Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogłoszenie dla wszystkich, którzy brali opki od ibiza

 

Właśnie do mnie dzwonił, siedzi w czechach i negocjuje cenę. W hurtowni nagle wyskoczyli z o wiele wyższą ceną niż była przedtem. Na razie udało mu się wynegocjować 210USD netto co jest nadal za dużą kwotą :( bo po dodaniu podatku i obecnym kursie dolara suma wygląda nieciekawie :(

Jeśli nie uda się zbić ceny jutro zostaną wysłane przelewy do wszystkich, którzy zamówili procki w tej dostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ja pier...... :mur: Normalnie słów nie mam do tych Pepików. Spyliłem świetnego Venice, by teraz zostac bez procka, bo nagle ceny skoczyły. :mad: . Przecież to wychodzi ponad 820zł + prowizja dla Ibiza. Kur....mać.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym sie zdenerwowal bo przedwczoraj tez chialem zamawiac ale jescze proca nie sprzedalem! ale na allegro ktos mial jakis egzemplarz na sprzedaz nawet nawet i cena nie byla w sumie wysoka wiec jak ktos sie zalamal to prosze szukac na allegro a i jeszce dam info czy kolega nie zalatwi przypadkiem czegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info - PROCKÓW NIE BĘDZIE WCALE. Za tą cenę Ibiz nie przywozi. Nie złośćcie się jednakze na niego, bo to Pepiki w ostatniej chwili go tak urządziły. Walczył jak lew,ale uparciuchy nie dały się przekonac.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - takiego stękania o opki ja tu, dawno nie widziałem. Będą jak zawsze lepsze i gorsze i nie ma co składać modłów o 3GHz na 1,4 Prime ,bo nawet na XS nikt takim cudem z obecnych serii 0545-0550 się nie pochwalił.Pomijam FC oczywiście, ale i to nie na default Vcore. Proponuję zimny ręcznik na głowę, bo chyba się towarzystwo za mocno podnieciło.....

 

Nie powiedziałbym. W niemczech są fajne sztuczki San Diego z najnowszych tygodni po 250-260€. Zupełnie inny świat:

 

3230mhz @ 1,56V WC - 4h Prime Stable

3100 MHz @ 1,48V AC - 3h Prime Stable

3050 MHz @ 1,376V WC - 8h Prime Stable

3000 MHz @ 1,29V 1h Prime Stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym szykuje sie podwyzka cen na opterony, w kanadzie i usa są newsy!

jak znajde potem linka to wkleje

 

i na marginesie dla mnie wydaje sie byc oczywistym ze jesli SD i OPTERONS939 to to samo jadro to wola lepsze sztuki pakowac do SD, ktore sa drozsze przeciez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wkrótce się jeszcze okaże że opterony będą droższe od SD. Np w tej chwili w niemczech tańsze są SD 3700+ niż opki 148 mimo że dwa procki są w zasadzie identyczne (zegar 2,2GHz). To dlatego, bo opków jest mniej niż SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,spokojnie...To się nazywa marketing.Atmosfera jest podgrzewana przez niektórych userów.Nie tyle Pepiczki, co Ibiz wyczuł koniunkturę i będzie próbował od szaraków dodatkowe 50 zł wydębić.Bo jak ktoś zapłacił 735 zł to i dodatkowe 50 wyskrobie,nie ?

Niedługo ukaże się "hot info" o dzielnej walce Ibiza z czeskimi imperialistami,którzy po jego mężnej interwecji ulegli,ale.....nie do końca,no i właśnie trzeba tą pięćdziesiątkę dopłacić...90 % ludzi dopłaci, a to co się nie sprzeda za tym rzutem, to sprzeda się za drugim, albo na Allegro.

Przykład ? Grafika Sapphire GTO 2 na acris.pl.Cena wyściowa za BOX'a była 849.Po sprzedaniu 10 egz.i kilku pozytywnych topikach na Tweaku,karta kosztuje już ponad 1000 zł.

Zaraz,zaraz.Napisałem MARKETING ? Nieee,to nie to ! To po prostu nabijanie ludzi w butelkę i żerowanie na nich.Ibiz zebrał pokazną sumkę,która leży i procentuje.Łaskawie odeśle pieniądze,ale ja się pytam - co z odsetkami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ?

