Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że tyle robi, ale jak go będziesz podkręcał bez mobo? A z tą opcją, że wgrywasz bios na twoją kość u koleżanki też nie wyszło? Może masz uszkodzoną kość eeprom i samo ci sie skasowało, a że wgrywałeś bios to przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

czy ktos z was spotkal sie moze gdzies z zestawieniem mozliwosci poszczegolnych biosow dla tego asrock'a, chodzi mi min. o max HTT, mnoznik, napiecie, czy mozna zrobic mod1,2 itp. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

czy ktos z was spotkal sie moze gdzies z zestawieniem mozliwosci poszczegolnych biosow dla tego asrock'a, chodzi mi min. o max HTT, mnoznik, napiecie, czy mozna zrobic mod1,2 itp. ???

Weź zerknij z łaski swojej pare postów wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spalisz najlepiej pod bios przeciągnij nitkę tak żeby nie zawadzała na pinie później w dosie wyciągnij szybkim ruchem kostkę i włóż swoją. I uaktualnij Biosa czytałem o tym już gdzieś i pomogło ludziom.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich.Właśnie złożyłem taki zestaw na płycie asrock dual:

sempron 3000 + freezer 64 pro

2 x 512 MB kingston

radeon 9600 pro

hdd sata samsung 160 GB

dvdrw liteon

 

Podłączyłem zestaw do zasilacz tagan 380 i jedynym efektem po włączeniu

zasilania był pisk ups-a.Szybko rozłączyłem wszystko i podłączyłem jeszcze

raz bez ups-a.Znów porażka-jakieś zwarcie i wyrzuciło mi bezpieczniki w domu.

 

Czyżbym coś źle podłączył,czy to może wina płyty lub procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich.Właśnie złożyłem taki zestaw na płycie asrock dual:

sempron 3000 + freezer 64 pro

2 x 512 MB kingston

radeon 9600 pro

hdd sata samsung 160 GB

dvdrw liteon

 

Podłączyłem zestaw do zasilacz tagan 380 i jedynym efektem po włączeniu

zasilania był pisk ups-a.Szybko rozłączyłem wszystko i podłączyłem jeszcze

raz bez ups-a.Znów porażka-jakieś zwarcie i wyrzuciło mi bezpieczniki w domu.

 

Czyżbym coś źle podłączył,czy to może wina płyty lub procesora?

sprawdz czy jakies kondensatory nie so do siebie za bardzo przytulone oraz zobacz czy twoj zasilacz pali 'na sucho' czyli zewrzyj zielony kabelek z uziemieniem + podpepnij jakis stary naped do molexa.

 

edit: na wszelki wypadek, uziemienie = dowolny czarny

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac: jestescie 100% pewni ze nic sie nie stanie przy hot flashu? podobno moze sie cos popalic jak sie ma pecha (a ja go mam)

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobisz zwarcia (czytaj jak będziesz ostrożny) to się nic nie stanie. Aha, na wszelki wypadek wyproś koleżankę z pokoju, to dla Twojego i jej bezpieczeństwa:D

 

max_x

Pewnie masz zwarcie, jak sam zauważyłeś. Najpierw sprawdz zasilacz jak koledzy radzą. Jeśli ruszy (i tu mała uwaga część nowych zasilaczy zakręci wentylami i się wyłączy z powodu zbyt małego obciążenie, istotne jest to czy wywali korki) i nie wywali korków, to rozbierasza wszystko. Oblądasz dokładnie mobo czy nie ma jakiś okopceń i innych podejrzanych rzeczy. Potem składasz "na pająka" na ławie, tylko mobo, proc, ram i grafa. Jeśli ruszy dokładasz kolejne. Jeśli złożysz wszystko i bedzie chodzić to wniosek taki że zrouiłeś gdzieś zwarcie do masy jak mobo przykręcałeś.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

czy ktos z was spotkal sie moze gdzies z zestawieniem mozliwosci poszczegolnych biosow dla tego asrock'a, chodzi mi min. o max HTT, mnoznik, napiecie, czy mozna zrobic mod1,2 itp. ???

Jeżeli chodzi o biosy to powtórzę poraz kolejny moje obserwacje :

 

Jeżeli bios obsługujący VCORE moda to najlepszy jest OCWB1 oraz OCWB5 ( najbardziej stabilne ).

 

Jeżeli bios z blokadą HT i bez moda to 1.50 lub 1.60 .

 

Różnice wydajności są niewielkie i jedynie na biosach 1.50 , 1.60 oraz OCWB5 ( który jest notabene zrobiony na 1.60 ) są minimalnie szybsze pamięci w Evereście .

 

Poprawiona obsługa AGP występuje w biosie OCWB5 oraz 1.60 ( AGP P2P Deep Fifo ) , więc jeżeli posiadasz kartę na AGP to któryś z tych biosów powinien być odpowiedni .

 

Jeżeli więc nie będziesz kręcił powyżej 9x274 to najlepszy będzie OCWB5 .

 

Jeżeli natomiast chcesz coś mocno pokręcić to polecam OCWB1 lub OCWB2 które nie mają blokady HT ( z czego u mnie ten drugi jest mniej stabilny i częściej robi niespodzianki ).

 

Mod VMEM 3,30V działa na wszystkich biosach ponieważ jest to HardwareMod , drugiero moda 2,85-2,95V nie testowałem ponieważ go niemam .

 

Na niektórych biosach forumowicze przeskakiwali barierę HT 274 ustawiając odrazu 300 lub 290 więc nie jest do końca pewne na których ta blokada jest , a na których niema .

