Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie:

Spada wam vcore do 1.1V przy bezczynności procesora ?

U mnie zostaje na 1,33V - bios 1.20 to miał naprawić - rozumiem, ze późniejsze biosy tym bardziej powinny obniżać napięcie przy cnq do 1.1V? (Mam wgrany bios 1.50)

Edytowane przez Elgreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną teorię na moje podwyższone temperatury (według czujników).

Myślę, że po przesmarowaniu mobo oraz procesora pastą Arctic Silver5 radiatory mogły zacząć lepiej odbierać ciepło z chipsetów oraz cpu (czyli w ten sposób mogło nastąpić zwiększenie temperatury w budzie) i jeśli czujniki są w innych miejscach na płycie to również zaczęły pokazywać zwiększoną temperature.

Myślę, że mnie zrozumieliście :)

Moje teoretyczne obliczenia transferu ciepła wskazują, ze ustabilizowana temperatura wewnątrz obudowy będzie identyczna - niezależnie od zastosowanego chłodzenia na procesorze - więc to raczej nie dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie wkurza ta płyta... Chciałem zmienić sterownik do grafy. Odinstalowałem stary sterownik, potem AGP driver i teraz nie mogę zainstalować na nowo!!! Instalacja zatrzymuje się na 80% i [gluteus maximus]..... A jak się czasem uda zainstalować, to potem po zainstalowaniu sterów od grafiki, nie działa jak powinno (tak, jak by nie było zainstalowanego AGP Driver. ) Do tego w dodaj-usuń cały czas siedzi mi ten AGP Driver i nie mogę tego za chiny usunąć. Przydał by się jakiś program, do czyszczenia pozostałości po sterach ULi. Już skończyły mi się pomysły :angry:

 

Po kilkugodzinnej walce w rejestrze (szukanie i kasowanie kluczy) wreszcie jakoś załapało... Te doświadczenie skutecznie odstrzaszyło mnie przed kombinowaniem ze sterownikami....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra... dzisiaj potestowalem stabilnosc kompa:

 

na 1.45V max dla procka to 2560 MHz (8x320)

na 2.7V max dla pamieci to 210 MHz 2,5-3-3-6 1T

 

wszystko ladnie chodzi na 8x320 lecz pamieci sie wywalaja w memtescie (w prime, superpi, grach, markach przez dluzszy czas bylo all oki, ale memtest sie krzaczy wiec zmiejszylem fsb procka)

 

na 8x320, timingi pamieci byly 2,5-3-3-6 2T, teraz mam identyczne z 1T wiec wydajnosc wzrosnie i tak, mimo 40 MHz mniej na procku (8x315)

 

teraz tylko czekaja mnie mody

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

Spada wam vcore do 1.1V przy bezczynności procesora ?

U mnie zostaje na 1,33V - bios 1.20 to miał naprawić - rozumiem, ze późniejsze biosy tym bardziej powinny obniżać napięcie przy cnq do 1.1V? (Mam wgrany bios 1.50)

A ustawiłeś odpowiedni profil zasilania w windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widzisz sprawa ciekawa.. ja tak mialem na 1.50 i 1.60 na 1.70 juz wszystko oki... moze na starszych biosach bylo poprawnie ale tego nie potwierdze bo nie sprawdzalem

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja obniżająca napięcie procesora do 1.1 V jest dopiero od biosu 1.70.

W poprzednich biosach C&C obniżało napięcie do 1.3 V

(przyp.standardowo napięcie wynosi 1.4 V).

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja obniżająca napięcie procesora do 1.1 V jest dopiero od biosu 1.70.

W poprzednich biosach C&C obniżało napięcie do 1.3 V

(przyp.standardowo napięcie wynosi 1.4 V).

