Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

i tu pierwszy blad :)

nie spodziewaj sie super plyty za 220 zl.

 

ja tez tak mialem na poczatku przez kilka dni, wlaczalem kompa i mi wywalal komunikat ze nie ma z czego bootowac.

teraz jakos jest info jakie dyski sa podpiete i dopiero wtedy laduje winde

 

jak podlaczam przewod zasilajacy do zasilacza to wiatraki sie kreca i przestaja, tak jakby dostawaly troche napiecia

 

no poprostu dziadoska plyta i tyle. zle wykonane zabezpieczenia napieciowe itp itd

 

jak mozesz to oddaj ja i kup cos normalnego a nie sugeruj sie zachytami ze super plyta bo ma full agp :P

tą płyte trzeba troche dopieścic wtedy ją docenisz a jak nad nią nie posiedzisz to będziesz pisał posty jak wyżej ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) tak, wydasz kolejna kase na radiatory normalne, na jakies inne bzdety, juz nie mowie o swoim czasie i nerwach

a wystarczy dolozyc troche do tych 220zl i kupic normalne plyta gotowa do pracy bez dopieszczania:P

a nie jakies tam prowizorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu pierwszy blad :)

nie spodziewaj sie super plyty za 220 zl.

 

a tez tak mialem na poczatku przez kilka dni, wlaczalem kompa i mi wywalal komunikat ze nie ma z czego bootowac.

teraz jakos jest info jakie dyski sa podpiete i dopiero wtedy laduje winde

 

 

jak podlaczam przewod zasilajacy do zasilacza to wiatraki sie kreca i przestaja, tak jakby dostawaly troche napiecia

 

no poprostu dziadoska plyta i tyle. zle wykonane zabezpieczenia napieciowe itp itd

 

jak mozesz to oddaj ja i kup cos normalnego a nie sugeruj sie zachytami ze super plyta bo ma full agp :P

 

 

 

hehe icon_smile3.gif tak, wydasz kolejna kase na radiatory normalne, na jakies inne bzdety, juz nie mowie o swoim czasie i nerwach

a wystarczy dolozyc troche do tych 220zl i kupic normalne plyta gotowa do pracy bez dopieszczania:P

a nie jakies tam prowizorki

 

Co ty za przeproszeniem PIERD..ISZ , za głupoty .

 

AD1:> "a tez tak mialem na poczatku przez kilka dni, wlaczalem kompa i mi wywalal komunikat ze nie ma z czego bootowac.

teraz jakos jest info jakie dyski sa podpiete i dopiero wtedy laduje winde

"

 

Jak masz jeden dysk i włączysz na "NON RAID" to zawsze tak będzie ( na tej płycie ) i ameryki nie odkryłeś . Jak natomiast włączysz tryb "RAID" ( pomimo pojedynczego HDD ) to komp będzie startował za każdym razem bezproblemowo .

 

Dziadowski to może ty jesteś ,ale napewno nie ta płyta . Moim zdaniem jest to rewelacyjna płytka i działa bezproblemowo "JAK SIĘ JĄ DOBRZE POUSTAWIA I SKONFIGURUJE .

 

Jeżeli swoją wiedzę bierzesz z CHIP'a , oraz opinii tzw. "fachowców" ze sklepów komputerowych , to gratuluję płytkiego podejścia do tematyki sprzętu komputerowego .

 

Złożyłem dzisiaj szóstego kompa na tej płycie i KAŻDA OSOBA która zaczęła na takim kompie pracować była BARDZO ZADOWOLONA . A te osoby które mają kompy na tej płycie od dłuższego już czasu to dziękują mi za polecenie tej płyty do dzisiaj !!

 

Czy tobie się wydaje że jak dasz za płytę dwa razy tyle to będzie bez wad ?? Zapewniam cię że NIE > weź sobie dla przykładu DFI-LP na NF4 > w 99% przypadków ludzie wymieniają chłodzenie na NB ponieważ się przegrzewa !!

 

"kupic normalne plyta gotowa do pracy bez dopieszczania" > Każdą płytę należy odpowiedni skonfiguraować , a jeżeli dla Ciebie to zbyt trudnę , no to sorry . Wydaje ci się że zakup lepszego radiatora na NB za 17zł to dużo ???

 

Zachowujesz się jak gostek , który wsiada bez prawka do rześkiej fury , ale ponieważ nie może jej odpalić , to od razu stwierdza że jest do kitu .

 

Zastanów się najpierw zanim coś napiszesz > myślenie nie boli .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk mam na sata2 i jest podłączony do czerwonego gniazda czyli sata2 :mur:

Bursta przy sata2 powinienies miec na poziomie 250mb/s.

