Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) Sprzet jak w podpisie ... Mam pytanie do Was uzytkownicy tej "taniej plyty" :P

Po 1. Mam proca ze zdjętą czapą.

Po 2. Sprzet z podpisu (DFI LP NF3 , A64 2800+ chce zamienic na A64 3000+ S939, Asrock 939 dual-sata2.

I teraz moje pytanie brzmi ... Czy warto ? I czy ewentualnie procesor ze zdjeta czapą bedzie sie dobrze stykal z COOLEREM AMD BOXOWYM na mojej DFI ? Czy są problemy z pamieciami 2x512MB w dualu dwustronne i ustawienie 1T STABILNE na tej pycie ASROCK ? Czy PENTAGRAM 100Cu spokojnie sie zamontuje na tejze plycie ? Sorka za tyle pytan ale nie wiem czy dobrze zrobie zamieniajac sie ....

CPU bez czapki z boxem nie bedzie pasowac, bez czapki profil cpu sie obniza, a boxowe chlodzenie wtedy sie nie styka z rdzeniem, najlepiej jakis cooler ktory montuje sie prosto srubami do mobo.

 

na asrock mozna uzyskac stabilne 1T na najnowszym biosie, bys czytal ostatnie strony to bys wiedzial, bo bios wyszedl ostatnio, ale ograniczenie ma do HTT 274MHz, inne biosy jak OCWB1 sa popularne bo mozna przekroczyc ta bariere ale tylko i wylacznie dzialaja z 2T

 

jesli chcesz sie zamienic to w sumie warto, masz pamieci w dual channel przez co cala platforma powinna sprawowac sie lepiej niz na s754

 

w sumie to wszystko masz w temacie i mozesz poczytac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....y jak OCWB1 sa popularne bo mozna przekroczyc ta bariere ale tylko i wylacznie dzialaja z 2T....

a to nie prawda, bo mam w biurze 2 kompy na tej mobo, i na obydwu dziala 1T na ocwb1 i na p1.60. pamieci to KHX'y a w drugim kompie KVR'ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami, ale ta blokada HTT wkurza ostro. Mogliby ją ściągnąć, niezależnie od tego, czy płyta jest powyżej stabilna, czy nie - no chyba że na biosach nowszych niż 1.20/OCWB2 faktycznie nie da rady. No i dzielnik 150MHz by się przydał, bo memki mam niedotaktowane.

No pewnie żeby się przydał ale ja np: ustwawiłem sobie w startup windowsa dzielink 180 programikiem A64info i działa :-) . 150 też można ustawić . Działa to wszystko bez zarzutu w tle , nic nie trzeba przy starcie klikać itp.

Ten A64info działa u mnie lepiej niż inne wynalazki ... no a dziś w nocy ładuję OCW 7 Beta i jazda :-)

 

Właśnie na Allegro kupiłem 2x 512 MB GSkill za ~ 260 zeta 2.5-3-3-6 - ciekawe jak się będą sprawować , ma ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi pamięciami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten najnowszy bios OCW7 oczywiście posiada opcję AGP Deep FIFO ??? Bo niestety na mojej karcie nie odpali się winda, jeśli nie włącze tej funkcji (co uniemożliwiało mi większe OC na biosach OCW1 i 2 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do OCWB2.

 

OCWB7 ustawiał w mojej konfiguracji Trfc na 11 bodajże - co było powodem niestabilności. Teraz mam 14 i jest stable as rock.

 

Inne zaobserwowane ustawienia na dzielniku DDR 166

Read preamble = 6.0ns (OCWB2 5.5ns)

Refresh Rate = 166MHz, 3,9us (OCWB2 100MHz, 3,9us)

 

Czekam zatem niecierpliwie na oryginał od AsRocka - jeśli będzie maił HTT > 274, to z pewnością go też troche potestuje.

 

Ten najnowszy bios OCW7 oczywiście posiada opcję AGP Deep FIFO ??? Bo niestety na mojej karcie nie odpali się winda, jeśli nie włącze tej funkcji (co uniemożliwiało mi większe OC na biosach OCW1 i 2 ).

Wydaje mi się, ze widziałem tą opcje.

 

Ten bios nosi numer 1.71 i pochodzi oryginalnie od Asrocka.Jest to narazie wersja Beta.W niedługim czasie powinna pojawić się oficjalna wersja.

Może jest bazowany na 1.71 - ale w Post'cie wyświetla sie tekst, ze bios pochodzi od OCW. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest bazowany na 1.71 - ale w Post'cie wyświetla sie tekst, ze bios pochodzi od OCW.

po prostu zmienili w biosie,żeby wyświetlało się OCWB 7 i to wszystko.Zmienili kilka defaultowych ustawień i nazwali go OCWB 7,czyli tak naprawdę nie zrobili NIC.Jak zawsze zresztą.Przecież OCWB 2 bazował na biose 1.20,który też nie posiada blokady na 274 HTT.Wszystkie te biosy OCWB to jedna wielka ściema,bazująca na oryginalnych biosach i różniąca się tylko defaultowymi ustawieniami,które zmienili za pomocą programu AMIBCP.Przecież każy posiadający ten program może to zrobić i nazwać bios po swojemu.Tak naprawdę jest to bios 1.71 Beta datowany na 14 kwietnia 2006 roku.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miła niespodziewanka .

