Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@wysio

Użyj programiku rmclock. Można dzięki niemu ustawić "własne" c&q. Mozesz mieć w biosie wyłączone, a programik i tak będzie zmniejszal mnożnik i napięcie na dół (można to dowolnie konfigurować) Działa to nawet lepiej niż c&q - u mnie zmniejsza mnożnik na 5x w ildu, dzięki programikowi mam w idlu 4x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem już o tym programie... Jeśli będę miał trochę czasu, to go przetestuje.

Ps. Po przesiadce na San Diego (ustawiony na 245x11 z C&Q) nie odczuwam aż takiej różnicy w porównaniu z Sempronem. W markach troszkę lepiej, w grach różnicy nie widzę (może, jak bym FRAPS-em sprawdził...). Może przy konwertowaniu filmów odczuje różnice <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem dziwna rzecz dotyczaca tej plyty. chodzi dokladnie o podlaczenie dwoch dyskow pod jedna tasme ide. pisalem o tym wczesniej i stwierdzilem wtedy ze winna byla tasma, jak sie okazalo nie to bylo przyczyna tych dziwnych zjawisk. resetowania biosu i czeste nie wykrywanie 2giego dysku itd. dysku sata nie mam, pod jedna tasme ide mam podlaczone dwa dyski (160 i 40gb tej samej firmy, seagate), do drugiej tasmy jest podpieta nagrywara. w takiej konfiguracji nigdy nie mialem problemow na abicie nf7 a ta tej plycie byl poprostu sajgon. myslalem ze to przez oc procka ale to nie to, oczywiscie zworki na hdd i nagrywarce byly dobrze ustawione. cudowalem, kombinowalem, wyrywalem sobie wlosy z glowy poniewaz kazde wylaczenie i wlaczenie kompa powodowalo ze bios nie wykrywal 2giego dysku albo resetowal bios. biosy tez zmienialem i tez nic to nie dawalo. co najdziwniejsze nie bylo czegos takiego jak uruchamialem ponownie komputer, bez wylaczania i wlaczania (zero w tym logiki). dzisiaj odkrylem przyczne, okazalo sie ze plyta ma problemy z obsluga dwoch hdd podpietch do jednej tasmy. wiem ze to troche niedorzeczne ale tak to u mnie wyglada. i teraz jeden dysk (160) jest sam (primary) a drugi dysk jest z nagrywarka (drugi kanal) i odziwo nie mam juz zadnych problemow. zdanych resetow biosu, nie wykrywania dysku itp. dziwna sprawa. pisze o tym poniewaz chce zaoszczedzic klopotu komus kto byc moze bedzie mial lub ma taki problem. jesli macie dwa dyski pod ide to sprawdzcie z laski swojej czy u Was tez sa takie cyrki jak dwa dyski sa na jednej tasmie. uff, ale sie rozpisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział na mojego wcześniejszego posta :) Biedaczek zaginał w lawinie innych.

Może podpowiecie mi jakie kupić pamięci do tego mobo -> Zastanawiam się nad 2 x 1GB OCZ Platinium: LINK, 2 x 1GB PATRIOT LLK: LINK i 2 x 512 CORSAIR TwinX: LINK, 2 x 1GB Corsair XMS: LINK oraz 2 x 1GB G.Skill PHU2: LINK.

 

Nie ważne czy będzie w sumie 2GB czy 1GB -> 1GB mi śmiało wystarcza, raczej chodzi mi o potencjał O/C. Zastanawiałem się też nad pamięciami opartymi na Winbondach BH-5 (Corsair XMS chyba właśnie na nich są), ale one potrzebują dużo napięcia i musiałbym robić VDIMM MOD'a (nie jest wykluczone, że go zrobię). Proszę o rady, bo nie wiem jakie pamięci na tej płycie będą się najlepiej sprawowały. Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair te co tam sa te pierwsze to

CMX512-3200C2 xms3202v3.2 = Infineon -5 Rev B

na drugich niewidac rewizji to wazne.

