Skocz do zawartości
matti155

Najbardziej Awaryjna Marka Płyt Głównych

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Proszę o odpowiedz na pytanie - Jaka jest najbardziej awaryjna marka płyt głównych?

Proszę aby wypowiedziały się osoby którym jakaś płyta nawaliła, a nie które myślą że akurat ta marka jest najbardziej awaryjna.

Edytowane przez matti155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Proszę o odpowiedz na pytanie - Jaka jest najbardziej awaryjna marka płyt głównych?

Proszę aby wypowiedziały się osoby którym jakaś płyta nawaliła, a nie które myślą że akurat ta marka jest najbardziej awaryjna.

1618024[/snapback]

Mi moje DFI NF2Ultra Infinity padlo po 3 dniach i przez 2 miesiace od zakupu bylo na serwisie bo po miesiacu dostalem z gwary uszkodzona, mimo to polecam ta plyte, bo jest ona dla mnie poprostu najlepsza, a ze czasem pada... taki jej urok.

 

DFI jest i tak najlepsze :D Obecny egzemplarz pracuje bezproblemowo od lutego :)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozlacz sie czlowieku

 

BTW Gibagyte

1618028[/snapback]

bo? <_<

 

ecs jest strasznie awaryjny, wiem co mowie bo w cafe padaly jak muchy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo? <_<

 

ecs jest strasznie awaryjny, wiem co mowie bo w cafe padaly jak muchy...

1618035[/snapback]

ty masz gigabyte,

 

ecsom wszystko mozna zarzucic ale chyba nie to ze padaja jak muchy, chyba ze jak pieczone muchy. :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 7 padow kompa spowodowanych przez płyte głowną pozwala mi powiedziec ze sa awaryjne ;>

1618049[/snapback]

niestety nie pozwala, :}

to byly zakazdym razem inne plyty ?

 

nie zebym byl obronca ECS, ale ciezko je zabic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS K7S6A chyba toten model, bo pamietam ze były na sisie.... zaczeły padac po roku używania "kafejkowego" ... ascrocki trzymały przez półtora [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg witaj w klubie według niektórych mamy najbardziej awaryjne płyty główne?

I jak cieżko ci sie z tym zyje? Bo mnie nie i dalej będe polecać k8ns nawet jak już mi padnie B)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS K7S5A kupiłem z 3 - 4 lata temu, do tej pory działa u brata komp chodzi z 18h/24 czasem wiecej.

ECS K7VTA3 na Kt 333 terz posiadałem i mój kumpel terz mojego sprzedałem kumpel sprzedał terz wiec niewiem czy działaja, u mnie działał 1,5 roku u kompla z 3 lata bez wiekszych problemów.

Bardzo czesto padaja Abity i Epoxy tylko ze te plyty czesto pracuja w bardziej wyzyłowanych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ECS K7VTA3 rev 3.1 z RAID,LAN,Dźwięk (KT333) i przez ponad 2 lata nic się z nią nie działo i nadal jest wszystko z nią ok. Moi znajomi co maja ecs-a (różne modele) też na nie nie narzekają.

1618065[/snapback]

 

ECS K7S5A kupiłem z 3 - 4 lata temu, do tej pory działa u brata komp chodzi z 18h/24 czasem wiecej.

ECS K7VTA3 na Kt 333 terz posiadałem i mój kumpel terz mojego sprzedałem kumpel sprzedał terz wiec niewiem czy działaja, u mnie działał 1,5 roku u kompla z 3 lata bez wiekszych problemów.

Bardzo czesto padaja Abity i Epoxy tylko ze te plyty czesto pracuja w bardziej wyzyłowanych warunkach.

1618103[/snapback]

yhy w domowych warunkach to mozecie .... :rolleyes:

kafe netowe gdzie kompy chodza minimum 14godzin dziennie to dopiero użytkowanie płyty... kumpel tez ma ecsa od 3 lat , i bezproblemowo go uzywa...ale co z tego skoro w mniej awaryjny od tego czegos jest asrock ?oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim typem będzie PC-Chips - na szczęście ostatnio w Polsce rzadko spotykane. To jedyny producent płyt głównych gdzie nie widziałem JEDNEGO działąjącego bezproblemowo egzemlarza - a było ich cos ok 5 sztuk ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie domowe warunki to płyta działajaca 18-20h/24h, a czesto kilka dni pod żad nonstop + O/c na wiec tak lajtowo moje płyty niemaja. Owszem na ECS o/c to duze niebyło :D ale jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 to było szukaj .... dawno dawno temu był juz taki topic :twisted:

