Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam pojecia. Na OCWB1 i 2 chodzi na bank. Jeszcze nie robiłem VMOD-a ale zrobie go w najbliższym czasie i sprawdze. Zreszta bios 1,50 ma blokade HTT do 274 wiec i tak zeby krecic po V-MODzie musisz wgrac OCWB1 lub 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża masz tą temperature, ja u siebie z freezerem na 5V mam max 45 stopni po kilku h grania więc coś u Ciebie jest nie teges.

No mam na wlocie wiatrak 8cm ArcticCooling ale on dmucha przez 2 HDD , potem jest przepisowo zamontowany Freezer z tą oryginalną pastą MX-1 (ale u mnie było coś srebrnego nie biały glut ???) . No i z tyłu 8 cm na 5V + zasilacz . Zasilacz się nie grzeje ... procek na napięciu standard ... nie bardzo wiem co jest - po nocy idle mam takie temp:

 

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Fintek F75375S (NV-I2C 2Eh)

Płyta główna / Karta wideo ASRock 939Dual-SATA2 / Fintek Generic

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

 

Temperatury:

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 39 °C (102 °F)

Aux 26 °C (79 °F)

Procesor graficzny 50 °C (122 °F)

Pamięć procesora graficznego 47 °C (117 °F)

Seagate ST360021A 33 °C (91 °F)

WDC WD2000JD-22HBC0 31 °C (88 °F)

 

Wentylatory:

Obudowa 1318 RPM

Procesor graficzny 2782 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.44 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 5.13 V

+12 V 12.28 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.07 V

Napięcie procesora graficznego 1.49 V

GPU Vcc 3.28 V

GPU AGP VDDQ 1.50 V

GPU FB VDDQ 2.54 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lucas234

mógłbys podac (pokazac zdjecie) gdzie mierzy sie miernikiem napiecie VCORE??? Zmierzyłbym u siebie i zobaczył jego stabilnosc :)

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

tak miedzy masa a ktoryms z punktow najlepiej przewod od masy wsadz do wtyczki od molexa tam gdzie masa zeby ci sie w lapce nie platal a drugim mierzysz napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Mi wiadomo to proc ten jest na jądrze Venice z obciętym do 128Kb L2 , więc wykryty jest błędnie .

 

madx21>Zapodaj sobie jakieś inne programy jak Np Everest , Sisoftware Sandra 2005 .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z podkręcaniem to jest teraz tak : HTT 268 Mhz x 3 , procek na 2.4 Ghz , RAM CPU/11 219 Mhz - no i działa :-) . Trochę go pokatuje zobaczę czy to jest stabline ... hmm... w Sandrze Pro 2005 SR3 wyniki jak Athlon FX-53 2.4 Ghz . Freezer puszczony na 2000 obr/min - temp . 46 C idle max 50 C fajnie by było mieć trochę mniej ... może ta pasta z Freezera MX-1 się wygrzeje to będzie lepiej ???

Robi się ciekawie - to 2.4 Ghz na nie podwyższonym napięciu nie jest OK albo procek wtedy się troszkę za bardzo grzał - zszedłem więc na 2,35 GHz (HTT 260 MHz , RAM 212 Mhz) i jest ekstra . Co ciekawe Freezer zaczyna coraz lepiej chłodzić - temp. w pokoju bez zmian 22 C ale IDLE już mam 39 C a maks. 47 C może to prawda ,że pełne właściwości ta pasta MX1 uzyskuje po 200 h ... na razie wyniki są obiecujące - trochę się bawiłem w różne testy wyląda na to iż moje pamięci mają max . ~230 Mhz - nie źle jak na coś co kosztowało 170 zł , a procek jak procek pewnie domaga się voltów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na czyms takim jak w podpisie na 9*274 z napieciem 1,425 mam w stresie 45/46 stopni (przy minimalnych obrotach wiatraka) wiec cos jest nie tak chyba z montazem coolera.

 

Nie wiem , nie sądze - w sigu nie masz Freezera 64 Pro , nie wiem więc do czego porównujesz temperatury - zresztą porównywanie temperatur jest bardzo trudne ... jeśli masz Freezera a tylko nie zmieniłeś sygnatury to powiedz mi czy on Ci sam reguluje obroty ???

