Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o te zwroty bez podania przyczyny, to rzeczywiście zgodnie z prawem UE, każdy klient może odstąpić od umowy kupna zawartej na na odległość i ma na to 10 dni. W szczególności dotyczy to zakupów dokonanych przez internet. Warunek jest taki, że zwrócony towar nie może posiadać znamion użytkowania. (I nie dotyczy przedmiotów podlegających ochronie prawem autorskim itp., np cd z muzą). Sklep łaski tu nie robi. Jak sprzedawca jest wyjątkowo uparty to wystarczy zadzwonić do Urzedu Ochrony Konkurencji i Konsumentów a oni w takich sytuacjach pomogą. Inna sprawa, że jak postąpisz w taki sposób, to pewnie nic więcej juz Ci nie sprzedadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z 4x512 ma nie płyta, a procesor - bo to on ma kontroler pamięci. Na innej płycie i tym samym procesorze i identycznych ustawieniach powinny być podobne objawy.

 

Wina płyty może leżeć gdzie indziej - w złym automatycznym dobraniu timinów. Jeśli będziesz miał wszystko ustawione ręcznie poprawnie (chodzi głównie o ustawienie 2T i ew. dzielnika 166) - wszystko powinno być ok.

 

Osobiście używam w jednym z zestawów 939Dual-SataII wraz z 4x512 MB TwinMOS CADT (dzielnik DDR200, CMD=2T) i wszystko dziala poprawnie - uptime ok. 20 dni.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy jest jakiś program do tej płyty w którym można byłoby sprawdzić temp NB i SB??

obecnie everest w czujniku pokazuje mi 4 temp - CPU, HDD, płyta głowna (tylko nie wiem czy to temp NB) i pokazuje jeszcze temperaturę AUX. Czy wie ktoś o jaką tu chodzi temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie próbuje ponownie ustawień z HT. FSB 250x9 i HTT x 3 [750Mhz]. Wczoraj leciał przez 2 godziny 3DMark2005 i nie było żadnej zwiechy. Mamięci mam ustawione na 166, czyli jakieś 204 Mhz, 2,5, 4,4,11 [chyba] i oczywiście 2T. Czytałem jeszcze na OCW, że moga pomóc maksymalne opóźnienia w read preample i async.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jeżeli komputer się zawiesi, można go uruchomić tylko po wyłączeniu komputera i to na minutę lub dłużej. W innym przypadku, nawet jeżeli się uruchomi to zawiesza się w biosie, podczas ładowania systemu lub przestaje reagować klawiatura. Wygląda to trochę jakby coś się przegrzało albo coś.

 

Jak nie rozwiąże tego problemu zmieniam płytę, walnę sobie chyba z grubej rury DFI LAN PARTY NF4 ULTRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla div166, przynajmenij u mnie (PDP Patriot KH 2x512MB 2.5-3-3-10-1T @ DDR480), najlepiej działała kombinacja Async: 7.0/ReadPreamble 5.5. Przy innej wysypuje się GoldMemory.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda wydajność kart graficznych na AGP

karty graf. w tej płycie są obsługiwane przez mostek południowy

a PCI-E przez północny

chipset północny to ULI M1695 o tym piszą wiele dobrego ,ale południowy to M1569 a o tym już nikt nic nie pisze

Wiecej osób ma karty PCI-E, ma ktoś z was zamontowaną kartę AGP najlepiej 6800GT i jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda wydajność kart graficznych na AGP

karty graf. w tej płycie są obsługiwane przez mostek południowy

a PCI-E przez północny

chipset północny to ULI M1695 o tym piszą wiele dobrego ,ale południowy to M1569 a o tym już nikt nic nie pisze

Wiecej osób ma karty PCI-E, ma ktoś z was zamontowaną kartę AGP najlepiej 6800GT i jak to wygląda

Przy kartach AGP może okazać sie konieczne poprawienie chłodzenia SB - czyli wymiana pasty pod radiatorem lub całego radiatora. Pozatym wydajność jest b.dobra - gdzies widziałem test radeona X8xx na AGP i PCI-Ex - wyniki były identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wydajność kart pod AGP na tej płycie, jest bardzo dobra. Jeśli jednach chodzi konkretnie o serię GF6800, to tu jest taki mały niuans, że są sporo zaniżone wyniki w 3dMarku05 i 06, podczas gdy w starszych wersjach jest wszystko jak najbardziej w pożądku. Gry chodzą stosownie do wydajności karty. Jak do tej pory nie udało się nikomu chyba wyjaśnić tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawie pewne jest, że moja płyta + procesor nie będą chodziły poprawnie. Próbowałem już wszystkiego i zawsze zwiecha prędzej czy później. Wyjąłem dwie kostki i brykałem na 2x512 - żadnych na razie problemów. Przy okazji zainstalowałem sobie dzisiaj Age of the Empire III, gra musi być chyba strasznie pamięciożerna bo komputer zawieszał mi się po 2-5 minut grania. Wyjąłem dwie kostki i jak ręką odjął. Grałem 2 godziny i nic, full stable. Żeby wyeliminować awarie pozostałych dwóch, pół godzinki popykałem na nich i też wszystko Ok.

