Skocz do zawartości
szembor

Air Bites

Rekomendowane odpowiedzi

hehe jestem "lepszy" czekam juz od 28 wrzesnia.. takze mam nadzieje ze do miesiaca sie okaze czy warto bylo czekac 2.5 miesiaca roboczego.. w umowie bylo w tygodnie robocze :| Jakos juz przestal mnie cieszyc miesiac za darmo ktory dostalem po nieco ponad miesiacu czekania.

Edytowane przez SlowsilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ PODPISALEM UMOWE. teraz miesiacz czekania :((

Nie rozumiem sceptycyzmu niektorych osob ktore jada po tej firmie nie majac zielonego pojacie o tym jak dziala. Ci co maja to chwala, a ci co nawet miec nie moga jada po firmie chwalac sie tpsa.

Mi obiecali ze nowe gniezdko beda zakladac (bo na starym sie nie da - abonament socjalny) to tego DSL 1mbps. I gdy spytalem goscia czy pingi berdzo nie ucierpia przez wifi powiedzial ze ja nie bede mial wifi tylko kablem z gniazdka :]]

W srkocie: normalny 1mb DLS od tepsy za niespelna 80zl - rzeczywiscie złodzieje!!! Neo 512 z limitami zeczywiscie przy tym to niebo. Oj ludzie...

to w mieszkaniu Ci tego DSLa zakładają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro czekasz to juz podpisales umowe - wiec raczej nic innego nie wezmiesz puki ci oficjlanie nie powiedza ze nie zalaza - chyba ze chcesz 2 abonamenty placic.

bylem sie spytac i da sie zroziwazac umowe bez zadnych konsekwecji jezeli jeszcze nie mam aktywnej uslugi, no bo jeszcze nie ma, tylko trzeba u nich cos podpisac i nie ma problemu.

Moze ktos wie o jakiejs alternatywie w wawie okolice solidarnosci/jana pawla wobec neo, bo w airbites powoli zaczynam watpic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem sie spytac i da sie zroziwazac umowe bez zadnych konsekwecji jezeli jeszcze nie mam aktywnej uslugi, no bo jeszcze nie ma, tylko trzeba u nich cos podpisac i nie ma problemu.

Moze ktos wie o jakiejs alternatywie w wawie okolice solidarnosci/jana pawla wobec neo, bo w airbites powoli zaczynam watpic.

Mam dokladnie ten sam problem. Mieszkam w tej samej okolicy i tez nie moge sie doczekac na cos pozadnego. Czekalem na Aster...i czekam na nadal. Juz chyba ze 3 lata :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ;)

 

Zbierając do kupy informacje o AirBites wyszło mi tyle:

 

plusy

 

-cena

-umowa na 3 miechy

 

minusy

 

-czas oczekiwania na instalacje (jak sie nie ma gniazdka TP to 2 miechy to normalka)

-możliwość podpięcia tylko jednego kompa

-możliwośc dołączenia jeszcze 7 userów do naszego AP <lol 2006>

-brak zewnetrzego IP

-idiotyczna umowa (np. kary z brak zasilania AP)

-koniecznośc instalacji anteny przy naszym oknie (wnęka)

-limit 20gb

 

Mimo iż minusy są przeważającą stroną to byłbym skłony na 3 miechy spróbować.

Pytanie do tych którzy już mają AB...

 

Czy ktoś ma podzielony net w domu na kilka kompów ? (nie mam zamiaru dzielić z siotrą i bratem jednego kompa)

CZy jest możłiwośc logowania się na AP i grzebania w konfiguracji ?

Czy komuś zmiejszyli transfer po przekroczeniu limitu ?

Czy ktoś kto nie miał lini telefonicznej czekał krócej niż 2 miechy ?

 

Teraz jeszcze jedno... jeśli dzierżawią od TP DSLa 1MB (usługa nie limitowana) więc limit 20GB to pic na wodę.

Niech nie wciskają kitów o specjalnej umowie z TP. Poza tym jeśli limit jest przydzielony na AP (innej możliwości nie ma) to co się stanie jesli bedzie np 4 userów ? Mają razem do wykorzystania 20gb ? Czy moze zwiekszaja limit do 80 GB ? Tylko co bedzie jesli jeden z nim wykorzysta 80gb w tydzien ???????

