Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

mi tez, zle jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :) i tak AFAIR jest to najlepszy procek z 1 dostawy z czech. najdziwniejsze bylo to, ze na asusie po ustawieniu 1,55v bylo 1,45v i tak proc chodzil na 9*300 a na dfi nawet na 1,55 nie chcial chodzic na tyle :|

 

EDIT:

dopiero zauwazylem, ze podany przez Ciebie opek ma mnoznik 11 a nie 9 :P troche zmienia to postac rzeczy. co nie zmienia wyniku, ze jest fajnie.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartośc opisu to jedno ale screeny z testów to drugie. Dla mnie wyniki testów są wystarczające do wyciągnięcia własnych wniosków na temat Opterona. Potrzebuje procka do gier i Opteron jest na pewno dobrym wyborem. A 1MB cashu drogą nie chodzi ;-) i na pewno przy grach, kodowaniu divx itp. przyda się na pewno.

 

mieciop - ale o co ci właściwie chodziło z tymi timingami pamięci, w końcu to był test różnic międzi prockami a nie maksymalnych timingów na pamięciach i maks wyników w benchmarkach - także wyluzuj stary :-)

peace for all

1723591[/snapback]

tylko sprawa jest taka ze widzisz jakie gość ma podejście do sprzętu, ktos komu zalezy na maksymalnej wydajności i zna sie na sprzecie, nie skupi sie tylko na procku, ale na wszystkich podzespołach by je odpowiednio ustawić, a nie włoż tylko procka i zobaczy czy bedzie mial 3.3Ghz na default Vcore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem czemu wy testujecie stabilnosc SPI, jest to raczej benchmark do sprawdzania stabilnosci powinno sie raczej uzywac Prima.

1728339[/snapback]

heh ja mam zupełnie inne zdanie.

do testowania stabilności Ramu PI jest Super prime czasami chodzi sobie kilka godzin a PI wywala od razu.. podobnie miałęm z cpu.

 

Prime dobry tester, ale troche mało wiarygodny w krótkim testowaniu.

żeby powiedzieć że procek jest stabilny trzeba zapodać 24 godziny

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak bardzo się obawiacie napięcia? Dopuki nie przekracza bezpiecznych wartości wszystko jest cool. A jak wykręca 2.9GHz wydajnośc jest taka sama przy 1.7 czy przy 1.5V. W końcu w OC chodzi o wydajnośc i jak największe parametry sprzętu a metoda do celu może by różna. Tak jakby stosowanie azotu i temu podobnych było gorsze od AC lub WC. OC to OC i liczą się efekty...moim zdaniem.

Zgadzacie się chociaż troche? :-)

 

EDIT

mieciop tu sie oczywiście zgadzam. Jak profesional to profesional :))

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechanie na codzień na napięciu 1,7V nie uważam za rozsądne. OC to nie tylko wyciskanie ósmych potów aby policzyć super PI, czy nawet uzyskać stabilność w SP2004 przez parę godzin chłodząc proca ciekłym azotem. Dla mnie prawdziwe możliwości OC proca to taktowanie, z jakim można na codzień używać kompa i móc zostawić na paręnaście godzin np. rendering lub kompilację w linuxie, czy choćby giercować se przez parę godzin, bez obawy że nagle będzie zwis/restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma mam identyczne zdanie! ja mam kompa normalnie ustawione wsyztsko standard czyli proc 3000+ 1,375V i ram 200mhz

 

a jak sie chce zabawic np w 3dmarki to jzu sie zaczyna ostra jazda taka jak w opisie no a do gierek sobie zapuszcze nie zmieniajac napiecia proca na 2400mhz a grafy nie krece! bo w sumie nie mam za nowych gier aktualnie a jak narazie nie mialem z zdna problemu teraz smigam w area 51 na 1280x1024 wygladzanie krawedzi 4x i antyaliasyng 8x i high detal wsyztsko max i bez zadnego przyciachu i jzu spedzilem prz6y grze 2h w sumie to dla mnie duzo bo osttanio bardzo rzadko giercuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh  ja mam zupełnie inne zdanie.

do testowania stabilności  Ramu PI jest Super prime czasami chodzi sobie kilka godzin a PI wywala  od razu.. podobnie miałęm z cpu.

 

Prime dobry tester, ale  troche mało wiarygodny w  krótkim testowaniu.