A zkoleji na tej mobo akurat korsarze chodza elegancko,mojeTwinx1024-3200C2PRO XMS3202Rev5.1 0506049-1 = Promos -5 Rev A widac na jakich kosciach niepowinny sie podkrecac ale na ULI lataja max @260 3-4-4-8 oczywiscie mod a na chipach NV jest padaka max220.

A tak pozatym to przeczytaj sobie tematy

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=171507

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162234

tam znajdziesz odpowiec jakich pamieci potrzrebujesz ale przewaznie na malych napieciach szukaj czegos na Samsung TCCD/UCCC

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za podpowiedź. Chyba kupię G.Skill (znalazłem G.Skill F1FX DDR600 PC4800 2x512mb Samsung TCCD), podobno czasem działają poniżej defaultowych VDIMM. Znalazłem inne (tanie) pamięci na Samsungach UCCC - Bufallo, ale nie wiem czy można wiele z nich wyciśnąć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem dziwna rzecz dotyczaca tej plyty. chodzi dokladnie o podlaczenie dwoch dyskow pod jedna tasme ide. pisalem o tym wczesniej i stwierdzilem wtedy ze winna byla tasma, jak sie okazalo nie to bylo przyczyna tych dziwnych zjawisk. resetowania biosu i czeste nie wykrywanie 2giego dysku itd. dysku sata nie mam, pod jedna tasme ide mam podlaczone dwa dyski (160 i 40gb tej samej firmy, seagate), do drugiej tasmy jest podpieta nagrywara. w takiej konfiguracji nigdy nie mialem problemow na abicie nf7 a ta tej plycie byl poprostu sajgon. myslalem ze to przez oc procka ale to nie to, oczywiscie zworki na hdd i nagrywarce byly dobrze ustawione. cudowalem, kombinowalem, wyrywalem sobie wlosy z glowy poniewaz kazde wylaczenie i wlaczenie kompa powodowalo ze bios nie wykrywal 2giego dysku albo resetowal bios. biosy tez zmienialem i tez nic to nie dawalo. co najdziwniejsze nie bylo czegos takiego jak uruchamialem ponownie komputer, bez wylaczania i wlaczania (zero w tym logiki). dzisiaj odkrylem przyczne, okazalo sie ze plyta ma problemy z obsluga dwoch hdd podpietch do jednej tasmy. wiem ze to troche niedorzeczne ale tak to u mnie wyglada. i teraz jeden dysk (160) jest sam (primary) a drugi dysk jest z nagrywarka (drugi kanal) i odziwo nie mam juz zadnych problemow. zdanych resetow biosu, nie wykrywania dysku itp. dziwna sprawa. pisze o tym poniewaz chce zaoszczedzic klopotu komus kto byc moze bedzie mial lub ma taki problem. jesli macie dwa dyski pod ide to sprawdzcie z laski swojej czy u Was tez sa takie cyrki jak dwa dyski sa na jednej tasmie. uff, ale sie rozpisalem

 

Mam 2 dyski ATA (120 i 250 gb Seagate) na jednej taśmie i na drugiej CD-rom + DVD-RW i wsio jest oki :)

Aha, ale zauważyłem. że po odłączeniu molexa (zasilanie) od CD-rom (została tylko taśma 80 żył) bios zatrzymał się na odliczaniu i sprawdzaniu napędów i koniec.

Edytowane przez TOM68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac w sigu jade na 8x300...

Tak se pomyslalem moze wczesniej cos zle robilem, a sprawdze moze to nie koniec proca.

Wrzucam bios 2,10 -na 8x300 nie wstaje, wrzucam 1,80 - to samo !!! Wrzucilem spowrotem 2.20 i szok dalej nie wstaje mi na 8x300.

Szok przeciez na poczatku mialem 1.80 i wszystko latalo na tych ustawieniach.

