Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzis Fanderka 120mm. Wrazenia z uzytkowania soon... ale na pierwszy rzut oka wypasny ;)

 

@Zenfist

Zacznijcie kleic pudelka ;) :lol: to ze jest niezklejone w niczym mi nie przeszkadza ale wyglada przynajmniej dziwnie :blink:

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam dwa wentylki (120), przeciwko którym Fander może przegrać. Porównanie może być bardzo ciekawe, zwłaszcza, że wśród produktów dostępnych w Polsce Fander wydaje się nie mieć konkurencji... Może znajdzie się za granicą. Otóż mam Anteca TriCool i dwa wentylki koronowane jako najlepsze przez SPCR, mianowicie Nexusy. Kto o nich słyszał, ten wie, czemu takie dobre.

 

Gdybym dostał po jednym Fanderze do testów, chętnie naskrobałbym coś po polsku na Tweaka i po angielsku na SPCR (do User Reviews).

 

Tak się składa że koledze też by się przydały do kompa... A, oczywiście jestem stałym klientem, i to z Tweaka :lol:

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie stałem zadowolonym uzytkownikiem fandera - jest conajmniej dobrze wywazony, wieje niezle nawet na min obrotow - jest to napewno lepsze rozwiazanie niz 2 wentyle 80 na min obrotow - wczesniej mialem 2 arctic coolinga PRO TC na 1200 obrotow i nie dawalo to jakis specjalnych efektow, a teraz dzieki fanderowi temp na procu spadla uwaga --> cale 2* (no nawet w porywach 3*) Uwazam ze to duzo szczegolnie na jałowym biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszly dzis do mnie 2 fanderki :) Jeden 92 drugi 120mm. Na max obrotach slychac je wyraznie, ale przeplyw tez jest duzy. Ja mam skrecone prawie na min i wtedy sa niesłyszalne !! Wywazenie perfekcyjne, nie wpadaja w najmniejsze drgania. Jakbym nie kupil wczesniej qulteka na przod obudowy to powedrowalby tam kolejny fander 120 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś napisać jak Fander 92mm ma się do papsta 92mm http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73001987

Papst jest drozszy, ale lepiej wykonany, tzn jakby patrzec z lupą na jakosc plastiku, przyciecia czy wytopienia elementow to w fanderach mozna sie dopatrzec pewnych minimalnych niedorobek - na papscie tego nie widzialem. Za to kwestia przeplyw / glosnosc imho wygra fander, chociaz papstow jest tyle modeli ze ciezko trafic kogos z dokladnie takim egzemplarzem. Imho za takie pieniadze nie ma sie co zastanawiac, fandery sa bezkonkurencyjne, naprawde dobre parametry w praktyce (nie tylko w deklarowanych dB), odrazu fajny malutki potencjometr no i oryginalny wyglad. Bede robil nowa bude to na bix2 napewno wyladuja 2x 120mm fander.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze chcialbym se wymienic wentyla z zasilki(120mm) na fandera , jak by to wygladalo w praktyce jak bym chcial miec potencjometr ?

czy traci sie gwarancje jak sie troche przerabia kable ?

 

Po pierwsze jak dostajesz sie do zasiłki to zrywasz plombę i po gwarancji. Możesz kombinować z parą itp. Przeróbka kabli pewnie wyjdzie na jak i po gwarancji. Nie wiem jak na to reagują producenci typu Tagan, Antec. Trudno mi powiedzieć czy jak coś się zwali to czy szukają dziury w całym czy po prostu robią to co się zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak dostajesz sie do zasiłki to zrywasz plombę i po gwarancji. Możesz kombinować z parą itp. Przeróbka kabli pewnie wyjdzie na jak i po gwarancji. Nie wiem jak na to reagują producenci typu Tagan, Antec. Trudno mi powiedzieć czy jak coś się zwali to czy szukają dziury w całym czy po prostu robią to co się zepsuło.

ta zasika to fortron z allegro, takze leje na gware. chodzi mi o to ze jak wladuje fandera to czy bedzie cicho i w miare dobrze wialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe wentyle rzadza :) Mam okienko w budzie i musze przyznac ze fander przez nie bardzo sie ladnie prezentuje. W sumie to co pisze Jediknigt to prawda, wezcie sobie chociazby do reki pudelko od cd i pokrywke od pilota do tv (nie przezroczysta rzecz jasna :) ).. potrzasnijcie i zobaczcie jaki plastyczny jest chinski plastik od pudelek CD :) Inaczej sie sprawa ma w wypadku opakowan do SACD ale to juz inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem 2 wiatraków 120mm ... mam w domu Akasę i tak myślałem czy kupić coś co mam , co sprawdzone i OK czy zaryzykować Fander'a - tyle pozytywnych opini ...

