Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiej doszedł do mnie nowy procesor - San Diego. Wpisałem w wyszukiwarke naszego forum jego serię i znalazłem gościa, który mając tą samą serię pisał, że chodzi stabilnie (nie wiem, na jakiej płycie) na ustawieniu 250x11 przy 1.40V. Więc niewiele myśląć tak też ustawiłem. Faktycznie owe ustawienie po wnikliwych testach, okazało się stabilne (na 260 już sypało błędami, na innych ustawieniach nie patrzyłem z braku czasu), więc postanowiłem włączyć C&Q (ponieważ więcej siedzę w necie, niż wykożystuę pełną moc kompa). No i niestety stabilne okazało się dopiero 245x11 - choć to i tak źle nie jest i nie ma co narzekać. W końcu jest niespełna 2700Mhz. Ale i tak jeśli chodzi o potencjał OC, to mój Sempron (do sprzedania :) )jest dużo lepszy - uzyskując ponad 50% OC, a tu tylko tylko 23%. Jeśli chodzi o wydajność, to też nie ma powalającej różnicy - przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo niestety nie mogę przetestować go 3dMarkami.... Chodzi o to, że nie wiem czemu, ale wyniki we wszystkich 3dMarkach mam zaniżone (przykładowo 3dMark05 o ponad 1000pkt :huh: ). Na Sempronie też tak miałem, ale za którymś razem dostawało kopa. Tutaj jest cały czas do kitu... Gry się niby nie tną, programy działające w tle wyłączam, ustawienia sterownika są prawidłowe, więc już zgłupiałem, co może być nie tak... Do tego mam jeszcze inny problem. Przy HT 245 pamięci ustawiłem na dzielniku 166 i wtedy powinno być 415Mhz na pamięciach - a faktycznie mam tylko 385 Mhz :blink: . Jak się załącza C&Q, to zawsze taktowanie pamięci spadało mi o kilka Mhz. Teraz mi się podwyższa do 408Mhz :unsure: . Ktoś może mi powiedzieć, co tu jest grane??? Wszystkie opcje w biosie mam dobrze ustawione (nie jestem laikiem i na bierząco śledzę ten temat), Flexybility wyłączone... Więc czemu tak dziwnie wskazuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Czytałem z samego rana a napisałem po południu pytanko. Faktycznie ze 2-3 strony dziennie :blink:

Czyli na najnowszym biosie oryginalnym takie ustawienia i powinno być ok? Kurcze trochę boję się robić vcore moda bo podobno ołówkiem ktoś wyżej próbował i nici (czy oryginalny bios obsługuje wyższe napięcia po modzie?) wię trzeba by jakimś lakierem przewodzącym.

to nie rób zadnych vmodow, u mnie na ustawieniach takich ja w sygnturce i biosie 2.20 zapirnicza wydajnie i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się załącza C&Q, to zawsze taktowanie pamięci spadało mi o kilka Mhz. Teraz mi się podwyższa do 408Mhz :unsure: . Ktoś może mi powiedzieć, co tu jest grane??? Wszystkie opcje w biosie mam dobrze ustawione (nie jestem laikiem i na bierząco śledzę ten temat), Flexybility wyłączone... Więc czemu tak dziwnie wskazuje???

Taktowanie pamieci nie zalezy tylko od ustawionego div'a ale też od mnoznika cpu. Na sempie jechaleś pewnie na 9x, a tu masz 11x. Jak chcesz zeby ci sie przestawiało dokładnie tak sam jak na poprzednim cpu, to obniż mnożnik na 9x. Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. O tym zapomniałem... Ale na kalkulatorze od naszej płyty wychodzą zupełnie inne ustawienia, no i teraz się pogubiłem. Ale najważniejsze, że wiem o co chodzi. Powoli dojdę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. O tym zapomniałem... Ale na kalkulatorze od naszej płyty wychodzą zupełnie inne ustawienia, no i teraz się pogubiłem. Ale najważniejsze, że wiem o co chodzi. Powoli dojdę :D

Taktowanie mozesz sobie obliczać programem A64 MemFreq. Znajdziesz go chyba w ktoryms z przyklejonych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawil sie nowy bios do 939Dual-VSTA:

 

1.20 8/23/2006

 

Zmiany:

Fine tune BIOS setting.

Hmmm... mam juz bios 1.20 i... nie widze zadnych zmian :huh:

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem wyzej wymienionej plyty od mniej wiecej 8h :) .

Wszystko ladnie chodzi ale mam maly problem.

Otoz mam na plycie tylko jedna kosc pamieci GoodRam gr400d64l3/512.

Sprawa wyglada tak ze probowalem ja umiescic w niebieskim slocie i sie za chiny nie dalo.Natomiast do czarnego weszla bez problemu. Czy to normalne ? Kostke ta kupilem jakies 2 lata temu. Pozatym w biosie jest widziana jako ddr 333, da sie cos na to poradzic ? Wiem ze pewnie zadaje pytania ktore byly walkowane 1000 razy, ale po skladaniu kompa nie mam juz sily szukac.

