Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką kartę miałeś wcześniej??? Jeśli nie formatowałeś kompa, to może gryzą się śmieci po poprzednich sterach. A próbowałeś odpalić kompa w trybie awaryjnym, lub VGA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak dlugo laduje sie wam winda na tym mobo??

 

bo mi okolo 120 sekund.. ;/

Długo, temat już wstępnie przerabialiśmy ;]

Ale trochę pomaga bootvis - trochę, bo u mnie tylko jakieś 2 przejścia paska podczas ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!! Kupiłem sobie Leadtek 7800 GT wsadziłem w nasze ulubione mobo no i zonk :-(.

Komputer się z nową kartą włącza jest obraz post testu (można wejść) do biosu itp. ale jak odpala się XP to

monitor wchodzi w suspend brak sygnału z karty chyba ??? Sam system słychać ,że się ładuje - kurde co to jest pomocy . Co walnięte , miał ktoś coś takiego ???? . Zasilacz to 400W Chieftec .

1). Wsadź starego ASUSA AGP, załaduj Windows i "Dodaj/Usuń Programy" usuń (odinstaluj) "Uli AGP Driver". Wyłącz komputer i wsadź nowego GF.

2). Teraz wejdź do biosu i jako "primary display adapter" (czy jakoś tak :-P ) ustaw "PCI-E".

 

I teraz powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo, temat już wstępnie przerabialiśmy ;]

Ale trochę pomaga bootvis - trochę, bo u mnie tylko jakieś 2 przejścia paska podczas ładowania.

tak tylko ze bootvis u mnie nie dziala...

nie pokazuje driverdelay czy jakos tak....

nawet po swierzym formacie dysku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką płyte głowna ale mam problem z fsb. nie mogę znaleśc w biosie zmiany fsb dla pamięci i proca i dzielnik. jeśli powinno być w biosie to gdzie ona jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy moze mi ktos pomoc??? tutaj jest wszystko opisane:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=193440

 

poczatkowo myslalam, ze to wina windowsa albo cos, ale teraz odnosze wrazenie, ze to wina plyty :/ zobaczcie na dole moje wyniki w 3dmarkach :/

 

Aha, jeszcze jedno, jak komputer nie wstaje po za duzym podkreceniu to co trzeba zrobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam was z tym clear cmos - przecież płyta ma bootguarda, wystarczty go włączyć. Wtedy w przypadku niebootowalnych ustawień po trzecim repower komp zabootuje na defaultowych ustawieniach, jakkolwiek zazwyczaj w setupie ustawione są ostatnio użyte.

 

Jeszcze ani razu nie używałem zworki, nawet nie wiem, gdzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam was z tym clear cmos - przecież płyta ma bootguarda, wystarczty go włączyć. Wtedy w przypadku niebootowalnych ustawień po trzecim repower komp zabootuje na defaultowych ustawieniach, jakkolwiek zazwyczaj w setupie ustawione są ostatnio użyte.

 

Jeszcze ani razu nie używałem zworki, nawet nie wiem, gdzie jest.

A jak tego bootguarda wlaczyc ??? Wystarczy 3 resety i komp powinien wstac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam pytanie odnosnie moda vmem

jest ktos z okolic kalisza lub blisko w wielkopolsce kto moglby wykonac tego moda?

vcore moda zrobilem lakierem, ale za wymiane rezystora sie nie biore :P chyba ze mozecie polecic gdzie takie cos mi wykonaja? oczywiscie nie zniszcza przy tym plyty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1). Wsadź starego ASUSA AGP, załaduj Windows i "Dodaj/Usuń Programy" usuń (odinstaluj) "Uli AGP Driver". Wyłącz komputer i wsadź nowego GF.

2). Teraz wejdź do biosu i jako "primary display adapter" (czy jakoś tak :-P ) ustaw "PCI-E".

 

I teraz powinno działać.

 

Hej , dziękuję wszystkim za chęć pomocy ale już sam rozwiązałem problem - jego przyczyną było to ,że nie wyłączyłem niskopoziomowych sterowników z Riva Tunera którymi odblokowywałem potoki w starym ASUS 6800LE - a to wynikało oczywiście z podjarania się nowym nabytkiem :mur: . Straciłem parę godzin na zabawie w przekładanie kart + na zapas kupiłem nowy zasilacz - no ale tego też nie żałuję . W kompie mam dużo chłodniej teraz i ciszej jednak 12 cm wiatrak Chiefteca robi swoje a i karta Leadtek PX7800GT MyVIVO jest dużo cichsza i chłodniejsza od starego Asusa V9999LE :-) . Powiem wam jedno jestem ... happpy bo za kartę dałem 999 zł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Hej , dziękuję wszystkim za chęć pomocy ale już sam rozwiązałem problem - jego przyczyną było to ,że nie wyłączyłem niskopoziomowych sterowników z Riva Tunera którymi odblokowywałem potoki w starym ASUS 6800LE - a to wynikało oczywiście z podjarania się nowym nabytkiem :mur: . Straciłem parę godzin na zabawie w przekładanie kart + na zapas kupiłem nowy zasilacz - no ale tego też nie żałuję . W kompie mam dużo chłodniej teraz i ciszej jednak 12 cm wiatrak Chiefteca robi swoje a i karta Leadtek PX7800GT MyVIVO jest dużo cichsza i chłodniejsza od starego Asusa V9999LE :-) . Powiem wam jedno jestem ... happpy bo za kartę dałem 999 zł :-)