 

Na różnych konfiguracjach sprzętowych moga występować różnice w działaniu poszczególnych biosów i dla jednej osoby dany bios może być najwydajniejszy i najmniej bezproblemowy , a u innej osoby może nie być taki dobry i stwarzać problemy .

 

 

Reasumując : Jeżeli o mnie chodzi to polecam OCWB1 lub OCWB5 .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Max_x > odłącz wszystkie wtyczki zasilacza i podłącz jeszcze raz bo zapewne na którejś z wtyczek masz zwarcie > jeżeli stosujesz przejściówki MOLEX>3PIN do podłączenia dodatkowych wentylatorów to je bym sprawdził w pierwszej kolejności , bo często źle podłączone robią zwarcie .

 

 

guziq> Ja bym się nie pitolił w jakieś HOT Flaszki tylko bym podszedł do serwisu i powiedział że jak robiłeś uaktualnienie biosu do najnowszego 1.60 to akurat wyłączyli prąd i jak już w końcu włączyli po godzinie to się okazało że komputer się nie chce uruchomić .

 

Lepiej poczekać z dwa tygodnie na płytę , niż po takich operacjach ( jakby się okazało że nie dało rady tego zrobić ) zanieść płytę do serwisu i usłyszeć że ruszałeś kość biosu i w związku z tym gwarancji nie będzie .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

partyboy666> Adres MAC jest to identyfikator sprzętowy ( tak jak numer seryjny ) karty sieciowej i chyba się go nieda zmienić .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana mac adresu pod xp

 

menadzer uzadzen/karta sieciowa/wlasciwosci/zaawansowane/adres sieciowy tam wpisujesz mac bez myslnikow tylko szereg liczb i znakow danego adresu mac.

 

jest to temporalna zmiana jesli bedzie format czynnosc nalezy powtorzyc.

 

pozdro

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem w tym ze z tym chipsetem i sieciowka nie ma tak latwo... po prostu nie ma gdzie wpisac tego adresu.. ten sposob dziala z tego co wiem jedynie z sieciowkami Realtek.

 

PS: plyta jest niezla :) zmienilem platforme z bartona 2800+ i abita nf7, na ta plytke i ahtlona x2 3800+.. wlaczylem kompa (na starym systemie, bez formata), system sie uruchomil, poinstalowal wszystko i smmiga az milo :D wczesniej zmienialem plyte glowna z socket A na socket A i juz od razu formata musialem robic...

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na googlach wyczytalem ze to dziala tylko na realtekach.. na abicie nf7 sieciowke wbudowana mialem na realteku wlasnie i byla ta opcja.. tu jednak sie chyba nie da.. mam nadzieje ze admin mi odblokuje nowy adres MAC bo mi net nie dziala na moim kompie (teraz dzialam na zastepczym :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam mały problemik, płytę kupiłem wczoraj, jednak coś jest nie tak ze stacją dykietek, dioda cały czas jest włączona jakby bez przerwy cos czytala, jednak windows jej wogóle nie widzi, w biosie jest coś jak 1st floppy drive, więc tam chyba wszytsko ok, ktoś ma pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak zdolny to chyba nie jestem :lol: zaraz..do mobo czerwonym paskiem z lewej strony i do stacji dyskietek czerwonym paskiem "do siebie", chyba dobrze nie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak zdolny to chyba nie jestem :lol: zaraz..do mobo czerwonym paskiem z lewej strony i do stacji dyskietek czerwonym paskiem "do siebie", chyba dobrze nie? :wink:

No nie da się ukryć, że źle podpiołeś kabel do stacji dysków. Odwróć tą taśmę i będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Serwis NGOHG zmodyfikował oficjalne sterowniki do płyt głównych AsRocka opartych o chipsety ULi tak, aby umożliwiały one pracę tandemu SLI nawet na płytach głównych z chipsetami tego nieudostępniającymi...

 

więcej tutaj

 

 

próbował już ktoś ??

 

możnaby spróbować jakiegoś SLI, np 6600 AGP + 6600 PCIe :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny link, dla posiadaczy płytek na ULi 1697 to świetna informacja. Zastanawia mnie tylko ten tekst dotyczący NF4, albo jakiś nikumaty jestem albo ktoś coś zakręcił. Najpierw piszą o ULI a potem ni z gruszki ni z pietruszki walą tekst, że to dobra informacja dla posiadaczy nf4x i nf4ultra.

 

O SLI PCIE + AGP to i tak możemy zapomnieć (chociaż o ile mi wiadomo to standard AGP pozwalał na implementacje rozwiązania ala SLI, tylko nikt tego nie zrobił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na googlach wyczytalem ze to dziala tylko na realtekach.. na abicie nf7 sieciowke wbudowana mialem na realteku wlasnie i byla ta opcja.. tu jednak sie chyba nie da.. mam nadzieje ze admin mi odblokuje nowy adres MAC bo mi net nie dziala na moim kompie (teraz dzialam na zastepczym :) )

Najlepszy sposób to rejestr :) Ja tak robię zawsze i wszedzie:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/Class/{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002bE10318}/0011

 

Powinnien być tam wpis DriverDesc - ULi PCI Fast Ethernet Controller

Dodajesz wpis NetworkAddress i wpisujesz mac jak leci bez żadnych kropek itd.

 

Gdyby nie było tam ULi PCI Fast Ethernet Controller - to wyszukaj ręcznie i tam wpisz gdzie Ci znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zerknij z łaski swojej pare postów wyżej...

sorki ale ostatnio jak wchodzilem na forum jeszcze tych postow nie bylo a jak pisalem swojego tp po prostu nie sprawdzilem :D

dzieki za info

 

tak na marginesie to w formie tabelarycznej by to fajnie wygladalo, hehehe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...