 

Niestety zaraz rozkręcam kompa i montuję w nim dodatkowe elementy , oraz robię mu gruntowne sprzątanie i odkurzanie , bo targi juz za kilka dni .

 

Kupiłem sobie fajny panelik Chiefteca (DT5000) z trzema diodami termicznymi , więc poprzyklejam je do NB/SB/GPU i będzie wiadomo jakie ma temperaturki przy giercowaniu .

 

Dopiero jak go złoże spowrotem do kupy to sprawdzę ten nowy biosik , a zapewne będzie to dopiero za kilka godzin , lub nawet jutro w południe , jak stwierdzę że mam już dosyć i idę spać .

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Jak ktoś chce się ustawić na jakieś spotkanie na targach , to proszę o kontakt na PW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu ładuje sie u was windows od właczenia kompa do pokazania pulpitu ??

U mnie po zmianie na ocw 7 trwa to wyraźnie dłużej - 42s :mur:

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie prawda, bo mam w biurze 2 kompy na tej mobo, i na obydwu dziala 1T na ocwb1 i na p1.60. pamieci to KHX'y a w drugim kompie KVR'ki

dziwne ja mam KHX i mi nie smiga 1T, najlepiej zrobic screenshota (przycisk print screen) i wklej do painta, po czym zaczyna sie sypac...

nie wiem z tego co tez czytalem to problem nowszej rewizji CPU...

 

 

Co do najnowszego OCWB7 potrzebuje jakiegos dokladnego potwierdzenia jak to jest, bo widze ze niektorzy przekroczyli bariere 274MHz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja mam KHX i mi nie smiga 1T, najlepiej zrobic screenshota (przycisk print screen) i wklej do painta, po czym zaczyna sie sypac...

nie wiem z tego co tez czytalem to problem nowszej rewizji CPU...

Co do najnowszego OCWB7 potrzebuje jakiegos dokladnego potwierdzenia jak to jest, bo widze ze niektorzy przekroczyli bariere 274MHz :blink:

 

hmmm kompy w 100% stabilne na codzien paint nie jest uzywany ale 8h pracy w corelu, oczywiscie kopiuj/wklej w paintcie tez sprawdzalem. w jednej mobo siedzi semp a w drugiej venice e6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie moze durne pytanie, ale dla mnie wazne....

ktora płyta bedzie stabilniejsza Gigabyte K8NS czy ten Asrock, ktora z nich bedzie miala lepszy dzwiek i bedzie wydajniejsza. Wiem, ze płyty sa na inne platformy, ale to dla mnie nei jest wazne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o oc to "srocka", a ze stabilnoscia to moze byc roznie bo trafiaja sie wadliwe asrocki jak i "gigashity"

 

co do integry to chyba jedna i druga plytka ma codec ALC 850 wiec dzwiek bedzie podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na ocwb 7 skoczylem z 2.4gh na 2.5 ... niestety moje elixiry raczej mnie ograniczaja... teraz jada na 227mhz przy 3-3-3-9 i to chyba juz ich kres.... (kumpel ostatnio zakupil kinkstony ale na jego epoxsie cos nie teges ) wiec jak beda lepsze od moich to szybka zamiana :-)

oglnie bios oprocz usuniecia blokady htt nie wnosi nic wiecej

w stosunku do 1.60 gorsze wyniki w everescie... przy 1t i probie drukowania dalej restart....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Skusiłem się na ten nowy bios. Narazie chodzi wszystko dobrze - no i szybciej :-P . Szkoda tylko, że pamięci się marnują. Trzeba będzie zainwestować w jakieś 500Mhz - 600Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę: 9x293MHz , DDR166, Bios OCWB7.

 

Będę chyba musiał wycofać mojego posta sprzed kilku godzin ;)

Ja też - 8x313, OCWB7 & testing. Ależ ta płyta nie lubi wysokich HTT, coldbooty znów mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o oc to "srocka", a ze stabilnoscia to moze byc roznie bo trafiaja sie wadliwe asrocki jak i "gigashity"

 

co do integry to chyba jedna i druga plytka ma codec ALC 850 wiec dzwiek bedzie podobny

 

 

Jak rozpoznać przy kupnie ASroka czy to będzie płyta OK czy "gigashit"

jest chyba kilka rev. tej płyty 1,04 i 1,05 ,były chyba i inne- ma to jakieś znaczenie???

może i gdzie się kupuje Komputronik , Bino????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ma większego znaczenia, po prostu jedna na tysiąc płytek jest wadliwa to wymieniasz.

 

U mnie super się kręci liczę, że ty trafisz na dobrą sztukę :)

Edytowane przez Pieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy ten bios OCWB7 mozna zainstalowac z poziomu windowsa ? (jak to ma miejsce przy normalnej instalacji biosu)

 

bo stacji dyskietek obecnie nie mam, a nie chce kombinowac :]

Zrób sobie płytkę CD-RW bootowalną - wersji pod Windows nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...