Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Male spostrzezenie dotyczace fandera:

Po podlaczeniu go przez regulator pentagrama i skreceniu tego regulatora na min. oraz skreceniu potencjometra przy wiatraku na min. fander kreci sie 240 rpm :) Nie sprawdzalem czy przy takim napieciu startuje (pewnie nie) no i wydajnosc zerowa ale wedlug mnie swiadczy to o naprawde dobrym wywazeniu wirnika i jakosci lozysk .

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem start fandera na sunbeam rheobusie, akasa startowała już od 2.9V a fander... o dziwo ruszył dopiero w okolicach 5V - nie wiem czy to przypadłość jednej sztuki. Jak to jest zenfist ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem start fandera na sunbeam rheobusie, akasa startowała już od 2.9V a fander... o dziwo ruszył dopiero w okolicach 5V - nie wiem czy to przypadłość jednej sztuki. Jak to jest zenfist ?

Ale jak miałeś ustawiony potencjometr w fanderze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników fandera 120x120 czy mogę go podłączyć pod gniazdo FAN na płycie od procesora, czy nie jest to za duze odbiążnie dla gniazda, chodzi dokładnie o dfi nf3 250gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników fandera 120x120 czy mogę go podłączyć pod gniazdo FAN na płycie od procesora, czy nie jest to za duze odbiążnie dla gniazda, chodzi dokładnie o dfi nf3 250gb

Bez lęku.

 

Szacowana moc: 2.16 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@melonowy

Z ciekawosci sprawdzilem i moj fander startuje na napieciu odpowiadajacemu predkosci okolo 400rpm. Niestety nie jestem w stanie zmierzyc napiecia bo miernik padl :/ . Ale mysle ze to na pewno mniej niz 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszych postow wnioskuje ze Fandera mozna podlaczyc do osobnego kontrolera wiatrakow. Jak wtedy ustawiac zainstalowany juz potencjometr?

Na MAxa oczywiscie... Na chlobski rozum... pomysl... wtedy nie ma oporu :) czyli jakby go nie bylo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było a jest :) Zapomnialem wkleic linka heh.. juz dziala

Kawał dobrej roboty :-) W końcu jest recenzja, w której porównano najważniejszych graczy. Bardzo przyjemnie się czytało i jeżeli do czegokolwiej można by się przyczepić to do braku nieco lepszych zdjęć.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no własnie jak to jest z tymi dB ? :] trochę dziwne to urządzenie przecież np producent akasy mówi że ona działa na 18db :> no nie wiem , to urządzenie chłoneło coś z otoczenia czy jak ?

 

EDIT : A to dla userów Tweak.pl dalej jest jakaś tam promocja na Fandery czy to było tylko na wstępie ? :) zresztą i tak Fandery kupiłem w Komputroniku ale coś tak patrzę że chyba nabędę jeszcze jeden ;) tylko nie mogę się zdecydować czy kupić sprawdzoną 120mm i przerobić wlot .. czy może zaryzykować 92mm - boję się że będzie stosunkowo głośna :| ... jak to jest ? i jak z tą promocją ? skończona już ? :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest tak:

 

- dane z SPCR są wiarygodne

- dane producentów są (często kolosalnie) zaniżone

- dane z amatorskich recenzji (znaczy takich, w których mierzenie poziomu hałasu nie jest najważniejsze jak w SPCR) są zwykle kolosalnie zawyżone

 

BTW fanderki do mnie będą lecieć jak tylko za nie zapłacę, i może już w ten weekend coś naskrobię. Porównanie z Nexusami będzie, keep tuned.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skalami głośności ogólnie jest dziwnie. Przecież granica słyszalności ucha ludzkiego to 20dB! Nie słyszelibyśmy wtedy tej różnicy 12dB a 18dB...

Ponieważ jest duża różnica pomiędzy zmierzeniem natężenia dźwięku zgodnie z normą DIN (1 metr od źródła hałasu) w dBA (tak jak powinni podawać to producenci), a porównaniem głośności poszczególnych urządzeń w takich samych warunkach (z bliska).

 

Dla przykładu Tagan TG380-U01 ma realnie około 21dBA jeżeli zmierzymy go w komorze bezechowej zgodnie z DIN. Jednak im bliżej będzie mikrofon tym głośniejszy będzie zasilacz i tym mniejszy możemy, w półprofesjonalnych warunkach, popełnić błąd pomiarowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek, to rzeczywiscie moglby by byc lepsze... mam jeszcze ich troche na kompie to jutro wybiore cos bardziej czytelnego i wrzuce. Jakosc tej pierwszej foty (wszystkie wentyle), tych obu swiecacych i tego wskaznika dzwieku rowniez mnie nie zadowalaja.. postaram sie to szybko poprawic...

Dzieki Zenfist, za ten miernik - bardzo sie przydal :) Chlopaki z Angeli jak uslyszeli ze mam go od was stwierdzili, ze tez musiales go skads pozyczyc

cytuje:

chroboki tez go pewnie skads wzieli ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm znowu sie serwer zrypal ! Agrh zadusze tych gosci od hostingu chyba. Byla kiedys taka mp3 w necie jak gosc opier*** konsultanta z z tele2 .. bede musial zrobic podobnie. Płace wymagam !

Dobra ale do rzeczy... to byla pierwsza czesc arta, planuje przez swieta skrobnac part two, a w niej kolejne 6 wentyli (zapowiadane Papsty, Y.S techy, moze glaciale i sharkoony)

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zachowuje sie fander w zetsawie z chłodnicą? mam crystal'a , który jest taki niby ultra cichy, ale jednak dopiero przy 5v jest calkiem spoko, przy wiekszych slychac coraz wiekszy szum, jak wentyl przez nic nie dmucha czy ciagnie jest cichszy, ale nadal nie jest ultra cichy, do tego na 5v to ledwo wieje, jak u was fandery zachowuja sie na chlodnicy, wiem ze to co slysze toraczej szum powietrza, ale jednak jest denerwójący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...