Prawdopodobnie powodem tego jest wersja mojego procesora, stary dobry Venice 3000+ z 17 tygodnia. Bez kombinowania chodzi na 2700 bez podnoszenia napięcia. Wszystko fajnie tylko, że ma puknięty kontroler pamięci i mam problem. W każdym bądź razie pozostała mi wymiana 4 kostek na 2x1Gb. Może jest ktoś zainteresowany, są to TwinMosy DDR400 i tu uwaga 4 sztuki mają kolejne nr seryjne, specjalnie takie wybierałem w sklepie myśląc, że zaoszczędze sobie problemu, dobre. Pamięci kupiłem 2 m-ce temu, mają chyba 3 lata gwarancji i mogę sprzedać na fakturę. Mogę również zamienić na 2x1Gb za drobną dopłatą.

 

P.S. Jeden z użytkowników miał podobny problem i po wymianie zasilacza wszystko wróciło do normy. Ja mam Chiefteca 420 i usilnie testowałem napięcia podczas stresu, nie zbliżyły się nawet do niepokojącego poziomu. Stabline bez skoków. Tak, więc to raczej nie to, chociaż z komputerem nic nie wiadomo. Już nie jedną ciekawą historie słyszałem na ten temat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja chcialem sie pochwalic ;) mialem okazje za free wymienic swojego sempa na bardziej kretliwy egzemplaz i aktualnie po wstepnej selekcji mam takiego co robi 2700 na standartowym napieciu, ale jeszcze zostalo kilka do przebadania :).

Zauwazylem tez ze nie ma sie co patrzec na tydzien i serie bo mialem kilka z tego samego tygodnia i niektore nie chcialy wstawac nawet na 2200 a ten np dziala na 2700 bez zwiekszania napiecia.

 

Zauwazylem tez ze niestety moja plyta robi sie kaprysna powyzej 330 mhz wiec nici z max oc ... Narazie po vmodzie max stabilna predkosc wycisnieta na procku to 2900 przy 1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla div166, przynajmenij u mnie (PDP Patriot KH 2x512MB 2.5-3-3-10-1T @ DDR480), najlepiej działała kombinacja Async: 7.0/ReadPreamble 5.5. Przy innej wysypuje się GoldMemory.

Grogi, faktycznie na tych ustawieniach te pamięci lepiej chodzą. Mam rozumieć, że te 240Mhz to jest max. stabilne ile można z nich wydusić bez moda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grogi, faktycznie na tych ustawieniach te pamięci lepiej chodzą. Mam rozumieć, że te 240Mhz to jest max. stabilne ile można z nich wydusić bez moda ???

Nie - po prostu mam puszczonego komputra 8*300 div166 = 2.4GHz, Mem=240MHz. Więcej już nie daję, bo mój procek potrzebuje wtedy większego napięcia, a nie chce go katować.

 

U mnie jest stabilnie (Prime95) na ustawieniach w sigu.

 

pozdrawiam

W sigu widze 2x256 2.5-3-3-8-2T 9.0/7.0 @ 208MHz.

 

Jest kilka różnic - Cmd 2T, DDR416 i tylko 2x256MB - 2x512MB zachowują się zupełnie inaczej.