W biosie "OnBoard Sata Controller" ustaw na disabled (jesli nie masz innych dysków podlaczonych na sata), a "OnBoard SataII Controller" na enabled.

 

@ stach99

Jak sie nie umie obsługiwać płyta to jest jak piszesz. Na szczeście mało jest takich jak ty... :lol2:

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też problem... ;)

 

Rób szybko vdimm moda, ustaw div 166 i jeszcze HTT możesz w gore jechać.

No dobra a sa jakies proste vmody na wiecej niz 3.11v ? bo jak laczylem te dwa punkty ktore mialy niby dawac 3.11v nic sie nie zmienialo, pamieci prawie sie nie krecily..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a sa jakies proste vmody na wiecej niz 3.11v ? bo jak laczylem te dwa punkty ktore mialy niby dawac 3.11v nic sie nie zmienialo, pamieci prawie sie nie krecily..

Bo ten mod daje 3,3V i wyżej ( u mnie na starej zasiłce było 3,32V ;) ) . Sprawdź czy twoje kości tyle wytrzymają .

 

Połączenie tych punktów samym Electonem nic nie daje > Działa tylko jak się weźmie wiązkę drutu miedzianego ( np. z kabla 220V ) i połączy nią te dwa punkty zamalowując jako spowiem > Electonem .

 

Pozostałe mody są zamotane i ciężkie do zrobienia .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a sa jakies proste vmody na wiecej niz 3.11v ? bo jak laczylem te dwa punkty ktore mialy niby dawac 3.11v nic sie nie zmienialo, pamieci prawie sie nie krecily..

Ile masz V na tym kwadracie oznaczonym na czerwono? Jesli połączysz ten kwadrat z tym pinem oznaczonym strzałka na zdjeciu to bedzie miał vdimm tyle ile na tym kwadracie.

 

Jesli bedzie Ci mało to możesz pociągnac vdimm prosto z lini 3,3V (a ile bedziesz miał dokłądnie to zalezy juz ile twoja zasilka daje). Musisz ten pin oznaczony strzałka połaczyć z linia 3,3V (najlepiej na tył mobo pociagnac kabelek, znaleźc pin który odpowiada za linie 3,3V w atx i przylutować.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ stach99

Jak sie nie umie obsługiwać płyta to jest jak piszesz. Na szczeście mało jest takich jak ty... :lol2:

tak? malo?

w tym temacie mozna policzyc ile jest takich osob:)

a to co pisalem kolega wczesniej znaczy ze co? ze ze sprzetem jest obeznany i zaraz bedzie mial super plyte, wlasnie pisalem o takich ludziach co chca podlaczyc plyte i wszystko gra bez zadnych zbednych kombinacji.

wiadomo ze to jest elektronika - kupa elektroniki i zawsze mozna zrobic cos zeby lepiej dzialalo, czesci komputerowe od dawna modyfikowano, ale to nie znaczy ze kazdy musi to umiec i kazdy musi byc zadowolony z tego za wydal mniej kasy i teraz tylko troche ja zmodyfikuje i bedzie super.

 

hmm, ku waszemu zadowoleniu nie bede sie wiecej odzywal negatywnie na temat tej plyty.

jestescie w nia niezle zapatrzeni:))

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak? malo?

w tym temacie mozna policzyc ile jest takich osob:)

a to co pisalem kolega wczesniej znaczy ze co? ze ze sprzetem jest obeznany i zaraz bedzie mial super plyte, wlasnie pisalem o takich ludziach co chca podlaczyc plyte i wszystko gra bez zadnych zbednych kombinacji.

wiadomo ze to jest elektronika - kupa elektroniki i zawsze mozna zrobic cos zeby lepiej dzialalo, czesci komputerowe od dawna modyfikowano, ale to nie znaczy ze kazdy musi to umiec i kazdy musi byc zadowolony z tego za wydal mniej kasy i teraz tylko troche ja zmodyfikuje i bedzie super.

 

hmm, ku waszemu zadowoleniu nie bede sie wiecej odzywal negatywnie na temat tej plyty.

jestescie w nia niezle zapatrzeni:))

 

pozdrawiam

Dla twojej informacji.

W mojej mobo oprócz zrobienia vcore moda (a to tylko w celu krecenia cpu, wiec dla szarego usera to nieoptrzebne) NIC nie kombinowałem, a działa dobrze! Żadnych dodatkowych radiatorów etc. Czyli jak widac można normalnie i bez problemów użytkować tą płyte. Nie mów wiec prosze ze jest inaczej.