no sprzecior traci na wartosci szybko jak wejdzie nowy directx te ceny tych kart dopiero poleca na zbity r*j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tego tematu. Ale u mnie i tak szybko się uruchamia - jakieś 25 - 30sek + 10sek. programy.

 

a jaka masz winde z sp2??

moze to ona powoduje ze mi bootvis dziala nieprawidlowo .....

qrde dernerwuje mnie to na nf2 szybciej mi sie komp wlaczal niz teraz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że temat poruszany wiele razy

wiem że napiszecie żeby czytać posty

ale przeczytałem ich kilkaset z 2500 i odnoszę wrażenie że płyta jest słabo dopracowana ,problemy z biosami i sterownikami takie wrażenie odniosłem czytając posty .

Powtarzają się pytania

" co zrobić nie działa mi ........."

teraz pytanie

Czy warto kupić płytę? ? ?

Nie jestem fanem kręcenia ,zależy mi na płycie stabilnej bez problemów sprzętowych i itp. mam GeForc 6800GT na AGP i płyta wydawała mi się ciekawa ze względu na posiadanie AGP I PCI-E ,możliwość zmiany karty graf.ale czytając wasze wypowiedzi odniosłem wrażenie że macie problemy z płytą.

Proszę o radę co kupić ASRocka czy Inną płytę z 939 ale bez PCI-E ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić płytę? ? ?

Nie jestem fanem kręcenia ,zależy mi na płycie stabilnej bez problemów sprzętowych i itp. mam GeForc 6800GT na AGP i płyta wydawała mi się ciekawa ze względu na posiadanie AGP I PCI-E ,możliwość zmiany karty graf.ale czytając wasze wypowiedzi odniosłem wrażenie że macie problemy z płytą.

Proszę o radę co kupić ASRocka czy Inną płytę z 939 ale bez PCI-E ???

IMHO warto - nic lepszego w cenie ok.250 zł nie ma na rynku :-) . Prpblemy jakie miałem a nie miałem ich dużo wynikały głównie z mojej nieuwagi i pośpiechu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem kręcenia ,zależy mi na płycie stabilnej bez problemów sprzętowych i itp. mam GeForc 6800GT na AGP i płyta wydawała mi się ciekawa ze względu na posiadanie AGP I PCI-E ,możliwość zmiany karty graf.ale czytając wasze wypowiedzi odniosłem wrażenie że macie problemy z płytą.

Proszę o radę co kupić ASRocka czy Inną płytę z 939 ale bez PCI-E ???

Moim zdaniem warto - b. dobra płyta, a uwzgledniając cenę to b.b.dobra :)

 

Ja problemów z tą płytą nie mam - oczywiście przydałyby się bardziej zaawansowene opcje (więcej dzielników i timingów RAM, rozszerzone zakresy napięć CPU czy DDR czy działające FSB > 274 na najnowszych biosach) - ale jeżeli nie bawisz sie w O/C, to są to niedogodności absolutnie nieistotne.

 

Niemniej, jeżeli bedziesz używał szybkiej grafy na AGP, poleca się przynajmniej zmianę pasty pod radiatorem na mostku południowym, a najlepiej wymianę całego radiatora na coś wydajniejszego (np. niebieskiego zalmana) - ale i tak zmieścisz się w swietnej cenie.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz winde z sp2??

moze to ona powoduje ze mi bootvis dziala nieprawidlowo .....

qrde dernerwuje mnie to na nf2 szybciej mi sie komp wlaczal niz teraz....

Tak. Z SP2 i aktualizacjami. Uruchamia się szybciej niż na moim starym Bartku@2400Mhz.

 

Co do stabilności płyty, to nie ma z nią najmniejszych problemów.

Jeśli chodzi o GF z serii 6800 , to tyle tylko że dziwnie płyta zanirza wyniki w 3dMark - ale tylko powyżej 03. W grach jest wszystko dobrze i napewno gorzej nie chodzi. Ta sprawa chyba jeszcze nie została rozwiązana.....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o GF z serii 6800 , to tyle tylko że dziwnie płyta zanirza wyniki w 3dMark - ale tylko powyżej 03. W grach jest wszystko dobrze i napewno gorzej nie chodzi. Ta sprawa chyba jeszcze nie została rozwiązana.....