 

Do tego Prime95 nie sprawdza pamięci tak dokładnie, jak GoldMemory.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REPEAT:

a ja mam pytanie czy jest jakiś program do tej płyty w którym można byłoby sprawdzić temp NB i SB??

obecnie everest w czujniku pokazuje mi 4 temp - CPU, HDD, płyta głowna (tylko nie wiem czy to temp NB) i pokazuje jeszcze temperaturę AUX. Czy wie ktoś o jaką tu chodzi temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla div166, przynajmenij u mnie (PDP Patriot KH 2x512MB 2.5-3-3-10-1T @ DDR480), najlepiej działała kombinacja Async: 7.0/ReadPreamble 5.5. Przy innej wysypuje się GoldMemory.

przetestuje te timingii dzisiaj i moze uda mi sie wycisnac na div166 DDR450... bo teraz to lipa

 

@lipa... ledwo co sie windows wlaczyl, a jak sie juz wlaczyl to w corelu wywalilo sie pelno bledow :D no nic jeszcze pokombinuje ze zmiana pamieci w bankach, a jak to nic nie poradzi to dla lepszego oc need inne pamieci :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma takie pytanie pośrednio związane z płytą. Do konfigu w podpisie podłączyłem dzisiaj x850pro vivo na PCIE (żadnych zworek nie przestawiałem). Czy istnieje jakaś siłą wyższa, żeby przełączać się między tymi kartami na jednym pulpicie? Chciałbym jakoś korzystać z tunera na starym radku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wkurza to, ze pamieci na 218 chodza super, hiper stable... a na 220 juz lipa (ja need tylko 224, aby byc zadowolony :P)

 

no a po wielu testach to 218 sprawdza sie gorzej niz 176 z lepszymi timingami

 

@wysio, grogi moze podajcie rev. waszej plyty :D bo moze moje pamieci cos nie teges z nia :P

 

moj rev. to 1.05

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie macie rację,chociaż wielu z posiadaczy tej płyty ma z nią mniejsze lub wieksze problemy tak wynika z waszych postów.

 

Doradzili mi A64 3200+ dobrze sie kreci ,pytam czemu nie 3500+lub 3700+ mają wiekszą pamięć - tego facet z komputronikanie wiedział

 

jesli mozesz bierz san diego. 3700+ jest wlasnie na tym rdzeniu, posiada 1 mb cache'u i ZAJEBISCIE sie kreci. W przeciwienstwie do obecnych Venecji 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wkurza to, ze pamieci na 218 chodza super, hiper stable... a na 220 juz lipa (ja need tylko 224, aby byc zadowolony :P)

 

no a po wielu testach to 218 sprawdza sie gorzej niz 176 z lepszymi timingami

 

@wysio, grogi moze podajcie rev. waszej plyty :D bo moze moje pamieci cos nie teges z nia :P

 

moj rev. to 1.05

Sprawdz, czy na 224MHz nie będą chodzić lepiej...

 

Wiem, ze to wbrew logice, ale u mnie tak było - na FSB 270-273MHz kupa błędów, 274MHz czysto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REPEAT AGAIN:

a ja mam pytanie czy jest jakiś program do tej płyty w którym można byłoby sprawdzić temp NB i SB??

obecnie everest w czujniku pokazuje mi 4 temp - CPU, HDD, płyta głowna (tylko nie wiem czy to temp NB) i pokazuje jeszcze temperaturę AUX. Czy wie ktoś o jaką tu chodzi temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REPEAT AGAIN:

a ja mam pytanie czy jest jakiś program do tej płyty w którym można byłoby sprawdzić temp NB i SB??

obecnie everest w czujniku pokazuje mi 4 temp - CPU, HDD, płyta głowna (tylko nie wiem czy to temp NB) i pokazuje jeszcze temperaturę AUX. Czy wie ktoś o jaką tu chodzi temp?

Z moich obserwacji wynika że te chipsety nie mają czujników temp. CPU i HDD to wiadomo co to jest.

"Płyta główna" to czujnik gdzieś na płycie, chyba w okolicach karty AGP, mam tam zamontowany wentylator 80x80 i bez niego temp jest jakieś 8 stopni wyższa.

AUX to niestety nie wiem, ale po wymianie standardowego chłodzenia z NB na złotego zalmana + mały wentylatorek oraz przesmarowanie SB nie wpłynęło to w jakikolwiek sposób na pokazywaną temp przez ten czujnik (AUX). Stąd wniosek ze chipsety nie mają czujników.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, czy na 224MHz nie będą chodzić lepiej...

 

Wiem, ze to wbrew logice, ale u mnie tak było - na FSB 270-273MHz kupa błędów, 274MHz czysto...

sprawdzalem juz wszystko... nie mam pojecia co jest... moje pamieci sa jakies dziwne nawet 1T nie dzialaj na 200 MHz, dopiero przy 176 dziala

 

moze sa nie do voltowane ? ehh sam nie wiem :D chyba, ze grzeja mi sie mostki i to dlatego, ale w to watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to inne kości ale moje też idą 1T tylko na 133 (po podkręceniu na 173Mhz) dla zegara 2,3Ghz.