 

A poza tym moja sygnatura wymaga korekty aktualnie procek lata 9x260 = 2340 Mhz :-)

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co w podpisie (sadze ze słabsze od freezera i to dużo mimo ze jest to 800gram czystej miedzi) i dziwią mnie wasze temperatury na jednym z najwydajnieszych coolerów pod amd.

 

PS. Takie cos mam:

http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=918

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co w podpisie (sadze ze słabsze od freezera i to dużo mimo ze jest to 800gram czystej miedzi) i dziwią mnie wasze temperatury na jednym z najwydajnieszych coolerów pod amd.

 

PS. Takie cos mam:

http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=918

Trudno powiedzieć miedź pewnie robi swoje - gdyby Freezer miał miedziany radiator to by był czad . W zasadzie liczyłem ,że będę miał dużo ciszej i chłodniej ale trochę jestem rozczarowany ... z drugiej strony i tak jest lepiej niż na Pentagram QC80 Cu :-)

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta z fryzjera poprawia swoje właściwości po jakimś czasie i temperatura w porównaniu z tą początkową powinna spaść o ok 3-5*C .

 

Dobrze jest zamontowac z tyłu obudowy jakiś wentylator ( najlepiej 12x12cm ) który wyciąga powietrze zza fryzjera i jakis na górze obudowy lub na bocznej ściance który dostarcza powietrze bezpośrednio w okolice wentylatora na fryzjerze .

 

U mnie temp procka przy 1,575V i 9X280 to idle 28-30* , a max przy np. SuperPI 2M lub giercowaniu to 38-39*C wyższej jak narazie nie zanotowałem .

 

Pasta która jest oryginalnie na fryzjerze jest całkiem rześka , ale jestem ciekaw czy ktoś porównywał jaka jest różnica pomiędzy wygrzaną pastą MX1 , a AS5 na tym samym zestawie .

 

Wentylator Fryzjera64pro automatycznie reguluje obroty , u mnie przy 30*C jest to ok 1896-1918obr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@sebx

albo trafiles na proca z krzywa czapka albo ten cooler jest zle zalozony ja na pentagramie 100cu+ na procu puszczonym na 2.6 i 1.6V mam w idle 32 C

 

a po drugie freezer nie reguluje sam obrotow odpowiedzialna za to jest plyta glowna

 

i po trzecie freezer jest znacznie lepszym coolerem od pentagram i twoje wywody na temat miedzi mijaja sie z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanka z innej beczki:

1.

czy naszej płytce moze zaszkodzic HT ponad 1000?? Teraz chodzi u mnie na 1022 (ale odpalała sie na 1096 nawet - wyzej nie próbowałem).

 

I 2:

Które ustawienie bedzie wydajniejsze do gier:

2305MHz i pamieci na 420MHz efektywnie

czy

2466MHz i pamieci na 328MHz

???

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po trzecie freezer jest znacznie lepszym coolerem od pentagram i twoje wywody na temat miedzi mijaja sie z celem

No akurat gdyby Freezer był miedziany to bym chyba miał z 25 C :rolleyes: . A Ty myslisz ,że dlaczego Twój proc ma takie niskie temperatury - sam masz miedziany radiator najlepszy przewodnik ciepła w rozsądnej cenie - miałem QC80 Cu i Freezer jest lepszy ale nie ma co piać nad nim z zachwytów .

Ile masz stopni w pomieszczeniu gdzie masz kompa - i ile wiatraków w budzie ??? Mój GF6800 to też dobry piekarnik i podgrzewa pewnie powietrze w budzie :sad:

 

Wentylator Fryzjera64pro automatycznie reguluje obroty , u mnie przy 30*C jest to ok 1896-1918obr .

Nie wierzę ... jak to uruchomiłeś ??? Ja mam Fanmate i skręciłem wiatrak na 2000 obr/min i jest OK .

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@sebx

dziecko moje drogie czytales moze testy pentagram vs freezer a poza tym freezer jest miedziany a dokladniej ma miedziane heatpipy oraz podstawke odbierajaca cieplo z procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...