Ustaw div na 200, to będze chodzić na 400 mhz. A to, że nie chciało wejść to pewnie źle wkładałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Czy wsadzal ktos juz na ta plyte Athlona 64 x2 4200+ albo innego dwurdzeniowego. Jesli tak, to jak sobie radzi plyta przy konkretniejszym obciazeniu typu konwersja wideo itp. Mam zamiar kupic ten procek i myslalem nad ta plyta z racji takiej jak zapewne wiekszosc-mam dobra grafe na AGP. Komp bedzie obciazany konwersja wideo miniDV na DVD wiec jestem ciekaw czy plyta sobie poradzi. Pytanie numer dwa-czy mozna zainstalowac system na dysku SATA II bez dogrywania sterownikow z dyskietki (flopp mi sie wykrzaczyl a nie chce inwestowac w nowego bo i tak nie uzywam). Ewentualnie kupowalbym odswiezona wersje tej plyty ...VSTA.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mi ktos wstanie powiedzec czym rozni sie model 939Dual-SATA2 od 939Dual-VSTA. Na stronie producenta http://www.asrock.com/product/index.htm nie znalazlem niczego nowego w VSATA. Dowiedzialem sie rowniez, ze te plyty nie sa juz produkowane. Czy to prawda ? Jestem wlasnie na etapie zakupu tego mobo ale widze ze juz sa nie male problemy ze znalezieniem jej. W proline np dostawy juz nie bedzie - tak mi odpowiedziano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest 100% produkowana dopiero niedawno wyszla jest to odswierzona wersja 939Dual-SATA2 a glowna zmiana jest kodek dzwiekowy CMEDIA CM6501 inny ICS doszlo pare opsji biosu,pamieci na 2.8v poprzednio max 2.7.Wiecej powiedza ci posiadecze tego mobo albo przejrzyj temat bylo tu troszke oniej pisane.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy zajefajnej płyty,

jestem posiadaczem tej płyty od kilku godzin, udało mi się wykręcić Venice 3200+ z 2GHz na 2,6GHz stable. Dalej ograniczają mnie pamięci (mam jedną kość Hynix 1GB B8J). Pamięci te super się sprawowały w połączeniu z Athlonem Mobile i NF7-S 2.0, śmigały na 260MHz przy CL 2.5 i 1T, a współpraca z Asrockiem układa się raczej ciężko. Sprawdziłem je ustawiając HTT od 200 i puszczając je z dzielnikiem 200 (funkcja Memory Frequency - to chyba dzielnik), wszystko było ok do 225MHz - system zaczął się sypać. Najdziwniejsze jest to, że nie chcą działać przy OC na CL 3.0 (tak jak defaultowo powinny), jedynie w grę wchodzi CL 2.5. Oczywiście ustawiłem napięcie na High, na Abicie pracowały przy 2.7V. Zmieniałem sloty, próbowałem podnosić HTT zmniejszając mnożnik i okazało się, że pamięci nie chcą chodzić na dzielniku 133 - więc w grę wchodzi jedynie 166, teraz mam 10x260MHz i dzielnik 166. W związku z tym mam do Was kilka pytań:

 

1. Czy da się cokolwiek zrobić, by te Hynixy zaczeły działać jak powinny?

2. Ewentualnie na jakie pamięci je wymienić? (Na alegro są Corsair LINK, czy ktoś je ma na tym Asrocku, jeśli tak, to jak się sprawują?

 

Zaznaczam, że próbowałem na kilku biosach - stock 2.20, OCW Beta 8, OCW Beta 2 i w końcu stock 1.80 na którym obecnie pracuje. Sprawdzałem też na innych pamiątkach - Kingston HyperX 2x256 (przy 2600MHz 2,5-3-3-3|166 udało się uzyskać 33sec w super PI bijąc DFI Lanparty na tych samych ustawieniach o 0,2 sec :D - sprawdzone i potwierdzone :) ), procesor wystartował stabilnie na 2650MHz. Mam boxowy cooler, temperatura nie przekracza 40 stopni. Czekam na lakier do Vmoda, ale przed tym musze zaopatrzyć się chyba w lepsze pamięci?

 

P.S. Te BIOsy są jakieś "dziwne", w niektórych nie działa zmiana mnożnika - 2.20 (ustawiając 6x w wyniku dostaje 10x), a w niektórych nie można zmienić HTT (OCWB 2 - wklepuje wartości, a zmiany nie są zapisywane/uwzględniane - cały czas jest 200). Dobre :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

właśnie wczoraj doszła ta nowa płytka (wersja VSTA) razem z prockiem i coolerem (AC Freezer 64 pro) no i bęc, podpinam wszystko (moim zdaniem jak należy) ramki nawet weszły w niebieskie sloty (mam dwa różne kingstony 512-stki i jakieś noname 256)

kabelki z front panel też podpiąłem prawidłowo jednak płyta wogle nie wstaje :mur:

jeśli mówie wogóle to znaczy wogóle, tj. nie ma żadnej reakcji,

prosze powiedzcie mi co moge robić źle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