Wrzucilem takze 2.20adv z pc-treiber, oraz OCWB2 , ale nadal to nie dawalo zadnych zmian nadal nie moglem ustawic stabilnych juz od czasu 1.80 - 8x300.

Po tych wszystkich zabiegach dzisiaj wrzucilem spowrotem 2.20 no i znowu wrocilo :D

Zauwazylem ze ta plytka ma straszne grymasy, ale dziwne ze jak wrzucilem ten sam bios 2 razy - za pierwszym razem nie dzialalo a teraz juz jest ok. Aha ustawienia znam na pamiec takze za kazdym razem byly takie same.

 

Oczywiscie bez oc jest wszystko ok za kazdym razem B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się programem Systool, podkręciłem trochę proca i zapisałem ustawienia, ale tak naprawdę proc się nie podkręcił. CPU-z/Everest pokazują standardowe ustawienia, a w SuperPI też nie ma żadnej różnicy. Czy ktoś wie dlaczego tak jest???? Sprawdzałem na wersjach Bulid 628 oraz 702 i to samo się dzieje, a raczej nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop, też zauważyłem że płyta dziwnie się zachowuje (a Raczej BIOS), konkretne ustawienie raz działają a raz nie :) Trzeba jej poświecić trochę czasu, jak już coś uda się odpalić to wystarczy po kolejnym CLEAR CMOS wprowadzić ponownie te ustawienia (nie miałem takiej sytuacji jak ty, że po upgradeowaniu BIOSu wcześniej sprawdzone ustawienia nie działają).

 

Jestem zdania, że Asrock SataII to płyta dla ludzi cierpliwych z przynajmniej podstawową wiedzą o konfiguracji sprzętu. Ja nie zamieniłbym swojej na żadna inną - w czym utwierdziło mnie porównanie z DFI LanParty UT NF4 Ultra-D. Na tych samych ustawieniach DFi wypadło gorzej w super PI (2550MHz - 10x255HTT, dzielnik 166, 213MHz (226DDR) pamięci Kingston HyperX 2x256MB 2,5-3-3-6 1T (na słabych CH-6) i wynik na Asrocku: 33,5s; a na DFI 33,7s. Koleś ustawiał DFI przez kilka godzin i te 33,7 to max jaki udało mu się wycisnąć. Mój rezultat to drugie podejście, pewnie gdybym pobawił się A64Tweak albo wyostrzył timmingi [podobno z ramów można było jeszcze więcej wycisnąć, wynik na DFI jest właśnie z tymi lepszymi timmingami :D] byłoby jeszcze lepiej). Kupie porządne pamięci i może uda mi się bardziej podkręcić procka na dobrych timmingach i na pewno zrobię dobry rezultat w SPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh to że miałeś czas o 00.2s lepszy to nie znaczy, że DFI jest gorsza... :mur: DFI ma o wiele większy potencjał o/c niż ten ASrock... Regulacje napięć też ma baaardzo dużą... A to, że wynik jest taki a nie inny > system zasyfiony bardziej lub mniej... Fart ? Nie mówię, że ta płytka jest zła ale pisanie, że DFI jest gorsze to głupota :mur:

Żeby mój post nie był tak całkiem offtopem... Lukas co z tą petycją, którą miałeś skleić ? :>

EDIT:

