci polecacie do tej plytki - planuje zakup 2x256 dual lub 1x 512 w cenie max do 250 zl.

 

Pozdrawiam

 

Sfoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma jakiś konkretnych zachcianek. Jeśli myślisz o kręceniu to mogę polecić coś na TCCD (w tej cenie to chyba nieosiągalne) ze względu na stosunkowo niskie (względem MHzów) zapotrzebowanie na Volty. Płyta z BIOSa daje tylko 2,7V na Ram co często ogranicza OC.

A co do wyboru 2.256 lub 1x512 to oczywiście bierz 512 w jednej kości. Kiedyś możesz dołożyć drugą, a jeśli nawet nie, to Dual daje tylko ok3-5% (zależy od zastosowania).

 

@myrddin669

Może u Ciebie procek nie lubi dzielnika 8. U mnie było podobnie z 5. 5x400 to tylko 2GHz ale za żadne skarby nie dało się ustabilizować. Sypało się przy ładowaniu systemu i wyglądało jakby kontroler dysku nie wyrabiał a okazało się że na 4x400 wyrabia. Podejrzewam że to była wina kontrolera pamięci, mimo ustawienia mu DDR100.

Sprawdz nqa niskich mnożniakach (4x, 5x) czy da się przekroczyć 308. Jeśli również będzie lipa to zapodaj OCWB1 i powtórz testy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja narazie jade na biosie 1.40 (bo był w nim win flasher :D )

do 274MHz można wiec dopiero później zapodam ocwb

 

zauważyłem ze mobo lubi dzielnik 133

gorzej ze 166 i o dziwo 200MHz

 

zauwazyłem, ze jak dwa razy nie wstanie po jakimś ustawieniu w biosie to resetuje wartości HT do 200 i mem @100

 

Vcore troche mi skacze - 1,408 - 1,44 a nawet 1,45

proca chwilowo chłodze Spire Whisper Rock IV (42 stres @2250MHz)

 

narazie 250MHz div133 ale będzie wiecej of couse, bo dopiero co uporałem się z softem, a i tak w kolejce czekają gry

Edit:

przypominam- bios 1.40

275 nie wstaje

274 w pełni stabilne, ale Prime2004 wywala od razu (mem@100 2-2-2-5-1T read preamble 5, asynch 6 - 4,5 nie wstaje)

270 to samo tyle ze SP2004 wytrzymuje już kilkanaście sekund

260 na razie w pełni stabilne- zostawiam na nocke SP2004

na tygodniu posprawdzam

 

BTW: u mnie też dość wolno się wczytuje z dysku (kilkunastosekundowa przerwa)- przed samą konsoli wyboru użytkownika win

 

i jak u was tempy SB ?

zauważyłem ze od spodu PCB też troche się grzeje... ale tylko pod NB i SB

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

cos niemam siły do tego biosu OCWB1 jak go zapodałem to niestety rezultaty są lekko mówiąc marne .

 

komp niechce się normalnie włączać , wyłączać i resetować co mnie bardzo denerwuje :mur:

 

jak zapodam mu ustawienia 8x300 i pamięci na 166 co powinno normalnie chodzić bo pamięci są 500Mhz , to niestety albo komp wstanie ( jak będzie bardzo łaskawy ) albo się zapętla na starcie i tylko mruga napęd optyczny i nie bootuje się dalej . po kilku próbach i CLRCMOSach dałem sobie spokój i wróciłem do asrockowego 1.20 .

 

mam więc pytanko czy testował już ktoś jakieś inne biosy tzn OCWB2 , OCWB3 lub ten szwabski 1.40C ??

 

szukam jakiegoś biosu który nie będzie robił problemów z włączaniem kompa i jego normalnym wyłączaniem / resetowaniem , natomiast będzie dawał radę z HTT ok 300-312

 

 

Sprzęcik mam taki jak w podpisie , bez modów Vmem i Vcpu .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma jakiś konkretnych zachcianek. Jeśli myślisz o kręceniu to mogę polecić coś na TCCD (w tej cenie to chyba nieosiągalne) ze względu na stosunkowo niskie (względem MHzów) zapotrzebowanie na Volty. Płyta z BIOSa daje tylko 2,7V na Ram co często ogranicza OC.