O zwiekszeniu transferu przy wiekszej ilosci klientow niech nie pieprzą (na czym by zarabiali) tym bardziej o innej technologi (jakbym słyszał Leppera o lądowaniu Talibów w Klebkach ;).

Wracając do tego że dzierzawią łacze od TP to nie mają możliwości sprawdzenia czy któs dzieli to łacze przez podpiecie chocby nastepnego routera w szereg (przeciez po drodze i tak jest translacja adresów).

Również ich AP powiniem mieć stały zewnetrzny IP, w takim razie po zalogowaniu (jeśłi to mozliwe) na AP można będzie sobie przekierować porty i mamy luzik.

 

Jeśli któs jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania i zweryfikoac rozważania na ten temat to było by miło :)

Edytowane przez ZjednoczeniePrzeciwZłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jestem zbyt dobry od technicznej strony. Ale wiem że limit to 25gb, a nie 20 i zapewniają że tylko umowny żeby blokować zapędy tych co ściągają na maksa. Raz przekroczyłem ten limit i spoko - nic a nic się nie zmieniło.

Od mam teraz 2 kompy na tym necie od nich i ok, ale sam tego nie zakładałem tylko kumpel- więc szczegółów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w mieszkaniu Ci tego DSLa zakładają?

A gdzie ??... w psiej budzie ?? Czy u siasiadki ktora nie wie co to internet ??

 

hehe :D

chyba nie wiesz co mowisz...

Oświeć mnie... bo takie info dostalem od airbites jak bylem podpisywac umowe.

 

 

 

Co do limitow - sa tylko na papierze (z tego co mowili posiadacze - pozatym jak ktos juz slusznie zaowazyl taki limit bylo by latwo ominac)

 

Co do dzielenia - ja dostalem swoego czasy odpowiedz na pytanie: "Oficjlanie nie mozna, ale moze pan sobie robic co chce bo i tak nikt nie sprawdza"

 

 

Wiec... porzyjemy zobaczymy - ja jestem dobrej mysli, ale jak mi juz zalozlo to przyjde zdac relacjie... moze przyznam rajce sceptyka... chodzi mam nadzieje ze nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz z multimedia.pl zrezygnowalem, miesieczne wypowiedzenie jest, ale to dobrze, w przyszlym tygodniu podpisuje umowe z AirBites, takze od nowego roku powinno byc

 

PS

Z tego co sie dowiedzialem, czas podlaczenia zalezy tez od miejsca zamieszkania, ja mieszkam w samym centrum i babka powiedziala, ze niby szybciej. POza tym mam nieczynne gniazdko TPSA w pokoju ;]] chociaz z dialogiem ponoc juz umowe podpisali ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ??... w psiej budzie ?? Czy u siasiadki ktora nie wie co to internet ??

i co? zasilanie też z Twojego gniazdka? Infrastruktuta dla kolejnych klientów też w Twoim domu (AP, kable...)?

Jak jest jakaś awaria to technicy lezą do Ciebie i testują i próbują naprawić?

 

imo chore....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co? zasilanie też z Twojego gniazdka? Infrastruktuta dla kolejnych klientów też w Twoim domu (AP, kable...)?

Jak jest jakaś awaria to technicy lezą do Ciebie i testują i próbują naprawić?

Jasne że z Twojego gniazdka... jak go wyłączysz albo prąd ci odetną (awaria, naprawa itp)

to płacisz. Techników jak nie wpuścisz to płacisz.. itd...

Zresztą jutroo biorę na testy (3 miechy) to rozbiorę na częsci i zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ty masz 300/300. chyba 256 to po pierwsze a po drugie to nie jest to 256/256 a jedynie 256 polaczonego uploadu i downoladu czyli nie ma dzielenia

Przy łączu 256/256 dają 320/320, osiągam ok. 31,2kB/s w obie strony. Podnieśli szybkość na początku roku po wprowadzeniu VATu 22% na internet w ramach rekompensaty. Nie ma limitów więc można ściągać ok. 76GB/miesiąc. Teoretycznie zmienny IP ale przez rok użytkowania nie zmienił mi się. Przy przedłużaniu umowy zazwyczaj mają zniżki - w piątek przedłużyłem, płacę 69,99 brutto za sam internet (Łódź). Praktycznie zero awarii. To tyle w ramach sprostowania multimdia.pl ;)

