Skocz do zawartości
MACIOR

Perfect Silience

Rekomendowane odpowiedzi

Części:

Buda Lian Li Pc-60 Plus

Zasilacz Topower 420W NF Titanium EPS półpasywny

Mobo DFI Lan Party Ultra-D

Proc A64 3000 selekt 2.7@1.55V thx to PITer

Pamięć tymczasowo Geil 2x512mb w przyszłości Geil ONE 2x512

Grafika tymczasowo Gforce 6600 256mb jakiś Club3d, w przyszłości coś z rdzeniem R520 lub 7800gtx jak ATI da ciała

Dysk Samsung 200gb stata II

Dvd jeszcze się niezdecydowałem, szukam czegoś beztackowego

 

Z dodatków:

Pompka Cooltec

Rezerwuar Innovatek Fass-O-Matic

Chłodnica Innovatek RADI - Single

Blok na CPU Power-X

Blok na GPU Abadon GPU Pro

Węże innovatek

Wentylatory Akasa Ultra Quiet 2x80mm 1x120mm, szukam także wentylatora 120mm o grubości 20mm, 25mm nie wchodzi pomiędzy panel przedni a bude :(

Jakieś katody UV, oploty plus masa innych [ciach!]łek jak kable i pare niespodzianek :D

 

 

Założenia projeku.

Stworzenie cichego i wydajnego komputera ze sporymi możliwościami OC, z możliwie najmniejszą ilością kabli widocznych wewnątrz obudowy. Prace ze składaniem tego wszystkiego w kupe rozpoczynam w poniedziałek, wtorek, wszystkie podzespoły mam już u siebie, czekam na ostatnie paczki z X4pro i Pc-cool. Chciałbym podziękować firmom PC-cool, MCS, ESC i PITerowi za szybkie i bezproblemowe realizacje zamówień. Wieczorem postaram się wrzucić fotki sprzętu.

Edytowane przez MACIOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale o "perfect silence" to bym dyskutowal :wink:

 

1x120mm AKASA (pewnie na chlodnice?)

2x 80mm AKASA

pompka cooltek

hdd

 

To bedzie halasowac i nie bedzie "perfect" :wink:

Mam tez watpliwosci czy ta chlodnica na 1 wentylu na a64 + r520/7800gtx zapewni rozsadne temperatury wody.

 

Ja bym zmienil:

1. Zamiast akasy -> glacial.

2. MAX 1 (jeden) wentyl wyciagajacy powietrze pod zasilaczem, NIE WIECEJ.

3. Pompka cooltek -> laing/grundfos

4. Jakies wyciszenie HDD, bo normlanie przykrecony, albo polozny na gabce jest nadal niestety slyszalny.

 

No i tak z ciekawosci - ile za to wszystko dales? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z testów na sucho będzie naprawde cicho, do regulacji wentylatorów i pompki mam zamiar użyć Mcubbed TBallancer, dysk ma tryb silent, jak puszcze muła na noc to spokojnie pójde spać. Gram w słuchawkach więc jak będzie load w 100% i tak nic nie usłysze. Co do Akasy 120 nie idzie na chłodnice tylko na góre jako wyciąg, jedna 80 ramy i mossfety na DFI, druga na grafe i tuner sat (troche sie grzeje :D ), na chłodnice ciągle szukam jakiegoś 120x120x20mm, na razie bezowocnie. Zresztą "Perfect Silence" to nazwa robocza, zawsze można coś zmienić. Tak z ciekawości to około 4500-5000 poszło na graty, tylko nie mówcie że złożyłbym sobie za to wymiatacza na 2x6800 z dwoma raptorami w Raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zapowiedź. Mogłes coś skrobnąć jak juz zrobisz  :?

1645691[/snapback]

...przez te zapowiedzi i 'przedpremiery' będziesz miał straszny bałagan i OT (taki jak ten mój) w temacie. a tego nikt chyba nie lubi...