 

No i Fanderki w domu :] muszę powiedzieć, że są rewelacyjne .. jedyny minus to plastik "drugiej" kategori ale tak to ciche , wydajne i brak drgań poprostu miód

 

Jeśli miałbym wybierać Akasa Amber czy Fander ... bez zastanowienia wybrałbym znów Fandera :]

 

P.S. jak ktoś już powiedział ... klejcie pudełka bo to wygląda "dziwnie" :lol: i śrubki mogą wypaść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt te pudeleczka moglyby byc troszke bardziej trwale i sklejone.

Co do bialego plastiku - ciekawy jestem jak bardzo zmienilaby sie kultura pracy fanderka gdyby jednak zrobic wersje przezroczysta?

Nie powiem bylbym zainsteresowany wersja "clear", moze z wirnikiem w jakims ciekawym kolorze (polprzezroczystym, cos na ksztalt akasy/coolinka, najchetniej widze wirnik fioletowy :) ).

Gdyby sie pojawily sie takie wersje fandera - biore w ciemno dwie sztuki :D

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Material to najslabsza strona fandera. Zeby byl tej jakosci co akasa to bylby jzu wentyl idealny.

oj długo na tym siedzieliśmy, ale okazuje się że miększy plastik sprawuje się... ciszej :blink: owszem, krawędzi wentylatorów nie są wtedy idealne ale wentylki miały być jak najcichsze, dlatego wybraliśmy miękki biały plastik. Jest też druga zaleta - jest o wiele bardziej wytrzymały na łamanie, niż akryl, czy czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj długo na tym siedzieliśmy, ale okazuje się że miększy plastik sprawuje się... ciszej :blink: owszem, krawędzi wentylatorów nie są wtedy idealne ale wentylki miały być jak najcichsze, dlatego wybraliśmy miękki biały plastik. Jest też druga zaleta - jest o wiele bardziej wytrzymały na łamanie, niż akryl, czy czarny.

Akurat jesli chodzi o kolor to imho biel SYCI. To byl marketingowy strzal w dziesiatke, wyrobienie sobie takiego firmowego znaku jak pomarancz w nexusach. A ze jeszcze taki plastik jest cichszy to tym lepiej ze to sie uzupelnia :wink:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już z miesiąc fandera 120 w sumie jest wporządku, pudełko kiepskie jak już było pisane, po transporcie w naszej kochanej Poczcie Polskiej wygląda jak psu z gardła. Można by pomyśleć o zmianie, np, na wzór akasy amber sztywne przezroczyste pudełko z białym wentylkiem w środku... ładnie by sie prezentował. nie jestem z niego całkiem zadowolony, cichy to on jest i praktycznie niesłyszalny ale tylko na minimalnych obrotach

 

co do przemalowania dobry pomysł ale napewno nie przejdzie aby zrbić inne kolorki, więc samemu trzeba sie tym zająć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujszesz ze akasa amber lepsza?

wydaje mi sie że tak, akase 120 kręciłem potencjometrem na dowolne obroty i jakoś nie słychać było wielkich zmian,

a w fander... strach sie dotknąć bo będzie głośno, co do pudełeczka z pewnością akasa zmiata fandera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że tak, akase 120 kręciłem potencjometrem na dowolne obroty i jakoś nie słychać było wielkich zmian,

a w fander... strach sie dotknąć bo będzie głośno, co do pudełeczka z pewnością akasa zmiata fandera

Trudno porównać je nie słuchając ich jednocześnie ;) Niebawem będzie test Akasy i Fandera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównać je nie słuchając ich jednocześnie ;) Niebawem będzie test Akasy i Fandera.

Hmm, jutro kupuje Fandera 92mm, akase 92mm juz mam okolo 3 miesiecy i denerwuje mnie terkoczace lozysko kulkowe. Wiadomo w fanderku jest slizg ceramiczny, takze zywotnoscia moze nawet przebic kulkowe a kultura pracy znacznie wyzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...