 

Dla 2Ghz na 1,425V szły

2,5-3-3-6 1T @181Mhz (166 w biosie) 7ns, 9ns

 

Dla 2Ghz na 1,45V

2,5-3-3-6 1T 200Mhz (bios)

wogóle nie wstaje ;)

 

Dla 2250Mhz

2,5-3-3-6 1T na 166Mhz (bios) 7ns, 9ns

też nie wstaje

 

Jetsem ciekaw ile by przy moich kościach pomógł Vdimm mod.

 

pozdrawiam

Edytowane przez methyl1test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu nigdy wiecej asrocka. Dzisiaj przez 4 godziny sie bawilismy z kumplem usilujac dojsc dlaczego komp sie za kazdym razem zawiesza przy instalowaniu nvidii.

 

Okazalo sie , ze pomaga tylko i wylacznie upgrade biosu do wersji 1.60 wprowadzajacy "AGP P2P Deep Fifo" niezbedne do dzialania kartom nvidii z serii 6x00 ze zlaczem AGP(cos z obsluga mostka PCI AGP w tych kartach) a i to dopiero po wlaczeniu opcji na enabled zamiast auto.

 

Acha no i plyta automatycznie wykrywa geile ultra jako pamieci 2.5-3-3 i ustawia im 166 Mhz :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wpierw poczytał kilka ostatnich stron tego tematu, to byście się tak nie męczyli, tylko załatwili sprawę w 5 minut. A tak, to ja się męczyłem (i pisałem o tym co i jak) i wy się wkurzaliście..... :-|

 

Ps. A jaką dokładnie kartę instalowanliście ??? Bo ja sprawdzałem i na 6600GT nie ma takich numerów. Więc nie wszystkie karty serii 6.

Trochę mnie ta sytuacja denerwuje, bo nie mogę zmienić biosu na taki bez blokady HTT, a mój procek aż się prosi o więcej Hz., bo jak narazie nie wymaga zwiększania napięcia ponad standart.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak ktos nie czyta tematu... ba tak trudno uzyc opcji szukaj...

 

a co to za problem ustawic recznie pamieci geez

 

@methyl1test

 

uuu cos twoj procek lubi V... moj spokojnie bez zwiekszania vcore dochodzi do 2466 MHz i jest stabilny

 

a co do pamieci to twoje zachowuja sie podobnie jak moje :D

 

aaa i czy nie lepiej bedzie jak dasz pamieci na 133, procka wykreci do 2466, a timingi ustawisz 2,5 3 3 6 1T ? ta konfuguracja w testach bynajmniej u mnie chodzi lepiej niz procek 2400 MHz, pamieci 218, timingi 2,5 3 3 6 2T

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i czy nie lepiej bedzie jak dasz pamieci na 133, procka wykreci do 2466, a timingi ustawisz 2,5 3 3 6 1T

Miałem tak :) Jednak Prime się wysypywał i zrezygnowałem z tego na korzyść stabilności. Niestety trafił mi się prądożerny procesor (nie każdy ma szczęście).

 

Jak już pisałem - planuję Vcore i Vdimm moda na OCWB1. Jednak nie wiem czy te plany zrezalizuję.

 

pozdrawiam i życze oczywiście coraz mniejszej ilości problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(odnośnie 2300 @ 1.425V)

uuu cos twoj procek lubi V... moj spokojnie bez zwiekszania vcore dochodzi do 2466 MHz i jest stabilny

Ja to miałem dopiero padakę - 2250MHz na 1.45V. 2,33GHz robił dopiero na 1.50V :)

Na szczęscie mogłem go wymienić na inny model i robie teraz 2400 na 1.3V :) Niestety czapa chyba krzywa, bo sie skubany bardzo grzeje i więcej woltów mu nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka mala lamiglowke :P

 

mam dual-sata2 i sempa 939 ktory leci na 2300MHz i widze ze to jeszcze niejest jego kres,ale zauwazylem ze moje memki nie wyrabiaja musze ja puscic na 266 bo na 400 nie ida stabilnie.

 

narazie mam na 260x9 i idzie ladnie ale chcialem poleciec na 312 ale juz na 280 mam problem bo windoza sie laduje ale po 15 sekundach lapie coolbota.

 

moj bios to ocwbeta1. niewiem czy to wina zasilacz (huntkey 300W) czy tez procek jest malo kretliwy (??) czy tez to wina memorek.

 

co o tym myslicie??

 

timinki sa na 4/4/8/11/2.5 memki ustawione na high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...