Popatrz na moją grafikę... Jak mi dorobisz AGP do DFI to będę miał DFI [; Jade na Asrocku do czasu zmiany grafiki ;) I nie mówię, że ta płytka jest zła, bo po moim Pi (wiem że nie jest rewelacyjne) widać, że można na tej płycie wyprzedzić ludzi z lepszymi płytkami ;] A to co napisałem wyżej jest pisane trochę pod presją tego co tutaj niektórzy piszą, że Asrock jest lepszy od DFi itd...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że jest gorsza (umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna do wyciągania poprawnych wniosków :? ), chodziło mi o to, że nie jest warta 450zł. Po modach na Asrocku myślę, że prześcignę niejedną DFI w SPI itd. Najłatwiej zgonić na zaśmiecony system, albo na wpływ "lobby" Krzysztofa Jarzyny że Szczecina :). Dla mnie wyznacznikiem jest to że wypadła gorzej w testach przeze mnie przeprowadzonych, bo dlaczego mam się sugerować czyjąś opinią skoro sam doświadczalnie dowiodłem, że "rewelacji nie ma". Jak jesteś taki szalenie pozytywnie nastawiony do DFI to dlaczego jedziesz na Asrocku? To chyba hipokryzja.

 

Zamierzam kupić G.skill PC4800 albo G.Skill PC 3200 HZ (o czym piszę w dziale Pamięci RAM), macie może doświadczenia z tymi pamięciami na tym mobo?

 

Pozdrawiam

 

Edit: Rozumiem. Z płytami DFI miałem juz do czynienia na platformie NF2 i wiem, że to dobre płyty. Wybrałem Asrocka przede wszystkim z uwagi na chipset ULi a i cena miała znaczenie. Jak do tej pory jestem z niej bardzo zadowolony, zobaczymy co będzie na lepszych pamięciach i po modach. Mam nadzieje, że będzie trzymała poziom ;)

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz obie to wierze na słowo. Po zakończeniu modernizacji Asrocka (kupie dobre pamięci i zrobię wszystkie mody), zafunduje sobie to DFI i porównam te płyty i rezultaty na nich osiągnięte. Postaram się być obiektywny, a rezultaty tu przedstawię.

 

Tak szczerze mówiąc to tez juz nie chce mi się o tym gadać (Asrock vs. DFI :lol: ), to wszystko co piszę o Asrocku wynika z faktu, że jestem tą płyta bardzo pozytywnie zaskoczony. Ale i tak pod koniec września przesiądę się na Core Duo E6600, a do tego czasu pobawie się na 939 :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Czy Kingmaxy Hardcore będą dobrze się spisywały na tym mobo? Potrzebuje dobrej rady co do pamięci, żeby wycisnąć z tego Asrocka wszystkie soki :) W dziale ‘Pamięci RAM’ jest mój topic na ten temat, jak macie propozycje to piszcie LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Żeby mój post nie był tak całkiem offtopem... Lukas co z tą petycją, którą miałeś skleić ? :>

No przeciez dawałem wcześniej linka do petycji do Arocka - nie ja ją napisałem ale juz 50 osób było więc chyba lepeij się przyłaczyć niż robić coś od zera. Ja dopisałem się tam pod 3-4 nickami :D

 

Ahh ludzie znowu czytam i znowu mnie krew zalewa - DUAL-SATA2 to NIE JEST ZWYCZAJNY ASROCK :D To nie jest płyta która robi max 50% normy czy wogóle nie działa - ta płytka ma całkiem dobre wyposażenie i nadaje się do o/c. Miałem przed nią Asusa A8N-VM CSM, może nie był superowy bo za 300zł "nic" ciekawego nie znajdziesz ale o jej fatalnej jakości świadczy już to że miała ustawienie HTT MAX do 240. No i z czym do ludzi? Załatwiłem sobie GF 2 MX i kupiłem Asrocka za 220zł. Ten ma HTT do 400 :D i jednym słowem wymiata - tamta miała dźwięk SoundMax HD (coś takiego) ale High Definition to ona była tylko z nazwy :P to co mam tutaj - ALC850 jest o niebo lepsze i do tego wyjścia na 8 głośników - tutaj daję przykłda TYLKO HTT i karty dźwiękowej ale tego jest o sporo więcej więc dlaczego produkt za 300zł jest sporo gorszy od tego za 220zł ?......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy Kingmaxy Hardcore będą dobrze się spisywały na tym mobo? Potrzebuje dobrej rady co do pamięci, żeby wycisnąć z tego Asrocka wszystkie soki :) W dziale ‘Pamięci RAM’ jest mój topic na ten temat, jak macie propozycje to piszcie LINK.

