Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem na allegro ciekawe wentylatory ktore sprzedaje ZenFist:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=63092405

http://allegro.pl/show_item.php?item=62636163

 

Nie bardzo moge znalesc o nich jakies info, wychodzi na to ze to nowosc. Mial juz ktos z tym do czynienia? Wygladaja ciekawie (specyfikacja / wyglad / jakosc).

Cos jak "polski" Nexus? :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam :) Wentyl nietypowy, bo bialy, ale to chyba kazdy widzi... No i zadna rewelacja. Na tle Nosieblockera wypada srednio, jest glosniejszy od Cristala, ale zdecydowanie mocniej wieje, no i mozna go 'skrecic'. IMO - idealny kompromis miedzy wydajnoscia, cena a poziomem halasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo moge znalesc o nich jakies info, wychodzi na to ze to nowosc. Mial juz ktos z tym do czynienia? Wygladaja ciekawie (specyfikacja / wyglad / jakosc).

Cos jak "polski" Nexus?  :)

1641004[/snapback]

Zapraszam na http://fander.pl :] Strona rusza oficjalnie jutro rano. Na dniach recenzje w sieci. W razie czego, dla forumowiczów będzie specjalna cena ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tachometr (tacho- + gr. metreín ‘mierzyć’) tech. przyrząd do pomiaru prędkości obrotowej ciała wirującego; obrotomierz.

Tachograf, tachometr zaopatrzony w urządzenie samopiszące, rejestrujące prędkość w funkcji czasu. Obowiązkowe wyposażenie ciężarówek TIR w ruchu międzynarodowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowidnio 48,90 i 38,90 :lol:

Chociaz produkt wyraznie celuje w miejsce na rynku bardziej "ekskluzywnych" wentylatorow i zapewne to nie no-name prysniety bialym sprayem z oplotem na przewodzie z Arctica :) fajnie by bylo dowiedziec sie czegos wiecej o powstawaniu tych wentyli, na jakich sa "silnikach" itd, jakies szczegoly dokladniejsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowidnio 48,90 i 38,90  :lol:

Chociaz produkt wyraznie celuje w miejsce na rynku bardziej "ekskluzywnych" wentylatorow i zapewne to nie no-name prysniety bialym sprayem z oplotem na przewodzie z Arctica :) fajnie by bylo dowiedziec sie czegos wiecej o powstawaniu tych wentyli, na jakich sa "silnikach" itd, jakies szczegoly dokladniejsze  :wink:

1650871[/snapback]

 

Jeżeli chcesz wyślę Ci jednego i opiszesz na na forum wrażenia ;D Wentyle robi ta sama fabryka co akase i noiseblockera. Tyle, że maja inne łożyska bo kulki jednak nieco hałasu produkują, a Fander ma działać na najniższych obrotach (normalnie od ~800 do 1600obr/min), ale na zjeździe w białowieży przypadkiem okazało się, że spokojnie działają też na 5V i mają wtedy poniżej 400obr/min - idealnie do WC :D

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist to już rozdawać je musisz bo ich nikt nie chce kupować ;), hehe ja chcę jednego, zobaczyłbym jak poradziłby sobie z moim papstem 120x120x38 co mi sie wydaje że mój na 7v byłby cichszy i sporo wydajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist to już rozdawać je musisz bo ich nikt nie chce kupować ;), hehe ja chcę jednego, zobaczyłbym jak poradziłby sobie z moim papstem 120x120x38 co mi sie wydaje że mój na 7v byłby cichszy i sporo wydajniejszy

1651032[/snapback]

Wiesz... jest 5 sztuk przeznaczonych do rozdania :] Niebawem będzie można je wygrać ;] Ale najpierw trzeba o tym z Liskiem zagadać.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wyślę Ci jednego i opiszesz na na forum wrażenia ;D Wentyle robi ta sama fabryka co akase i noiseblockera. Tyle, że maja inne łożyska bo kulki jednak nieco hałasu produkują, a Fander ma działać na najniższych obrotach (normalnie od ~800 do 1600obr/min), ale na zjeździe w białowieży przypadkiem okazało się, że spokojnie działają też na 5V i mają wtedy poniżej 400obr/min - idealnie do WC :D

1650890[/snapback]

Hmm, milo ze o mnie myslisz :wink: Tylko nie mam zbyt profesjonalnego sprzetu do testowania wentyli. Ale np Nazir robil bardzo restrykcyjne testy wentyli. Jest w ogole jakis polski serwis co ma taki miernik poziomu halasu?

 

Dołączona grafika

 

Ja widzialem takie cos na uczelni, ale bylo wieksze i zaloze sie ze by nie dali sie tym pobawic. Moglbym porownac z glacialtechem 120mm, deltą i papstem (to mam na stanie) :wink:

A same wyniki sprzedarzy na aukcjach to nie ma sie co dziwic, pokazcie jakiegos sprzedawce z akasami120mm za ~50zl czy ich ma duzo sprzedane w 1 aukcji? To nie hurt jak na arktiki - produkt bardziej wyszukany (mam nadzieje) :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Aby zmierzyć poziom dźwięku poniżej 25dB(A) trzeba już użyć komory specjalnie izolowanej komory i naprawdę czułego mikrofonu pojemnościowego, przewzmacniacza itd... Takie cóś jest na polibudzie we Wrocku :D Fajny efekt jak się tam wejdzie :D Słychać nawet jak budynek drży przy ruszaniu windy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je na zlocie. Spodobały mi się bo szukałem czegoś, żeby mój komputerek chodził bezgłośnie. Jeśli chodzi o testy - to mogę go porównać do Akasy, ArcticCoolinga [taniego oraz niebieskiego], Revolteca, Zalmana, ThermalTake oraz PAPST'a. Nie posiadam niestety NoiseBlockera...

 

Jakby co - pisz PMki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dwoch wieczorach zabawy fanderem 120 i 92, musze powiedziec ze oba wentylatory nadaja sie do cichego kompa przez duze C :) na maxymalnych obrotach daje o sobie znac swist powietrza, ale wystarczy lekko przekrecic potencjometr i juz sa bardzo ciche, ale dalej wieja znakomicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie cos takiego sprawie... bo od pewnego czasu przymierzalem sie do zakupu nowej 120 :) i mialem watpliwosci co do akasy .. a teraz pojawil sie ten bialy wycudaczony wentyl heh ladnie bedzie sie "swiecil" w UV bo w koncu jest bialy :P

 

P.S czy mozna go dostac w siedzibie Zenfista ?? Bo kupowalem juz tam 2 zasilacze i jakos bardzie mi sie oplaca tam podjechac niz czekac na paczke :)

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie cos takiego sprawie... bo od pewnego czasu przymierzalem sie do zakupu nowej 120 :) i mialem watpliwosci co do akasy .. a teraz pojawil sie ten bialy wycudaczony wentyl heh ladnie bedzie sie "swiecil" w UV bo w koncu jest bialy :P

 

P.S czy mozna go dostac w siedzibie Zenfista ?? Bo kupowalem juz tam 2 zasilacze i jakos bardzie mi sie oplaca tam podjechac niz czekac na paczke :)

1656890[/snapback]

Można, można :D Zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka Panowie- te 120mm fanderki przy 5V są cichsze od amber przy 5V i wieją lepiej? Jeśli tak, to z miejsca biorę 6 sztuk (po 2 do każdego z moich desktopów).

 

Niemiec, Zenfist- czekam na odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...