co do ECS to IMO akurat do nas trafiłą partia zwalonych k7s5a i po prostu padały albo i uzyszkodnicy je wykanczali ale trzeba pamietac ze ECS to jeden z najwiekszych producentów mobo na swiecie i procent bubli to maja znikomy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to asusowi sie przydarzyła seria płyt pod a64 w której kondensatory wylewały. i tyle przygód miała z tego co wiem ta marka... no chyba ze ktoś nie jest w stanie prawidłowo sie z nią obchodzić ;) (na przykład uzywa jako młotka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu sie zdazaja wpadki, a wina bardziej po stronie dostawcy kondesnatorów. Ale Asus to jeden z najwiekszych producentów mobo i na tyle co on produkuje to jest bardzo bezawaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO beznadziejny temat, znajdzie sie ktos kto powie ASSUS a na jego miejsce 10 głosów że to cudowna bezawaryjna firma! Ludzie w każdej firmie trafiają się jakieś felerne egzemplarze\serie. Są tańsze i droższe firmy, ale awaryjność moim zdaniem to kwestia przypadku a dyskusja na ten temat bez żadnych danych statystycznych jest bez sensu. Mam na mysli ankiety wśród kilku tysięcy ludzi itd. a nie wypowiedzi pojedyńczych jednostek którym 10 razy pod rząd padła płyta danej frimy.. lepiej zrobić ankiete, sąde wtedy będzie to bardziej miarodajne. ( aha i nie dotyczy to tylko płyt głównych!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupi temat bo wszystko zależy na jaki się trafi egzemplarz; jednemu chodzi 5 lat innemu pada po miesiącu. Miałem już kilka płyt głównych różnych firm i niestety niezadowolony byłem tylko z ECSa(K7VZA), który padł po 1,5 roku i zabrał ze sobą Athlona 2000+. Miałem nawet PcChipsa( a przecież to jest ECS) i byłem bardzo zadowolony.

Wniosek jeden; wszystko zależy na co się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu padalo duzo ECS K7S5A - ale to tylko ten model taki byl dziwny

inne ECS to skala

mi padl Abit KD7 - te plyty potrafily zasnac bez powodu - ale to tez jeden taki model

mialem tez przypadek padniecia epoxa bez powodu ,no i MSI k8n neo2 poszlo do serwisu

mysle ze nie ma reguly

 

BTW

Asus jest najwiekszym producentem plyt glownych na swiecie

drugiem najwiekszym producentem jest ECS

dalej to nie wiem ,ale mozliwe ze MSI lub Gigabyte ,a moze i Intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy w domowych warunkach to mozecie ....  :rolleyes: 

kafe netowe gdzie kompy chodza minimum 14godzin dziennie to dopiero użytkowanie płyty... kumpel tez ma ecsa od 3 lat , i bezproblemowo go uzywa...ale co z tego skoro w mniej awaryjny od tego czegos jest asrock ?oO

1618108[/snapback]

yhy to dopiero uzytkowanie płyty......

Tyle to zwykle minimum i chodzi u mnie komputer i jakoś przez 2,5 roku k7s5a pasc nie chciała a komputer chodził juz w takich warunkach ze powinno go tylko w tym roku ubić juz wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie również nie am reguly jaka plyta padnie widziałem walniete Asusy ECSy Gigabyte MSI, Abity wiec to kwestia szczescia.

Chociaz kiedyś pamiętam były dostępne płyty głowne robione w polsce

i podobnóz były tragiczne nie dość ze widac było lutowanie zwykłą lutownicą,

to źle rozpoznawały procesory itd.... co do ich awaryjnosci to nie wiem ale szybko znikneły z rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy to dopiero uzytkowanie płyty......

Tyle to zwykle minimum i chodzi u mnie komputer i jakoś przez 2,5 roku k7s5a pasc nie chciała a komputer chodził juz w takich warunkach ze powinno go tylko w tym roku ubić juz wiele razy.

1619787[/snapback]

ja tylko podałem dane jakimi dysponuje :rolleyes: a w kafe jak to w kafe, resy, kombinacje z dyskami przy właczonym kompie itd.. ale asrock sie przy tym nie wywalił [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...