właśnie wczoraj doszła ta nowa płytka (wersja VSTA) razem z prockiem i coolerem (AC Freezer 64 pro) no i bęc, podpinam wszystko (moim zdaniem jak należy) ramki nawet weszły w niebieskie sloty (mam dwa różne kingstony 512-stki i jakieś noname 256)

kabelki z front panel też podpiąłem prawidłowo jednak płyta wogle nie wstaje :mur:

jeśli mówie wogóle to znaczy wogóle, tj. nie ma żadnej reakcji,

prosze powiedzcie mi co moge robić źle :/

a dodakowe napienice na plyte +12V taki 4 pinowy kwadracik podpioles

 

witam

 

właśnie wczoraj doszła ta nowa płytka (wersja VSTA) razem z prockiem i coolerem (AC Freezer 64 pro) no i bęc, podpinam wszystko (moim zdaniem jak należy) ramki nawet weszły w niebieskie sloty (mam dwa różne kingstony 512-stki i jakieś noname 256)

kabelki z front panel też podpiąłem prawidłowo jednak płyta wogle nie wstaje :mur:

jeśli mówie wogóle to znaczy wogóle, tj. nie ma żadnej reakcji,

prosze powiedzcie mi co moge robić źle :/

cytuje ze stron chyba 170 : A mnie wkońcu działa mobo i proc. Podpiąłem pod inne 4 pin wejście mobo i hula. Ale ze mnie idiota. Przecież w zasiłce są dwa 4 pinowe wejścia, a ja sprawdzałem tylko 1 i w dodatku nie to co trzeba. Ale ze mnie . Normalnie wstydu się najadłem w sklepie i nic więcej. Właśnie system postawiłem na nowej mobo i cpu.

 

Thx panowie za wsio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie numer dwa-czy mozna zainstalowac system na dysku SATA II bez dogrywania sterownikow z dyskietki (flopp mi sie wykrzaczyl a nie chce inwestowac w nowego bo i tak nie uzywam). Ewentualnie kupowalbym odswiezona wersje tej plyty ...VSTA.Pozdr.

U mnie system zainstalował się na dysku SATA II bez dogrywania sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To bedzie jeszcze jakieś losowanie tego AM2CPU ??? Jeżeli tak to zapodajcie linka - chętnie się wpiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpoweidz ze vsta ale jescze jedno pytanie mam

dlaczego vsta? jest lepsza do oc? bardziej stabilna? mniej z nia problemow ?czy mzoe inne argumenty za nia przemawiaja?

Edytowane przez jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze vsta jest odsiwezona wersja dual-sata2 ale interesuje mnei najbardziej mozliwosc oc czy nie spadla? czy jest porowywalna z tym co prezentowala dual-sata2!

:lol:

Edytowane przez jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock 939Dual-VSTA/SATA2

 

 

- max napiecie dla pamieci: 2.8V/2.7V

- regulacja obrotow wentylatora: tak/nie

- kodek dzwieku: C-Media CM6501/Realtek 850

- +0.1V dla NB i SB: tak/nie

 

 

Test Asrock 939Dual-VSTA: TUTAJ

 

 

Udalo mi sie osiagnac HTT = 400MHz...

 

 

P.S. Mam nadzieje, ze juz nie beda sie juz powtarzac te same pytania odnosnie VSTA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Eh mam problem za chiny nie moge wyjesc z HTT powyzej 267 nie zaleznie od mnoznikow. Teraz procesor chodzi 267x9 i jest stabilny a dam odrobine wiecej i plyta sie juz nie uruchamia. Bios mam 2.20 niby osoby na forum maja z nim najmniej problemow.

 

Nie wiece co jest tego przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Eh mam problem za chiny nie moge wyjesc z HTT powyzej 267 nie zaleznie od mnoznikow. Teraz procesor chodzi 267x9 i jest stabilny a dam odrobine wiecej i plyta sie juz nie uruchamia. Bios mam 2.20 niby osoby na forum maja z nim najmniej problemow.

 

Nie wiece co jest tego przyczyna ?

Moze HTT, moze DIV ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik pamieci ustawilem specjalnie nisko aby to pamieci mnie nie ograniczaly. Nie chce mi sie wierzyc ze na 267 plyta pracuje stabilnie a odrobinke wyzej juz nawet sie uruchomic nie chce..

Tak jak kolega wczesniej mowil sprobuje z innym biosem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw div na 200, to będze chodzić na 400 mhz. A to, że nie chciało wejść to pewnie źle wkładałeś.

hehe. wkladalem dobrze tylko jak wyszlo w praniu musialem uzyc prawie 3 razy wiekszej sily aby zaskoczylo.

 

 

jak to jest z tym losowaniem modulow am2 ? gdzie trzeba sie zarejestrowac ?.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym losowaniem modulow am2 ? gdzie trzeba sie zarejestrowac ?.

Pozdro

Już za późno, bo losowanie już sie odbyło. Na stronie asrocka jest lista zwyciezców. Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...