żeby powiedzieć że procek jest stabilny trzeba zapodać 24 godziny

1729045[/snapback]

 

My tu mówimy o stabilnosci procesora a nieramu :) z reszta do ramu dobry jest memtest,gold, wmd i mark01.

 

wystarcza 3 godziny prima aby miec pewnosc w 99% ze procesor jest stabilny.

testowanie pamieci primem jest malo wiarygodne, moze byc wszystko ok a spi wywala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechanie na codzień na napięciu 1,7V nie uważam za rozsądne. OC to nie tylko wyciskanie ósmych potów aby policzyć super PI, czy nawet uzyskać stabilność w SP2004 przez parę godzin chłodząc proca ciekłym azotem. Dla mnie prawdziwe możliwości OC proca to taktowanie, z jakim można na codzień używać kompa i móc zostawić na paręnaście godzin np. rendering lub kompilację w linuxie, czy choćby giercować se przez parę godzin, bez obawy że nagle będzie zwis/restart.

1729437[/snapback]

Jak już się tak wszyscy zgadzają to ja też się zgadzam :-) ,

że najlepsza metoda badania stabilności to wszystkie programy i gry z których kożystamy na codzień bo do tego ten sprzęt jest. Mój komp "na oczy" nie widział super PI i temu podobnych bo jak Battlefield i inne giery przez kilka godzin działają normalnie, żadnych zwiech i BSOD nie ma to jest ok. A czasami 3D smarki tylko zapuszczam bo lubie wyniki oglądac :-)

 

Pozdrawiam wszystkich

 

P.S. Troche z tematu zjechaliśmy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie te wasze wypociny i doszedłem do wniosku że te całe opterony 144 to lipa, która się marnie kręcą

więc mój Venice nie leci do Lamusa ;)

na forum nie znalazłem żadnego modelu który by pokazał pazurki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc . wlasnie zamowilem jednego opetronka 144 box'a . najnowsza produkcja , na steppingu takim jak FX57 , jeszcze potwierdzenia nie dostalem ale mam nadzieje ze nie zabraknie dla mnie jednej sztuki chociaz bardzo szybko schodza. na dniach kupuje msi neo2 platinium wiec zobaczymy pod koniec tygodnia co ten procek jest wart.

co mowicie ? moj fortron uciagnie taki zestaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc . wlasnie zamowilem jednego opetronka 144 box'a . najnowsza produkcja , na steppingu takim jak FX57 , jeszcze potwierdzenia nie dostalem ale mam nadzieje ze nie zabraknie dla mnie jednej sztuki chociaz bardzo szybko schodza. na dniach kupuje msi neo2 platinium wiec zobaczymy pod koniec tygodnia co ten procek jest wart.

co mowicie ? moj fortron uciagnie taki zestaw ?

1732356[/snapback]

Jesli mozna wiedziec - u ibiza/luksa czy z innego zrodla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

o to taka wiadomośc by się przydała, jeśli by sie okazały dobre, to można samemu większą grupką ściagać proce z usa/uk, i inne tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem co ostatnio słychac w temacie - co do samego tematu - w nim zawarte jest pytanie - bo jak był zakładany to nikt jeszcze opków w PL na oczy nie widział.

Zastanawia mnie tylko jedno - jedziecie po tych opkach ostro, a ja miałem okazje włożyc parę nowych venice do kompa ostatnio: 3000 i 3200 i musze powiedzieć że Opki obroniły sie spokojnie. Nnigdy nikomu nie powiedziałem że te proce będą robić 3GHz każda sztuka.

Też jestem troszkę rozczarowany ( bo nadzieja była ) ale dalej twierdzę że jak ktoś chce złozyc nowego kompa i ma do wyboru venice albo opka - to raczej opek - w końcu 2600 minimum robią wszystkie które przyjechały, a Venice 2600 MHz to teraz juz "selekt"

Także trochę obiektywizmu please :)

 

BTW Ciekawe jakie tygodnie teraz się pojawią i jak będą się kręciły 146

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem co ostatnio słychac w temacie -  co do samego tematu - w nim zawarte jest pytanie - bo jak był zakładany to nikt jeszcze opków w PL na oczy nie widział.

Zastanawia mnie tylko jedno - jedziecie po tych opkach ostro, a ja miałem okazje włożyc parę nowych venice do kompa ostatnio: 3000 i 3200 i musze powiedzieć że Opki obroniły sie spokojnie. Nnigdy nikomu nie powiedziałem że te proce będą robić 3GHz każda sztuka.