1) proców nie bedzie wcale bo nikt nie da 900 zł za opka

2) jak narazie ibiz szuka proców w czechach z innego źródła - ceny ogromne a proce wszędzie tylko na zamówienie ;/

3) to nie sklep zwiekszył cene gto2 tylko polski dystrybutor..

 

i jeszce jedno. załózmy ze ludzie wpłacili ibizowi 20 tys zł. wiesz ile odsetek bedzie miał po tygodniu ? 4 zl

 

pozdro

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypraszam sobie!!!

proszę bardzo:

http://www.pccanada.com/inventory.asp?cat=CPUS#AMD

pod opteronami 144, 146 i 148 - wiem że to tylko statement sklepu ale w każdej plotce tkwi źródło prawdy...

i tutaj:

 

http://www.theinquirer.net/?article=29095

i przeczytajcie UPDATE na dole newsa!

 

człowiek czyta codziennie te newsy na całym świecie, wybiera pare żeby poumieszczać na forum od czasu do czasu jak sie trafi cos ciekawego, bo wie że niewielu osobom sie chce czytać fora i serwisy na zachodzie a potem ktoś mu wrzuca że robi sobie reklamę!!!

nie jestem w żaden sposób powiązany z ibizem/arche ani żadnym innym sklepem komputerowym - jestem userem który czyta codziennie zachodznie fora i chce przybliżyć innym userom którzy mają mniej czasu/chęci niektóre wiadomości ze świata!!!

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,spokojnie...To się nazywa marketing.Atmosfera jest podgrzewana przez niektórych userów.Nie tyle Pepiczki, co Ibiz wyczuł koniunkturę i będzie próbował od szaraków dodatkowe 50 zł wydębić.Bo jak ktoś zapłacił 735 zł to i dodatkowe 50 wyskrobie,nie ?

Niedługo ukaże się "hot info" o dzielnej walce Ibiza z czeskimi imperialistami,którzy po jego mężnej interwecji ulegli,ale.....nie do końca,no i właśnie trzeba tą pięćdziesiątkę dopłacić...90 % ludzi dopłaci, a to co się nie sprzeda za tym rzutem, to sprzeda się za drugim, albo na Allegro.

Przykład ? Grafika Sapphire GTO 2 na acris.pl.Cena wyściowa za BOX'a była 849.Po sprzedaniu 10 egz.i kilku pozytywnych topikach na Tweaku,karta kosztuje już ponad 1000 zł.

Zaraz,zaraz.Napisałem MARKETING ? Nieee,to nie to ! To po prostu nabijanie ludzi w butelkę i żerowanie na nich.Ibiz zebrał pokazną sumkę,która leży i procentuje.Łaskawie odeśle pieniądze,ale ja się pytam - co z odsetkami ???

Coś mi się wydaje ,że przesadziłeś sporo z tą opinią. Nie znasz Ibiza i nie wiesz NIC o sprowadzaniu przez niego części od Pepików. Troszku jestem na tym forum i trochę stuffu kupiłęm od Ibiza. Dziś z nim rozmawiałem. Sprawa wygląda tak, że sklep w Czechach dostał po prostu odgórny narzut cenowy i nic nie mogli zrobić, nawet jakby chcieli. Po prostu z dnia na dzień ceny poszły w górę. Pamiętasz kolego co było np. w 2001 roku z pamieciami jak w wyniku trzesienia ziemi na Tajwanie nagle kostka 128 MB SDR z 280 skoczyła na 700? Chyba nie.... Proste prawa rynku. Ibiz od poniedziłku będzie wysyłał kasę spowrotem tym co wpłacili. Zadnej kasy w banku nie trzymał. Miało być 25 sztuk, nie będzie żadnej, bo nikt za ok. 900 zł nie kupi - proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Hehe,spokojnie...To się nazywa marketing.Atmosfera jest podgrzewana przez niektórych userów.Nie tyle Pepiczki, co Ibiz wyczuł koniunkturę i będzie próbował od szaraków dodatkowe 50 zł wydębić.Bo jak ktoś zapłacił 735 zł to i dodatkowe 50 wyskrobie,nie ?

Niedługo ukaże się "hot info" o dzielnej walce Ibiza z czeskimi imperialistami,którzy po jego mężnej interwecji ulegli,ale.....nie do końca,no i właśnie trzeba tą pięćdziesiątkę dopłacić...90 % ludzi dopłaci, a to co się nie sprzeda za tym rzutem, to sprzeda się za drugim, albo na Allegro.