Na pewno HardCory na tym Asrocku ma Kencho i z tego co wiem spisują sie bardzo dobrze ;) z tego co dobrze pamietam sa na Hynixach D5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupie te Kingmaxy i jeśli cena będzie przyzwoita te G.Skille PC4800 także :)

 

P.S. Link do testów Asrocka na AnandTechu: LINK, niech każdy przeczyta i wyciągnie wnioski ;) (Płyta tam testowana jest na BIOS'ie 1.0)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na sterach z CD do zintegry w BF2 po pewnym czasie gry nie można komunikować się głosowo (poprostu nie wykrywa mikrofonu) po pewnym czasie gry. Ściągnięcie nowych WDM'ów A3.91 (datowane na 4.8. br) z oficjalnej strony Realtek'a: http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...p;Software=True załatwia ten problem. Dodam, że na płytce są stare WDM'y datowane na 2004 r. BTW myślałem, że ta zintegra to jakiś bubel, ale jednak jakość dźwięku wcale nie jest taka najgorsza, jakby się mogło wydawać i w grach na razie problemów nie ma, żadnych trzasków itp. nie zauważyłem.

 

EDIT

 

Zauważyłem już wcześniej, że w przypadku, gdy ustawię pamięci na auto w biosie (mam 2.10) chodzą na 166 tylko (WHY?) więc przestawiłem je w biosie na 200. Co ciekawe chodzą one w dualu, mają te same timingi, więc się w żaden sposób nie gryzą.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znow mam problem z ta plyta. czemu po wylaczeniu kompa, kiedy go wlaczam po jakiejs minucie czesto nie uruchamia sie wg tego co jest w biosie?? nie wiem juz co jest grane. proca mam ustawionego na 290x9 (2610) wlaczam kompa patrze w POSTcie procek uruchomil sie jako 1,8ghz wchodze do biosu a opcje procka 290x9 :D restartuje kompa i wlacza sie normalnie. nie mam pojecia o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też, poprostu trzeba przestawić na 200mhz i jest lajt

 

@LukasAMD wiadomo coś na temat tej petycji i biosu??

A o jaka petycje chodzi?? bo jak cos co by ulepszyło nasze maszyny to ja sie moge podpisac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ej ludzie mogliscie się trochę cofnąć:

 

http://www.petitionspot.com/petitions/asrock

 

Macie tutaj linka z petycja do Asrocka.

 

Ja wstawiam sobie to do siga, mam nadzieję że moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko.

 

W sumie to dzięki za przypomnienie - ostatnim razem byłem chyba 50-ty. Teraz dorzuciłem 10 nowych osób ;) Codziennie chyba będe wrzucał po 5-10 nowych. Może ta petycja jednak coś da? Warto chociaż spróbować.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wpisałem się do petycji ;] U mnie ostatnio komp po ponad 30 godzinach stresu [licze seti :)] nagle się sam zresetował :mur: Nie było żadnego BS'a tylko nagle monitor się wyłączył, a jak się właczył znowu to zobaczyłem POST biosu... Zmieniłem 1 timing ramu z 2,5 3 3 6 na 2,5 3 3 7 i zobaczymy czy się coś poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znow mam problem z ta plyta. czemu po wylaczeniu kompa, kiedy go wlaczam po jakiejs minucie czesto nie uruchamia sie wg tego co jest w biosie?? nie wiem juz co jest grane. proca mam ustawionego na 290x9 (2610) wlaczam kompa patrze w POSTcie procek uruchomil sie jako 1,8ghz wchodze do biosu a opcje procka 290x9 :D restartuje kompa i wlacza sie normalnie. nie mam pojecia o co chodzi

U mnie BootGuard szaleje jak za bardzo podkrece, sprobuj go wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...