 

PS (OT)

- ja np czekam, kiedy ktoś zapyta z jakiej Ty 'lampy' słuchasz tej muzyki... B)

- jakiego CD i jakich paczek używasz?

(EOT)

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam chciał fotki, po kliknięciu większe, sorki za jakość część robiona na szybko. Dziś miałem odpalić wstępnie niestety pompka okazała się niechętna do wpspółpracy, jutro będzie nowa i może do czwartku skończe to zo zacząłem w jakichś 80%

Co do napędu to prawdopodobnie będzie to slotowy DVD pioneer dedykowany do laptopów, teraz myśle nad jakimś oryginalnym sposobem montażu. Chodzi mi też po głowie jakiś ładny LCD na przodzie, ale to już plany na nowy rok.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no macior bananie : ) na kiblach sie nie znam ale ładnie to wg. mnie wyglada.

 

btw. na przedostatniej focie widac ,ze wiatrak jest za tym al'a grillem - ja bym to jakos ogranał najlepiej wycial bo to tez bedzie ci szum dodatkowy sie przez to robił.No ale z koleii wyciecie tego wiaze sie z utraceniem walorow esetetycznych ;) kimń Maćku kimń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innovatek http://mcs.pc.pl/produkt873.html?PHPSESSID...73bd3f150e05c0f w opisie nie pisze, że świecą w świetle UV, cena może troche odstraszać ale za 20zł 2m spokojnie wystarczy aby podłączyć wszystko w budzie, najważniejsze że ciężko je załamać, zobacze jeszcze jak sie sprawują z ciepłą wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie wskoczy banda i powie ze tu nie ma moda...

 

A ja tu widze piekno samo w sobie... Tak trzymaj !

 

 

Mam tylko prosbe , bo widze ze masz niebieskiego zalmana na NB , moglbys mi zrobic fotke jak to wyglada z bliska ? (chodzi mi glownie o to jaki masz odstep od vga...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt "kupa szmalu" :]

buda osobiscie bardzo mi sie podoba

ciekaw jestem co to z nia zrobisz

1647852[/snapback]

projekt "nakupilem kupe zabawek nic nie zlozylem ale szmalu wydale w kij wiec dam wam zdjecia zebyscie zobaczyli co mam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odezwała się tradycyjna polska mentalność :D Co wy ludzie ze skarbówki jesteście :lol: Zresztą za dużo oczytałem się Bit-Techu i udzeliło mi się :P Pozostawcie swoje wypowiedzi aż zaprezentuje bude gdy już będzie wszystko wsadzone, ktoś chciał fotek to wrzuciłem pare, miałem się całkowicie wstrzymać z ich publikacją aż do ukończenia prac, ale postanowiłem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odezwała się tradycyjna polska mentalność :D Co wy ludzie ze skarbówki jesteście :lol: Zresztą za dużo oczytałem się Bit-Techu i udzeliło mi się :P Pozostawcie swoje wypowiedzi aż zaprezentuje bude gdy już będzie wszystko wsadzone, ktoś chciał fotek to wrzuciłem pare, miałem się całkowicie wstrzymać z ich publikacją aż do ukończenia prac, ale postanowiłem inaczej.

1648337[/snapback]

i tu sie mylisz ..

sam inwestuje tylko w dobre sprawdzone markowe rzeczy do kompa ..

ale nie daje zdjec klocków ulozonych na stole (jak na pokaz) .. tylko kompa zlozonego dzialajacego i sprawnego .. foty wiekszosci rzeczy któe dales mozna bez problemu obejrzec sobie w necie.

 

Popatrz sobie np na Phantom Project Vipa i Lagiera. Chlopcy tez maja drogie WC drogie budy itp .. ale dali poskladane klocki opisali co zrobili jakie sa tempeartury itp ...

 

po tym jak piszesz widac ze nie piszesz o caloksztalcie tylko skupiasz sie na tym co nieistotne .. bo przez pol storny leca obrazki rzeczy które kupiles.. jestem jak najbardziej za worlogami jesli sa one dobrze zorganizowane i nie skupiaja sie na [ciach!]łach.

