Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał okazję przetestować Fandera Roxo 70x70 i/lub Silentium Zephyr 70? Potrzebuję zakupić dwa wentylatory do obudowy (Lian-Li PC-C37). Siedemdziesiątki są dość rzadko wybierane, a opinie bardzo rozbieżne. Więc sam nie wiem, które będą lepsze. Cel - niesłyszalne łożysko i jak najniższy poziom wibracji. Gdyby to był Fander Selekta lub FX to brałbym w ciemno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź jaką otrzymałem z Cooling.pl:

 

Witam.

 

Oba wentylatory są niemal identyczne pod względem parametrów więc cokolwiek Pan nie wybierze efekt będzie identyczny.

W zestawie z wentylatorami są srebrne śrubki montażowe, czarnych nie mamy.

 

Pozdrawiam, Łukasz Talkowski

Cooling.pl

Tego akurat byłem pewien na 99% - ale co z kontrolą jakości? Fander/Zenfist i SilentiumPC mogą mieć pod tym względem różne wymagania. Jeden odbiorca może stwierdzić, że jakiekolwiek drgania są niedopuszczalne lub terkotanie łożyska, a drugi stwierdzi, że tak ma być, ponieważ lepsza wersja koszztowałaby zbyt dużo (a statystyczny klient różnicy nie wychwyci).

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tam gdzie kupowałem Big Shurikena, przy okazji zakupiłem dwie siedemdziesiątki SilentiumPC Zephyr 70. Fanderów Roxo w tym rozmiarze nie mieli. Pierwsze wrażenie - w Zephyrze nie słyszę pracy łożyska, ale na sam początek przy maksymalnych obrotach słychać wyraźny szum. W porównaniu do dwóch fabrycznych siedemdziesiątek od Lian-Li (1500 obr/min) mają więcej łopatek wypadają raczej średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...