Ale to chyba tylko na AGP. Czy to sa zanizone wyniki? Nie wydaje mi sie :)

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1758572

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4585408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To dotyczy tylko łącza AGP. Na wcześniejszym sprzęcie (Abin NF-7 , Barton 2400Mhz ) miałem ponad 4900pkt. w 3dMark05. Na tym sprzęcie mam "tylko" 4400pkt. W 3dmark03 i 01 wzrost wydajności był jednak spory. Ale chyba te typy tak muszą mieć. Gdzieś czytałem, że gość na płycie MSI 939 na AGP i GF 6800 też miał takie różnice. Najważniejsze, że nie przekłada się to na gry.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem posiadaczem asrock 939dual sata2 rev.1.00 bios 1.5 i mam kilka pytań:

1.mam ustawione vcore procka venice3000 na 1.4v a odczyt w speedfanie pokazuje że napięcie skacze w granicach 1.39v-1.46v czy to normalne na tej płycie?

2.mój zasilacz chieftec360 wcześniej na nforce2 podawał napięcia w +3v,+5v,+12v w normie a teraz natej płycie +3v=3.43-3.44,5v=5.24 czyli troszke niebardzo 12v=12.34 czyli w normie a jak to jest u was?

czy tak skaczące napięcie na procesor może mieć niekorzystny wpływ na procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam was z tym clear cmos - przecież płyta ma bootguarda, wystarczty go włączyć. Wtedy w przypadku niebootowalnych ustawień po trzecim repower komp zabootuje na defaultowych ustawieniach, jakkolwiek zazwyczaj w setupie ustawione są ostatnio użyte.

 

Jeszcze ani razu nie używałem zworki, nawet nie wiem, gdzie jest.

 

probowalam tego sposobu jednak nawet po kilku restartach nic nie dalo :/ dopiero clear cmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ powiedzcie czy ta płta daje radę - nawet nie wiem czy będe kręcił - korci mnie po prostu 939 i w ogole 64 bity.

 

Płytka kosztuje 230 - czyli nie tak dużo - a procek do tego niestety straśnie dużo, widziałęm jakieś 350 PLN - to jakoś tak dużo...

 

No i jak wydajność chipsetu ma się do Nforce'a czy VIA ?

Bardzo słabo wypada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie pamieci proponujecie zakupic do tej plytki + sempron 3000+939 ?

zastanawiam sie nad geil 1gb 400 cl2.5, jest jakis inny lepszy wybor?

Mogą być Geile, mogą być PDP. Tutaj wyznacznikiem może być cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ powiedzcie czy ta płta daje radę - nawet nie wiem czy będe kręcił - korci mnie po prostu 939 i w ogole 64 bity.

 

Płytka kosztuje 230 - czyli nie tak dużo - a procek do tego niestety straśnie dużo, widziałęm jakieś 350 PLN - to jakoś tak dużo...

To kwestia względna - jeśli liczyć Semprona939 w porównaniu do SempaA, to dużo. Jeśli porównywać z Venice,to wcale nie...

 

No i jak wydajność chipsetu ma się do Nforce'a czy VIA ?

Bardzo słabo wypada ?

Grrrr - różnic nie ma praktycznie żadnych (nie wiem, jak z wydajnością USB/HDD, ale nie sądzę zeby była tutaj jakaś tragedia).

 

jakie pamieci proponujecie zakupic do tej plytki + sempron 3000+939 ?

zastanawiam sie nad geil 1gb 400 cl2.5, jest jakis inny lepszy wybor?

 

ps. w podkrecanie sie nie bawie

Jak nie kręcisz, to bierz goodramy. Tańsze. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Starałem się przeczytać uważnie to forum i znależć odp na mój problem ale mimo indywidualnych kontaktów

z częścia użytkowników ma go nadal

 

krotko: mam dysk samsunga sataII i obojętne czy zainstaluje sterownik po instalacji windowsa (JMicron_XP_2K) czy w trakcie instalacji (F6 z dyskieki x32) mam w sprzęcie do usunięcia dysk samsung a pretkości mierzone dhtachem sa w przyblizeniu 127

 

dysk jest podłączony napewno do gniazda sataII (czerwone pojedyńcze) dysk nie ma zworki ograniczającej transfer do 1,5 GB w setup jest ustawine sataII na sata

 

juz nie ma pomysłu (może popsuty dysk??)

 

będę wdzięczny za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy problem komp mi nie wstaje..

mialem fsb 280 z dzielnikiem 166.. wlaczylem dzis rano i normalnie chodzil..wlaczylem everesta by sprawdzic odczyty itp..komp sie zawiesil..zresetowalem go i zaczal caly czas sie sam resetowac..wylaczylem zasilanie..i clear cmos posprawdzalem reszte rzeczy wlaczam i nie wstaje..jak wlaczam zasilanie to wiatraczki sie kreca..ale do monitora nie dociera sygnal..probow2alem na rozne sposoby pamieci wkladac i nic..nie mam jak sprawdzic plyty bo nikt tu nie ma platformy 939..

pomozcie bo komp mi bardzo potrzebny teraz siedze na ojca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...