Jakiś czas temu dzwoniłem do airbytes. Niestety nie mogą mnie podłączyć. Tak samo bait.pl. Ponad miesiąc czekania na technika z zdnet.pl aby ocenił możliwości techniczne, kilkanaście tel. i nie raczyli się zjawić. Można gadać na tepse, narzekać na multimedię ale przynajmniej mam internet i pewność że w przypadku problemów jeden tel wyjaśni sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu jest jakaś kijowa sieć pod którą podłączają się jacyś nieuświadomieni frajerzy. W moim bloku i w blokach obok są praktycznie same stare dziadki, więc raczej oni internetu od AB montować nie będą. Co 3 miesiące będę podpisywać umowę na 3 miesiące, dopóki mi nie podłączą jakiś mega-downloaderów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy łączu 256/256 dają 320/320, osiągam ok. 31,2kB/s w obie strony. Podnieśli szybkość na początku roku po wprowadzeniu VATu 22% na internet w ramach rekompensaty. Nie ma limitów więc można ściągać ok. 76GB/miesiąc. Teoretycznie zmienny IP ale przez rok użytkowania nie zmienił mi się. Przy przedłużaniu umowy zazwyczaj mają zniżki - w piątek przedłużyłem, płacę 69,99 brutto za sam internet (Łódź). Praktycznie zero awarii. To tyle w ramach sprostowania multimdia.pl ;)

Jakiś czas temu dzwoniłem do airbytes. Niestety nie mogą mnie podłączyć. Tak samo bait.pl. Ponad miesiąc czekania na technika z zdnet.pl aby ocenił możliwości techniczne, kilkanaście tel. i nie raczyli się zjawić. Można gadać na tepse, narzekać na multimedię ale przynajmniej mam internet i pewność że w przypadku problemów jeden tel wyjaśni sprawę.

a ja we wrocku dalej mam 256. u nas nic nie podniesli. co do mojego lacza to ja tez prawie caly czas ciagne 30-32kilo wiec jestem zadowolony. tylko ta cena. niestety nie moge podpisac nowej umowy (mieszkanie studenckie) wiec place bagatelne sumy. przy twoim 320 to powinienes do 40kilo dochodzic. skoro piszesz ze masz 32 to nie wiem czy tez nie masz dalej 256 jak ja. z ip mam tak samo. niby jest zmienny ale zauwazylem ze zmienia sie tylko jak:

- przeinstaluje system

- przeinstaluje sterowniki

- odinstaluje karte sieciowa i zrobie reset kompa

awarie we wroclawiu mialem 2 razy przez 2 lata wiec nie jest zle.

 

a na koniec pytanie do znawcow:

jesli mamy lacze 256 w obie strony to jak to zapisywac? bo nie jest to 256/256 bo wtedy by oznaczalo ze mam 512 dzielone po polowie na upload i download. wiec moze 256 (D/U)? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na koniec pytanie do znawcow:

jesli mamy lacze 256 w obie strony to jak to zapisywac? bo nie jest to 256/256 bo wtedy by oznaczalo ze mam 512 dzielone po polowie na upload i download. wiec moze 256 (D/U)? B)

Eeee, skąd to wytrzasnąłeś? :rolleyes:

Łącze 256/256 zapisujesz jako 256/256. Określając prędkość łącza podaje sie zazwyczaj DL lub Dl/UL a nie łączone prędkości tychże, bo to prowadzi do nieporozumień. Ale to częsty "proceder" dostawców netu - w rekloamówkach ładniej wygląda np. 1MB niż 512/512 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

podpisalem umowe 6 pazdziernika, dzis mamy 7 grudnia i mam ochote zaczac uzywaz przemocy w stosunku do milych i nic nie wiedzacych, zwalajacych wszystko na tpsa przedstawicieli Air-Bites w Krakowie.