 

A co do zapatrzenia, to w moim wypadku wcale tak nie jest. Wiem, że są inne lepsze płyty, ale niestety sporo wiecej kosztują. Asrock ma swoje minusy (zreszta każda płyta je ma, nawet jakby kosztowała 1k zł), ma też plusy.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ursta przy sata2 powinienies miec na poziomie 250mb/s.

W biosie "OnBoard Sata Controller" ustaw na disabled (jesli nie masz innych dysków podlaczonych na sata), a "OnBoard SataII Controller" na enabled.

zmieniłem na disabled i dalej mam na poziomie ok.125mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze moja kolej, co może być przyczyną resetu biosu przy ustawieniach proca 2420(270*9), gdzie SP2004 przez 4 godziny bez zająknięcia temp. 42-43stC, czyżby to wina ram'u ?

Reset do wartości defaultowych następuje w dniu następnym po wyłączeniu kompa.

Resetowanie i zamykanie, a po chwili włączanie nie przynosi negatywnych skutków.

 

pozdrawiam,

Witam.

 

To chyba jednak był proc z zabardzo podniesionym zegarem, jednak te 2.53 na 1,40V to dla niego za mało, zjechałem do 2,42 i już dzisiaj rano bios się ładnie ładował, no chyba, że to były też pamiątki, bo timingi były ostre, napięcie nie podniesione na nich, a pracowały na 360(DDR), a jak kolega davvid i ThRuSt pisali są raczej cienkie.

 

UJak znajdę czas, na testy, to spróbuję puścić go na te 2.53GHz i podniosę napięcie na pamięciach, może się ustabilizuje.

 

Do kolegi stach99 - nie ma płyt idealnych, nawet najbardziej markowe potrafią doprowadzić do szału, czy to przez złe ustawienie, czy wadę fabryczną.

Jak ze wszystkim dokonujesz świadomego wyboru, albo godzisz się na kompromis cena/jakość, albo wydajesz większą kasę, pokaż mi inną płytę (przesiadkową), która by miała AGP/PCI-E. Moja grafika jeszcze spokojnie wystarcza, a ceny za nią bym wielkiej nie dostał, alternatywą była ta płyta i w sumie jestem zadowolony, pomimo świadomości jej braków.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

i tu pierwszy blad

nie spodziewaj sie super plyty za 220 zl.

 

ja tez tak mialem na poczatku przez kilka dni, wlaczalem kompa i mi wywalal komunikat ze nie ma z czego bootowac.

teraz jakos jest info jakie dyski sa podpiete i dopiero wtedy laduje winde

 

jak podlaczam przewod zasilajacy do zasilacza to wiatraki sie kreca i przestaja, tak jakby dostawaly troche napiecia

 

no poprostu dziadoska plyta i tyle. zle wykonane zabezpieczenia napieciowe itp itd

 

jak mozesz to oddaj ja i kup cos normalnego a nie sugeruj sie zachytami ze super plyta bo ma full agp

Wszyscy polecali tą płyte jak mogli więc nie zawachałem sie jej wziąśc, miałem dołorzyc do epoxa 9NPA3 Ultra ale.... 100 zł nie moje, płytka wcale nie jest dziadowska, jest całkiem nieźle wykonana, i co ważne komp sie właczył bo zdarzyłem zrobic formata i zainstalowałem widowsna i wszystko śmigało jak ta lala więc juz sie cieszyłem a tu taki zonk, WIĘC CO ROBIĆ??? ISC NA GWARANCJE?? I co najważniejsze płyta nie to żeby nie miała z czego botowac tylko poprostu jest czarny ekran bo komputer sie włącza i po sekundzie sam resetuje i tak wkółko bo widze co sie dzieje z diodami od napędów pozatym sychac żekomp sie resetuje!! co z tym fantem robić??

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mógłby ktoś powiedzieć na temat podkręcania karty AGP na tej płytce. Ja narazie wszystko chodzi mi ładnie, ale ponieważ mam łatwo podkręcalnego GF 6800 nie moge skorzystać z jego potencjału.Każda próba podkrecenia kończy się fiaskiem. Karta ma odblokowane 4 potoki.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredus > A jakiego masz Win'a ?? 2000 czy XP .

 

Ja miałem takiego zonka pod 2000 jak nie wyłączyłem opcji "Automatyczny ponowny rozruch" i miałem po wejściu do WIN dwie sekundy i restart kompa :mur:

 

 

U ciebie może być walnięty jeden z podzespołów .

 

Podstawowa procedura to odłącz wszystko i pooglądaj po silnym źródłem światła , czy niema gdzieś jakiegoś widocznego uszkodzenia ( typu np wybrzuszony kondensator , jakieś ślady przegrzania itp. ) .