Też jestem troszkę rozczarowany ( bo nadzieja była ) ale dalej twierdzę że jak ktoś chce złozyc nowego kompa i ma do wyboru venice albo opka - to raczej opek - w końcu 2600 minimum robią wszystkie które przyjechały, a Venice 2600 MHz to teraz juz "selekt"

Także trochę obiektywizmu please :)

 

BTW Ciekawe jakie tygodnie teraz się pojawią i jak będą się kręciły 146

1732483[/snapback]

Ja cie rozumiem ibiz , jesli chodzi o stan obecny venice a opteron , to sie z toba zgadzam, ale popatrz troche do tyłu to wtedy zobaczysz że venice generalnie lepiej sie krecily (mam na mysli 0515, 0516, 0517, 0521 ).

Moze pojawi sie nastepny hit w podkręcaniu, albo jakis super tydzień.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieciop - masz rację - miałem już w rękach venice 2800, 2850.

Jakby spojrzec na temat całościowo - to venice ma juz bogatą historię i niezłe osiągnięcia - egzemplarze powyżej 3GHz.

Opteron jest na rynku zbyt krótko żeby porównywać procki w ten sposób, w końcu w sieci są wyniki kilkudziesięciu egzemplarzy dopiero.

Starsze dobre serie Venice na pewno będą w cenie ale coraz trudniej je zdobyć - w ogóle ostatnio trudno zdobyć 3000 OEMa.

 

W przyszłym tyg będzie kilka nowych procków - zobaczymy jaki tydzień i jakie będą wyniki ( to już klienci sie am nadzieję pochwalą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma mam identyczne zdanie! ja mam kompa normalnie ustawione wsyztsko standard czyli proc 3000+ 1,375V i ram 200mhz

 

a jak sie chce zabawic np w 3dmarki to jzu sie zaczyna ostra jazda taka jak w opisie no a do gierek sobie zapuszcze nie zmieniajac napiecia proca na 2400mhz a grafy nie krece! bo w sumie nie mam za nowych gier aktualnie a jak narazie nie mialem z zdna problemu teraz smigam w area 51 na 1280x1024 wygladzanie krawedzi 4x i antyaliasyng 8x i high detal wsyztsko max i bez zadnego przyciachu i jzu spedzilem prz6y grze 2h w sumie to dla mnie duzo bo osttanio bardzo rzadko giercuje

1729590[/snapback]

sorki ale co ma aa i reszta poprawiaczy grafy do procka i jego wydajnosci ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma mam identyczne zdanie! ja mam kompa normalnie ustawione wsyztsko standard czyli proc 3000+ 1,375V i ram 200mhz

 

a jak sie chce zabawic np w 3dmarki to jzu sie zaczyna ostra jazda taka jak w opisie no a do gierek sobie zapuszcze nie zmieniajac napiecia proca na 2400mhz a grafy nie krece! bo w sumie nie mam za nowych gier aktualnie a jak narazie nie mialem z zdna problemu teraz smigam w area 51 na 1280x1024 wygladzanie krawedzi 4x i antyaliasyng 8x i high detal wsyztsko max i bez zadnego przyciachu i jzu spedzilem prz6y grze 2h w sumie to dla mnie duzo bo osttanio bardzo rzadko giercuje

1729590[/snapback]

 

no chyba nie dokonca myslisz tak samo jak plasma ...

zobacz ze on ma w podpisie 2700mhz 24/7 ..

on uznaje oc na którym jeździ sie na codzien 24/7

takie wyniki sa najlepsze

bo proc moze robic 3ghz PI a prime kolo 2.8ghz ...

 

a takie odkrecanie i podkrecanie "bo cos sie chce zrobic" to lipa ...

 

ja jade caly czas na tym samym a wylaczanie czy tez resetowanie kompa to dla mnie ostatecznosc

 

zgadzam sie równiez z przedmowca ..ze pisanie w topicu o prockach o AA AF itp to nie ma sensu

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim planuje jechac do 1,6V jak na codzien , a do testow oczywiscie wiecej zapodac. procek ma dojsc jutro i oznaczenie ma byc CAB2E 0540 FPMW , i mam nadzieje ze tak bedzie . Poki co jedyna osoba co ta serie wytestowala osiagnela

310 x 9 @ 1.5v ale koles twierdzi ze moze da sie wiecej bo jego plyta nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...