 

po miesiacu zadzwonili do mnie z tpsy w sprawie instalacji dsl'a z tym ze firma AB pomylila ulice przy moim nazwisku (nazwisko tez przekrecili) i wywiad techniczny poszedl na inna ulice (Dębniki)...

 

jak sie okazuje AB wynajmuje TPSA do instalacji DSL'i i dzierzawi od nich lacza - co gorsze najpiersz przychodzi technik tpsa i podlacza dsl'a a potem musisz czekac na technika AB, ktory ma podlaczyc access pionta - czy to nie jest chore ?!?!?!

 

firma po miesiacu oczekiwania zaproponawala mi rozwiazanie umowy albo czekanie i 1 miesiac gratis w ramach rekompensaty, zapwenili mnie rowniez ze sprawa ( w zwiazku z pomyleniem adresow) bedzie rozwiazana w tempie blyskawicznym - to bylo miesiac temu, wybieram sie tam w czwartek i pewnie uslysze "moze za 2 tygodnie" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Air Bites jest ok Posiadam internet zainstalowali mi go fachowo i szybko tylko wadą jest oczekiwanie na przeinstalowanie jakiejś blokady w skrzynce na klatce przez montera z TP SA

Ogólnie działa szybko i bezkonfliktowo żadnych zastrzeżeń nie mam.

Transfer jest ok nie ma problemów a nie to co u monopolisty rynkowego .

POZDRAWIAM UŻYTKOWNIKÓW

POLONUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow Astera w Wawie ;)

czy u was po zniesieniu limitow i podwojeniu predkosci lacza w nocy, takze ZABLOKOWALI P2P?? tzn nie zablokowali calkiem ale obcieli do ok 5-10kb/s

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfer jest ok nie ma problemów a nie to co u monopolisty rynkowego .

Co jak co, ale NEO+ pod wzgeldem transferu itp jest jedna z lepszych ofert,

nie liczac cen i limitow wg mnie sprawuje sie bdb.

Jak powiedza ze mam 1024kb/s to jak tylko jest taka

okazja to mi tyle ciagnie, co raczej w przypadku AirBites jest bardzo watpliwe.

Pingi bardzo przyzwoite, a przez 3 lata uzytkowania ani razu nie

miala przerw o ile dobrze pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow Astera w Wawie ;)

czy u was po zniesieniu limitow i podwojeniu predkosci lacza w nocy, takze ZABLOKOWALI P2P?? tzn nie zablokowali calkiem ale obcieli do ok 5-10kb/s

po 1 - na tych standardowych pakietach (Mdom, Mswiat, Mfirma) nigdy nie bylo limitow

 

po 2 - podwojenie predkosci w nocy mialo miejsce jakies 2 lata temu - promocja o nazwie "nocne myszkowanie"

 

po 3 - P2P smiga jak zawsze (ostatnio sciagalem DVD Ubuntu przez torrenta i sciagalo z taka predkoscia jaka dalem w NetLimiterze)

 

po 4 - nie rob OT bo masz tematy o ASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 grudnia i dalej nie mam internetu, ba.. nawet nie jestem umowiony na instalacje... jedyna roznica jest taka ze nowo zatrudniona osaba wydaje sie chciec pomoc w przyspieszeniu instalacji ... (nasilily sie telefony) - zaobaczymy

Edytowane przez night_crawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 grudnia i dalej nie mam internetu, ba.. nawet nie jestem umowiony na instalacje... jedyna roznica jest taka ze nowo zatrudniona osaba wydaje sie chciec pomoc w przyspieszeniu instalacji ... (nasilily sie telefony) - zaobaczymy

hm u mnie to samo nadal nic, juz mijaja mi 2 miesiace od podpisania umowy i nic. Coraz czesciej dzwonie i staje sie upierdliwy dla nich ;) moze to cos pomoze, ale ostatnio mnie Pani z AirBites zapewnila ze w ciagu dwoch najblizszych tyg nawet nie zainstaluja dsla. Bo niby maja duzo zlecen(tpsa) i nie wyrabiaja.

To staje sie powoli smieszne.

A przedemna w biurze u nich byla taka Pani co jej zainstalowali dsla i czeka juz 2 tyg. na kogos od air bites zeby jej ap zainstalowali, wiec moze za miesiac bede mial hehe

 

--

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...