Były też starsze biosy (oznaczane jako beta) z obniżonym napięciem C&C do 1,1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten OCWB7, przy tym samym napięciu i ustawieniach w biosie wyciagam o prawie 100 MHz mniej niż dotychczas udało mi się na ocwb2 (2936 MHz). Poza tym bios ma jakby mniej cooldbootów, ogólnie mówiąc bawiąc się tym biosem nie miałem żadnego cb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, coldbooty

 

Miałem je na początku, jak się ustawiałem, benchmarkowałem, bawiłem timingami pamięci - ale tak, że praktycznie każdy reboot unieruchamiał kompa. A teraz spokój, ani jednego coldboota, żadnych zwiech etc. A że pamięci mam na 210 a nie 230, to jakoś przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taka straszna ta plyta do OC pamieci ? Sluchajcie tematu mocno nie sledzilem ale chyba moje pamieci ktore dotychczas poszly na 245MHz 2.5-3-3-7 1T (2x512MB dwustronne) pojda i na tej plycie w tej granicy ? Do tego FSB na procu chociaz 270MHz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, coldbooty

 

Miałem je na początku, jak się ustawiałem, benchmarkowałem, bawiłem timingami pamięci - ale tak, że praktycznie każdy reboot unieruchamiał kompa. A teraz spokój, ani jednego coldboota, żadnych zwiech etc. A że pamięci mam na 210 a nie 230, to jakoś przeżyje.

Szczerze to koło tyłka mam cooldboty, liczyłem poprostu że dobije i przekrocze lekko 3 GHz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taka straszna ta plyta do OC pamieci ? Sluchajcie tematu mocno nie sledzilem ale chyba moje pamieci ktore dotychczas poszly na 245MHz 2.5-3-3-7 1T (2x512MB dwustronne) pojda i na tej plycie w tej granicy ? Do tego FSB na procu chociaz 270MHz....

Z tego co widze to u Ciebie może być problem. Ja mam 2xdwustronne goodramy i niestety 1T mi nie działa tak jak powinno (resety w czasie drukowania). Nie próbowałem jeszcze biosu 1.70 (teraz mam 1.60), ale ktoś wcześniej ma problem podobny do mojego i zmiana biosu mu nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego po zmianie biosu z 1.5 (orginalny) na OCWB 7 pogorszyło mi się podkręcanie procka ? Mam Venice 3000+ na starym biosie robił 9x274 na 1,325 V, a na tym nowym biosie nawet się nie włączył. Dopiero zmina na 1,375 V pozwoliła na normalne włączenie kompa, ale dopiero na 1,4 V chodzi stabilnie :( dlaczego, czy Wam też się tak działo po zmnianie biosu ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to u Ciebie może być problem. Ja mam 2xdwustronne goodramy i niestety 1T mi nie działa tak jak powinno (resety w czasie drukowania). Nie próbowałem jeszcze biosu 1.70 (teraz mam 1.60), ale ktoś wcześniej ma problem podobny do mojego i zmiana biosu mu nie pomogła.

sluchaj mam pytanko male ... Ten procek to taki slaby Ci sie trafil ? widze ze 2.34Ghz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Witam

 

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego po zmianie biosu z 1.5 (orginalny) na OCWB 7 pogorszyło mi się podkręcanie procka ? Mam Venice 3000+ na starym biosie robił 9x274 na 1,325 V, a na tym nowym biosie nawet się nie włączył. Dopiero zmina na 1,375 V pozwoliła na normalne włączenie kompa, ale dopiero na 1,4 V chodzi stabilnie :( dlaczego, czy Wam też się tak działo po zmnianie biosu ??

 

Pozdro

Ocwb7 ustawia bardziej ostre timingi dla pamieci i to moze byc przyczyna gorszego krecenia sie proca poniewaz kontroler pamieci jak wiadomo jest w procu i moze potrzebowac wiecej papu zeby chodzic z ta sama czestotliwoscia co wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocwb7 ustawia bardziej ostre timingi dla pamieci i to moze byc przyczyna gorszego krecenia sie proca poniewaz kontroler pamieci jak wiadomo jest w procu i moze potrzebowac wiecej papu zeby chodzic z ta sama czestotliwoscia co wczesniej

Wątpie. Na potwierdzenie moich słów zrobiłem coś takiego: mając wgrany bios ocwb2 zrobiłem screen z a64tweakera z ustawieniami timingów. Następnie wgrałem ocwb7 ustawiłem timingi takie jak miałem na ocwb2 (ocwb7 tak jak stwierdzasz bardzo podkreca ram jeśli chodzi o timingi). Na końcu odpaliłem Systoola i tak jak zawsze kreciłem; 320x9 bez testów niby stabilne, odrazu dałem 323x9 odrazu zawias tak perfidny, że po restarcie musiałem odłączyć zasilanie. Na OCWB2 osiągam stabilne 326x9, ba wyciagnąłem nawet 334x9 jednak odpalenie jakiegoś programu powodowało zawis. Tak więc sądzę ze OCWB7 jest słabszy jeśli chodiz o OC CPU lecz tego kosztem wzrasta stabilnośc, w tym przypadku brak coldbootów. Bynajmniej ani razu ja ich nie zaobserwowałem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy oficjalny 1.80 bez blokady htt....