Przykład ? Grafika Sapphire GTO 2 na acris.pl.Cena wyściowa za BOX'a była 849.Po sprzedaniu 10 egz.i kilku pozytywnych topikach na Tweaku,karta kosztuje już ponad 1000 zł.

Zaraz,zaraz.Napisałem MARKETING ? Nieee,to nie to ! To po prostu nabijanie ludzi w butelkę i żerowanie na nich.Ibiz zebrał pokazną sumkę,która leży i procentuje.Łaskawie odeśle pieniądze,ale ja się pytam - co z odsetkami ???

nie znasz czloieka to po co pieszesz takie bzdury. a co do tych gto2 - dziwisz się ze jak popyt przewyzsza sporo podaż to cena idzie w góre? skąd ty się urwałeś z epoki kamienia łupanego? na tym polega życie . a poza tym jak juz piszesz ze ktos jest oszustem to chociaż sie przedstaw z imienia i nazwiska bo wiesz twierdzic ze ktos nabija wszystki w butelke tak anonimowo to troche nie fair Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znasz czloieka to po co pieszesz takie bzdury.

Mi też robiliście "jazdę" że wg Was próbuję Was "skroić" z ostatnich cięzko zarobionych groszy i niby sztucznie podnoszę ceny - kiedy pisałem (a właściwie tłumaczyłem się) jakie są problemy i "wałki" przy próbie ściągnięcia porządnego sprzetu do Polski , kiedy to z obiecanych 100 opków dostalismy "fiiiigęęęę z makiem" a mi zarzucaliście że robiłem sobie niby fikcyjną dostawą reklamę - nikt się nie zastanawiał że nie zna człowieka i wielu wprost lub ogródkami robiło z nas zdzierusów lub oszustów pisząc właśnie takie bzdury. Teraz mam okazję zobaczyć (i wcale mnie to nie cieszy) jak niektórzy wyżywają się na kimś innym niż na mnie.

 

I prawdę mówiąc Ibiz wspólczuje Ci z całego serca i doskonale Cię rozumiem, nie jest łatwo zadowolić kogoś w tym kraju , możesz się starac jak potrafisz, ale jak tylko powinie Ci się leciutko noga zostajesz zmieszany z błotem jak byle gó.niarz :(

 

pozdrawiam ... i pozytywnych negocjacji z czesiami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam coś panowie: oczywiście sprawa z prockami jest przykra, ale jak widać nie ma tu winy Ibiza, po prostu nasi "dobrzy" sąsiedzi chcą trochę sobie zarobić kosztem naszego narodu głodnego wysokiego OC, co jest bardzo przykre.

 

Boli mnie to, że w prawie 39 milionowym kraju, który co jak co, ale jest już w UE nie ma czasem sprzętu, który dostępny jest np. u Czechów.

 

Nasuwa się jeden wniosek: jesteśmy zadoopiem Europy i nawet Czesi mogą sobie w przypadku Polaków pozwolić na trochę więcej samowolki.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam coś panowie: oczywiście sprawa z prockami jest przykra, ale jak widać nie ma tu winy Ibiza, po prostu nasi "dobrzy" sąsiedzi chcą trochę sobie zarobić kosztem naszego narodu głodnego wysokiego OC, co jest bardzo przykre.

 

Boli mnie to, że w prawie 39 milionowym kraju, który co jak co, ale jest już w UE nie ma czasem sprzętu, który dostępny jest np. u Czechów.

 

Nasuwa się jeden wniosek: jesteśmy zadoopiem Europy i nawet Czesi mogą sobie w przypadku Polaków pozwolić na trochę więcej samowolki.