A co do wyboru 2.256 lub 1x512 to oczywiście bierz 512 w jednej kości. Kiedyś możesz dołożyć drugą, a jeśli nawet nie, to Dual daje tylko ok3-5% (zależy od zastosowania).

 

OK takze zostanie 1x512 lub nawet 1x1gb ( samsungi Tccc z allegro), a mozecie zarzucic jakies inne preferencje do co Ram - widze ze duzo osob jezdzi na tej Mobo na Twimosach? ciekaw jestem jakie one maja kostki?

 

max to okolo 300zl.

 

Wiem ze to malo na temat ale zalezy mi na opini ludzi majacych ta Mobo.

 

Dzki i pozdrawiam

 

Sfoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znów pozwalam sobie zabrać głos

powiedzcie gdzie mozna sciągnąć ten nowy bios 1,4 bodajże i jak on się sprawuje

i gdziue jest programik do wgrzania go pod windą

 

 

i jeszce jedno krotkie pytanie jakim programem monitorujecie temperatury

 

pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej roboty

 

i znow krotkie pyt

 

a co to są te wersje biosu okreslane przez was jako ocwb2 ocwb1??

Edytowane przez rokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

>sfotek> ja np jadę na kości Kingmax Hardcore 512MB która standardowo ma 500Mhz i timingi ok 2,5-4-4-8 1T i w Evereście ma ok 3988/1552/45,1 na 260Mhz/3-4-4-8 1T. Z takimi timingami idzie max do ok 262Mhz bo brakuje jej voltażu . Jak sobie sprawię OCZ Boostera to ja pokatuje bo wiem że idzie spoko na np 2,5-3-3-8 1T na 270Mhz 2,85-2,9VV .

 

taka kość 512MB ksztuje 249zł Proline - 255zł Arest .

 

>rokow> pod windą to z tego co wiem to można tylko oficjalny 1.40 wgrywać > poszukaj na stronie asrocka tego programiku do wgrywania , zapewne jest gdzieś razem z tym biosem 1.40 .

 

Z monitoringiem temp. dobrze sobie radzi SPEEDFAN 4.27 ponieważ rozpoznaje tą płytę i jej wszystkie czujniki .

 

Co do wgrywania biosu spod windy to mam mieszane uczucia . Ja zawsze wgrywam spod DOS'u i jest wszystko OK . Niewiem co w tym trudnego i dlaczego niektóre osoby się tego boją ?? wystarczy pod winda sformatować jedną dyskietke jako systemową i na drugą wrzucić ASRFLASH.EXE i BIOS > potem tylko zrestartować kompa z dyskietką systemową w napędzie i jak z niej się uruchomi to wrzucić tą z biosem i wklepać "ASRFLASH.EXE BIOS.BIN" klepnąć enter i gotowe . To chyba takie pokolenie młodych posiadaczy kompów . Na moim pierwszym pececie nie było czegoś takiego jak Winda i wszystko się klepało pod DOS'em .

 

 

A tak wracając do tematu to właśnie testuję bios OCWB2 i muszę stwierdzić że jest dużo lepiej zrobiony od OCWB1 , bo nie uświadczyłem z nim jak narazie żadnych błędów typu freezy przy starcie lub problemy z wyłączaniem / resetowaniem kompa i ma jakieś dwie dodatkowe opcje więcej ( cośtam z pamięciami i tryb PCIEX > zostawiłem na NORMAL ) ..

 

 

Jeszcze do stestowania został mi ten 1.40C z tej szwabskiej strony i OCWB3 .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=420

dobre to jest ?? bo nigdy nie używałem niczego w tym stylu i nie wiem.

Czy lepiej poszukać czegoś innego ?

Troche dupowaty ten lakier, ja go uzywalem do athlonizacji mojego durnia 1,4@a2,32 , jednak nie byl specjalnie dobry, zarysowywalem pin miekkim olowkiem a potem lekko skrapialem lakiere a proc lepiej dzialal an samym olowku i tasmie, moim zdaniem nie warty jest swojej ceny i sie nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...