 

spod dosu....

http://download.asrock.com/bios/939/939Dual-SATA2(1.80).zip

windows friendly :-P

http://download.asrock.com/bios/939/939Dua...A2(1.80)Win.zip

....

wyniki w everescie tak jak na 1.60 czyli wysokie... 1T dziala wszystko fajnie tylko przy drukowaniu restarty... timingi na defaulcie troszke ostrzejsze

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne, ze nikt nie ma bo to temat o ASRocku'u 939Dual-Sata2, jak mnie pamiec nie myli to zostal stworzony osobny temat o nowych ASRockach z SLi i chyba 2 osoby mialy ta plyte (jak dobrze pamietam)

 

EDIT

 

ja jestem ciekawy czemu ASRock wydal tak szybko po ver 1.70 bios 1.80 ? czyzby wczesniejszy bios byl zbugowany ? ja wlasnie wgralem 1.80 i testuje, bo ostatnio na OCWB 7 dzialy sie u mnie dziwne rzeczy (na stock ustawieniach)

 

mianowicie w GuildWarsie na rozdzialce 1280x1024 po jakims czasie nastepowal freez obrazu, muzyka w grze gra, kursorem ruszac moge i mryga ekran --> pomaga tylko reset

 

w innych grach raczej jest dobrze, ale nie jestem pewnien bo malo w nich testowalem, jesli to nie sprwka biosu to moze mi sie grafa sypie lub znowu byl jakis dziwny update GW, ktory porobil dziwne prolemy i potrzebuje nowych driverow do grafy (wczesniej cos podobnego bylo)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle, to można gdzieś przeczytać info, jakie zmiany zaszły w najnowszym biosie??? Bo to, co piszą na stronie Asrocka, to nie jest nawet minimum informacji. Bardzo mnie to irytuje, bo nie lubię być niedoinformowany. Dobrze, że jest to forum......

Czy w tym najnowszym biosie doszły jakieś nowe ustawienia, lub zostało coś zmienione?

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos problem z instalacja systemu na dysk sata2 na naszej fazowej plycie?/musialem sie nameczyc zeby bylo git/podmiany biosu ..../wczesniej chcial sie zainstalowac system tylko jesli byl drugi dysk ide gdzie wgral pare MB systemu przez co system wlaczal sie wolno/myslalem ze mnie [ciach!]... zlapie zeby w koncu wszystko dzialalo/pol nocy kabinowalem/wiadomo niech mi tylko ktos nie truje z f6 /wczesniej zintegrowalem w xp sterowniki do ata i myslalem ze to wina tego ale potem sprobowalem znanej metody z cholerna stacja dyskow i nic to nie dalo/czekam na sugestie i podobne problemy/a i problem mialem z ocw5 i na 7 sie udalo ale jak jest na innych biosach w moim przypadku to nie wiem bo nie chce mi sie /mysle ze to jednak wina biosu a nie ustawien biosu/wiem jak sie tam ustawia i probowalem na wszelki wypadek rozne opcje

 

a sorki zapomnialem dodac jak sie obiawial ten problem/w momencie wyboru gdzie ma sie instalowac system i wybraniu partycji bylo napisane ze nie zainstaluje bo /nie zgadza sie system partycji czy cos w tym stylu/zmieniem potem z sata2 zworka na sata ale nic nie dalo dopiero zmiana biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios 1.80 i znów zanotowałem wzrost wydajności na SATA II (SATA bez zmian) obecnie jest 260. Zauważyłem natomiast problem z wyłączaniem kompa jak również ze zmianą ręczną napięcia na procesorze - poprostu nie zmienia i zostawia na domyslnym pomimo zaznaczania niższego napięcia (1.3V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...