 

lubisz pocwaniaczyc i poogólniac? niestety nie trafiłes ze swoim opisem we mnie ("No i odezwała się tradycyjna polska mentalność :D").

NIe jeste fanem zardzewialych nagrzewnic ze szrotu ani nie twierdze ze w kazdym WC trza se bloki robic samemu ... przejadly mi sie tez rezerwuary z pojemników na kanapki :P

nie zmienia to faktu ze po tym co zaprezentowales widac na co kladziesz nacisk ..

i niestety nie zmienisz tego .. bo gdybys chcial pokazalbys to inaczej.

Rozumiem ze sie cieszysz z zakupionego sprzetu .. ale troche sie pogubiłes imho w celu swojego topicu...

no chyba ze sadzisz ze komus zdjecie pudelka od DFI w 1024x768 moze sie przydac (defakto w kiepskiej jakosci) ...

 

bardziej by mnie zainteresowalo jakbys pokazal przeciaganie kabli przez te owijki albo tez jakies zblizenia na montaz zalmana na nb bo widze ze tam sie w grafe wciska...

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, źle zrozumiałem twój post, jutro prawdopodobnie będzie update troszke bardziej szczegółowy tymczasem wstrzymajmy się od niepotrzebnych komentarzy. Co do cwaniaczenia to w moim wieku raczej nie wypada. Co do innych projektów to śledze to forum troszke lepiej jak rok czasu i przeglądam projekty innych osób i szanuje ich prace bo ukręcić z [ciach!]a bat jest wyjątkowo trudno, a jak widać niektórym wychodzi to całkiem nieźle. Tak na szybko odpowiem Ci jak z tym przeciąganiem przewodów przez oplot siatkowy, rozbieramy wtyczke, bierzemy kawałek drutu do którego przykejamy taśmą przewody z wcześniej rozebranej wtyczki i przeciągamy przez oplot, wpychanie po sztuce jest bez sensu, przy 3 przewodzie zaczyna w oplocie brakować miejsca :P

Edytowane przez MACIOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Tak na szybko odpowiem Ci jak z tym przeciąganiem przewodów przez oplot siatkowy, rozbieramy wtyczke, bierzemy kawałek drutu do którego przykejamy taśmą przewody z wcześniej rozebranej wtyczki i przeciągamy przez oplot, wpychanie po sztuce jest bez sensu, przy 3 przewodzie zaczyna w oplocie brakować miejsca :P

1648402[/snapback]

ja calego chiefa 360w cale kable zmodowalem ;] i wiem jak to sie robi .. chodzilo mi o foty dal innych ... robisz moda? pokaz innym jak to robisz .. zeby ktos mogl sobie ewentualnei skorzystac z twoich rozwiazan ..

 

takie moje zdanie .. dziel sie wiedzą ..

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Chaos dobrze gada od początku. Jak tylko zobaczyłem rządek zakupionych za kupe szmalu części do kompa, to od razu wiedziałem czym to pachnie.

Tak naprawde nadal nie wiem dlaczego ten temat jest w dziale modyfikacje. Jak narazie nie widze tam ani jednej rzyczy choćby w najmniejszym stopniu zmodyfikowanej przez autora. Lepiej było założyc ten temat w dziale o WC.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie na temat tego projektu jak Radek_BVB i Chaos.

To mnie tak wlasnie drazni w projektach amerykancow (nie wszystkich oczywiscie, bo sa wyjatki...) - nakupi czesci, koniecznie najdrozsze, najnowsze i w wersji BOX (sic!), narobi mase fotek sprzetu a mod najczesciej konczy sie oknem i 2x katoda, ew. jakies UV.

 

MACIOR - jak robisz moda, to daj albo jakies foty z postepu prac, albo poczekaj az go skonczysz i dopiero wtedy sie pochwal, jak bedzie czym.

Sam robie moda i uwazam ze prezentacja ukonczonego dziela (z ew. worklog'iem) jest wiecej warta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...