 

Jaki masz zasilacz ?? Może to jego wina . Jak masz możliwość to sprawdź na innym .

 

Może padł dysk ??

 

Jak możesz wejść do biosu to zobacz czy temp. i napięcia masz stabilne i czy widzi pamięć i HDD .

 

W takim przypadku jak twój może być wiele przyczyn takiego restartowania kompa i niekoniecznie zależy to od płyty głównej .

 

Jak będziesz coś wiedział to pisz w tym temacie który założyłeś , aby nie robić tutaj zbędnych postów .

 

 

Hedonicus > Ja u znajomych kręciłem na tej płycie radka 9550 bezproblemowo , więc sądze że to raczej wina sterów lub karty , a nie AGP .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Odpisałem już w podstawowe zagadnienia :D

 

Ja miałem takiego zonka pod 2000 jak nie wyłączyłem opcji "Automatyczny ponowny rozruch" i miałem po wejściu do WIN dwie sekundy i restart kompa

Ale on nie wchodzi do windy nawet!! Po prostu właczam kompa i po 2 sekundach reset, nawet nie widac opcji wejscia do biosu poprostu czarny ekran i słychac jak sie komp resetuje tak jakby jakies zwarcie było, albo auto reset :lol: aha oryginalna pasta na coolerze to była chyba jakas srebrna shitowa, więc ją usunąłem i dałem ceramiqa bo myslałem że może zwarcie robi ale też nic :cry:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sie orientuje , własnie zmieniłem płytę z 939Dual-Sata2 na 939SLI32-eSATA2 i mam problem z odczytem S.M.A.R.T. pokazuje mi tylko jeden dysk (nawet jak zamienie kable i gniazda) czy ten kontroler z chipsetu tak ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi nastepca Dual-sata2 mianowicie VSATA. Aby sie dowiedziec kilku szczegolow napisalem maila do Asrocka. Ponizej tresc:

 

Hello,

 

 

 

I have a few questions. First of all, when the title mobo will be avaible in Poland?

 

Secondly could you tell me some details about adjusting Vcore and Vdimm. Will it be the same like in Dual-Sata 2 ?

 

Last question will be about DUal-SATA2. Are u going to provide support for Vista OS?

 

--

Yours sincerely, Rafal Piechocki

 

 

i odpowiedz:

 

Hello Rafal,

 

 

 

Thank you for your email and the interest in our brand.

 

My name is Ewelina and I work ASRock Europe BV as one of the sales.

 

Poland is among others my territories.

 

We have there 4 distributors:

 

AB SA in Wroclaw www.ab.pl

 

ABC Data in Warszawa www.abcdata.pl

 

Action in Warszawa www.action.pl

 

Incom in Wroclaw www.incom.pl

 

Each of them should be able to supply the 939DUAL-SATA2. please contact one of them.

 

Regarding the other questions:

 

 

 

For 939Dual-VSTA (which will be the replacement of 939DUAL-SATA2):

 

The Vdimm are 2.6v, 2.7v, 2.8v.

 

 

 

Yes, 939Dual-VSTA supports Vista.

 

 

 

For 939Dual-SATA2,

 

Because Windows Vista final version is not ready. So far there is no driver for Vista.

 

 

 

If there is anything else that I can help you with, please just let me know.

 

 

 

BR,

 

Ewelina Hagen

 

Sales Representative

 

ASRock Europe BV

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zintegrować sterownik z płytą Windowsa (musisz zintegrować ten sterownik co masz na dyskietce). Za pomocą Lite i zmian paru parametrów w plikach instalacyjnych. Musisz poguglować bo dokładnie nie pamiętam w którym pliku to się tam dopisywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Byłem w serwisie, facet ja podłąnczył i chodzi se myśle osz ty ku..... przyechałem do domu, podłączam i chodzi ale mimo wszystko dzieki za pomoc chłopaki

 

p.s asrock ma sie dobrze i ładniutko chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Podłączyłem ją na...ziemi a raczej na dywanie i śmiga jak narazie :D aha mam wgrany bios 2.10 czy on jest dobry do OC tzn sa jakies problemy czy cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. wlasnie o to mi chodzilo:P

ze ta plyta poprostu jest nie przewidywalna. nigdy nie wiadomo czego sie mozna spodziewac po jej zakupie, moze bedzie dzialac moze nie, a moze zadziala wtedy jak sie z nia przejdziemy troche :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stach99> Skończ marudzić , bo zachowujesz się jak jakieś rozpieszczone "dziecko neostrady".

 

Płyta ta może przez pierwsze dwa tygodnie od pojawienia sie na rynku , była jeszcze nie do końca poznana , a aktualnie , wiadomo o niej już chyba wszystko .