 

no cóż - pewne sprawy ustalają mądre głow z AMD Polska ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

sprawa z opterkami rzeczywiscie przykra tymbardziej ze sam sie na jakiegos szykowalem

 

PS.

ja powiem tak u nas czasami nie ma nawet towaru ktory jest bezproblemowo dostepny w rumuni takze istne zadooopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Na początek chciałem poinformować że stałem się szczęśliwym posiadaczem Opterona. :-P Egzemplarz który posiadam to były procesor PITer'a, tak tak ten z tajemniczo odblokowanym mnożnikiem. :rolleyes: I tu odrazu wielkie dzięki dla PITer'a za procka, za to że tak szybko mnie poratował i wogule BIG THX !!! :mrgreen:

Wkońcu znalazłem troche czasu na zabawe z nim. Po małych bojach udało mi się wycisnąć co nie co z niego. Mój wynik prezentuje poniżej:

 

http://www.jpghosting.com/showpic.php?imag...d8d7423f4ae.JPG

 

Jeszcze nie wiem czy to super rock stable ale 3D smarki poszły i super pi też. Na prime'a nie mam czasu więc pewnie połącze przyjemne z pożytecznym i dalsze testy wykonam na grach :mrgreen:

Co do odblokowanego mnożnika to jest to naprawde super sprawa i duze ułatwienie w podkręcaniu. Podejżewam że dużo więcej nie wycisne bo niestety lece cały czas na AC i tylko taka forma chłodzenie narazie wchodzi w gre.

Pozdrawiam i życze udanych bojów z Opteronkami :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż - pewne sprawy ustalają mądre głow z AMD Polska ...

 

Modre glowy z AMD Polska maja tu malo do gadania, i sami nie wiedza co sprzedaja polscy dystrybutorzy.

A polskiego dystrybutora Ciezko przekonac o takie proce, nie moze zamówic ich pare sztuk tylko kilkaset.

Bedac dystrybutorem, majac na magazynie 40 opków 144 na S940 napewno bys nie zamówil jeszcze kilkuset sztuk serwerowych procesorów na stan... poprostu dystrybutor nie widzi w tym biznesu(za maly rynek)...

MOze sprobojesz przekonac go ze to sie dobrze kreci i beda go głównie kupowac overclockerzy ? to juz wtedy nigdy nie zamówi bojac sie o zwroty do serwisu :)

baaa i pewnie tak bylo...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhhh , apropo opkow od ibiza-mi sie juz gupio zaczelo robic bo chlopak pojechal po proce a mi koles odwalil kiche i nie wziol mojego sprzeta - patrze czy jest na gg zeby sprawe wytlumaczyc a tu taka kupa.. no nic - narazie itak sprzet proboje uplynnic -zobaczymy jak sie sprawy dalej potocza, mam nadzieje ze jakims magicznym kanalem trafia do nas proce juz niebawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu odpalilem nowego proca :)

Opek 144 od arche, DFI Ultra, 2x256 Kingmax TinyBGA 466

 

Na start bez wnikania dalem mu 300 x 9 = 2700 ;) 1.425V reszta auto chlodzenie standard box ;)

 

Jak na razie od godziny stresuje sie na SP2004 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze zrobilem swietny interes z tym opteronem ktorego kupilem u arche :lol2:

Normalnie elektronika szybko traci na wartosci, a ten opteron jest lepszy niz lokata w banku :lol2:

Przez miesiac lezy w szafie. Z 740 jest 900 co daje ~21% w skali miesiaca i ~252% w skali roku :lol2: :lol2: :lol2:

 

Mi też robiliście "jazdę" że wg Was próbuję Was "skroić" z ostatnich cięzko zarobionych groszy i niby sztucznie podnoszę ceny - kiedy pisałem (a właściwie tłumaczyłem się) jakie są problemy i "wałki" przy próbie ściągnięcia porządnego sprzetu do Polski , kiedy to z obiecanych 100 opków dostalismy "fiiiigęęęę z makiem" a mi zarzucaliście że robiłem sobie niby fikcyjną dostawą reklamę - nikt się nie zastanawiał że nie zna człowieka i wielu wprost lub ogródkami robiło z nas zdzierusów lub oszustów pisząc właśnie takie bzdury. Teraz mam okazję zobaczyć (i wcale mnie to nie cieszy) jak niektórzy wyżywają się na kimś innym niż na mnie.

Arche mysle ze teraz juz nikt nie ma watpliwosci i ludzie moga kojarzyc Cie z kims kto sprowadzil do Ciemnogrodu fajnie krecace sie opki. Takie skojarzenie jest pozytywne. Osobiscie jesli bede potrzebowal jakiegos hardware'u to zajrze najpierw do Ciebie. Transakcja byla sprawna, a to najlepsza zacheta :wink:

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...