 

To że zawinił "czynnik ludzki" , to jest akurat najprostsze do przewidzenia .

 

Gdyby to samo stało się z jakąś inną płytą renomowanej firmy , to też byś stwierdził że jest to g*wno i nie należy tego kupować ??

 

Jeżeli niemasz nic mądrego i ciekawego do powiedzenia to się nie odzywaj , bo siejesz niepotrzebnie ferment , a twoje pier...enie jednym uchem wchodzi , a drugim wychodzi , pozostawiając jedynie niesmak , co do twojego niskiego poziomu kultury i intelektu .

 

Już pisałem wcześniej że 99,99% przypadków jest to kwestia poprawnego złożenia i konfiguracji sprzętu .

 

Zapewne jesteś takim zatwardziałym znawcą sprzętu że dla ciebie najlepsze rady to takie które wyczytasz w CHIPie lub otrzymasz od sprzedawców w sklepie , a jedynymi firmami które są "dobre" to Kingston i Gigabyte ??

 

Powtarzam ponownie : Złożyłem już razem z moim , siedem kompów na tej płycie i KAŻDY uruchomił się i działał bezproblemowo !!!

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. wlasnie o to mi chodzilo:P

ze ta plyta poprostu jest nie przewidywalna. nigdy nie wiadomo czego sie mozna spodziewac po jej zakupie, moze bedzie dzialac moze nie, a moze zadziala wtedy jak sie z nia przejdziemy troche :PP

Tia a co powiesz o DFI. Wiesz jakie jaja czasami z nia bywają. Np bez powodu nie startuje i pomaga tylko długi cmos (tzn wyjecie bateryjki na kilka godzin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to płytka do mnie doszła ;) 1 wrażenia mam takie...

1. Jak dla mnie mega wielki minus to rozłożenie złącz na mobo (mowa głównie o IDE i floop)

2. Drugi wielki minus > agp jest za nisko... Mam na swojej grafice Silencera, grafa jest gdzieś 2 cm nad podłożem... Co zlekka psuje dopływ powietrza...

A plusy wyjdą w praniu :)

Teraz pare pytań.

1. Jest możliwość zmniejszenia rpm wentylatora jakimś SOFT'em ? (bo 2.5k rpm na freezerze raczej potrzebne nie jest...)

2. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego komp za nic nie chce mi wstać jak ustawie DIV 166 ? :| Aktualnie jade na 133, bo przy HTT 256 div 200 to już za dużo, a na 166 nie wstaje... [sprawdzane na pojedynczych kostkach, w różnych slotach, na 2 kostkach w dualu i nie]

3. Za co odpowiadają TRRD (można dać 2t-4t, auto), TRC (7t-22t , auto), Memory Hole (enable, disable), Bank Interleaving i HTTtoPCIBridgeDecodeScheme ?

Mam biosa 2.20... Może zmienić na OCWB1 ? @Kencho-1 go polecał to warto spróbować :)

Pozdro

 

Edit:

@fredus

div 133 = ddr 133, div 166 = ddr 166mhz, div 200 = ddr 200mhz - poprostu dzielniki pamięci :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ja tez wiem jakie sa jaja z płytami nie musicie nic pisac miałem już wystarczająco duzo płyty żeby sie o tym przekonać :mur: aha ja narazie nie OC-uje :wink: ale tak przy okazji pytam z tego co wiem to żeby nas pamięci nie ograniczały trzeba usawic na X3 i jechac z HTT czy sie nie myle?? Aha co jest lepsze większy mnożik i mniejsze HTT czy większe HTT i mniejszy mnożik??

 

p.s co to jest to DIV?? sory że tyle pytań zadaje ale jest to moje pierwsze A64 wiec.....

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc > Polecałem OCWB1 ( na którym działałem przez ok. pół roku ) ,a obecnie mam 1.80 z którego również jestem bardzo zadowolony .

 

AD1> Przyzwyczaisz się i stwierdzisz że jest to plus , bo dzięki temu jest lepszy obieg powietrza w obudowie ( przynajmniej mojej ;) )

 

AD2 > No cóż , gdzieś go umieścić trzeba było ;) a że silencer ma taką budowę ;) musisz pokombinować i zrobić jakiś nawiew pod Silencera ;)

 

fredus > DIV > ang. Divider > pol. Dzielnik > Dla 200 = 1:1 , dla 166 = 5:6 , dla 133 = 2:3 , dla 100 = 1:2 > można również ustawić przy pomocy programu A64Tweaker bardzo przydatny w niektórych sytuacjach dzielnik 180 ( -10% )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...